Влезте във форма със съветите на фитнес инструктора Владислав Хаджиперев

  • 9 541
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
Здравейте!
Дали има връзка на приема на протеин с акне?
Питам за момче на 17, трениращ 2-3дни във фитнеса. Протеинът е изолат, без лактоза, пречистен, но все пак...

# 46
  • Мнения: 1 020
Кой протеин вземате /може и на лични?

# 47
# 48
  • Мнения: 9
Здравейте! На 35 години съм, висока съм 163 и тежа 60 кг. От 5г съм тези килограми. До преди това бях 50. Май на 53-55 най се харесвах.
Бих искала да изгоря мазнините в областта на корема, да поотслабна и стегна краката, да премахна целулита (лека форма, имам го от около 2 години) и брич се е получил. Като същевременто ме е страх при самото отслабване какво ще стане с кожата, гърдите (големи 85Е) и дупето (вирнато и закръглена), дали няма да провиснат!?
Какво бихте ме посъветвал? Бих предпочела тренировки извън фитнеса, но ако няма друг начин ще започна да ходя. Хранителен режим? Бихте ли бил по-конкретен, че нищо не разбирам, нито от здравословно хранене, нито от тренировки?! Благодаря!

# 49
  • Мнения: 26
Здравейте!
Дали има връзка на приема на протеин с акне?
Питам за момче на 17, трениращ 2-3дни във фитнеса. Протеинът е изолат, без лактоза, пречистен, но все пак...


Причините за появата на акне могат да бъдат различни и често са комбинация от няколко фактора. Възможни причини включват:
Промени в хормоналния баланс в пубертета. Промените на нивата на хормоните, като например тестостерона, което може да доведе до увеличена продукция на мазнина в кожата и появата на акне. Генетика: Ако близките роднини имат проблеми с акне, вероятността за нейното появяване при момчето може да е по-висока.
Неправилна грижа за кожата: Неправилната грижа за кожата, като например използване на агресивни почистващи средства или неподходящи продукти за грижа, може да дразнят кожата и да допринесат за появата на акне.
Диета: Някои храни, като мазни храни и рафинирани захари, могат да влияят на акнето.
Стрес: Високото ниво на стрес може да увеличи производството на хормони, което води до появата на акне. И използване на някои лекарства.

Ако момчето има проблеми с акне, е важно да се консултира с дерматолог, който да предложи подходящо лечение и грижа за кожата.

Приемът на протеин едва ли би повлиял на появата на акне. Въпреки това не е изключено, ако момчето има непоносимост към продукта. В неговата възраст е абсолютно нормално да има акне, но причината за него да е протеинът е малко вероятна. Hands Point Up

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 11:44 от Рaдост

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
Благодаря!
Всичко изброено сме направили...

# 51
  • Мнения: 26
Кой протеин вземате /може и на лични?


Здравейте,

Изключително рядко приемам протеин на прах. Разчитам на храната и приемането на белтъчини (протеини) от самата нея. Когато набавянето им ми е трудно, имам няколко бранда, на които залагам, но в никакъв случай не давам съвети за марки. Личният ми опит показва, че в България има много занижени стандарти за качество и количество и трябва да разчитаме на коректността на производителя. Thinking

Един от методите, на които залагам, е когато въведа описанията от родните сайтове за протеин от 'световно признати марки' в Google и търсачката да ми намери само български страници, което е червена флаг. Broken Heart

Другото напълно сигурно място за проверка е независимият сайт https://labdoor.com/rankings/protein
Успех!

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 11:45 от Рaдост

# 52
  • Мнения: 26
Здравейте! На 35 години съм, висока съм 163 и тежа 60 кг. От 5г съм тези килограми. До преди това бях 50. Май на 53-55 най се харесвах.
Бих искала да изгоря мазнините в областта на корема, да поотслабна и стегна краката, да премахна целулита (лека форма, имам го от около 2 години) и брич се е получил. Като същевременто ме е страх при самото отслабване какво ще стане с кожата, гърдите (големи 85Е) и дупето (вирнато и закръглена), дали няма да провиснат!?
Какво бихте ме посъветвал? Бих предпочела тренировки извън фитнеса, но ако няма друг начин ще започна да ходя. Хранителен режим? Бихте ли бил по-конкретен, че нищо не разбирам, нито от здравословно хранене, нито от тренировки?! Благодаря!


Здравейте.

Разбирам Вашите притеснения и предизвикателствата, надвиснали пред Вас, както и цялото неразбирателство около храненето и тренировките. Често срещан проблем при много хора, включително и при Вас, което е напълно нормално, особено когато нямате опит в тази област.

За съжаление, дори и да Ви дам конкретни насоки, шансът за успех не е много голям и повечето насоки, дадени под формата на няколко реда, са рецепта за провал. Моят съвет обаче е да се свържете с мен с лично съобщение, за да мога да бъда уверен, че разбирате нещата, казани от мен, и за да мога да си формирам анамнеза за Вас като индивид с навици и предпочитания. Ако сте от София, моята препоръка е да започнете персонални тренировки с инструктор и тук също мога да Ви насоча.
Ще се радвам да Ви бъда полезен и ще чакам обратна връзка от Вас.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 11:47 от Рaдост

# 53
  • Мнения: 188
Здравейте
Според вас кое е по подходящо кардио или силови тренировки за човек с проблем със сърцето? И колко дни в седмицата може да се тренира при положение, че работя на смени 1 дневна 1 нощна и 2 дни почивам?
 Оперираха ме миналата година поради пристъпно сърцебиене, като пулсът ми достигаше до 250 .
Сега като тренирам особено след кардио пулсът ми стои ускорен часове наред над 100 и не спада, това нормално ли е?

# 54
  • Мнения: 26
Здравейте
Според вас кое е по подходящо кардио или силови тренировки за човек с проблем със сърцето? И колко дни в седмицата може да се тренира при положение, че работя на смени 1 дневна 1 нощна и 2 дни почивам?
 Оперираха ме миналата година поради пристъпно сърцебиене, като пулсът ми достигаше до 250 .
Сега като тренирам особено след кардио пулсът ми стои ускорен часове наред над 100 и не спада, това нормално ли е?

Здравейте.


За човек с история на проблеми със сърцето е важно да се консултира с лекар или кардиолог, преди да започне нова програма за тренировки. Обикновено за хора със сърдечни проблеми се препоръчват по-леки форми на кардио тренировки, като ходене, плуване или кардио тренировки на ниска интензивност. За висок пулс се изписват блокери.

Hands Point Up Относно силовите тренировки, те трябва да бъдат подходящо модифицирани, за да се избегне прекомерното натоварване на сърцето. Трябва да се избягват тежки килограми и интензивни упражнения, които могат да повишат кръвното налягане и пулса.

Протокол за работа в различните състояния е следния:
От просто > сложно упражнение
от бавно > бързо
и от леко > тежко !


Колкото до честотата на тренировки, при работа на смени е важно да се намери баланс между тренировките и почивката. Обикновено се препоръчва да се тренира между 3 и 5 дни в седмицата, като се дава време за възстановяване между тренировките. При условие, че работите на смени, може да е добре да разпределите тренировките си така, че да има поне един ден почивка между тях, за да се избегне прекомерното напрежение.

Относно ускорения пулс след кардио тренировки, е важно да се наблюдава и да се консултира със специалист, ако пулсът ви остава висок за продължително време след тренировка. В някои случаи това може да бъде нормална реакция на организма, но в други случаи може да се изисква допълнително проучване, за да се изключат сериозни проблеми. Задължително се консултирайте с лекуващия ви лекар.

Общи условия

Активация на акаунт