Октомври 2023

  • 15 458
  • 451
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Здравейте мамчета, как сте? Може ли някой да ми каже възможно ли е това да е къса юздичка?
Къса е ДА. Виж и долната Wink Ние вече коригирахме и двете.
Във Варна сняг няма или поне в района до морето ,където сме ние , но за сметка на това вятър си имаме.
Петък вечер отново направихме и ние клизма след 5 дена без изхождане и напъване. Ами… друго бебе става! Няма запек, но просто не знае как да се напъва. Вече 3 дни се изхожда сам, но го наблюдавам и доста пъти отново виждам, че напъва лицето и корема , а не и дупето. Трябва му страшна концентрация !!!
Иначе започна да дава усмивки, следи си всички и определено е особенно щастлив и спокоен след изхождане.
Аз започвам да се храня без млечни, защото взе да ми писва от тея колики, къркорене, неизхождане и да се съмнявам да не би да има непоносима към млечни.
Вашите бебета имат ли обрив по лицето , около устата ?

# 61
  • Мнения: 53
Момичета, днес много ме притесни нещо и искам да направя сравнение, въпреки че знам, че не всички деца се развиват еднакво.
Момченцето ми става на 2 месеца след 9 дни и не може да фокусира нищо отблизо. Заглежда се постоянно наоколо, особено в лампите, ако е бил на тъмно, светлината го дразни, понякога ме следи за кратко, ако обикалям на известно разстояние от него. Но когато приближа лице към него, той гледа все настрани, същото е и с играчките. Поглежда към обектите само ако издават звук, тоест ориентира се само по слух. Днес моя приятелка ми прати клип на бебето й (родено един ден преди нашето) в което то следи играчката над леглото, че даже й се смее и радва. Не ме притеснява, че не се смее, а че не може да фокусира. Всякаш през повечето време блее настрани или гледа в точка някъде в пространството, ако е уморен.Четох в интернет, че на тази възраст бебетата вече гледат с интерес лицата на родителите си, което при нас го няма. Четох и доста страшни неща, опитвам се да запазя спокойствие засега, другата седмица сме на профилактичен преглед при педиатърката и ще видим какво ще каже.
Та как е при вас? Моля за искрени отговори, не държа да получа само успокоение, а наистина да си сверя часовника, за да знам да се действа навреме, ако има нещо.

# 62
  • Мнения: 413
Моето е същото както описате при вас и ни казаха че това нищо не значи. Спокойно.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 143

Вашите бебета имат ли обрив по лицето , около устата ?

Моето е момче и забелязвам, че започват да излизат пъпчици по бузките, около устата и тялото - ситни и сякаш с бял връх. Знам, че при момчетата е нормално защото се чистят от хормоните....но ми е странно, защо чак сега. С нищо не съм ги третирала, не го навличам....
Като се чуя с педиатърката все пак смятам да я питам, че до сега все с момичета и не съм имала такива "драми".

# 64
  • Мнения: 260
Момичета, вашите бебета по колко време стоят будни? Ние спим по 3-4 часа, мием дупето, давам и да яде и след това малко си играя с нея, но общо взето всичко това ми заема час и половина. След това отново заспива. А от няколко вечери започна да будува. От 19ч до 22ч дали има една дрямка за един час и след 22ч е будна чак до 2:00ч нощта. Не плаче, но не знам откъде тази енергия и толкова много часове да стои будна. Опитвам се през деня да я държа да не заспива, но все пак си е бебе. При вас как са нещата?

# 65
  • Мнения: 303
Malena - аз гледам да хвана малката, когато е в настроение, да правим разни активности, което е макс 2 пъти на ден. Тогава се заглежда в кейса на телефона ми (например), като я снимам, той е и неонов на цвят, във висящите играчки на ел люлка, в мен… Трудно ми е да управлявам погледа й - често пъти дълго време гледа в тавана, картините по стените и т.н. Сензорните карти също  понякога не ги отразява. Още не обича да я слагаме по корем и изкарва макс 3-4 минути така, с клатушкаща се глава. 😄 Нямам опит, но си мисля, че е рано и, че е до дете.

