За кризите при мъжете....

  • 5 682
  • 189
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 947
За някои мъже, точно такива са функциите на жената - да гледа децата, да му чисти дома, да готви, да е винаги готова за секс, може там да си прави някакви женски работи, само да не го занимава. Не знам случаят на авторката дали е такъв, затова и ми е интересно каква е била динамиката им преди това.

# 106
  • София
  • Мнения: 13 623
Надали е било така, щом тя чак на 20-тата година е открила проблемът. Евентуално преди да е била много заета с нещо друго.

# 107
  • София
  • Мнения: 12 641
Излиза му се на човекът. Кризата на средната възраст е това – в един момент всички твои връстници ти се струват ужасно стари, установяваш, че вероятно и ти си стар или скоро ще бъдеш и искаш да изстискаш до последно онова, което остава от младостта. При мъжете обикновено се гарнира и с младо гадже, но не е задължително.
Авторката явно не е в такава криза и е в шок, защото мъжът и все едно е в пубертета, то даже не все едно, но си е точно в него. И никой не може да каже докъде ще стигне това. Нямам личен опит и съвсем не мога да се позова на нищо полезно от първа ръка, но стискам палци да не се продруса този парти енимъл, че и такова сме виждали в далечния кръг. По тия партита на 40+ вървят всякакви субстанции. Бих посъветвала да следи паричните потоци повече, отколкото друго.

# 108
  • Мнения: 10 921
Зависи и дали авторката не преувеличава малко с честотата. Аз излизам веднъж мечесечно и за мъжа ми това е адски много... Той е домошар, не иска да вижда хора, аз съм обратното. За това и приемам малкп лично темата, защото знам какво е да искаш да излезеш, малко да се видиш с други хора и се почват физиономиите, цупенето, картата с "дете имаш, кой ще го гледа" и т.н. Може и мен да ме е ударил пубертета, знам ли Grinning Та веднъж месечно, мъжа ми го превръща в драма, ако не знае човек, ще помисли, че всяка вечер съм навън по баровете. А аз излизам да се повеселя, да разпусна, мъже и свалки въобще не ме вълнуват.

# 109
  • София
  • Мнения: 12 947
Зависи и дали авторката не преувеличава малко с честотата. Аз излизам веднъж мечесечно и за мъжа ми това е адски много... Той е домошар, не иска да вижда хора, аз съм обратното. За това и приемам малкп лично темата, защото знам какво е да искаш да излезеш, малко да се видиш с други хора и се почват физиономиите, цупенето, картата с "дете имаш, кой ще го гледа" и т.н. Може и мен да ме е ударил пубертета, знам ли Grinning Та веднъж месечно, мъжа ми го превръща в драма, ако не знае човек, ще помисли, че всяка вечер съм навън по баровете. А аз излизам да се повеселя, да разпусна, мъже и свалки въобще не ме вълнуват.

А той дете няма ли? Rolling Eyes

Иначе ми се струва, че случаят на авторката съвсем не е такъв.

# 110
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 606
Тя досега не е забелязала, защото е била твърде заета с отглеждането на децата и поддържането на дома, просто сега е успяла да вдигне глава и да забележи че мъжът пак го няма.

# 111
  • Мнения: 1 257
Познавам съвсем отблизо няколко такива "мъжки" компании от застаряващи "момчета" - мотористи, тунингари, геймъри, футболни запалянковци Simple Smile. Излизат, запиват, играят или гледат мачове, пътуват заедно из страната и чужбина - никога обаче с такава честота и интензивност. С уточнението, че не става въпрос за дискотеки и чалготеки. Над такива нямам наблюдения. Съвсем друг тип музика слушат описаните от мен компании.
Нещо в изложението не е съвсем така, и затова предпочитам да не взимам отношение.

# 112
  • Мнения: 46 594
Точно дискотеката и на мен ми се стори странно място за мъжка компания. Там музиката е толкова силна, че 2 приказки не можеш да си кажеш. Освен да ходят да танцуват, ама като си представих тумба мъже на 40+ как се кълчат сред децата и ме изби на смях...

И друго - каза, че са под 20 г. заедно, което значи, че децата им са още тийнейджъри. В тази възраст е важно да поддържа връзка с децата си и да прекарват време заедно. А той - след работа и уикендите или спи, или е по дискотеки. Това как издържа физически и за мен е загадка. Освен да взима нещо.

Аз пък не разбирам как се очаква 20, 30, 40 години двама души да са залепени един за друг...
Не виждам авторката или някой от темата да очаква това, освен ако и двамата не са на тази вълна. Тя казва, че няма проблем да излиза, проблемът е, че е спрял напълно да излиза с нея. Не е нормално човек на 40+ със семейство да е залепен за прриятелите си.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Или има друга или вече тотално не понася жена си. За мен трети отговор на въпроса защо изобщо не прекарва време с нея няма. Или поне не се сещам за такъв. За съжаление, и двата варианта са супер кофти за нея. Лично моето мнение е, че тука нещата са свършили и това, което тя иска (да си върне предишните отношения) е невъзможно.

# 114
  • София
  • Мнения: 12 641
Точно дискотеката и на мен ми се стори странно място за мъжка компания. Там музиката е толкова силна, че 2 приказки не можеш да си кажеш. Освен да ходят да танцуват, ама като си представих тумба мъже на 40+ как се кълчат сред децата и ме изби на смях...

Ама какви деца?! Не знаете ли, че има барове и дискотеки с основен контингент 35-40+. Даже по-луксозните места са точно такива, защото това е предпочитана публика с пари и култура на поведение. Знам, че има хора, които са излизали на дискотека само в ранната си младост и, за да си хванат гадже, но много от нас излизат и на 50. Не са само чалготеки заведенията за танци, нито са само на ниво детски рожден ден.
И все пак и на мен ми се струва много количеството излизане. Чисто физически към 40 не ти се излиза чааак толкова много. Може да се случи в два поредни дни, но всяка седмица по три пъти...наистина е твърде много. Ще се повторя, но повече биха ме усъмнили разни субстанции намесени в случая. Иначе хубаво да живне човек, но то практически няма как да му остава време за друго.

# 115
  • Мнения: 345
И моят на времето започна така отведнъж да излиза, уж с приятели, на карти, на бира
...повечето не бяха семейни. И той се активира в секса. Докато разбрах, че няма никакви приятели, а мадама. Та така, историята ти много сигурно ми мирише на нещо подобно. Не си заривай главата в пясъка...

# 116
  • Мнения: 46 594
Ама какви деца?! Не знаете ли, че има барове и дискотеки с основен контингент 35-40+...
Аз не знам, защото не ходя по дискотеки. Дъщеря ми питах - на почти 20 г. е. За барове да, но за дискотеките не е попадала на такава, в която основният контингент да е 40+.

За другото Hands Plus1

# 117
  • Мнения: 29 925
Бояна, излизат и 40-50, дори и 60-годишните, ама колко често?
И, да, има заведения с такъв таргет, но това са клубове, обикновено нямащи общо с дискотеки. Нали не си представяте лелки и чичковци да танцуват цяла нощ? ....при това не един път месечно, да речем, а постоянно.....

Иначе, да, има и 40+ в дискотеките - обикновено на разни фирмени събирания или лични празници. Много рядко се виждат компании, постоянно присъствие в дискотека. Изглеждат нелепо на фона на 20-годишни.

# 118
  • Мнения: 10 921
Мъжът може условно да казва "дискотека" на бара, клуба, кръчмата или там, където ходи. Изпада се в буквализъм малко. Или може авторката така да нарича тези излизания.

Аз пък в дискотека като отида виждам доста компании от само мъже, само жени и смесено, на по 40, 50+. Да не кажа, че се държат по-разюздено от "децата".

# 119
  • Мнения: 46 594
Да не кажа, че се държат по-разюздено от "децата".
В какъв смисъл? Какво правят?

Общи условия

Активация на акаунт