👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 21 770
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 224
За Вигантол на нас ни казаха по 1 капка докато е още топло и излизаме, като застудее - 2. Сега сме на смесено хранене.

# 676
  • Мнения: 242
Момичета, за този уикенд се записах с една приятелка на онлайн курс по първа помощ за деца и бебета. Но на нея и се наложи да пътува и ще го пропусне. Ако някоя от Вас има желание да вземе мястото и да ми пише на лично. Цената е 45 лв, пращам линк за темите.
https://firstaidbg.com/event/%d0%be%d0%bd%d0%bb%d0%b0%d0%b9%d0%b … 0%b5%d1%82%d0%b0/

# 677
  • Мнения: 235
Нашата педиатърка ни каза по 1капка Вигантол,защото в АМ има витамин Д. Забравих да я питам до кога трябва да се дава?

# 678
  • Мнения: 224
Нашата педиатърка ни каза по 1капка Вигантол,защото в АМ има витамин Д. Забравих да я питам до кога трябва да се дава?

1 година, тоест до първия рожден ден на бебето ни казаха. Всъщност не знам дали до самия рожден ден или до първия ден, в който сме започнали да даваме (20тият май че беше).

# 679
  • Мнения: 234
Аз забелязали ли сте някакви реакции от Вагинтол-а. Нас сякаш ни се активизират колики от него. Става много неспокойна след приема и почва да се свива и пръца. Това около 15-20 мин след като го дам.

# 680
  • Мнения: 137
Аз съм в Швейцария и дозата на витамин Д тук е 0.1 ml  (4000 IE/ml)за първата година.
Иначе и на мен ми се струваше,че витамин Д усилва газовете на бебето.
Вие  започнахте ли с упражненията за прибиране на корема, акушерката, която идва вкъщи ми каза,че мога да започвам с тях, аз мислех,че трябва да минат 2 месеца след секциото.

# 681
  • Мнения: 174
Здравейте сорбифер дурулес съвместим ли е с билко чай,някъде четох че не се пие чай

# 682
  • Мнения: 629
Момичета, днес ни поставиха и втората ваксина, която нашата педиатърка постави на две отделни посещение (1-вата на 2-ия месец и сега 2 седмици по-късно). Преслуша го и погледна гърлото и каза, че всичко е наред, но като се прибрахме у дома акото на малкия беше много зелено (предните дни беше цвят горчица). Сега съм в чуденка възможно ли е толкова бързо да има някаква реакция от ваксината или е нещо друго.. 🫤

# 683
  • Мнения: 1 381
В България почти всеки човек е с дефицит на вит. Д,  та тази 1 капка вигантол изобщо не трябва да ви притеснява, даже и 2 капки са ниска доза. Аз не мисля да го спирам и на  годинка.

# 684
  • Мнения: 281
Мислих, че това с витамин Д и пръцкането само аз съм го забелязала.

# 685
  • Мнения: 390
И аз имам такива наблюдения, когато му дам сутринта е нещо страшно, то звук, то чудо. Преди няколко дни просто забравих и нямаше нищо такова.

# 686
  • Мнения: 281
Аз обмислям да сменя витамин Д-то. https://revita.bg/shop/vitamin-d3-big-friends-za-detsa-400-iu-50 … s5lYaAqfZEALw_wcB

това гледах

# 687
  • Мнения: 320



Някой има ли такава раница? Дали е удобна?

# 688
  • Мнения: 2 707
Не помня в тази тема ли писах. Не ѝ намирам смисъла на тази раница. Кое бебе ще стои така спокойно седнало вътре? Навън всичко е интересно, за да стои така на едно място.

# 689
  • Мнения: 320
Привет, до  мамите които дават Аптамил Комфорт.
Има отворена кутия преди 10 дни, направени са две дози по 120мл. Искам да я подаря на някой, само да се поеме доставката. Ако някой иска да ми пише на лично.

Общи условия

Активация на акаунт