Paola, и при нас будуването е доста - не по-малко от 10 часа на денонощие/общо. Няма точен график и всеки ден се напасваме спрямо нея. Вчера така ни измори, че спахме заедно с нея от 20 до 23ч. и вечеряхме сандвичи в полунощ. 😅

Пъпчиците от раждането (по-плътни, белички, по носа) почти минаха, но от седмица има ситни червени по брадичката, зад ушичките и по деколтето. Имам подозрения, че са от моя храна, а не от претопляне, защото не минават бързо, като главен заподозрян са ми яйцата и временно ги спрях, за моя жалост. 😄

# 66
  • София
  • Мнения: 240
И на моето момче излизат пъпчици по лицето, бузките, брадичката, загледах днес и по тила и главата. Педиатърката каза, че са нормално явление до 50 ден от раждането и ще си отшумят постепенно.

Относно будуването има вече често случаи да не мога да го приспя с часове, а виждам че му се спи и се изнервя от това, и плаче. Ние сме на кърмене през три часа и е много гадно като заспи точно половин-един час преди времето за хранене и после пак скочи и реве вече от глад. Не мога да преценя дали го занимавам достатъчно, че да изразходва енергия. Забелязах, че най-добре спи навън в количката и след като се върнем от разходката си доспива доста време. Така че около обяд сняг не сняг го обличам и го друсам из софийските дупки с количката до парка, винаги отнася канчето дълбоко.
За майките с момчета - дърпате ли му пишката както съветват част от лекарите или не я пипате, както съветват другата част от лекарите Dizzy Face Моята педиатърка каза след баня всяка вечер да придърпвам кожичката след втория месец, а в болницата ми казаха да не я пипам до четвъртия..

Относно фокусирането с поглед мисля е много индивидуално и не трябва да бързаме с паниката. При мен за дни се променя, преди само блуждаеше с поглед, след това видимо сякъш започна да му се избистря зрението и да проявява интерес да стои прав, да гледа. Не съм обръщала внимание дали фокусира на близко или далеч, виждам някак че с дни се променят и от дете до дете има разлика.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 143
И на моето момче излизат пъпчици по лицето, бузките, брадичката, загледах днес и по тила и главата. Педиатърката каза, че са нормално явление до 50 ден от раждането и ще си отшумят постепенно.

За майките с момчета - дърпате ли му пишката както съветват част от лекарите или не я пипате, както съветват другата част от лекарите Dizzy Face Моята педиатърка каза след баня всяка вечер да придърпвам кожичката след втория месец, а в болницата ми казаха да не я пипам до четвъртия..


от два дни по време на баня започнахме.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 754
За заглеждането :
Моето момче е на 2 месеца + 3 дни и от около  10 дена вече фокусира добре , върти главата по посока на играчка, следи ни и от няколко дни в резултат на това започна и да се усмихва основно на мен, защото се правя на маймуна.
Обаче във всеки удобен момент го занимавам да фокусира и да следи с играчка на една педя от лицето му. Играчката да не е огромна. Почвам да я клатя леко над него и изчаквам да я фокусира с очи и чак тогава започвам да я местя леко настрани с цел да я проследи с очи и леко завъртане на главата. Разбира се в началото бързо я губи с поглед и пак връщам от началото с фокусирането над очите му. Тези неща си изискват тренировки . И не се притеснявай че още не ги прави. Пробвай това , което казвам Simple Smile Проспедяването с очи и завъртането на главата във всички посоки, фокусирането са умения до края на 3-я месец. При едни по-рано, при други по-късно.
Моето момче е основно сърдит и трудно поставям по корем и заради рефлукса. Ами трудно му е, пищи и има дни от кривост хич не го поставям. Гледам снимки на дъщеря ми на неговата възраст доста стабилно я повдигаше и държеше тая глава по корем, ама и това е нещо за което има време и трябва да упражняваме.

Относно съня: през деня спи доста, обаче не качествено, буди се на 20 Мин и има нужда от подкрепа да заспи пак или толкоз му е дрямката и почваме нещо кърмене, рев, носене. Много жалко но при нас времето няма сняг, но е основно ВЯТЪР ! Невъзможно е излизането , щото направо и мене ще издуха.. такова е във Варна. А и да си призная излизам със страх, защото минат ли тея 20-30мин сън и почва истеричен рев и трябва да го гушна или да го успокоя някак, а понякога като шофирам и не ми е лесно да карам с истерясало бебе на задната седалка 😂 Около нас правят ремонт на пътищата и не става за излизане, а в комплекса ни е ветрилник дори да няма мното вятър из града , тъй че излизането с колата ми е на 80% винаги .
Водихме на детски хирург за пъпната херния и питахме и за дърпането. Каза да не дърпаме, нооо ние вечер при баня дърпаме и почистваме. Това е по преценка и на мъжа ми той се занимава .

