За кризите при мъжете....

  • 5 590
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, ще помоля за съвет жени, справили се успешно с кризата на средната възраст при мъжа и излезли благополучно и без последствия за семейството. Историята на кратко - щастливо семейство с 2 деца, чудесни отношения, добро социално и материално положение, но..... мъжа става на 40+ и сякаш го тресна нещо в главата. Първоначално мотора и разни други сигнали не ги отбелязах като начало на този период. Започнаха едни постоянни излизания и купони, забавления с мъже, без мен, нетипични за него. За друга жена съм сигурна, че няма. Първоначално няколко месеца, докато разбера какво става, говорих, мрънках, вдигах скандали. През цялото време той обяснява, че не прави нищо лошо, че сега така му се разпуска, че не ме обижда с нищо и си продължава този начин на живот. Най-накрая схванах, че най-вероярно става дума за криза на средната възраст. Опитвам се да го разбера и да му вляза в положение, да не мрънкам, но не ми се получава. Дразня се и нервите ми не издържат. Вкъщи положението е добре, отношението му към мен е добро, интимният ни живот е в разцвета си. Но тези постоянни излизания, купони и дискотеки до зори не мога да ги приема. А и даже не си спомням кога за последно сме прекарали уикенда заедно. Преживелите го, моля, кажете колко време трае този период и ако имате съвети за справяне с положението. Като цяло мислите, които ми минават през главата не ми харесват. Независима съм и в стабилно финансово положение и съм готова на раздяла, но не и такъв начин на живот. Но го обичам и не искам да развалям семейството. Чувствам се пренебрегната и обидена. Като се върна назад, първите сигнали, които е трябвало да забележа са преди повече от година.

# 1
  • Мнения: 7 952
Мисля, че все пак има друга жена или скоро ще има. Моят опит това показа и аз не се справих.

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Пита ли го да те вземе с него на дискотеките?

# 3
  • София
  • Мнения: 17 330
Ако само е започнал да излиза по-често, бих го оставила (ако децата не са малки и не изискват много грижи). Стари хора сме, ще се измори и ще му писне Joy

# 4
  • Мнения: 41 401
Тръгни и ти по купони и женски почивки само с приятелки и после когато той се впрегне  преговаряйте на равна нога.

# 5
  • Мнения: 46 572
Не е минавал мъжът ми през това (на 49 е), но на твое място като каже, че излиза, ще плесна с ръце "Супер! Така ми се излизаше!" и тръгвам с него.

Колко са големи децата ви? Как издържа с купони до зори? Няма ли работа на следващия ден (служебна или по дома ви)?

Мисля, че все пак има друга жена или скоро ще има. Моят опит това показа и аз не се справих.
Точно.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 330
Аз пък не бих излязла с него, есктра ще си изкарам по пантофи и пижама пред нетфликса Simple Smile Пък и аз си излизам с приятелки.
Не знам, не ми се вижда толкова страшно - колко често е това излизане?

# 7
  • Мнения: 1 524
И аз мисля, че има друга жена. Мъж на 40 и кусур години до сутринта на дискотека, айде бе. Говори сериозно с него и постави ултиматум, или ти, или приятелите и кръчмите, и приятелките.
Сексуалния ви живот е в разцвета си, точно щото плющи и някъде другаде. Добър и мил е, щото е гузен.
От колко години сте заедно? Приятелите му семейства нямат ли? Познаваш ли ги изобщо? Ти защо не му кажеш, че и ти почваш да излизаш с него. Ако ти откаже, работата е ясна. Щом не помниш от кога не си е бил вкъщи през уикенда, че той може паралелно семейство да има. Мъжете са царе да се прикриват един друг пред официалните им половинки.
Разпуска той, от какво, от тежкия семеен живот с теб ли?

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 20:17 от Прекрасная Василиса

# 8
  • София
  • Мнения: 38 736
Поискай си и ти един уикенд месечно. Той да гледа децата, а ти нанякъде. Какво ще каже?

# 9
  • Мнения: 450
Ако са ви големи децата защо не го оставиш да си се налудее? Да разпусне. От колко години сте заедно? Колко са ви големи децата? Групичка приятелки имаш ли? Излизай и ти. Намери си хоби. Теб какво те притеснява, от какво те е страх?

 Щом имате хубави отношения и прекрасен интимен живот защо пък не му позволиш да има мъжко време? И защо пък да трябва да сте залепени постоянно? Ще отмине кризата и пак ще се завърне към дома. Излез и ти? Също преговаряй веднъж месечно да лудувате заедно. Идете на кръчма/дискотека/бар/ каквото там обичате.   Излизайте двамата "на срещи". Имате хубаво семейство по това, което описваш, какво страшно има в това да излиза по мъжки?

И ако искаше да си намери друга жена – щеше и нищо няма да го спре.
Подкрепи другарчето си в лудостите му, да те подкрепя и той в климактериума 😊 Щото и ние не се изтрайваме.

# 10
  • Мнения: 587
Недей живя в заблуда, има друга или поне е имал. Главата си залагам.

# 11
  • Мнения: 1 524
Е къде нанякъде да ходи жената? Да не е на 20 години, и приятелките и да са все свободни жени, които се чудят къде да идат на купон, да си търсят мъже? Какво, да ходи сама на спа ли? Това него ще го спре ли да ходи до зори нанякъде?

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 20:16 от Прекрасная Василиса

# 12
  • Мнения: 587
Говори с него, разговори, споделяне, ограничения.., психолог може да потърси. Ако иска да си запази семейството да спре с купоните или да ги намали до минимум.

# 13
  • Мнения: 46 572
...защо пък не му позволиш да има мъжко време...
Той си излиза, колко повече от това да му позволява? Не знам за какви добри отношения говори, при положение, че:
Цитат
даже не си спомням кога за последно сме прекарали уикенда заедно

# 14
  • София
  • Мнения: 17 330
Чак пък залагаме главата, че имал друга, прекалено ми е това.
Защо да няма къде да излиза жената, вие приятелки нямате ли? Аз с моите си излизам редовно.

# 15
  • Мнения: 450
Ами да, живота не свършва на 40! И как си залагате главата за хора, които не познавате?
Само филми ще си вкараш във форума, никаква помощ няма да получиш.

# 16
  • Мнения: 1 524
Бърди, всеки уикенд до зори ли купонясвате?
Филми, филми, ама ако жената зачезва постоянно за цяла нощ, кой ли мъж ще я търпи?

# 17
  • Мнения: 6 714
Ами предлагаш
1.да се редувате - един уикенд той, един ти. 2. излизате заедно. 3. никой не излиза. Ей ти ги вариантите.
Децата на колко години са?

# 18
  • София
  • Мнения: 17 330
Аз до зори не, аз съм от тези, дето в 10 са в леглото Simple Smile Но си излизаме, това го написах по повод един коментар, че къде щяла да ходи жената, те приятелките й вече били с деца и край.

# 19
  • Мнения: 587
Всеки излиза с приятели, хапва, пийва. И до късно понякога на бар, дискотека дори, банкет. Понякога!!
Честото излизане до зори, на тази възраст, при наличие на криза на ср.възраст, предполага свалки с други жени или любовница.

# 20
  • Мнения: 1 524
Именно, едно е да излезеш за няколко часа да се видиш с хора, друго е постоянно да ходиш някъде до зори. Какво прави цяло нощ в дискотеката? Танцува?!? С 20 годишните наравно? Или се връща сутрин свежарка?

# 21
  • Мнения: 587
И съм сигурна, че ако му каже, че ще отиде с него на дискотека, той ще откаже. Ще каже само мъже сме, дъра бъра, куп оправдания.

# 22
  • Мнения: 1 524
Естествено, че ще откаже. Кво, да води жена си при любовница ли?
То има хора, дето и през обедната почивка кръшкат, ама авторката е убедена, че  мъжът й, като го няма цяла нощ, с приятелите му за мотори си говорят, в дискотеката 🤣🤣🤣

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 20:42 от Прекрасная Василиса

# 23
  • София
  • Мнения: 12 882
И според мен е много вероятно да има друга... Или други. По тея дискотеки, еднодневки да искаш. Говорила ли си сериозно с него? Най-малкото, не е честно той да кара второ тийнейджърство, докато ти гледаш дома и децата. Не си му майка. Ако държи да продължава, да то осигури еквивалентно време ти да си правиш твоите неща, докато той гледа децата. Пък ти си прави сметка дали те устройва такъв "семеен" живот.

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Ако той е моторджия, а ти не си така ще е, това е нормално не е криза на възрастта.

# 25
  • Мнения: 369
Дали тези дискотеки не са.. креватни?..
В къщи една жена, навън друга.

Няма да остави "питомното" за "дивото".
Поне докато някой не му постави ултиматум или-или.
Две дини под една мишница, се носят до време..

# 26
  • Мнения: 587
Той не лъже, че ходи на дискотеки. Отива, пиене, мадами, нещо.. странично и се прибира.

# 27
  • Мнения: 1 314
Описаните резки промени в поведението указват за свеж интерес навън.

П.П. Съвет!? Авторката да реши да изкара и тя една криза на средната възраст. Една седмица той кризисува навън, тя в къщи..., другата тя навън до зори, пък той в къщи с всичките домашни ангажименти. От кризите трябва да се извлича максимума.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 20:53 от Чакам си десерта

# 28
  • Мнения: 7 499
Има нещо, вероятно друга жена. Човек така изведнъж на 40 г. да хване дискотеките и баровете не е без причина, макар и да се оправдава, че му се живее.

# 29
  • Мнения: 1 473
А защо да я мъкне със себе си, ако наистина са само мъжка компания? На вас не ви ли е досадно да излезете по женски и някоя да си домъкне половинката?

А иначе мъжете не ходят по дискотеки, щото много им се танцува. Там се ходи обикновено, за да забиеш нещо.

# 30
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
А защо да я мъкне със себе си, ако наистина са само мъжка компания?
А защо се е оженил като иска да е само в мъжка компания?

# 31
  • Мнения: 2 501
Честно, не виждам как 40 годишен мъж ще се разтърчи по дискотеки фанатично редовно.

# 32
  • Мнения: 29 774
Честно, не виждам как 40 годишен мъж ще се разтърчи по дискотеки фанатично редовно.

Точно това идвах да напиша.

40+ мъж колко често ще му се ходи на дискотека? Освен ако в нея не го чака някоя кака......

