За кризите при мъжете....

  • 6 050
  • 189
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 066
Не е нужно да сте лепнати 24/7, но не е и ок да живеете като съквартиранти със секс привилегии. Жената я разбирам, иска да чувства, че има другар, а изведнъж се е оказала с ерген. Мъжът също го разбирам, децата са отгледани, изживява втора младост и се чувства добре. При мъжете много силно удря мисълта за остаряването и човекът е намерил начин да я бори. Проблемът е, че нуждите и визията за живот на този етап се разминават при двамата. Жената се чувства подлъгана, защото това не е ежедневието, което са живели досега. Той пък едва ли ще се откаже от новонамерения си рахатлък. Кофти ситуация, общо взето. Човекът си е намерил някакво ново щастие, в което жената не фигурира много, много. Може би тя трябва да направи същото и да разбере, дали нейното ще включва него по някакъв начин, без него, или друг мъж.

Иначе и обратното се случва, особено при двойки с възрастова разлика. Мъжът станал на 40+, иска почивка и спокойствие, не му се занимава с нищо. Пък жената пълна с енергия, иска излизания, пътувания, живот. Та е до характер и разбиране за живота, не до грешно и правилно.

# 91
  • София
  • Мнения: 13 730
Така е. И лепките като нас не сме за пример, защото обичайно в двойката хората работят отделно (това пък още повече би означавало да се търсят в свободното им време), но с големи деца една двойка има безкрайно много възможности да преживява заедно нови неща и да прави базброй много неща, различни от лежането пред телевизора.
И децата не пречат, но с големи е по-лесно. Примерно, понеже въпросният мъж обича адреналина, преди да се роди най-малкият ние ходехме да летим с малък самолет. И двамата. Невероятно изживяване е. Сега пак ходим, но с малкият човек е по-сложно логистично. Мога да изредя поне 20 различни интересни неща, които може да прави заедно една двойка, без да включвам вътре пиене и дискотеки по нощите.

# 92
  • София
  • Мнения: 39 058
Аз, нали вече съм относително свободна, ако изляза един път месечно нощес, после цяла седмица съм реанимация. Пък работа, пък детето все пак да погледна и то не остава време за глупости. Как функционира този човек?

# 93
  • Мнения: 10 939
Какво значи, че тя му е дала 20 години от живота си? Той не е ли дал също? Хората се променяме, интересите също. Сигурна съм, че ако беше обратното, щяхте да кажете, че на жената й е право на излезе и да разпусне, какво толкова. Да, живота е твърде кратък и минава бързо. Както на него не му се пилее в битовизми, така и авторката е свободна да си потърси друг мъж, примерно.

# 94
  • София
  • Мнения: 39 058
Да си го кажем, болезнено е, когато осъзнаеш, че най-близкият ти човек вече не ти е близък. И е много вероятно никога да не станеш толкова близка с мъж отново.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 786
Има с хора, които обичат да излизат. Не мисля, че това спира на определена възраст. Ако мъжът на авторката е такъв може да е излизал по-малко, когато децата са били малки, например, и сега пак да си излиза. Иначе е трудно на 40 да завъди компания за толкова сериозни излизания, ако не се е разцепвал на 20-30 години. Интересно е само финансово как насмогва, а и физически, защото поне аз на 20 и на 30 можех да спя по-малко, но след 40 просто ми е невъзможно.
И не е задължително да има друга жена, според мен. Познавам мъже в такива мъжки компании, излизат си мъже, лигавят се и хич не се свалят по баровете. Просто се кефят, че са си само кочове и никой не им прави забележки, никой не казва, че му се спи, никой не им казва да не пият толкова и тн. Но това може да е фаза и да му писне. Пак от опит, тези, които излизаме повече го правим на серии, защото едно и също омръзва.

# 96
  • Мнения: 1 548
Абе едно е да излезеш да разпуснеш, съвсем друго да живееш като необвързан ерген.  Че той се прибира вкъщи да се наспи и преоблече само, през останалото време е или на работа, или с приятели/ки. Това не е семейство, а точно съквартиранти с привилегии.
Бояна, те такива, дето обичат да са само коч компания, не ходят по дискотеките до сутринта.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 11:15 от Прекрасная Василиса

# 97
  • Мнения: 30 022
Има с хора, които обичат да излизат. Не мисля, че това спира на определена възраст. Ако мъжът на авторката е такъв може да е излизал по-малко, когато децата са били малки, например, и сега пак да си излиза. Иначе е трудно на 40 да завъди компания за толкова сериозни излизания, ако не се е разцепвал на 20-30 години. Интересно е само финансово как насмогва, а и физически, защото поне аз на 20 и на 30 можех да спя по-малко, но след 40 просто ми е невъзможно.
И не е задължително да има друга жена, според мен. Познавам мъже в такива мъжки компании, излизат си мъже, лигавят се и хич не се свалят по баровете. Просто се кефят, че са си само кочове и никой не им прави забележки, никой не казва, че му се спи, никой не им казва да не пият толкова и тн. Но това може да е фаза и да му писне. Пак от опит, тези, които излизаме повече го правим на серии, защото едно и също омръзва.

