👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 21 712
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 427
Дами, вашите бебета стряскат ли се докато спят?
Нашето бебе започна много често през деня да се стряска, дали нещо сънува се чудя или.. ?!
Нормално ли е.. ?

# 691
  • Мнения: 228
По скоро в момента на унасянето и заспиването е при нас. Също и буйства преди да заспи, явно от превъзбуда. Нормални неща са. Като за всичко, разковничето е търпение и здрави нерви, докато се израсте. На мен лично не ми се получават и двете. Simple Smile

# 692
  • Мнения: 223
При нас също беше станало едно стряскане през нощта (преди половин месец някъде), както си спеше и изкрещя, но веднага заспа отново. До днес не знам какво стана нея нощ, добре си е детето.

Гукат ли вашите бебенца? Нашата е толкова сладка, или наблюдава/следи някой предмет, или гледа теб и ти говори нещо. За такива моменти живея ♥
И много я привличат лампите, като нощна пеперуда е. Само че ме притеснява да не й вреди това на очите, затова изгасяме в стаята, където е тя.

И последно - тези, които храните на режим, как сте с храненията, със същата честота през деня както преди ли са (7-8 например) или сте ги променяли?

# 693
  • Мнения: 2 131
Нашият много гука. Хапва обаче 6-7 пъти на денонощие. Прави големи паузи нощем. Тази нощ като хапна в 21 часа, после чак в 6 сутринта. И доста често вече така се буди. Имам чувството, че вече сам си отказва и хапването в 3 през нощта.
 На консултацията педиатърката го измери 5100гр и 56см. На два месеца. Качва по 700гр на месец.
Батко му на два месеца е тежал 6 кг, но той си се будеше по часовник на три часа.

# 694
  • Мнения: 21 282
Нашият последно беше 5,700 и 56 см.
Опитва се да гука.
Много влюбено гледа баща си Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 2 131
Някой може ли да ме светне като свърши и последният болничен, който педиатърката издава, какво трябваше да представим на работодателя?

# 696
  • Мнения: 241
И нашия започна да гука, много е сладко.
Следи с поглед баща си и кака си. Разпознава ни вече.
Храненето още е 7-8 на денонощие.
Плюс от два дена много усилено си яде ръчичките, ако може и двете ще си навре в устата. Не е по цял ден, а когато е по нервен. Рано е за зъби нали Confused

# 697
  • Мнения: 427
Дами, имам въпрос.. леко съм притеснена 😔
Дясната ми гърда е два пъти по-голяма от лявата. Лявата е толкова мека, че имам чувството, че всеки момент кърмата ще спре.. Това възможно ли е и на какво може да се дължи?! Бебето сучи и от двете, но лявата умаля 🙁

# 698
  • Мнения: 62
Здравейте мами! Дъщеря ми е на 1 месец и 2 седмици. На АМ е от раждане. В началото се хранеше много бавно по 50 мин и повече, с шишета авент . Мислих си, че не ни пасват шишета, и че й е трудно да суче. Пробвахме с различни шишета и биберони , но проблема си остана. От 3 седмици много  плаче и се провиква по време на хранене. И изяжда по 60 мл, а трябва да яде вече по 120. По съвета на гастроентеролог минахме  на оризово мляко на Novalac ( според нея детето има алергия към млечния белтък и лактозата). От няколко дни сме на това мляко, но промяната е незначителна . Пак се провиква и плаче. Някой да е имал подобен проблем?

# 699
  • Мнения: 2 700
Да не са колики? Присвива ли крачетата като плаче?

# 700
  • Мнения: 62
Да не са колики? Присвива ли крачетата като плаче?
Детето е спокойно преди и след хранене , щом махна шишето. Не ги присвива , рита с тях и бута шишето с ръцете…

# 701
  • Мнения: 1 359
Да не са колики? Присвива ли крачетата като плаче?
Детето е спокойно преди и след хранене , щом махна шишето. Не ги присвива , рита с тях и бута шишето с ръцете…
А повръща ли?

# 702
  • Мнения: 62
Да не са колики? Присвива ли крачетата като плаче?
Детето е спокойно преди и след хранене , щом махна шишето. Не ги присвива , рита с тях и бута шишето с ръцете…
А повръща ли?
Не. Имахме предположение от педиатъра , да не би да е тих рефлукс. Изписа ни гастротусс и от него нямаше ефект…

# 703
  • Мнения: 223
Плюс от два дена много усилено си яде ръчичките, ако може и двете ще си навре в устата. Не е по цял ден, а когато е по нервен. Рано е за зъби нали Confused

И нашата така, хапва ги ръчичките, а бибата я пуска две секунди след като й я сложим. Не мисля, че са зъби, но ще питаме тази седмица педиатъра. Не съм забелязала да е нервна.

# 704
  • Мнения: 20
Ние сме на 2 месеца, хранен само с АМ и имахме абсолютно същият проблем. Започнахме с шишета Tommy Tippee и в началото нямаше проблем, в края на първият месец започна постоянен рев единствено, когато биберона от шишето му е в устата. Няма колики, не е рефлукс, не повръща.
Сега от една седмица по идея на нашият лекар сме с шишета на Авент(natural response 3.0), но с поток 4 (който уж е за след 3 месеца ) и да чукна на дърво Grin за момента нещата са много по-добре, не се дави от тях и си изяжда всичко.
 Edit: Каза ни също на всеки 30-40 мл. задължително да го спираме да се оригва.

Здравейте мами! Дъщеря ми е на 1 месец и 2 седмици. На АМ е от раждане. В началото се хранеше много бавно по 50 мин и повече, с шишета авент . Мислих си, че не ни пасват шишета, и че й е трудно да суче. Пробвахме с различни шишета и биберони , но проблема си остана. От 3 седмици много  плаче и се провиква по време на хранене. И изяжда по 60 мл, а трябва да яде вече по 120. По съвета на гастроентеролог минахме  на оризово мляко на Novalac ( според нея детето има алергия към млечния белтък и лактозата). От няколко дни сме на това мляко, но промяната е незначителна . Пак се провиква и плаче. Някой да е имал подобен проблем?

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 01:15 от monikmk

Общи условия

Активация на акаунт