Като бях на 20 ходех всяка седмица, сега веднъж в годината, понякога по-рядко...хахаха

В дискотеките могат деца да ми бъдат, чувствам се не на място и не ми е приятно. Имаше преди тук-там ретро клубове, та беше по като за хора около 40, но всичко останало.....

# 33
  • Мнения: 1 524
На една позната така, мъжът й всяка вечер до малките часове беше в мъжка компания. Само че той беше алкохолик, на държавна работа, цяла нощ пие, , после цял ден дремеше на стола. Тя го оставяше да спи в колата, като врътне ключа, и се прави на дълбоко заспала. Е, разведоха се в крайна сметка.
Та за това питам авторката в какво състояние се връща сутрин. Повярвай ми, ако не пие цяла нощ, трудно ще издържи до сутринта на дискотека.

# 34
  • Мнения: 7 499
Честно, не виждам как 40 годишен мъж ще се разтърчи по дискотеки фанатично редовно.
И аз това не си го представям, особено ако дотогава е бил домошар и без нея не ходил много.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 485
Не мога да повярвам, че мъж на тези години излиза с други (семейни) мъже на същата възраст.
От лични наблюдения над познати - във въпросните компании център са определени сексуални контакти, които общата компания прикрива - жени, мъже, няма значение.
И обикновено са компания от неособено пукащи им за семействата им и от свободни.
Но винаги има замесено и нещо повече от купон.
Повечето ни клиенти за бракоразводни дела почват с това. Купон с колеги или стари приятели, пиене, дискотеки, други жени, безразборни връзки, а накрая законните им половинки не издържат и подават молба, за да продължат натам. "Купонджиите" или си сядат на д-то и намират път към семейството, или съвсем затъват в "купони" за следващите 10-20 г. После им идва акълът, ама е късно.
Когато са с големи деца,няма проблем, но с малки е драма.

Иначе е нормално двойките да излизат, да разпускат, вкл. поединично понякога и с приятели, но тогава не им става рутина, защото рутината им Е семейството.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 002
Каква е компанията, с която излиза? Ако са негови работещи набори, дълбоко се съмнявам, че ежеседмично се скъсват да излизат по барове и дискотеки и то в продължителен период от време.

# 37
  • Melmak
  • Мнения: 3 237
Този мъж как работи след всяка вечер на дискотека??

# 38
  • Мнения: 25 733
Наистина ли има жени, които вярват, че 40-годишни чичаци ходят по дискотеките, за да танцуват цяла нощ? Laughing
Те и за пиене не ходят там – за пиене и мъжки моабети има къде по-подходящи заведения.

# 39
  • Мнения: 3 235
Авторката е като Фокс Мълдър, просто иска да вярва.

Бих му проверила телефона. Ако ми пука.

# 40
  • Мнения: 1 524
Авторката пусна един коментар и зачена, а ние си пишем ли пишем, и генерираме трафик. Пързалка.
Наистина ли има жени, които вярват, че 40-годишни чичаци ходят по дискотеките, за да танцуват цяла нощ? Laughing
Те и за пиене не ходят там – за пиене и мъжки моабети има къде по-подходящи заведения.
Ама те тия заведения не работят до сабайлем.

# 41
  • Мнения: 776
Ако децата са в тийнейджърска възраст да ходи с тях по дискотеките да им хвърля по едно око да не се забъркат в проблеми. Той в криза на средната възраст, те в тийнейджърска криза - идеално.  Развеселявам ви малко, не се подигравам. Честно казано никой, си мисля, не е застрахован от подобни кризи, но при всеки избиват с различни неща. Човешката психика е страшна работа. Трудно ми е да си го представя, семеен мъж с деца и изведнъж с поведение на тийнейджър, но при доста се случва и може и да има замесена някоя жена. И аз мисля като другите.

# 42
  • Мнения: 29 774
Не бих се унижавала да му проверявам телефона. Просто му поставям ултиматум. Или прекратява нощните походи, в които много вероятно е замесена друга, или си отива при нея, ако е решил да живее като ерген. Лошото е, ако избере второто, но поне авторката ще е наясно.... Както каза, не е зависима от него.

# 43
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Чалготека ако е то всичко ясно, оп, оп и двайсетачки в деколтето, разбираемо е 😁

# 44
  • Мнения: 587
А защо да я мъкне със себе си, ако наистина са само мъжка компания?
А защо се е оженил като иска да е само в мъжка компания?

Сигурно и млади колежки има в мъжката компания.

# 45
  • Мнения: 329
Леле как си залагате главите за непознати хора…..

# 46
  • Мнения: 1 524
Авторката е на линия, ама поне възрастта на децата да беше споделила, щом е решила да ни пързаля. Щото на всяка нормална жена първата,й мисъл, ако мъжът й не се прибира редовно по цяла нощ е, че има друга, а не че му се разпуска в мъжка компания, по дискотеките 😂😂😂

# 47
  • Мнения: 329
Авторката е на линия, ама поне възрастта на децата да беше споделила, щом е решила да ни пързаля. Щото на всяка нормална жена първата,й мисъл, ако мъжът й не се прибира редовно по цяла нощ е, че има друга, а не че му се разпуска в мъжка компания, по дискотеките 😂😂😂


Подкрепям
Нито се знае колко са големи децата нито  се разбира дали всяка нощ го няма мъжа или примерно един път в месеца, ако не съм пропуснала

# 48
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Може пък да са излезли заедно тази вечер или да е отишла да го провери👍

# 49
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Хич няма да се занимавам да се обяснявам, питам, дебна и т. н. Организирам си мои излизания и толкова.

И аз мисля че 40+ годишен едва ли ходи по дискотеки до сутринта. И едва ли компанията му са 40+ годишни семейни като него...
Телефона няма да му ровя. Може да му кажа, че тръгвам с него тази вечер като ще излиза, ей така да му видя реакцията.

# 50
  • Мнения: 6 714
Ако излезе в петък и се прибере в събота сутринта, авторката излиза в събота вечер и се прибира в неделя сутрин. Ако няма с кой, резервира си хотел и си почива. И после гледа реакция.
Бах тия мъже, все едно всички са им длъжни да им вървят по кризите... Ми да се справи както жените се справяме - тихо и без да занимава никой с тъпотиите и комплексите си.

# 51
  • Мнения: 1 524
Аз пък бих се унижила да му проверя телефона, вместо да си нося с достойнство рогата и да си мисля, че имам прекрасно семейство.

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Май жената е в криза на средната възраст.

# 53
  • Мнения: 7 499
Абе, много хора изперкват около тая възраст.
Аз също, ама някак си, не е окей да пренебрегваш семейството  си , да действаш необмислено и да нараняваш човека до теб.
Ако тотално си промениш навиците и начина на живот, обикновено не води до нищо добро.
А въпросът на авторката е, как да се справи ?
Истината е,че той трябва да се осъзнае.

# 54
  • Мнения: 29 774
Аз пък бих се унижила да му проверя телефона, вместо да си нося с достойнство рогата и да си мисля, че имам прекрасно семейство.

Ти щом си стигнала до момент за проверяване на телефон, значи има защо. Рогата си ги имаш с проверка или без. На днешно време е толкова лесно да изтриеш компроматите от телефона си, че, ако той не иска, никога няма и да разбереш.
И, ако случайно е оставил нещо за намиране и го видиш, какво? Скандал и изхвърляне на багажа?!? Ако искаш повод да го разкараш, рови.... Ако не, защо ти да гледаш чужд телефон?

Съгласна ли си той да ти наднича в телефона? Дори и да нямаш какво да криеш....

ПС: На мен принципно ми е все тая, понеже нямам какво да крия. Но, ако го хвана да ми рови в телефона, ще имаме страшен скандал. Не, понеже имам какво да крия, а, защото е адски грубо. Мисля, че се уважаваме достатъчно, за да не си ровим в телефоните.
Човек, ако иска да изневери, другият няма и да разбере дори...

# 55
  • София
  • Мнения: 35 244
Честите запои до сутринта, Ренесанса в секса и отношенията и новата разгулна среда са началото на края.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Компанията му моторджии ли са? Аз карам мотор от доста години вече и съм се нагледала на такива купони.

# 57
  • Мнения: 1 524
Авторката днес се е ригистрила, има един единствен пост, а ние тука си пишем, ли пишем.
Компанията му моторджии ли са? Аз карам мотор от доста години вече и съм се нагледала на такива купони.
Е разкажи повече де, за нощно каране до сабайлем ли става въпрос?

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 23:01 от Прекрасная Василиса

# 58
  • Мнения: 369
Авторката днес се е ригистрила, има един единствен пост, а ние тука си пишем, ли пишем.

Излиза, че преди да пише човек, трябва да види регистрацията. И тогава няма да има никакво писане..

# 59
  • Мнения: 6
Съжалявам, че се забавям с отговора. Децата са големи и нямат нужда от това да седи някой при тях. Ние сме близо 20 год. заедно. Истината е, че знам по всяко време къде е и с кой. Познавам всички от компанията и знам, че не ме лъже. 100 % съм сигурна,  че няма друга жена, поне за момента. Никога не съм ровила в телефони, няма и да го направя. Имам си своите вечери с жени, също и почивки от време на време. Той няма проблем да излезем заедно, когато има и други жени. Когато са само мъже не бих се натискала  да излизам с тях, ако не съм поканена. Приемам го като той да ми дойде на излизане по женски. Излизанията до сутринта са предимно уикенда, но и през седмицата излизат много често, но поне не се прибират по зори. Като излезе пие, но до сега не съм го засичала да се е прибрал истински пиян.
И да, днес си направих нова регистрация, защото да кажем, че имам доста мнения и познати във форума и не искам да разбират за личната ми драма в момента.

# 60
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Значи всичко е 6... Въобще не виждам проблем аз.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 882
В крайна сметка, какво точно ти пречи, авторке? Кое те дразни, какво ти липсва? Самотна ли си, пренебрегната ли се чувстваш, компанията му ли ти липсва, скучаеш ли, не одобряваш този начин на живот ли?

# 62
  • Мнения: 6
Ами проблема ми е в това, че той ако иска може да организира така вечерта, че да излезем заедно и да няма драми, но той не го прави. По-скоро си държи тези излизания да са по мъжки и ако няма друга възможност излизаме заедно. Разбирам нуждата и на мъже и на жени да излизат със себеподобни от време на време, но всеки уикенд и доста често през седмицата ми идва в повече. Аз обичам да излизаме заедно и да се забавляваме, а той сякаш гледа да го избегне. Освен това усещам някаква скука и недоволство едва ли не, когато си остане вкъщи.
И да, чувствам се пренебрегната, самотна и наистина ми липсва неговата компания.

