В момента чета ... 89

  • 21 828
  • 414
  •   2
Отговори
# 300
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 158
Прочетох автобиографията на Матю Пери. Той ми беше любимият персонаж в "Приятели", абе с две думи много си го харесвах. Отдавна книга не ме е натъжавала толкова. Някой ще каже наркоман и пияница, но докато четях книгата виждах борбата му да се препобори и как аха да успееш и пак залиташ. Тъжно е, когато най-забавните хора имат най-много нужда от помощ. Освен цялата история за зависимостта разказвала и доста интересни неща за добре познати звезди.

Следващото ми четиво е  "Човекът, който два пъти умря" на Ричърд Озмън. Чела съм първата му книга и доста ми хареса.

Продължавам и със слушането на "Войната на буквите" тъпо и упорито не се отказвам

# 301
  • Мнения: 388
Ако става дума за брутални книги, мога да ви препоръчам "Американски психар" от Брет Ийстън Елис. Имаше и филм по нея с Крисчън Бейл, Джаред Лето, Рийз Уидърспуун и Уилям Дефо, но в сравнение с книгата филмът е като приказка за малки дечица. Grinning

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 10:31 от Stilgar

# 302
  • Мнения: 5 289
"Съседката" на Джак Кетчъм и "Топи се " на Лизе Спит са най-бруталните книги , които съм чела,едва ли ще ги забравя скоро,някой сцени са ми още в съзнанието. Някой да се сеща за друга подобна?
"На лов за дявола" - също по истински случай. "Дете 44" е художественият вариант на историята на Чикатило.
Аз съм на "Артемида" - много ми допадат всички книги на Анди Уъер, а изобщо не съм фен на фантастиката, но толкова добре и разбираемо разказва, че те увлича и едновременно разсмива. След Марсианецът тази ми е топ, Проектът Аве Мария е накрая.

# 303
  • Мнения: 4 016
"Съседката" на Джак Кетчъм и "Топи се " на Лизе Спит са най-бруталните книги , които съм чела,едва ли ще ги забравя скоро,някой сцени са ми още в съзнанието. Някой да се сеща за друга подобна?
"На лов за дявола" - също по истински случай. "Дете 44" е художественият вариант на историята на Чикатило.

"Дявола" я имам, веднъж я започнах но явно не бях в настроение за нея защото я зарязах,някой ден ще я дочета.

# 304
  • Мнения: 5 289
Тя си е документална и не се чете точно като роман, но е много по-въздействаща, точно заради липсата на художествена украса, както в Съседката. Там съдбата на момичето е доста  смекчена, в сравнение с действителния случай, поне доколкото съм чела Sad

# 305
  • Мнения: 10 311
Ще се радвам за мнение после за “Артемида”, нея повечето от феновете на Анди Уеър не харесват особено, затова засега я пропусках, но и “Марсианецът” и “Проектът”..” толкова много ми харесаха (чакам филма, дано успеят да направят качествен такъв), че при един добър нов отзив май бих прочела и тази книга, че друго на Уеър просто не знам да има. Харесва ми този фантаст, оптимистичен е, използва убедително фактология и има един забавен елемент при него - вездесъщото тиксо, което спасява какви ли не екстремни ситуации.

За темата за насилието в книгите - чак не мога да повярвам , че чета дарк фентъзи сега и ми харесва, но бруталните сцени попрескачам по възможност, вероятно ми харесва самия автор - просто увлекателно разказва Абъркромби и хваща вниманието на читателя,  умело добавените щипки хумор са допълнителен бонус.

# 306
  • Мнения: 388
Последните попълнения:







# 307
  • Мнения: 36 666
Има ли ги някъде на промоция - сега тъкмо разглеждам и сравнявам отстъпките в различните сайтове?

Дочетох първата за съдията Бао и ми хареса, ще поръчвам и останалите. Също мисля да взема Крайречно царство.

# 308
  • Мнения: 388
Промоция има само при онлайн пазаруване на трите тома на фантастичната трилогия на Лиу Цъсин - "Земното минало" - минус 10 процента.
Останалите са на издателство Изток-Запад и са на пълната си цена за съжаление. Може пък някъде да има и промоция, но аз не видях.

# 309
  • Мнения: 1 617
В сайта на изток-запад с код promo5 получаваш 20% отстъпка през май.

# 310
  • Мнения: 400
Приключих "Трес от Смарагдово море" - леко фентъзи, бързо четивно, с прекрасни илюстрации вътре в книгата!
Дадох й 3.5*.

# 311
  • Мнения: 2 867
Заинтригувах се от коментарите за "Съседката" на Джак Кетчъм. За два дни я прочетох. В началото се питах какво толкова брутално има в историята, да, има описание на насилие, но не чак толкова. И после....отвя ме като товарен влак. Не знам дали ще мога да я забравя.

# 312
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
мисля да си маправя списък с последно коментираните  заглавия, да си го имам пред очите
не знам, за какви гадости иде реч в книгите, но и не искам да знам, категорично!
какъв жанр се водят?

# 313
  • Мнения: 36 666
Започнах Към края на Сандерсън - отдавна си я бях приготвила, началото малко ме обърка, защото вече си спомням бегло какво стана в предходната книга и в допълващите новели РиДаун и Евършор. Не е като да не помня нищо (ако трябва да разкажа какво се случи в допълненията, едва ли ще мога да съставя отговор с повече от 3 изречения) - помня основните сюжетни точки, знам къде са персонажите и какво им предстои, но детайлите ми се губят.

От месеци я отлагах, затова реших най-после да й обърна внимание.
После сигурно ще си продължа със съдията Бао.

# 314
  • Мнения: 10 311
Pppqqq, в сайта от линка може да видиш някои неща, ако трябва да си припомняш детайли - не съм чела за тези книги, но за други съм намирала полезна информация:
Скрит текст:
https://skyward-series.fandom.com/wiki/Skyward

Моето нетърпеливо любопитство търси в същия сайт за друга поредица повече информация за един герой.

Общи условия

Активация на акаунт