За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 830
  • 618
  •   8
Отговори
# 450
  • Мнения: 39 493
Имам едни пуешки панирани хапки (полуфабрикат) във фризера. С какъв сос мога да ги предложа, за да се изядат, че така не са много вкусни.

# 451
  • Мнения: 7 291
Чеснов- кисело мляко с майонеза , сух чесън  и "италиански "- кетчуп с майонеза и малко черен пипер. Вкъщи тези сосове са за всичко-пица, хапки, сандвич тип бургер .

# 452
  • Русе
  • Мнения: 5 221
Скрит текст:
Имам едни пуешки панирани хапки (полуфабрикат) във фризера. С какъв сос мога да ги предложа, за да се изядат, че така не са много вкусни.

1 голяма глава лук
1 с.л. гхи
1/2 ч.л. семена от кориандър
5 зърна бахар
1 консерва (400 г) нарязани домати в собствен сок
8–10 бр. сушени кайсии и/или сини сливи без костилки
1 с.л. качествен винен оцет
1 с.л. качествен соев сос
няколко капки сос Worcestershire (по желание)
няколко капки сос Табаско или щипка лют червен пипер (по желание)
сол, прясно смлян черен пипер
В тенджера загрейте маслото и задушете нарязания на ситно лук. Леко счукайте кориандъра и бахара в хаванче, добавете към лука и разбъркайте за 1 минута. Прибавете доматите , налейте 200 мл вода. Добавете сушени кайсии и/или сини сливи, сложете оцет и соев сос, а по желание добавете сос Worcestershire, сос Tabasco или лют червен пипер на люспи.
На слаб огън 10-15 минути като разбъркваш периодично. Готово!
Ако нямаш масло Гхи, може да ползваш краве масло.

Пюре от кореноплодни зеленчуци -  2 броя картофи - 200 г, 100 г пащърнак, 100 г целина глава, по ½ ч.л. сол и черен пипер,50 г краве масло, 50 мл сметана за готвене
обелваме кореноплодните зеленчуци, измиваме ги и ги сваряваме в подсолена вода. Прецеждаме и пасираме, след което добавяме сметаната, маслото, сол и черен пипер. Разбъркваме пюрето на слаб огън, докато стане пухкава еднородна смес.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 18:01 от peych

# 453
  • София
  • Мнения: 4 717
Подходящи подправки за свински ребра ?

# 454
  • Мнения: 6
Момичета и момчета, HELP!!!! Имаме сушени домати в буркан с марината, в която има оцет, а аз мразя оцет, само от миризмата ми се повдига. Expressionless
Съвет как мога да я неутрализирам? С накисване във вода дали ще стане?

# 455
  • Мнения: 6 826
Имам едни пуешки панирани хапки (полуфабрикат) във фризера. С какъв сос мога да ги предложа, за да се изядат, че така не са много вкусни.
Марѝ, пробвай да смесиш барбекю сос с манго сос или сладък чили сос. В къщи това върви с всякакви панирани хапки.

# 456
  • Мнения: 13 054
И аз чеснов сос бих им сложила на такива хапки. Бързо, лесно, вкусно Grinning
А и е позната и харесвана комбинация, из заведенията масово с такъв поднасят хапки. Евентуално с доволно свеж копър ако харесвате или пък малко лимон добавен в соса за да е по-свежо.

# 457
  • Мнения: 77
Здравейте! Искам да направя мусака, обаче имам лекарска забрана за няколко месеца да не консумирам никакви млечни… Как да направя заливката? Обикновено ползвам 4 яйца и кофичка кисело мляко. Сега какво бих могла да сложа, имате ли представа?

# 458
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Имам едни пуешки панирани хапки (полуфабрикат) във фризера. С какъв сос мога да ги предложа, за да се изядат, че така не са много вкусни.
Нарежи ги на ивици, иди си купи лаваш или тортили и ги направи на дюнери с маруля, лук и прост кетчуп.
Подходящи подправки за свински ребра ?
Черен пипер и чесън, ако е за деца само кетчуп.

# 459
  • Мнения: 39 493
Благодаря ви! Импровизирах благодарение на вашите рецепти. А от тях си набелязах и продукти, които да изпробвам.
За свинско много обичам да ползвам кориандър.

# 460
  • Мнения: 1 605
Обикновено ползвам 4 яйца и кофичка кисело мляко. Сега какво бих могла да сложа, имате ли представа?
Според мен можеш да замениш киселото мляко със соево или бадемово (или друго ядково мляко), до консистенцията, която получаваш с киселото мляко за заливката. Със сигурност ще се получи нещо, коетоприлича на заливка.

# 461
  • Русе
  • Мнения: 5 221
Скрит текст:
Здравейте! Искам да направя мусака, обаче имам лекарска забрана за няколко месеца да не консумирам никакви млечни… Как да направя заливката? Обикновено ползвам 4 яйца и кофичка кисело мляко. Сега какво бих могла да сложа, имате ли представа?

По тази рецепта веднъж в планината правих заливката с вода  в която беше разтворено кубче зеленчуков бульон, вместо мляко. Стана, изяде се, но не е същата на вкус като с млякото.

Намерих снимка как изглежда с вода. Може да поеме повече брашно. Сместа трябва да стане като гъста боза.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 22:50 от peych

# 462
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Ребрата мариновам с горчица, соев сос и мед, както и пилешките крилца. Стават страхотни.

# 463
  • Мнения: 4 424
Здравейте кулинари,
Правих Бисквитената торта на Пепчо (Heart), а след нея и Забравените сладки. Обаче не ми се получиха  - загрях фурната на 180 и изключих, 2 белтъка, 80 гр захар, 150 гр орехи, 100 гр шоколадови капки. Цяла нощ стояха във фурната. Сутринта бяха почти без промяна - меки, та течни. Пуснах фурната на 100 гр за 3-4 минути и ги оставих още час-два вътре. Изядоха се, но вътре си бяха като дъвка малко.
Къде бъркам и как да ги направя другия път, защото ми харесват?

# 464
  • Плевен
  • Мнения: 988
Бъркаш в температурата- загрява се фурната на максимална, при мен е 250градуса и след това се слагат и фурната се изключва и не се отваря поне 4-5часа.

Общи условия

Активация на акаунт