# 63
  • Мнения: 329
Съжалявам, че се забавям с отговора. Децата са големи и нямат нужда от това да седи някой при тях. Ние сме близо 20 год. заедно. Истината е, че знам по всяко време къде е и с кой. Познавам всички от компанията и знам, че не ме лъже. 100 % съм сигурна,  че няма друга жена, поне за момента. Никога не съм ровила в телефони, няма и да го направя. Имам си своите вечери с жени, също и почивки от време на време. Той няма проблем да излезем заедно, когато има и други жени. Когато са само мъже не бих се натискала  да излизам с тях, ако не съм поканена. Приемам го като той да ми дойде на излизане по женски. Излизанията до сутринта са предимно уикенда, но и през седмицата излизат много често, но поне не се прибират по зори. Като излезе пие, но до сега не съм го засичала да се е прибрал истински пиян.
И да, днес си направих нова регистрация, защото да кажем, че имам доста мнения и познати във форума и не искам да разбират за личната ми драма в момента.

Тогава за какво е пусната темата ? Не се заяждам

# 64
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Добре де, защо това (след 20 години брак), че не излизате заедно, е драма?! Абе гледай си кефа, той да си ходи, ти през това време си свободна да правиш каквото искаш.
Въобще не разбирам какъв е проблемът, честно...

# 65
  • Мнения: 6
Цитат на: Silver_Angel13 link=topic=1643529.msg47829262#msg47829262

Тогава за какво е пусната темата ? Не се заяждам
[/quote

Защото това не е типичното му поведение, никога не се е държал така и не се чувствам добре от това.

# 66
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Защо не се чувстваш добре, какво те притеснява, питаха вече по-горе?

# 67
  • София
  • Мнения: 12 882
Ами проблема ми е в това, че той ако иска може да организира така вечерта, че да излезем заедно и да няма драми, но той не го прави. По-скоро си държи тези излизания да са по мъжки и ако няма друга възможност излизаме заедно. Разбирам нуждата и на мъже и на жени да излизат със себеподобни от време на време, но всеки уикенд и доста често през седмицата ми идва в повече. Аз обичам да излизаме заедно и да се забавляваме, а той сякаш гледа да го избегне. Освен това усещам някаква скука и недоволство едва ли не, когато си остане вкъщи.
И да, чувствам се пренебрегната, самотна и наистина ми липсва неговата компания.

Разбирам, да. Все едно си досадна пречка, а не някой, с когото да иска и може да си прекарва времето приятно. Намерил си е по-интересен живот, щастлив е, а ти си станала излишна в много отношения. Предполагам ти е доста обидно. Но дали това нещо ще се промени, щом на него толкова му харесва? В каква конфигурация ще се чувстваш добре? Най-лесно е ти да си намериш твои занимания, но това ще увеличи дистанцията между вас, а ти май не искаш това. А и ще си щастлива ли така?

# 68
  • Мнения: 1 524
Аида, авторката вече отговори, че се чувства самотна и пренебрегна. Някои жени имат нужда от мъж, какво като са от 20 години заедно, това значи ли, че вече едвам го търпи, или трябва да се радва, че го няма и не й пречи да си гледа сериалите....

# 69
  • Мнения: 1 473
А ти споделяш ли неговите интереси? Имате ли общи хобита, интереси? Как се забавлявате заедно?

# 70
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Тя също си излиза по женски. Ако питаме него, дали в тези вечери и той не се чувства пренебрегнат, м?

# 71
  • София
  • Мнения: 12 882
Мисля, че разликата е в количеството, и в това, че тя желае и й е приятно да прекарва време и с него, а на него му е досадно и "прибягва" до нея само в краен случай.

# 72
  • Мнения: 6
Ами проблема ми е в това, че той ако иска може да организира така вечерта, че да излезем заедно и да няма драми, но той не го прави. По-скоро си държи тези излизания да са по мъжки и ако няма друга възможност излизаме заедно. Разбирам нуждата и на мъже и на жени да излизат със себеподобни от време на време, но всеки уикенд и доста често през седмицата ми идва в повече. Аз обичам да излизаме заедно и да се забавляваме, а той сякаш гледа да го избегне. Освен това усещам някаква скука и недоволство едва ли не, когато си остане вкъщи.
И да, чувствам се пренебрегната, самотна и наистина ми липсва неговата компания.

Разбирам, да. Все едно си досадна пречка, а не някой, с когото да иска и може да си прекарва времето приятно. Намерил си е по-интересен живот, щастлив е, а ти си станала излишна в много отношения. Предполагам ти е доста обидно. Но дали това нещо ще се промени, щом на него толкова му харесва? В каква конфигурация ще се чувстваш добре? Най-лесно е ти да си намериш твои занимания, но това ще увеличи дистанцията между вас, а ти май не искаш това. А и ще си щастлива ли така?

Много точно изказване, благодаря!
Аз не искам да си намирам свои хобита. Ако имам желание ще намеря какво да правя. Не, аз искам да живеем  по начина, по който сме го правили до момента. И най-лесното е да си хвана пътя, защото не съм щастлива. Но аз не искам това. Ултиматум при него няма да подейства, най-много да започне да прави на пук. Не искам това. Искам да го върна към старият ни начин на живот.

# 73
  • Мнения: 6 594
След като на авторката не й е ок това положение, значи не е ок. Аз също нямаше да се чувствам добре да живея с мъжа си по този начин. Освен един сериозен разговор с мъжа да проведе - не знам какво би подействало в случая.

# 74
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Ами ти си познаваш човека, говорила си, виждаш, че не става... Аз честно казано не виждам какво може да кажем тук за твое успокоение. Ето аз примерно съм коренно различен човек и за мен такива излизания не са ми драма.

# 75
  • София
  • Мнения: 12 882
Авторке, смяташ ли, че е възможно да се върне към предишния си начин на живот, след като видно се забавлява страхотно в момента? И ако го направи, няма ли да стане нещастен, недоволен и да си го изкара върху теб? Тъжната истина е, че в момента се разминавате брутално. Ти не си щастлива и едва ли ще бъдеш в това положение. Май е време за равносметка и премисляне на опциите. Поговори и с него, кажи му, че не си щастлива и в момента преосмисляш отношенията ви. Виж как ще реагира.

# 76
  • Мнения: 776
Хич не искам да го пиша, но май съпругата му е омръзнала и предпочита да излиза с приятели през свободното от работа време. Няма да завърши добре тази работа. Всички имаме понякога някакви лични, наши си кризи, много се притесняваме за нещо или сме по-тъжни, или е липса на витамини и минерали, или изпитваме някакво желание да зарежем едва ли не всичко, примерно ако детето много ни вдигне нервите, но минават бързо и се връща пак настроението и продължаваме като ние си, не като някакви съвсем различни хора със съвсем различно поведение. Така чак да игнорираш човека с когото живееш и споделяш всичко толкова много години не е много адекватно.

# 77
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Яхни и ти мотор щото той явно няма желание да слезе от неговия.

# 78
  • Мнения: 4 308
Познато донякъде. Дори детето веднъж възкликна "Мамо, татко наясно ли е, че не е на 16?"
При нас проблем са чести смени на настроението. Цупи се, фръцка се или млъква за секунди и дори не става ясна причината. Или аз или детето му говорим нещо и след минути заявява "не те слушам".
Буквално като примадона се държи.

# 79
  • Мнения: 1 524
Като ти каже - Излизам да се видя с момчетата, му кажи - Отивай, да не съм те вързала за рогата, и излез и ти, ако трябва на хотел отиди, без да казваш къде си.
Сега - сериозно. Не знам какъв съвет да ти дам, на него явно не му пука особено как се чувстваш ти, важно му е той да се чувства добре, което обаче изключва да сте заедно. . Не съм оптимист. Освен да приемеш нещата каквито са, и да търпиш. Другият вариант е да си хванеш любовник, тогава даже ще се радваш него като го няма, а и ще имаш оправдание да излизаш редовно сама. Не вярвам скоро да му мине "кризата".
Ама не те съветвам да продължаваш дълго време да търпиш безропотно  това положение, нали знаеш - мъж и  куче, както ги научиш. Скръцни със зъби, и ако той почне да ти прави напук, почни и ти, щом не те устройва ситуацията.. И най вече, му кажи, че щом приятелите са му по важни от семейството, ти имаш нужда от мъж до себе си и се чуваш свободна да си потърсиш такъв . Ти не си му майка, а той не е тийнейджър, че да му търпиш пуберските изпълнения.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 01:10 от Прекрасная Василиса

# 80
  • Мнения: 46 572
Въобще не разбирам какъв е проблемът, честно...
Проблемът е коренната промяна. Винаги, когато има такава, има и причина. Едва ли има човек, мъж или жена, който да не се замисли, ако човекът до него изведнъж започне да планира цялото си свободно време и през делниците, и през уикендите навън, задължително сам.

# 81
  • Мнения: 1 524
Друго ми стана интересно, как пък авторката винаги знае къде и с кого точно е мъжът й? Дори и да му следи местоположението на телефона, от къде е сигурна, че телефона е у него, и кой е около него? Пак казвам, много ми е съмнително 40+ годишен семеен мъж да виси по дискотеките до сутринта, всеки уикенд. Чий го търси там? И после какво, спи по цял ден, до следващата вечер, когато пак излиза? Все едно живее на хотел. Че и през седмицата редовно го няма
И след като му познаваш приятелите, те жени нямат ли?

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 06:14 от Прекрасная Василиса

# 82
  • Мнения: 587
Друго ми стана интересно, как пък авторката винаги знае къде и с кого точно е мъжът й? Дори и да му следи местоположението на телефона, от къде е сигурна, че телефона е него, и кой е около него? Пак казвам, много ми е съмнително 40+ годишен семеен мъж да виси по дискотеките до сутринта, всеки уикенд. Чий го търси там?

Въобразява си, че знае.
Не можете и да си представите какви хора изневеряват. Имах една позната, 45+, неподдържан външен вид, домакиня.. с любовник!

# 83
  • София
  • Мнения: 13 485
Явно на човека наистина му е омръзнало да е семеен, щом времето, в което може да е със семейството си (на уикенд-пътувания,екскурзии, заведения, театри, концерти и т.н.), предпочита коч-къмпани (дори да приемем, че не поглежда чуждо).
Той вече не е част от семейството, само тя не го разбира.

