? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 204 291
  • 5 100
  •   2
Отговори
# 4 020
  • Сф
  • Мнения: 4 802
От English home взех памучен протектор. Не е водонепропускаем, но не ми и трябва. Прилича на капитонирана завивка- на квадратчета е, тънък и не се плъзга.

# 4 021
  • Мнения: 41 900
И протекторът ми е с ластик (ама не с онези жартиери само в ъглите), и чаршафът е с ластик. И двата се захващат здраво за матрака и нищо не мърда. не мога да разбера защо някои хора търпят да имат проблем.

# 4 022
  • Мнения: 13 530
Протектор без ластик не съм виждала. Сменила съм няколко, зависи от ластиците как са поставени  и каква дължина са, дали точно пасват на височината на матрака, за да не се изплъзват  при повече движение.

П.с. Не търпят, търсят решение след неудачна покупка.

# 4 023
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 184
На майка съм взела от тези ластици, за да не мърдат чаршафите.

https://jysk.bg/spalnya/charshafi/protektori-za-matrak/razni/las … -vallvik-4-br/k-t

# 4 024
  • Мнения: 5 074
Имам 24 дена платен годишен отпуск. Говорила съм с работодателя ми да си ги взема наведнъж.
Това ощетява ли ме по някакъв начин от към закона и има ли някакви последици за в бъдеще?
Не знам дали си задавам въпроса правилно, защото не знам за какво точно да питам...
 Примерно, ако изляза 1 месец болничен, осигуровките за този месец след това, няма да са ми тези, на които ме осигуряват от фирмата, а ще са минималните. Някакви такива тънкости има ли и при платения отпуск?

# 4 025
  • Мнения: 69 266
Не сте посочила на какво правоотношение сте.
Има тънкости ако получавате ДМС на база отработени дни за предходен период. Ще ви изплатят по-малко, тъй като сте и работили по-малко дни.

# 4 026
  • Мнения: 5 074
Не сте посочила на какво правоотношение сте.
Има тънкости ако получавате ДМС на база отработени дни за предходен период. Ще ви изплатят по-малко, тъй като сте и работили по-малко дни.

Точно за такива неща питам, благодаря.
На безсрочен трудов договор съм, във фирма, в която работя от над 10 години(ако има значение), в добри отношения сме, никой не цели да прецака другия.
Имам сума за ДМС, но никога не ми е била по-малка заплатата, а съм излизала по 1-2 седмици отпуска до сега.
Заплатата, която съм получавала е същата. Единствено талоните за храна няма да взема със сигурност, това е ясно.

# 4 027
  • Мнения: 2 967
От гледна точка на държавата няма разлика дали си платен отпуск или работиш. Разлика може да дойде само вътрешнофирмено от бонуси и подобни както пише тета, ама тази разлика би я видяла и в заплата накрая на месеца.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 17:26 от bboiko

# 4 028
  • Мнения: 69 266
Зависи какви са ви вътрешните правила за разпределянето на тези бонуси . Най-добре попитай този който прави заплатите, ако се имате и е удобно...

# 4 029
  • Мнения: 2 668
Здравейте. Не знам къде да питам, може би тук ще ми дадете съвет. Търся протектор за матрак 160/200.
Скрит текст:
Трети ще изхвърля! Пързаля се. Ужасно мразя чаршафите ми да се събират и постоянно да ги придърпвам под себе си. Много се въртя докато спя и тъпият протектор ме побърква. Искам стабилен от такава материя, че да не се повлича настрани при най-малкото мърдане. Преди няколко месеца купихме нов матрак и заедно с него поредния протектор. Ами този май е най-зле от всичките до сега! Ако някой има модел, който е изпробван и е гаранция, че не се пързаля, ще съм благодарна да сподели.
Матракът не става ли за чаршаф с ластик?
С ластик е, само такива ползвам и само на IKEA, защото са най-стабилни материи, но... любимият има навика да хапва и пие нещо полегнал като Тодора в тиквите и не веднъж е разливал нещо си, та ми е дошло до гуша! А матракът е нов...
Не се потим повече от нормалното. На мм му се поти главата, сменям калъфки през ден и слагам по две. Пързаля се самият протектор върху матрака. Този новият, не съм го пробвала само по чаршаф, но съм сигурна, че ако един ден го оставя без протектор, тутакси ще бъде залят с нещо. Ще взема икейски с цял ластик, дано той не мърда. На другата ни спалня е такъв, но непромокаем и шумоли. Не сме спали на нея, не знам как е за цяла нощ, но и там матрака е друг. Като слагах протектора, ми се стори че и там мърда. Иска ми се материя, която се зацепва върху покритието на матрака и не мърда. Нещо като микрофибър може би?

аз съм с такъв. не се хлъзга чаршафа, но аз съм кротък в леглото Smiley

Скрит текст:
Точно такъв някакъв е пързалящият се.

И протекторът ми е с ластик (ама не с онези жартиери само в ъглите), и чаршафът е с ластик. И двата се захващат здраво за матрака и нищо не мърда. не мога да разбера защо някои хора търпят да имат проблем.
Пожелавам си това да е най-големият ми проблем! Както виждате - не търпя, търся решение. Трето поред!

# 4 030
  • София
  • Мнения: 8 943
Ваучерите за храна се получават дори и когато човек е в отпуск.

# 4 031
  • Мнения: 54 935
Не навсякъде е така. Зависи от компанията.

# 4 032
  • Мнения: 1 180
Мисля, че имаше нещо, свързано с това дали ваучерите по договор се водят социална придобивка или част от заплата. В първия случай не могат да обвържат връчването им с броя работни дни. Майка ми преди няколко години влезе в конфликт с отдел ЧР в предприятието, в което работеше, именно на това основание. И в крайна сметка й изплатиха пълната сума на ваучерите.

# 4 033
  • Мнения: 54 935
Може. Точно по КТД, но само за реално отработени дни. Голяма международна компания.

# 4 034
  • София
  • Мнения: 7 973
Мисля, че имаше нещо, свързано с това дали ваучерите по договор се водят социална придобивка или част от заплата. В първия случай не могат да обвържат връчването им с броя работни дни. Майка ми преди няколко години влезе в конфликт с отдел ЧР в предприятието, в което работеше, именно на това основание. И в крайна сметка й изплатиха пълната сума на ваучерите.
Ваучерите няма как да се водят част от заплатата изатова  не са и осигурителен и облагаем доход. Ваучерите са социален разход и затова се уреждат в КТД как да се изплатят.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт