Поредно запитване от отчаян мъж - как да се подобря

  • 5 085
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 285
Ами знам ли? Ти усещаш ли се въобще? Все едно само дето не си щракнал с пръсти и не те е взела някоя, която търси нацепен батка, нищо че по собствените ти думи си 80 кила с мокри гащи, ама ти не търсиш такава жена. Сигурно и златотърсачките така, на опашка за тебе чакат, нищо че май няма много за какво. Ей сега прочетох и за пърхота. Таз коса да не ти е побеляла всъщност от пърхота, и всъщност жените това да ги отвращава, с не няколкото бели косъма? За мен, честно казано, тежкият пърхот е нещо, което предизвиква първосигнално отвращение, почти колкото тежкото акне с бели пъпки, които изглежда, че всеки момент ще се пръснат, и това е по-скоро някаква фобия, свързана с хигиената, отколкото с външния вид. И изобщо, след като имаш такъв проблем, не би следвало да рискуваш с бои за коси и разни химикали, които може да влошат още повече положението.

# 61
  • Мнения: 25
Пърхотът според дерматологът ми се води "лека себорея" според дерматолога ми. Не е отвратителен и никой освен мен не го забелязва.

А от това, което казах - аз просто съм грозен в лицето - това е проблемът. Не съм отвратителен, никой не е показвал погнуса от мен, защото поддържам перфектна хигиена.

Пърхотът се забелязва само когато много си разроша косата и пада бял прах, по самата коса НЕ се вижда.

# 62
  • Мнения: 11 578
Оправи го това самочувствие.
На Квазимодо ли приличаш.

Вечер какво би хапнал в ресторант?

# 63
  • Мнения: 19 285
Пърхотът според дерматологът ми се води "лека себорея" според дерматолога ми. Не е отвратителен и никой освен мен не го забелязва.

А от това, което казах - аз просто съм грозен в лицето - това е проблемът. Не съм отвратителен, никой не е показвал погнуса от мен, защото поддържам перфектна хигиена.

Пърхотът се забелязва само когато много си разроша косата и пада бял прах, по самата коса НЕ се вижда.

Доколкото схващам, имаш някакъв вид микрогнатия. Да, не е особено естетично и фитнесът, боята за коса и кремовете против бръчки са безсмислени. Пърхотът пък бил лек. Отиди на консултация с лицево-челюстен хирург, това, ако го оправиш, и носът ти ще изглежда по-хармоничен. Следващата стъпка би трябвало да е ортодонт.

# 64
  • Мнения: 3 805
Значи според теб проблемът е в лицето ти, а не в косата. На твое място бих се посъветвала с естетичен хирург, ринопластиката е достъпна операция с много добър краен резултат. Носът е много важен за цялостното излъчване. Лекарят ще може да ти предложи и други опции за подобряване на формата и чертите на лицето ти, например имплант в брадичката, ако е слаба и т.н. Тъй като не сме те виждали можем само да гадаем кое не си харесваш, но предполагам носът е основното.

Също на твое място бих си наела личен треньор и бих работила с него върху целите, които имам. Изглежда ми, че тренираш редовно, но не постигаш желаните резултати. Пак казвам, не съм те виждала, но аз например съм в отлична спортна форма, тренирам сама и вкъщи. Знам какво искам и успявам да го постигна без помощ отвън. Ако не можех, щях да си наема треньор. Много мразя да хвърлям усилия и да не получавам това, за което работя.

Аз също не бих си понижила изискванията. Няма шанс да обърна внимание на дебел мъж с шкембе, който яде боклуци, пие като бъчва без дъно и пуши, ако ще косата му да е като на Рапунцел. Дебели хора по принцип не харесвам не само по естетически причини. Намирам ги за мързеливи, безхарактерни и смятам, че след като не могат да се грижат за най-ценното си - собственото си здраве, няма да ги е грижа за нищо друго.

# 65
  • Мнения: 840
Ако е  косата е най-големият проблем, може да се боядисаш. Много мъже го правят.

# 66
  • Мнения: 11 535
Най-ценното е душата на човек. Нека не бъркаме нещата.
Но заслепените в материалното забравят, че рано или късно това тяло ще остарее и стане на прах.
Мога да приема дебел човек, празен - никога!

# 67
  • Мнения: 11 535
Има някой неща при теб, които са притеснителни и ще ти ги кажа, макар малко да ме притеснява това.