# 84
  • Мнения: 1 524
Авторке, а не можеш ли да идеш в малките часове, с някоя приятелка, в същата дискотека, където той ходи, да видиш с очите си, аджеба, какво точно там му е толкова прекрасно? То ако не си на 20, или на субстанции, как ще издържиш цяла нощ, и с какво точно ще се забавляваш, освен с полуголи 20 годишни девойки, кършещи снаги? Пак ти казвам, провери му телефона, гугъл мапс, да не останеш много учудена, че е в някой хотел, или конкретен адрес, вместо на дискотека цяла нощ. Винаги ми е било чудно жени с 20 годишен брак като са на 100 процента сигурни, че мъжът им никога не им е изневерява, еле пък като липсва постоянно вкъщи. Представям си моят, да купонясв всеки петък и събота до зори в Студентски град и аз да му имам 100 процента доверие 🤣🤣🤣
Че той дори и с брат ти да е в една компания, от къде си сигурна, че брат ти не си мълчи от мъжка солидарност, а и за да не ти разваля семейството.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 08:31 от Прекрасная Василиса

# 85
  • Мнения: 10 911
Аз пък не разбирам как се очаква 20, 30, 40 години двама души да са залепени един за друг. Голямо НЕ ми е това. И как се очаква след 20 години заедно да не са си поомръзнали... само не почвайте с примерите колко ви е забавно с половинките ден и нощ, не вярвам аз в това, та няма смисъл да се хабите... Ами авторката да се разведе, като не й харесва. Или са си купонясва и тя отделно. Не мисля, че някой ще се спре с ултиматуми.. най-много да се озлоби и пак до раздяла ще се стигне.

# 86
  • София
  • Мнения: 17 330
Всеки уикенд и няколко пъти в седмицата си е супер много наистина. Как изобщо функционира този човек? Без нормална почивка и сън, шантава работа.
За съжаление не виждам полезен ход, скандали и ултиматуми най-много да влошат положението; от друга страна да ви мълчиш също не става, обидно е.
Все си мисля, че ще мине и замине, като някаква лъскава нова играчка, на която не можеш да се нарадваш и после ти писва. Просто не си представям чак такава кардинална промяна да е нещо постоянно. Поне така ти пожелавам да е, де, друг изход не виждам.

# 87
  • Мнения: 6 594
С такъв начин на живот ако мъжът не си е намерил любовница, ще си намери.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 485
... не вярвам аз в това, та няма смисъл да се хабите...

Който в каквото иска да вярва.
Аз пък не вярвам, че може всеки да предпочита да се забавлява сам, а да твърди колко обича половинката си.
34 г. сме постоянно заедно, а от 32 г. сме почти 24/7 и нито ни е омръзнало, нито ни е скучно. Точно обратното. Всеки ден ни е още по-хубаво заедно, но не позволяваме на битовизмите и ежедневието да изместят общуването ни и имаме много общи хобита, интереси и неща, които да ни поддържат огъня.
Ако ни беше скучно заедно, нямаше да си губим времето един на друг.
Живеенето като съквартиранти не ми звучи нито приятно, нито полезно.

# 89
  • Мнения: 476
Ситуацията не е никак приятна.
Щом чувстваш, че нещо не е наред, значи не е наред.
Авторке, аз бих те посъветвала да седнете и дет се вика за хатъра на тези 20 години да поговорите сериозно. Трябва да му кажеш, че така не ти се живее, защото вие сте семейство, а не съквартиранти.
Ти си познаваш мъжа най-добре и като цяло ултиматумите няма да свършат работа.
Не трябва да те е срам да му ровиш в телефона или да го проследиш някак си. Аз бих го направила, защото аз обичам истината и изобщо не би ме принизило това. Пък и да ме принизи не ме интересува. Такива излизания и то толкова чести не са нормални за семеен мъж на 40+. НЕ СА!
Дала си 20 години от живота си на този човек и аз смятам, че ако те обича и уважава след вашия разговор, ще предприеме нещо. Ако не го направи, започни психически да се подготвяш за раздяла и той да ходи да си живее кризите на друго място. Всяка една промяна си има причина.
Може да прозвучи кофти, но колко още живот ни остава, че да си затваряме очите за неща, които не ни харесват и да си пропиляваме годините...?!

# 90
  • София
  • Мнения: 12 882
Не е нужно да сте лепнати 24/7, но не е и ок да живеете като съквартиранти със секс привилегии. Жената я разбирам, иска да чувства, че има другар, а изведнъж се е оказала с ерген. Мъжът също го разбирам, децата са отгледани, изживява втора младост и се чувства добре. При мъжете много силно удря мисълта за остаряването и човекът е намерил начин да я бори. Проблемът е, че нуждите и визията за живот на този етап се разминават при двамата. Жената се чувства подлъгана, защото това не е ежедневието, което са живели досега. Той пък едва ли ще се откаже от новонамерения си рахатлък. Кофти ситуация, общо взето. Човекът си е намерил някакво ново щастие, в което жената не фигурира много, много. Може би тя трябва да направи същото и да разбере, дали нейното ще включва него по някакъв начин, без него, или друг мъж.

Иначе и обратното се случва, особено при двойки с възрастова разлика. Мъжът станал на 40+, иска почивка и спокойствие, не му се занимава с нищо. Пък жената пълна с енергия, иска излизания, пътувания, живот. Та е до характер и разбиране за живота, не до грешно и правилно.

# 91
  • София
  • Мнения: 13 485
Така е. И лепките като нас не сме за пример, защото обичайно в двойката хората работят отделно (това пък още повече би означавало да се търсят в свободното им време), но с големи деца една двойка има безкрайно много възможности да преживява заедно нови неща и да прави базброй много неща, различни от лежането пред телевизора.
И децата не пречат, но с големи е по-лесно. Примерно, понеже въпросният мъж обича адреналина, преди да се роди най-малкият ние ходехме да летим с малък самолет. И двамата. Невероятно изживяване е. Сега пак ходим, но с малкият човек е по-сложно логистично. Мога да изредя поне 20 различни интересни неща, които може да прави заедно една двойка, без да включвам вътре пиене и дискотеки по нощите.

# 92
  • София
  • Мнения: 38 736
Аз, нали вече съм относително свободна, ако изляза един път месечно нощес, после цяла седмица съм реанимация. Пък работа, пък детето все пак да погледна и то не остава време за глупости. Как функционира този човек?

# 93
  • Мнения: 10 911
Какво значи, че тя му е дала 20 години от живота си? Той не е ли дал също? Хората се променяме, интересите също. Сигурна съм, че ако беше обратното, щяхте да кажете, че на жената й е право на излезе и да разпусне, какво толкова. Да, живота е твърде кратък и минава бързо. Както на него не му се пилее в битовизми, така и авторката е свободна да си потърси друг мъж, примерно.

# 94
  • София
  • Мнения: 38 736
Да си го кажем, болезнено е, когато осъзнаеш, че най-близкият ти човек вече не ти е близък. И е много вероятно никога да не станеш толкова близка с мъж отново.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 445
Има с хора, които обичат да излизат. Не мисля, че това спира на определена възраст. Ако мъжът на авторката е такъв може да е излизал по-малко, когато децата са били малки, например, и сега пак да си излиза. Иначе е трудно на 40 да завъди компания за толкова сериозни излизания, ако не се е разцепвал на 20-30 години. Интересно е само финансово как насмогва, а и физически, защото поне аз на 20 и на 30 можех да спя по-малко, но след 40 просто ми е невъзможно.
И не е задължително да има друга жена, според мен. Познавам мъже в такива мъжки компании, излизат си мъже, лигавят се и хич не се свалят по баровете. Просто се кефят, че са си само кочове и никой не им прави забележки, никой не казва, че му се спи, никой не им казва да не пият толкова и тн. Но това може да е фаза и да му писне. Пак от опит, тези, които излизаме повече го правим на серии, защото едно и също омръзва.

# 96
  • Мнения: 1 524
Абе едно е да излезеш да разпуснеш, съвсем друго да живееш като необвързан ерген.  Че той се прибира вкъщи да се наспи и преоблече само, през останалото време е или на работа, или с приятели/ки. Това не е семейство, а точно съквартиранти с привилегии.
Бояна, те такива, дето обичат да са само коч компания, не ходят по дискотеките до сутринта.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 11:15 от Прекрасная Василиса

# 97
  • Мнения: 29 774
Има с хора, които обичат да излизат. Не мисля, че това спира на определена възраст. Ако мъжът на авторката е такъв може да е излизал по-малко, когато децата са били малки, например, и сега пак да си излиза. Иначе е трудно на 40 да завъди компания за толкова сериозни излизания, ако не се е разцепвал на 20-30 години. Интересно е само финансово как насмогва, а и физически, защото поне аз на 20 и на 30 можех да спя по-малко, но след 40 просто ми е невъзможно.
И не е задължително да има друга жена, според мен. Познавам мъже в такива мъжки компании, излизат си мъже, лигавят се и хич не се свалят по баровете. Просто се кефят, че са си само кочове и никой не им прави забележки, никой не казва, че му се спи, никой не им казва да не пият толкова и тн. Но това може да е фаза и да му писне. Пак от опит, тези, които излизаме повече го правим на серии, защото едно и също омръзва.

Може и така да е....
Ама на 20 човек обикновено е без съпруг/а, без ангажименти, може и през ден да обикаля кръчми и дискотеки.
На 40+ вече деца, семейство, работа, нещата са съвсем различни, не е като да се шляе с приятелчета....

# 98
  • София
  • Мнения: 38 736
Финансово е.... Такси за връщане 20 лв, 5 питиета - 100 лв, още 5 в другия бар... Два пъти седмично, 8 пъти месечно по 200 лв са 1600 - една нормална заплата.
Този е магьосник! Хем не работи, хем харчи!

# 99
  • Мнения: 776
Самото семейство си решава ще са залепени ли партньорите или не. Тук лошото е, че промяната е много драстична, в крайна сметка всичко трябва да е в подходящото време. Сега един-два пъти месечно да се случва, да се преглътне, но то този начин на живот го е привлякъл като магнит. Права е жената, според мен поне. Аз на нейно място също бих се обидила. То кризи, кризи, ама да разнообразяват заедно; има спа курорти, скъпи дрънкулки и т.н, докато наливането по нощите с приятели говори, че на него му е добре да я избягва. Те са загубили връзката помежду си, обидно е. Едно е да си поприказва с приятели в ресторант, друго нещо са дискотеките, те имат други цели. Дано се осъзнае, но е притеснително, че продължава една година с този начин на живот.