# 69
  • Мнения: 53
Miss, благодаря за съветите. Започнах да ги практикувам, дано има ефект. Моят син мрази да е по корем, или само плаче, или подпира глава на ръката си и я ближе. Grinning Но видях един друг начин да го тренирам-като го сложа на рамо да се оригне, той се сърди и започва много да си мърда главата, свалям го малко по-надолу ( главата му малко над гърдите ми) и той започва сам да си вдига главата, като само я подпирам леко да не се метне назад. Може би е удачно за бебета с рефлукс(моето също има), защото така е в изправено положение.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Toва е хубаво да го правите по корем върху теб Simple Smile
 Трябва да се научи да повдига глава срещу гравитацията, да използва ръцете за опора и още много умения се развиват по корем , така че не щади малкото човече Wink
Може да поставиш под него възглавница от този тип или направо едно навито одеялце/кърпа, да служат като опора отдолу и винаги да има нещо отпред, заради което да си повдигне главата. https://www.google.com/search?q=tummy+time+pillow&tbm=isch&hl=bg … &biw=1381&bih=689

# 71
  • Мнения: 260
Аз правя и друго за да си вдига главата. Лягам по гръб и я слагам  в легнало положение с лице към мен и доста упорито започва вдигането на главата, мога да кажа, че и е интересно.

От два дни вече не се буди нощем да яде. Вечер последното и ядене е към 21-22ч и след това се буди в 7ч сутринта. Започнах да и давам АМ по 150мл., нямалихме и съответно храненията заради увеличаването на милилитрите и вече нещата са добре.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте,

Днес водих малкия на ортопед ( на 34 дни е). Прегледа го - всичко със ставите и гръбнака е ОК. Каза, че можем да започнем с упражненията, а също така каза че е доста силен и добре си държи главата като седи изправен, като е по корем, а и като го хвана за ръцете малкия започна да се набира + по гръб доста успешно прави опити да се обърне по корем. И аз го забелязвам, че от около 7-10 дни сам се опитва да се завърти по корем.
Всеки ден го слагам по корем за 3 - 5 мин зависи в какво настроение е, а също и на гимнастиката пък за да го стимулирам да се обърне.
Също ако съм легнала по гръб го слагам върху мен и наистина доста добре си държи главичката.
За фокусирането при нас виждам, че е още рано. Като го викна се върти, но понякога грам не ме отразява.

# 73
  • Мнения: 323
Юлето днес става на месец. Преди седмица се обърна за първи път от корем по гръб и от тогава редовно като я оставя по корем се обръща, понеже не и харесва. Главата все повече стои стабилно и успява да я задържи за почти минута. Като цяло доста съм изненадана, защото сестра и беше мързеливичка и бавно се случваха при нея нещата. Ходихме на консултация, дадоха и витамин К, изписаха и витамин Д, всичко е наред. Не мога да повярвам как бързо лети времето... Докато мигнеш и децата са пораснали.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 143
Юлето днес става на месец. Преди седмица се обърна за първи път от корем по гръб и от тогава редовно като я оставя по корем се обръща, понеже не и харесва. Главата все повече стои стабилно и успява да я задържи за почти минута. Като цяло доста съм изненадана, защото сестра и беше мързеливичка и бавно се случваха при нея нещата. Ходихме на консултация, дадоха и витамин К, изписаха и витамин Д, всичко е наред. Не мога да повярвам как бързо лети времето... Докато мигнеш и децата са пораснали.

Честита месечинка. Мм да как мина месец не разбрах определено.
За децата - определено има разлика. Голямата ми беше много спокойно бебе и си спеше по цяла нощт. Малката до около месец и тя започна да спи по цяла нощт и чак сутрин рано се будеше за ядене, а малкия не е така.
Между 00 - 1 ч. се буди да яде и след това на 3,5 часа макс 4 часа се буди за следващо и така до сутринта. Направо ми разказва играта.
Въпреки, че му сменям млякото постепенно - от Хип на Лактана пак си търси да яде, но е доста по спокоен и издържа 3, 5 ч., а с Хип-а на 2,5 ч. започваше да мрънка, да си яде ръцете и едвам изкарваше до 3-тия час за да го нахраня.
За коликите - спрях всички капки и започнах да давам Gripe Water от САЩ и определено от втория прием виждам голям ефект. Не се свива, а директно си пръцка, ака без да се напъва и почервенява. И вечер си спи спокойно докато се събуди да яде. Даже като се събуди си помрънква, а не реве истерично както беше преди.

Общи условия

Активация на акаунт