ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 116

  • 13 137
  • 200
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 13 424
Карнивор или вмнв са съвсем различно нещо от това да сложиш такива мазнини към "нормално" или да го кажем стандартно хранене...
Просто популярното мнение е че въглехидратите трябва да се ядат а мазнините са вредни, то няма как и от двете по много. Аз и ти не бихме махнали мазнините, други набеждават и избягват тях пък...
И моята кожа се подобри много откакто минах на вмнв, хем не говоря за баш кето, изобщо не съм толкова стриктна. И млечните на мен изпробвано не ми пречат.

# 166
  • Мнения: 5 430
И аз нямам проблем с млечните, явно съм сред изключенията.

# 167
  • Мнения: 7 784
Herzen направо ме разби с този режим само на протеинови шейкове. Те не са ли с много захар? Аз така или иначе не мога да ги пия, но да попитам все пак.
не са, с подсладители са
те всякак не са много добра идея Simple Smile

аз май моното ще избера, но без картофите

# 168
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Така...от тази нощ съм така, явно е време да орежа доста храни или поне да не ги смесвам.
Скрит текст:
Устните ми в нормално състояние са така
Скрит текст:
За начало 14 дни без ядки и млечни.
И без друго килограмите като цифра са ок, но според мен съм яко омазнена.
Казвала съм и друг път, че най-чиста физичедса форма имах по Папе и когато ядях много яйца и масло.
Днес съм и леко болнава, в 9.30 100 грама прошуто и кайсии.След това изпих медрола.
Карниворът е добър, но ягодите на пазара ме спират да го започна отново.

# 169
  • Мнения: 5 430
Аз толерирам само стевия, еритритол и глюкоза, но в минимални количества.
Сиска, оле ужас, дано се оправиш бързо.

# 170
  • Мнения: 5 101
Мазнините много често се слагат под общ знаменател, а не бива. Може от растителните да излизат пъпки, не знам. От тях ползвам само зехтин и с него нямам проблем.
Аз проблем и с млечните нямам де, ако говорим за пъпките, но ги избягвам, че са инсулиногенни. А таратор как обичам...
Позволявам си зрели сирена и то чедър в частност. Те са толкова сухи, че стават за акцент, но не и за основа на ястие.

Сиска, сега е моментът за кариера в чалгата! Това в кръга на шегата. Бързо да ти минава! Какво ти беше менюто вчера? Един колега така ставаше от домати 🤦🏻‍♀️

# 171
  • Мнения: 13 424
Таратор си правя, но и когато имам кефир правя с него вместо с киселото мляко от магазина. То не че не е пак вид кисело мляко де, но с доста по-дълга ферментация го правя и реално лактозата е изядена.

# 172
  • Мнения: 5 430
При мен най-голямото предизвикателство в НВ-ВМХ ще е протеинът, не въглехидратите. Нали не трябва да се прекалява с него и зависи от теглото и физическата активност. Вчера се зачетох в съдържанието на любимия ми чедър и с ужас установих, че разликата между М и П е само 1 грам на 100 грама продукт. Как го смятате така, че да не прекалявате с него за сметка на мазнините? Въвеждате храните в приложения, смятате с калкулатор или...?

# 173
  • Мнения: 13 424
Аз не смятам макроси. Но и за кето и ВМНВ в някакъв момент вече не ти е толкова важно да имаш много мазнини, ако си имаш собствени достатъчно. Веднъж като се адаптираш, тялото лесно посяга към тях при нужда.

# 174
  • София
  • Мнения: 7 858
Уф, бухнах от тязи козунаци, но и аз не спрях да ям по празниците.
Насилих се да сваля всичко за седмица, но след 5 поредни тренировки на последната крампирах и сега се налага да почивам 2 дена.
Поне дрехите ми стоят като преди, нямам видими щети.

Толкова любими вкусни плодове има вече, че не мога да им устоя.
Започвам ОМАД винаги с цяла купа череши или ягоди с боровинки, скоро ще пробвам и диня.

Днес последен ден от първата следпразнична режимна седмица.
Утре ще се изтегля, за да отчета прогреса.

# 175
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 342
Сиска, ти преди няколко години не направи ли алергична реакция от яйца? Възможно ли е пак да е от същото?

# 176
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Да, но сега не бяха яйца.
Започвам да ям само по една храна на ядене.
Закуската ми днес беше чери домати с прошуто.
След това ще са пилешки гърди на фрайера с малко масло.
Настинала съм и няма да тренирам, отпаднало ми е.
Имам си и лични притеснения, и става ужас.

# 177
  • София
  • Мнения: 7 858
Отчитам първата режимна седмица, не успях да се справя с последните 0.700 гр качени от празниците.
За тази седмица си поставям това за цел.
Два дни почивах от тренировки, въпреки това кантара ме зарадва с малки минуси, а очаквах като не спортувам да имам застой.
Успявах поне въпреки дъждовното време да си направя 10 000 крачки.

Вчера ОМАД- много ягоди и боровинки, салата с маслини и 2 варени яйца и голяма купа леща.

За днес нямам идея, трябва бързичко да измисля и да си приготвя, защото когато нямам нищо налично най- лесно прегрешавам.
Обикновено си правя кутии с различни неща, които лесно комбинирам и ми остава единствено към тях да си направя салати.

Цяла седмица не съм се докосвала до нещо сладко, моята страст.
Но не мисля да се ограничавам напълно, защото след време ще осверипея за нещо шоколадово.

# 178
  • София
  • Мнения: 7 858
Продължавам с тренировките, кантара не помръдва или в някои дни е даже на плюс,
Знаех си, че веднъж кача ли се и ще се филмирам, за това спирам и ще се изтегля чак в понеделник.

Вчера ОМАД- купичка с кайсии, ягоди и боровинки, зелена салата с леща белуга и 2 варени яйца + кафяв ориз със запечени зеленчуци

Мисля си, че задържам вода, защото пия изключително много и ям сравнително солено.
Някой да знае нещо за отводняване?
Тези дни чета за разни апаратни процедури и обмислям лимфодренаж, струва ми се, че е точно за моя случай.

# 179
  • Мнения: 4 807
Продължавам с тренировките, кантара не помръдва или в някои дни е даже на плюс,
Знаех си, че веднъж кача ли се и ще се филмирам, за това спирам и ще се изтегля чак в понеделник.

Вчера ОМАД- купичка с кайсии, ягоди и боровинки, зелена салата с леща белуга и 2 варени яйца + кафяв ориз със запечени зеленчуци

Мисля си, че задържам вода, защото пия изключително много и ям сравнително солено.
Някой да знае нещо за отводняване?
Тези дни чета за разни апаратни процедури и обмислям лимфодренаж, струва ми се, че е точно за моя случай.

Според мен, плодовете всеки ден са много.
Скрит текст:
За отводняване има един турски чай, Detox в оранжева опаковка, купуват го само от там.

Общи условия

Активация на акаунт