# 100
  • Мнения: 6 219
Баси от къде му идва пауъра на тоя, аз след една такава вечер, при тва до 1-2, не до зори и съм на реанимация следващия ден, а за такива серии въобще не искам и да си помислям, а този го кара като машина на 25. Да не говорим, че повечето време въобще не ми се занимава вечер с излизания след работа, гледам да реанимирам и само почивка.
Мога да му кажа само евала на колегата. Обаче че заебава жена и деца във времето, когато трябва да е с тях, тва вече лошо. Нямам идея как да се справите с кризата, може би мен още не ме е хванала, така че не знам. Малко да разреди излизанията с компанията или да излизате заедно някой път без децата, тва е вариант. Освен ако в дъното на всичко не стои друга жена, тогава вече ясно.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 445

Бояна, те такива, дето обичат да са само коч компания, не ходят по дискотеките до сутринта.
Напротив. Познавам точно такива коч компании и понеже съм ги засичала по различно време и на различни места уверено твърдя, че имат нулев интерес да кривнат с друга. Те са се наиграли, оженили, и просто им се вилнее. Не казвам, че е правило, а и не става дума за чалготеки, но все пак има такива случаи.

# 102
  • София
  • Мнения: 38 736
Има. Обикновено такива мъже се събират около някакво хоби на колела - коли, мотори, колоездене. Но нормално се събират веднъж седмично и то следобед и вечер. После всеки по къщите, че все пак хобито струва пари, а пари се изкарват от работа.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 12:41 от Rockstar

# 103
  • София
  • Мнения: 12 882
Има си мъже, които не намират особена ценност в женската компания. Обикновено не търсят общи интереси и хобита с жената. Тях си ги влече да са в мъжко стадо. Съответно, жената обикновено остава на заден план, особено след децата. За тях, нейната функция е друга. Затова е добре да се преценява партньора. Отделно, рядко е добра идея животът на жена да се върти или да зависи в голямата си част от мъжа. Освен, че така шансът да му стане безинтересна е много по-голям, се случват и ситуации като на авторката - в даден момент жената остава на сухо и животът и се изпразва от съдържание, докато мъжът си се кефи на други места.

Авторке, какво правехте преди двамата, какви общи занимания имахте? Около какво се въртеше живота ви? Децата, оставам с впечатление, вече не са при вас? Кога останахте да живеете само двамата?

# 104
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
А нейната функция е само да му простира чорапите ли?

# 105
  • София
  • Мнения: 12 882
За някои мъже, точно такива са функциите на жената - да гледа децата, да му чисти дома, да готви, да е винаги готова за секс, може там да си прави някакви женски работи, само да не го занимава. Не знам случаят на авторката дали е такъв, затова и ми е интересно каква е била динамиката им преди това.

# 106
  • София
  • Мнения: 13 485
Надали е било така, щом тя чак на 20-тата година е открила проблемът. Евентуално преди да е била много заета с нещо друго.

# 107
  • София
  • Мнения: 12 445
Излиза му се на човекът. Кризата на средната възраст е това – в един момент всички твои връстници ти се струват ужасно стари, установяваш, че вероятно и ти си стар или скоро ще бъдеш и искаш да изстискаш до последно онова, което остава от младостта. При мъжете обикновено се гарнира и с младо гадже, но не е задължително.
Авторката явно не е в такава криза и е в шок, защото мъжът и все едно е в пубертета, то даже не все едно, но си е точно в него. И никой не може да каже докъде ще стигне това. Нямам личен опит и съвсем не мога да се позова на нищо полезно от първа ръка, но стискам палци да не се продруса този парти енимъл, че и такова сме виждали в далечния кръг. По тия партита на 40+ вървят всякакви субстанции. Бих посъветвала да следи паричните потоци повече, отколкото друго.

# 108
  • Мнения: 10 911
Зависи и дали авторката не преувеличава малко с честотата. Аз излизам веднъж мечесечно и за мъжа ми това е адски много... Той е домошар, не иска да вижда хора, аз съм обратното. За това и приемам малкп лично темата, защото знам какво е да искаш да излезеш, малко да се видиш с други хора и се почват физиономиите, цупенето, картата с "дете имаш, кой ще го гледа" и т.н. Може и мен да ме е ударил пубертета, знам ли Grinning Та веднъж месечно, мъжа ми го превръща в драма, ако не знае човек, ще помисли, че всяка вечер съм навън по баровете. А аз излизам да се повеселя, да разпусна, мъже и свалки въобще не ме вълнуват.

# 109
  • София
  • Мнения: 12 882
Зависи и дали авторката не преувеличава малко с честотата. Аз излизам веднъж мечесечно и за мъжа ми това е адски много... Той е домошар, не иска да вижда хора, аз съм обратното. За това и приемам малкп лично темата, защото знам какво е да искаш да излезеш, малко да се видиш с други хора и се почват физиономиите, цупенето, картата с "дете имаш, кой ще го гледа" и т.н. Може и мен да ме е ударил пубертета, знам ли Grinning Та веднъж месечно, мъжа ми го превръща в драма, ако не знае човек, ще помисли, че всяка вечер съм навън по баровете. А аз излизам да се повеселя, да разпусна, мъже и свалки въобще не ме вълнуват.

А той дете няма ли? Rolling Eyes

Иначе ми се струва, че случаят на авторката съвсем не е такъв.

# 110
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Тя досега не е забелязала, защото е била твърде заета с отглеждането на децата и поддържането на дома, просто сега е успяла да вдигне глава и да забележи че мъжът пак го няма.

# 111
  • Мнения: 1 257
Познавам съвсем отблизо няколко такива "мъжки" компании от застаряващи "момчета" - мотористи, тунингари, геймъри, футболни запалянковци Simple Smile. Излизат, запиват, играят или гледат мачове, пътуват заедно из страната и чужбина - никога обаче с такава честота и интензивност. С уточнението, че не става въпрос за дискотеки и чалготеки. Над такива нямам наблюдения. Съвсем друг тип музика слушат описаните от мен компании.
Нещо в изложението не е съвсем така, и затова предпочитам да не взимам отношение.

# 112
  • Мнения: 46 572
Точно дискотеката и на мен ми се стори странно място за мъжка компания. Там музиката е толкова силна, че 2 приказки не можеш да си кажеш. Освен да ходят да танцуват, ама като си представих тумба мъже на 40+ как се кълчат сред децата и ме изби на смях...

И друго - каза, че са под 20 г. заедно, което значи, че децата им са още тийнейджъри. В тази възраст е важно да поддържа връзка с децата си и да прекарват време заедно. А той - след работа и уикендите или спи, или е по дискотеки. Това как издържа физически и за мен е загадка. Освен да взима нещо.

Аз пък не разбирам как се очаква 20, 30, 40 години двама души да са залепени един за друг...
Не виждам авторката или някой от темата да очаква това, освен ако и двамата не са на тази вълна. Тя казва, че няма проблем да излиза, проблемът е, че е спрял напълно да излиза с нея. Не е нормално човек на 40+ със семейство да е залепен за прриятелите си.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Или има друга или вече тотално не понася жена си. За мен трети отговор на въпроса защо изобщо не прекарва време с нея няма. Или поне не се сещам за такъв. За съжаление, и двата варианта са супер кофти за нея. Лично моето мнение е, че тука нещата са свършили и това, което тя иска (да си върне предишните отношения) е невъзможно.

# 114
  • София
  • Мнения: 12 445
Точно дискотеката и на мен ми се стори странно място за мъжка компания. Там музиката е толкова силна, че 2 приказки не можеш да си кажеш. Освен да ходят да танцуват, ама като си представих тумба мъже на 40+ как се кълчат сред децата и ме изби на смях...

Ама какви деца?! Не знаете ли, че има барове и дискотеки с основен контингент 35-40+. Даже по-луксозните места са точно такива, защото това е предпочитана публика с пари и култура на поведение. Знам, че има хора, които са излизали на дискотека само в ранната си младост и, за да си хванат гадже, но много от нас излизат и на 50. Не са само чалготеки заведенията за танци, нито са само на ниво детски рожден ден.
И все пак и на мен ми се струва много количеството излизане. Чисто физически към 40 не ти се излиза чааак толкова много. Може да се случи в два поредни дни, но всяка седмица по три пъти...наистина е твърде много. Ще се повторя, но повече биха ме усъмнили разни субстанции намесени в случая. Иначе хубаво да живне човек, но то практически няма как да му остава време за друго.

# 115
  • Мнения: 345
И моят на времето започна така отведнъж да излиза, уж с приятели, на карти, на бира
...повечето не бяха семейни. И той се активира в секса. Докато разбрах, че няма никакви приятели, а мадама. Та така, историята ти много сигурно ми мирише на нещо подобно. Не си заривай главата в пясъка...

# 116
  • Мнения: 46 572
Ама какви деца?! Не знаете ли, че има барове и дискотеки с основен контингент 35-40+...
Аз не знам, защото не ходя по дискотеки. Дъщеря ми питах - на почти 20 г. е. За барове да, но за дискотеките не е попадала на такава, в която основният контингент да е 40+.

За другото Hands Plus1

# 117
  • Мнения: 29 774
Бояна, излизат и 40-50, дори и 60-годишните, ама колко често?
И, да, има заведения с такъв таргет, но това са клубове, обикновено нямащи общо с дискотеки. Нали не си представяте лелки и чичковци да танцуват цяла нощ? ....при това не един път месечно, да речем, а постоянно.....

Иначе, да, има и 40+ в дискотеките - обикновено на разни фирмени събирания или лични празници. Много рядко се виждат компании, постоянно присъствие в дискотека. Изглеждат нелепо на фона на 20-годишни.

# 118
  • Мнения: 10 911
Мъжът може условно да казва "дискотека" на бара, клуба, кръчмата или там, където ходи. Изпада се в буквализъм малко. Или може авторката така да нарича тези излизания.

Аз пък в дискотека като отида виждам доста компании от само мъже, само жени и смесено, на по 40, 50+. Да не кажа, че се държат по-разюздено от "децата".