На първо място за 26 годишен мъж /никак ама никак не си малък/ имаш тинейджърски комплекси. Познавам хора с белези, без крайници, обезобразени или плешиви и никой няма такова фокусиране върху външността си. Самата аз от дете имам голям и видим белег и там някъде в пубертета осъзнаваш, че такива неща не те определят като човек. И наистина, ама наистина не ти пука - това си ти и толкова!
Този проблем не можеш да решиш сам, защото дори и не се замисляш от къде е почнало. Моя съвет е потърси - професионална помощ.
Ако ще да си накълцаш цялото лице, да спортуваш и направиш мускули, да си боядисаш косата и избелиш зъбите - ти винаги нещо няма да харесваш в себе си.

Дригия притеснителен момент е подбора ти на момичета. Аз не чух да търсиш умно, забавно, приятно, нежно или каквото и да е момиче. Ти говориш само за външност. Това в света на всички над 20+ се нарича посредственост.
Имаш прилична работа, явно някакви интереси и хобита, но изборът ти на момичета е базиран на тема външен вид и за това си се оцъклил в своя. Външният вид не е без значение, но ти половинка ли си търсиш или задник за гледане? И най-касивото момиче да е до теб, ако не ти допада като човек - нищо няма да се получи.

Също така мисля, че нямаш реална предства кои момичета стават за теб.

Признавам, че съм потресена колко си се вманичалил на думи в този външен вид. Казвам на думи, защото ако не бяха просто приказки то вече щеше да си наел инструктур и да зобаш добавки, за да си нацепена батка.
Признавам, че съм пристрастна и за мен нацепените батки и фит каките са дъното на човешкото развитие, залети вместо кетчуп с чалга и поръсени с модни боклучки. Така, че може и да не ги разбирам толкова работите колко е важно да си супер - мупер прекрасен и нафитнен. Обаче за моя почти 50  годишен живот ни един от доказалите си истински и ценни Мъже не е бил нацепен батка.

# 68
  • Мнения: 3 805
За първи път чувам, че фит жените и мъжете били дъното на човешкото развитие.
Това, ако не е вманиачаване във външния вид, здраве му кажи. Истината е, че да си във форма изисква усилия и на тялото и на волята и малцина го постигат. Другите завиждат. Нормално!

# 69
  • Мнения: 11 535
Е те за това говоря! Да, завиждаме! Няма как да е друго, а и друго не може да се сетите....
Усилия и воля се изискват да завършиш медицина. Това е за уважение!

# 70
  • Мнения: 3 805
Дорис, усилия и воля се изискват за много неща, включително и да се поддържа стегнато тяло. Естестено, че медицината, както и всяка друга сериозна професия изисква усилия и заслужава уважение. Аз съм и с красиво тяло и със сериозна професия, която изисква години учене и работа. За мен и двете са достойни за уважение, защото съм вложила и продължавам да влагам усилия и воля и в двете. Не са ми паднали от небето.
Не може грижата за здравето и външния вид да се заклеймяват като дъно. Страшно е злобно и неадекватно това изказване и не го разбирам точно от теб. Ти си умерен и добронамерен потребител и много ме изненада.

# 71
  • Мнения: 19 285
Значи според теб проблемът е в лицето ти, а не в косата. На твое място бих се посъветвала с естетичен хирург, ринопластиката е достъпна операция с много добър краен резултат. Носът е много важен за цялостното излъчване. Лекарят ще може да ти предложи и други опции за подобряване на формата и чертите на лицето ти, например имплант в брадичката, ако е слаба и т.н. Тъй като не сме те виждали можем само да гадаем кое не си харесваш, но предполагам носът е основното.


Не, напротив, при птичи профил, микрогнатия (недоразвита долна челюст челюст) носът много често е следствие и изглежда по-голям и издаден от нужното, защото са нарушени пропорциите на лицето. Всъщност може и въобще да няма нужда от корекция, особено при мъж, ако оправи челюстта. Брадичката сама ще се оправи също. Имплантът може и да се размести, а и крайният резултат не е като при действителна корекция на този проблем. Слагат го просто защото не направят ли поне визуално някаква брадичка, както и да го кастрят носа, не изглежда добре.

# 72
  • Мнения: 25
Добре, с косата вече е ясно, ще пробвам при професионалист.

Друг проблем ми са космите по скулите и ушите (много съм космат), те са мъхчета, но не са руси, а черни и много си личат, а не е добре да ги бръсна

Знаете ли откъде мога да си закупя такава кола маска
https://www.youtube.com/watch?v=-J7AP0H9wzM

# 73
  • Мнения: 2 237
Тая тема не може да е реална!

# 74
  • Мнения: 452
По-добре с побеляла коса,отколкото никаква,твоят проблем е самочувствието,не косата!

Общи условия

Активация на акаунт