Може и така да е....
Ама на 20 човек обикновено е без съпруг/а, без ангажименти, може и през ден да обикаля кръчми и дискотеки.
На 40+ вече деца, семейство, работа, нещата са съвсем различни, не е като да се шляе с приятелчета....

# 98
  • София
  • Мнения: 39 058
Финансово е.... Такси за връщане 20 лв, 5 питиета - 100 лв, още 5 в другия бар... Два пъти седмично, 8 пъти месечно по 200 лв са 1600 - една нормална заплата.
Този е магьосник! Хем не работи, хем харчи!

# 99
  • Мнения: 789
Самото семейство си решава ще са залепени ли партньорите или не. Тук лошото е, че промяната е много драстична, в крайна сметка всичко трябва да е в подходящото време. Сега един-два пъти месечно да се случва, да се преглътне, но то този начин на живот го е привлякъл като магнит. Права е жената, според мен поне. Аз на нейно място също бих се обидила. То кризи, кризи, ама да разнообразяват заедно; има спа курорти, скъпи дрънкулки и т.н, докато наливането по нощите с приятели говори, че на него му е добре да я избягва. Те са загубили връзката помежду си, обидно е. Едно е да си поприказва с приятели в ресторант, друго нещо са дискотеките, те имат други цели. Дано се осъзнае, но е притеснително, че продължава една година с този начин на живот.

# 100
  • Мнения: 6 295
Баси от къде му идва пауъра на тоя, аз след една такава вечер, при тва до 1-2, не до зори и съм на реанимация следващия ден, а за такива серии въобще не искам и да си помислям, а този го кара като машина на 25. Да не говорим, че повечето време въобще не ми се занимава вечер с излизания след работа, гледам да реанимирам и само почивка.
Мога да му кажа само евала на колегата. Обаче че заебава жена и деца във времето, когато трябва да е с тях, тва вече лошо. Нямам идея как да се справите с кризата, може би мен още не ме е хванала, така че не знам. Малко да разреди излизанията с компанията или да излизате заедно някой път без децата, тва е вариант. Освен ако в дъното на всичко не стои друга жена, тогава вече ясно.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 786

Бояна, те такива, дето обичат да са само коч компания, не ходят по дискотеките до сутринта.
Напротив. Познавам точно такива коч компании и понеже съм ги засичала по различно време и на различни места уверено твърдя, че имат нулев интерес да кривнат с друга. Те са се наиграли, оженили, и просто им се вилнее. Не казвам, че е правило, а и не става дума за чалготеки, но все пак има такива случаи.

# 102
  • София
  • Мнения: 39 058
Има. Обикновено такива мъже се събират около някакво хоби на колела - коли, мотори, колоездене. Но нормално се събират веднъж седмично и то следобед и вечер. После всеки по къщите, че все пак хобито струва пари, а пари се изкарват от работа.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 12:41 от Rockstar

# 103
  • София
  • Мнения: 13 066
Има си мъже, които не намират особена ценност в женската компания. Обикновено не търсят общи интереси и хобита с жената. Тях си ги влече да са в мъжко стадо. Съответно, жената обикновено остава на заден план, особено след децата. За тях, нейната функция е друга. Затова е добре да се преценява партньора. Отделно, рядко е добра идея животът на жена да се върти или да зависи в голямата си част от мъжа. Освен, че така шансът да му стане безинтересна е много по-голям, се случват и ситуации като на авторката - в даден момент жената остава на сухо и животът и се изпразва от съдържание, докато мъжът си се кефи на други места.

Авторке, какво правехте преди двамата, какви общи занимания имахте? Около какво се въртеше живота ви? Децата, оставам с впечатление, вече не са при вас? Кога останахте да живеете само двамата?

# 104
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 787
А нейната функция е само да му простира чорапите ли?

Общи условия

Активация на акаунт