# 119
  • Мнения: 46 572
Да не кажа, че се държат по-разюздено от "децата".
В какъв смисъл? Какво правят?

# 120
  • Мнения: 10 911
Ами пият, викат, натискат се... Младите си танцуват там, пеят си, пийват си, някак по-кротичко. Общо взето пияна застаряваща жена е доста кофти гледка.. Възрастните господа си седят на по питие и плакнат очите... за протокола, не става въпрос за чалга заведение.

# 121
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Възрастните празнуват като за последно, нали нямат страх някой да не каже на родителите им 😁

# 122
  • Мнения: 369
Има нещо недоизказано по темата от страна на авторката.
Ясно е и на нея, че нещата не са логични, не се връзват. Вероятно има субстанции при мъжа й.

На авторката не й остава друго, освен да хване бика за рогата, както се казва - да посрещне ситуацията като мъжко момиче - частен детектив да разбере първо какво става. Междувременно да си изясни добре финансите, имоти, заеми, акции,  какво що имат със съпруга. Да посети добра адвокатка, която да я открехне за подмолните камъни при евентуален развод, за да не стане така, да загуби и пари, освен мъжа, който вече се е загубил по трасето..

После тя ще си реши, когато й донесе сметката детектива, дали ще търпи и ще се прави на незнаеща, дали ще се разведе и ще наваксва с мъже, с дискотеки, дали ще се отдаде на децата, на благотворителна дейност, на хоби .. живот дълъг, ако не се оставиш да ти се изплъзне обаче.

# 123
  • София
  • Мнения: 38 736
Повечето мъже са толкова елементарни, че дори не е нужен частен детектив, за да се разбере накъде им изтичат парите, мозъка и други течности.

# 124
  • Мнения: 10 911
Частен детектив? Някой ползвал ли е някога или да познава някой, който ползва? Чак и частен детектив за някой си, дето го е ударил късния пубертет.. те да не делят на Бил Гейтс авоарите Grinning

# 125
  • Мнения: 46 572
Ами пият, викат, натискат се... Младите си танцуват там, пеят си, пийват си, някак по-кротичко. Общо взето пияна застаряваща жена е доста кофти гледка.. Възрастните господа си седят на по питие и плакнат очите... за протокола, не става въпрос за чалга заведение.
Точно това имам предвид. Ако са необвързани да правят каквото си искат, но да отделяш цялото си свободно време на това да седиш и да оглеждаш деца/жени, говори за проблем в отношенията. Никакво излизане по мъжки не е това.

# 126
  • Мнения: 362
Най-вероятно просто изживява така наречената криза на средна възраст. Ако наистина няма друга жена това е много добре. Моя съвет е да говорите с него, да му обясните как се чувствате от този му избор, как не искате да го лишавате от мъжките му излизания, но понякога се чувствате пренебрегнати у вас от това му държание и че усещате как едва ли не той ви отбягва. Че имате твърде много хубави моменти заедно и искате да продължите да ги имате. Погалете му и мъжкото его по някакъв начин, да усети, че във вашите очи той все още е мъж.

# 127
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 049
Говорено е:
Цитат
През цялото време той обяснява, че не прави нищо лошо, че сега така му се разпуска, че не ме обижда с нищо и си продължава този начин на живот.

# 128
  • Мнения: 362
Говорено е:
Цитат
През цялото време той обяснява, че не прави нищо лошо, че сега така му се разпуска, че не ме обижда с нищо и си продължава този начин на живот.
Ясно но в случая той казва как вижда нещата от своята камбанария, а знае ли от чуждата камбанария какво е? Ако пък се налага излезте и вие така по женски както той прави и да види как ще се почувства. А за обидата - това преценявате вие, а не той. Той може да не иска да ви обиди, но всъщност да го прави, дори и без да осъзнава.

# 129
  • Мнения: 46 572
Когато е стигнал до момента, че въобще не иска да прекарва време с нея, нейните излизания ще се приемат много добре, защото един вид и тя го прави, т.е. нормално е.
Тя не ми отговори на въпроса кога той има време и сили да си изпълнява отговорностите по дома, вероятно няма такива. Би било интересно тя да тръгне с приятелки по женски след работа, уикендите в същата дискотека да се раздава на макс Trollface да спи после целия ден, като стане да иде на маникюр, козметик, педикюр и да зареже всичко вкъщи. Като остане гладен и без чисти дрешки, да видим колко щастлив ще бъде от този начин на живот.

# 130
  • Мнения: 362
Когато е стигнал до момента, че въобще не иска да прекарва време с нея, нейните излизания ще се приемат много добре, защото един вид и тя го прави, т.е. нормално е.
Тя не ми отговори на въпроса кога той има време и сили да си изпълнява отговорностите по дома, вероятно няма такива. Би било интересно тя тръгне с приятелки по женски след работа, уикендите в същата дискотека да се раздава на макс Trollface да спи после целия ден, като стане да иде на маникюр, козметик, педикюр и да зареже всичко вкъщи. Като остане гладен и без чисти дрешки, да видим колко щастлив ще бъде от този начин на живот.
Ами ако не може да разбере от дума, може би по този начин ще разбере. При всички положения - моето мнение е че не трябва да се откаже с лека ръка. По-скоро да намерят решение заедно, как да си върнат това което им е липсвало.

# 131
  • Мнения: 1 524
Абе кои клубове, барове, кръчми, в които мъже на средна възраст сядат да си полафят на бира, работят сутрин до зори, че мъжът да се прибира по светло? А на бас, че спи някъде другаде.
Както вече писах - секса е супер, щото плющи и някъде другаде, а е мил и добър, щото е гузен. И ясно е заявил, че няма да се откаже от любовницата си, поне на този етап.

# 132
  • Мнения: 431
Много рано го е налегнала кризата на средната възраст - аз мислех, че идва на 50 години.
Според мен има друга жена - за това не иска да се откаже от тези излизания.
Ако има компания - значи и другите мъже са в криза. Техните жени как го понасят?! Или пък са свободни мъже другите.

# 133
  • Мнения: 1 524
Ми, да очакваме разяснения от авторката, че нещо на пързалка ми бие. Не че няма такива мъже, ама пък толкова заблудени жени..

# 134
  • София
  • Мнения: 13 485
И аз да питам за частния детектив?
Ако човекът си пие кротко цяла нощ или си денси, няма проблем. Ако ще авторката да си изживее целия живот с него така или поне до времето, когато ще му омръзне да купонясва. Т.е. това, че тя не е щастлива с неговия начин на живот, няма проблем и трябва сама да измисли как да си уплътни уикендите..
Ако хойка, край.

# 135
  • Мнения: 2 235
Като коментирахме с един учител по физическо сегашните "тийнейджъри" с правата и претенциите, човека каза - мен на времето баща ми не ме остави да вляза в "пуберитета" и го прескочих.
И аз сега по темата - жената не ме остави да вляза в "критическата".
Има си и такъв тип мъже, които ги влекат хобита и интереси, в които жените не са желана, или необходима комбинация - върли футболни фенове, автомобилни маниаци, рибари, ловджии, картаджии... Който е на повечко години, може и да помни, но едно време по селата имаше кръчми, в които 99 % от клиентите вечер бяха мъже. Спомням си дядо ми на времето излезе към шест-шест и половина вечерта и питам баба ми - Къде отиде? И тя казва - А, отиде "нагоре". Което значеше до центъра на селото. Пие човека една ракия или една бира там, и още преди осем вечерта си беше вече в къщи. И нямаше друга жена. Така, че не винаги има "друга" в картинката. Просто някои мъже не умират от желание да прекарват всяка свободна минута с жена си, особенно след определена възраст. Жената може да и се ходи на разходки, по галерии, на "рисуване с чаша вино", а мъжът като повечето мъже да има коренно различно виждане за добро прекарване на свободното време. Просто този "феномен" се отключва в момента, в който децата пораснат и ни търсят само за "някой лев" като излизат. Ако има малки или проблемни деца в картината - тези "критически" фази може да се прескочат незабелязано.

# 136
  • Мнения: 369
Частен детектив? Някой ползвал ли е някога или да познава някой, който ползва? Чак и частен детектив за някой си, дето го е ударил късния пубертет.. те да не делят на Бил Гейтс авоарите Grinning

Частният детектив като идея ми дойде, за да разбере какво прави мъжа й. Тази  работа могат да свършат и др хора - брат на жената. роднини, приятели..
Но обикновено на хората не им се занимава, не и редно да се намесват в чужди лични отношения, а една жена да прави гонки на мъжа си, да го следи за доказателства, не е много елегантно..

Някой направи сметка, че разхода на мъжа по дискотеки, питиета и таксита е около 1600 лв месечно, + разходите за  жена, 2 деца на 20 години, които учат предполагам и още не печелят. Излиза, че  може да си го позволи жената като разход.

Сега, дали имат авоарите на Бил Гейтс, дали имат само заеми към банките.. не променя положението. Загрубее ли играта, какво се дели, какво не.. ще се види после.

Късен пубертет, да, но е минал възрастта на пубертета.  Друго трябва да е.

Аз лично познавам едно семейство, където мъжа прибягна до частен детектив. Запознах се с двамата в един и същи ден - с жената деляхме една стая в родилното. И той влизаше по 3 пъти на ден в стаята 🙄
Но историята им беше 2 години, не 20.

# 137
  • Мнения: 10 911
Има го и това, че децата са големи явно и най-после мъжа може да си почине, да не носи отговорност, освен за себе си.

# 138
  • Мнения: 227
Като изключим това с дискотеката (99,99% от мъжете ходят на такива места за лов, а не за танците и музиката), останалото си е нещо нормално да го има - не само на 40+, ами през цялото време. Всеки от двамата трябва да има лично време, а един мъж има нужда да прекарва време с мъже и да прави мъжки неща. Ако кисне по цял ден при теб и няма хобита най-вероятно ти самата ще го напуснеш рано или късно. Въпросът е тези неща да се правят балансирано и да не са за сметка на семейството.

# 139
  • София
  • Мнения: 13 485
Абуто, защото се самоограничават по пол.
Ако едните пробват от другото и обратно, може да вземе да им хареса.
Но от цялата тема твоето мнение е най-точно. Не трябва да се оставят взаимно да влизат в подобни "творчески кризи".

# 140
  • София
  • Мнения: 12 882
Има го и това, че децата са големи явно и най-после мъжа може да си почине, да не носи отговорност, освен за себе си.

Само дето това не се връзва много с имането на съпруга Wink

Иначе на мен "мъжките" занимания са ми ясни, ама все пак е добре да се съгласуват малко нещата. Вече, ако иска да си е 100% ерген, има си начин. Тук обаче зависи от жената - докато го търпи, не му пречи да я има и нея.

# 141
  • Мнения: 1 070
Ох, един познат хей така с мотора като започна, та чак със второ семейство се сдоби.
Много ясно, че ще е мил. То и на мен да ми угаждат на прищевките и всеки уикенд да се веселя безгрижно, без да ми мрънкат, и аз ще съм много мила и любезна.

# 142
  • Мнения: 10 911
Може да си мисли, че и жената така се чувства. Най-после свобода. Общо взето, да.. трябва да се изговори, кой какво иска да прави, как се чувства. Ако не ги устройва, да си хващат пътя. Майка ми цял живот търпя кофти съпруг, защото там си имаше някакви съображения.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 882
Е как мисли, след като тя му е мрънкала... Просто му е изгодно да си го дава така, без да пита много, с надеждата тя да се примири. Щото ако пита, може да се окаже с разни задължения, а тя също да зачезне насам натам. Или пък да се озове без жена.

# 144
  • Мнения: 1 070
Ами те може и да му минат сърбежите. Но тя, ако има дебели нерви, нека изчака и види има ли баджаначка или просто си кара детските болести човека.

# 145
  • Мнения: 227
Е как мисли, след като тя му е мрънкала... Просто му е изгодно да си го дава така, без да пита много, с надеждата тя да се примири. Щото ако пита, може да се окаже с разни задължения, а тя също да зачезне насам натам. Или пък да се озове без жена.
Много зависи колко  този човек реално липсва от семейството и дали жената не преекспонира ситуацията, т.е. мрънкането й да е в повече. Това че бил с мотор не виждам какво лошо има. На нея ако й е кеф да се вижда с приятелки и да си клюкарят, на него му е кеф да кара мотор. Че чак сърбежи имал, неизживяно детство и още куп глупости.

# 146
  • Мнения: 10 911
Е как мисли, след като тя му е мрънкала... .

Е, те някои жени не спират да мрънкат за всичко... т.е., ако е ежедневие при тях да мрънка, може да го приема за фон просто, поредното мрънкане. За това си трябва сериозен разговор.

П.с. ама авторката я няма да каже, ние тука 100 сценария написахме хах

# 147
  • Мнения: 1 524
100 сценария, а авторката с 5 поста, ама си мълчи...и трафика върви

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 17:29 от Прекрасная Василиса

# 148
  • Мнения: 6 594
Авторката дали не ни изпързаля...

# 149
  • Мнения: 329
Авторката отдавна не отговаря. Май и тука е за ключ

# 150
  • Мнения: 46 572
...Пие човека една ракия или една бира там, и още преди осем вечерта си беше вече в къщи. И нямаше друга жена. Така, че не винаги има "друга" в картинката...
Не виждам какво общо има този пример с темата. Ако мъжът ѝ си беше вкъщи в 7 и нещо, сега нямаше да има тема. Не знам кой мъж ще търпи жена, на която не ѝ вижда очите? Която вечер след работа и уикендите е все по кръчми и дискотеки, сама, а когато е вкъщи само спи. Същото и за мъжа. Това тотално отдалечаване не е ок.

Скрит текст:
Иначе да, от едно време си ни възпитаваха, че мъжете имат нужда от почивка след работа, да разпуснат с колеги, приятели на по бира. За жените това не се отнася, те след работа прибират децата, готвят, чистят, простират, гладят и сервират, за да е готово като си дойде гладен. Ако пък те излизат така след работа, коментарите бяха цветущи, няма да ги пиша, сещате се. Благодаря, по-добре сама, отколкото това.

# 151
  • Мнения: 1 070
Аз под "сърбеж" визирах новите занимания като мотора и дискотеките. Пък дали има други сърбежи, само той си знае.

# 152
  • Мнения: 1 524
Сега да не се окаже, че авторката всъщност е мъж, който е пуснал темата от името на съпругата си, да види реакциите на бг мамите, ако го удари на живот. 😁

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 18:59 от Прекрасная Василиса

# 153
  • Мнения: 6
Доста бях ангажирана през деня и не остана време да чета и отговоря. По въпроса с компанията - основните са необвързани или с проблемни семейства. Останалите се включват рядко. Като цяло отношенията ни са били винаги отворени и никой никога не е имал против другият да си прави каквото иска, стига да е в рамките на нормалното. И да, не съм имала против никога мъжките му занимания, но сега всичко е извън контрол. По въпроса с детектива-не бих го направила. То ако има нещо рано или късно ще излезе. Към момента не мисля, че има.
А за финансите - не мога да ги следя и да кажем, че може да си го позволи.
Сигурна съм, че ако аз започна да живея по този начин няма да му хареса. Но не знам дали няма да го приеме за знак, че щом аз го правя, значи в неговото поведение няма никакъв проблем.

# 154
  • София
  • Мнения: 12 445

Сигурна съм, че ако аз започна да живея по този начин няма да му хареса. Но не знам дали няма да го приеме за знак, че щом аз го правя, значи в неговото поведение няма никакъв проблем.
То като си стоиш вкъщи и само за кратко му опяваш му е ясно, че в неговото поведение няма проблем. Други знаци не му трябват.

# 155
  • Мнения: 1 524
Какво ще рече отворени отношения? И сексуални ли?
Колко големи са децата? Той изобщо грижи ли се за тях по някакъв начин?
През седмицата колко пъти излиза и кога горе долу се прибира? Всеки петък и събота ли е на дискотека и се прибира сутрин рано? И после през деня спи, или какво? И защо си толкова сигурна, че няма друга, знаеш ли в кои дискотеки ходи, да не е в Студентски град?

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 19:14 от Прекрасная Василиса

# 156
  • Мнения: 329
Сега да не се окаже, че авторката всъщност е мъж, който е пуснал темата от името на съпругата си, да види реакциите на бг мамите, ако го удари на живот. 😁


😁😁😁😁😁😁😁😁😁 ще падна

# 157
  • Мнения: 937
Темата трябваше да я кръстиш 'Широко затворени очи'. Очевидно, че човекът си има друга жена. Може и да са еднодневки, никой незнае. Наеми частен детектив за ден и после реши какво да правиш. Като му посочиш точни факти, трудно ще те разиграва. Стискам палци да не попадне на някоя луда, навила си на пръста да го развежда, че тогава лошо. Дано ползва предпазни средства.

# 158
  • Мнения: 227
Абе ако думите на авторката са верни, значи мъжът й наистина прекалява. Едно е да има хобита, да излиза от време на време, друго е всеки уикенд да е нанякъде е по цяла нощ да го няма. На 40да тръгнеш по дискотеки е възможно най-тъпото нещо...

# 159
  • Мнения: 29 774
Абе, не ѝ е лесно на авторката. От една страна 20 години семеен живот не е малко. Не е като лесно да му удариш кръст. От друга страна това поведение прилича като да си има някоя заигравка. Дори и да няма, скитосването е прекалено. Не е да отиде веднъж на месец-два с приятели на заведение. Трудно е за съвет, трудно и за действие. Всички тук сме много ербап, когато не е в нашите къщи. Нон стоп в повечето теми са съвети за раздели и "аз това не бих го търпяла...", но, когато ти се случи на теб не е толкова лесно да се удари чертата.
Най-разумното решение за момента ще е да поговорите. Кажи му, че принципно нямаш против от време навреме да излиза, но това не е ок за теб. Виж как ще реагира и ще преценяваш натам какво да правиш.

# 160
  • Мнения: 369
Като цяло отношенията ни са били винаги отворени и никой никога не е имал против другият да си прави каквото иска, стига да е в рамките на нормалното. И да, не съм имала против никога мъжките му занимания, но сега всичко е извън контрол.

 По въпроса с детектива-не бих го направила. То ако има нещо рано или късно ще излезе. Към момента не мисля, че има.


А за финансите - не мога да ги следя и да кажем, че може да си го позволи.
Сигурна съм, че ако аз започна да живея по този начин няма да му хареса. Но не знам дали няма да го приеме за знак, че щом аз го правя, значи в неговото поведение няма никакъв проблем.

Ако има нещо и рано или късно излезе, както се изразявате, при положение, че не можете да следите финансите на семейството си, "винаги отворените отношения" са били за него - отворени навън за каквото си иска. За финансите обаче така се е "затворил"... само той си ги знае.

За мислете се... съпруг, на когото не знаете финансите, не знаете какви ги върши, каква изненада може да ви спретне.. Каква ще е вашата позиция тогава?

# 161
  • Мнения: 1 524
Сетих се тук за една потребителка, която непрекъснато се хвалеше колко е прекрасен отворения й брак, даже по едно време обясняваше, как били общо 12 човека в сексуални връзки помежду си.. Е, в крайна сметка, мъжът й я остави заради любовницата си.
Та и тук ако е нещо подобно, ако авторката има уговорка да си споделят за забежките, е тя за това да е така сигурна, щото не й е споделил, не съм оптимист за този брак.
Авторке,  ако това не е така, и ако искаш да си запазиш брака, вземи крути мерки.

# 162
  • Мнения: 6 219
Аз пак да питам от къде му идва пауъра, че може да издържа такива маратони? Щото и аз съм на 40, във супер форма, ама две поредни нощи да пия до зори и ще съм пукясъл. Верно, че работата ме изцежда на макс, ама този също работи. Иначе няма лошо с деца тийнейджъри, дето не искат хич да ги занимаваш да късаш синджира от време на време, ама този си е вече на друг левъл.

# 163
  • Мнения: 958
Не е задължително да има друга жена. Познавам и аз такъв и много добре знам, че друга няма, защото е в моята компания.

Преди как беше, излизахте ли, имахте ли еднакви хобита, обичахте ли да се забавлявате заедно? Предлагал ли ти е да отидете на дискотека, нищо, че вече не сте на по 20? Да зарежете всичко и да отидете уикенда някъде? Ако той е искал преди да ги прави с теб тези неща, но ти си му отказвала, защото нямаш вече ентусиазъм, потънала си в битовизми, постоянно си уморена и т.н, логично накрая си в намерил други хора за целта.

Аз бих взела инициативата. Питаш го какви планове има за след две седмици и ако не е нещо конкретно, например посещение на футболен мач, а просто ще се съберат с приятелите да пият, резервираш една почивка и директно казваш "уикенда отиваме там и там". Ако по време на  почивката само се муси защо не е с приятелите си, или още по-лошо откаже да дойде, защото има други планове и те прати да вървиш с приятелка или с децата, ще имаш над какво да размислиш.

Ако има жена замесена, ще е най-лесно. Дори решението може и той да го вземе вместо теб. Обаче ако няма, проблемът остава. И тогава ще трябва да решиш дали ще можеш да живееш така, да спреш да му пилиш, за да не си тровите взаимно нервите и да се надяваш това все пак да е някакъв период и да отмине.

# 164
  • София
  • Мнения: 13 485
Аз пък имам друг въпрос към авторката.
Освен неговите излизания по нощите в събота, вие ходите ли заедно някъде през почивните дни? Двамата или семейно всички заедно? През седмицата? Имате ли каквото и да е общо време, различно от спането и храненето?

# 165
  • Мнения: 25 733
Защо да се харчи за частен детектив, когато спокойно може да пробва метода на легена с топлата вода. Може и този с лютия пипер...
Ако трябва да съм сериозна, има и друг метод – авторката да насвие/напие/на...ъъъъ... някой податлив приятел на мъжа ѝ. От кака си да знаете, митът за мъжката солидарност е само мит. Номерът е да разприказваш един мъж, после той доброволно всичко си разказва.
Няколко приятелки навремето точно така хванаха изневеряващите си гаджета/мъже. Приятелите им ги издадоха.

# 166
  • Мнения: 369
Не е задължително да има друга жена.
.......
Ако има жена замесена, ще е най-лесно. Дори решението може и той да го вземе вместо теб.

Струва ми се пистата мотори и дискотеки, танцуване и пиене до зори, да е погрешната писта за разследване..

Може да е някое сладко бебче или поотраснало вече след прощъпулник дете.. Нани-на до млада майка - само това обяснява свежарския му вид.
Приятелите го покриват.
Дано да не съм права

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 20:11 от Valerie R

# 167
  • Мнения: 6 714
Аз пък ще ти кажа друго.
Радвай се, че сам те е оставил. Разделяй се и си гледай свободата.  Това с осъзнатия ми акъл го казвам. Децата щом са големи, съвсем ще усетиш щастието на това да няма с кого да се съобразяваш. Ще си живееш както си искаш без да переш на някой си комплексар чорапите. Радвай се, авторке.
На истинските кралици, не им трябва крал.

# 168
  • Мнения: 1 524
Абе авторката се мерне веднъж дневно, драсне няколко изречения, колкото да не заключат темата, и зачезва... Какво й пречи поне да отговори на въпросите? Нали е анонимна? Или миуто се е появило на хоризонта и е заета да го глези?

# 169
  • Мнения: 776
Не го разбирам това живеело му се, децата пораснали, искал свобода, имал правото да се забавлява като излиза през два дни. Това е семеен мъж все пак, не ерген.  Ако той не се е усещал свободен с жена си, защо тогава е създал семейство с нея? Любовта не означава да се чувстваш окован от другия, а напротив - да се чувстваш силен и свободен с него. Значи две десетилетия той е един и изведнъж става друг човек. Тук има нещо друго, освен нощния живот. И наистина на 40+ години, не е като на 20+, по-трудно се издържат подобни излизания, но него го държи явно някаква страст. Има нещо, което крие. Това са много часове навън, нощно време и просто ей така само заради силната музика и алкохола в дискотеката да излиза, не ми се вярва. Един познат взе да иска пари от този, онзи напоследък, а парите, които получава като заплата не са малко. Все животът бил труден, скъп, не знам си какво… Всеки му дава и се оказа, че играе хазарт. Сега има да връща, но пак звъни да пита за финансова помощ. Такова редовно ходене на бар е много странно. Дискотеките се спират, но ако е някаква страст към нещо или някоя… Директен разговор и каквото стане. Така или иначе вие сега съпруг нямате.

# 170
  • Мнения: 329
Абе авторката се мерне веднъж дневно, драсне няколко изречения, колкото да не заключат темата, и зачезва... Какво й пречи поне да отговори на въпросите? Нали е анонимна?

Именно
Аз още по горе предложих ключ, защото темата се върти в кръг и няма смисъл а и авторката не отговаря конкретно на въпроси

# 171
  • Мнения: 132
Понеже кризата на средната възраст е страх от смъртта, авторката може да прави като бабата в "Лунатици", според която мъжете изневеряват, защото ги е страх от смъртта. И нейният чичак като се обличаше да ходи при любовницата си, тя отиваше и му казваше "каквото и да правиш, да знаеш, че ще умреш!"

# 172
  • София
  • Мнения: 17 330
Никой автор на тема не е длъжен да стои цял ден на пост и да ви козирува. Като не ви харесва, има много други теми, никой не ви е вързал в тази.
Чак и да давате наклон да се заключва чужда тема, понеже не ви обгрижва автора достатъчно... плийз.

# 173
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Най-лесния тест е да си събере багажа и да се изнесе при родителите си, а той като дойде да се моли да я върне ще си каже всичко как е било. Или няма да дойде, тогава ще е ясно докъде са им отношенията.
Сега да не се окаже, че авторката всъщност е мъж, който е пуснал темата от името на съпругата си, да види реакциите на бг мамите, ако го удари на живот. 😁
Това е много хитро, разкрива тактиката на противника и се подготвя предварително Satisfied

# 174
  • Мнения: 6 714
Може жилището да е нейно. Защо непременно приемате, че жилището е на мъжа в темите?? Може пък да му изкара багажа навън и да му каже да си го носи в дискотеката.

# 175
  • Мнения: 654
Авторке, а ти ако направиш някакви планове за двама ви ще откаже ли? Имаше едно твое изказване, което ме наведе на мисълта, че ти го чакаш той да организира и да поеме инициативата. Да не би да му е омръзнало през годините той да се занимава и с приятелите просто да му се получават по-лесно плановете? И когато излизате заедно, правите ли неща, които и на него му харесват?

# 176
  • Мнения: 6 594
Мъжът се събирал с други мъже, които са предимно необвързани или с проблемни семейства, седял по нощите, отскоро започнал така да се държи, но нямало друга жена в картинката. Да, добре.

# 177
  • Мнения: 2 170
Мъжете са прекалено елементарни и не могат умно да се крият. Някоя жена мъти водата.

# 178
  • Мнения: 7 996
не е задължително да има жена намесена, стига сте притеснявали авторката още повече.. Joy
от 20 години са женени, ако и от толкова близо са родители, човека просто има неизживяна младост и сега му се е паднало..
авторката вместо да се цупи или да мисли, че ултиматумите са вариант, просто да му сподели спокойно и да си изговори чувствата..
явно, че той не може да ѝ прочете мислите, а и тя не му показва по никакъв начин, че нещо я дразни..

# 179
  • София
  • Мнения: 12 882
Тя авторката май няма проблем да има други жени.

# 180
  • Мнения: 1 314
Много обичам да чета сценарии и аз като автора.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Аз чакам продължението. Не за друго ами времето се затопля, започват мотосъборите, всеки уикенд по един, някои уикенди и по два. От петък до неделя са, последният е края на септември.

# 182
  • Мнения: 369
не е задължително да има жена намесена, стига сте притеснявали авторката още повече.. Joy
от 20 години са женени, ако и от толкова близо са родители, човека просто има неизживяна младост и сега му се е паднало..
авторката вместо да се цупи или да мисли, че ултиматумите са вариант, просто да му сподели спокойно и да си изговори нещата как се чувства..
явно, че той не може да ѝ прочете мислите, а и тя не му показва по никакъв начин, че нещо я дразни..

Хайде сега, да не е на 15 год. момче да не знае, та да му се обяснява как се чувства една жена при такова поведение. Тц..

Не само че знае, но много добре съзнава, че силната карта в семейството е той - човекът с доходите, който държи ключа на сейфа с парите, и не държи в течение жена си и децата си за авоарите. Гръмоотвержеца Зевс..

И хубавото, и лошото време зависят от него. Затова и жената е приела поведение на пасивната домакиня и отворените отношения. Надявайки се, че децата, годините.. ще го държат да не оглупява много в "неизживяната младост".
Дори да работи тя, не променя нещата.

Единият крие доходите си, вечно е навън по дискотеки и купони, другият чака в къщи и се надява да не излезе нещо.

Как да я успокоим, че всичко е наред?

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 23:17 от Valerie R

# 183
  • София
  • Мнения: 35 244
Абе, говорила е, ама според мен леко и меко.
Аз съм последния човек на света, който ще спре някого за някъде, ама когато той сам няма срам и мяра, ще се наложи да чуе моите категорични такива. Много сте меки, бре!

# 184
  • Мнения: 7 996
именно де, тя една година се е преструвала на мека, разбрана и толерантна и изведнъж се сетила, че не издържа и той прекалил, но не смее да изръмжи..
ми както се казва 'сливи ли има в устата?'

# 185
  • София
  • Мнения: 35 244
Не иска пряко да го конфронтира, има нещо, въпреки големите заявки в пост първи.
Ма, нали ще ми шета по нервите някакво време докато кипна и ще му стъжня безметежната криза на 40- те…

# 186
  • Мнения: 724
Както някой писа по-назад, тези хора изглежда са поели в различни посоки в някакъв момент от живота си. На авторката и се иска нещата да продължат постарому, а съпругът си е намерил нови и по-интересни занимания.

Това няма да се оправи с тропане с крак и ултиматуми, защото така дори той да отстъпи, разочарованието ще се трупа и в някакъв момент вероятно ще избие по грозен начин.

Друга жена едва ли има, защото някак си ми е трудно да си представя мъж на 40+ г. да работи, да води толкова активен социален живот, и в допълнение да обгрижва редовно (поне) две жени - този ще трябва да е същинска машина. 🙂

# 187
  • Мнения: 13 873
Това, с моторите, като етап, го минават много мъже  от средната класа. В смисъл тези, които могат да си го позволят финансово. Следващи стъпки са - пушка и лов, лозе и да си прави сам алкохол. Не е задължително да има забежки, но за съжаление се случва и това да е част от "кризата". Сред наши познати , след период на "центрофуга"  ( отслабване, спорт, мотори, мацки.... и накрая без мацки) се наблюдава връщане при благоверната с подвита опашка.  Лошото е обаче когато на "благоверната" и е харесало да без него.

# 188
  • Мнения: 1 524
Пишете си вие, ама от както е стартирала темата, авторката е постоянно на линия, а има едва 6 поста - хвърля по някоя гола кукичка веднъж дневно, и ние развиваме сценарии.

# 189
  • Мнения: 36 051
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт