Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 10 309
  • 388
  •   4
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 800
Ами по принцип нямам проблеми .. поне до колкото знам.Всъщност какви са признаците за проблем с мускулите долу?
Когато ходиш до тоалетна по малка нужда, пробвай да спреш...колкото по-трудно става, толкова по-слаби са мускулите...също така при кашляне и кихане на пълен мехур може да има изпускане по малко. Бременност с близнаци е един от рисковите фактори за отслабване на тези мускули, затова предположих

# 46
  • Мнения: 1 753
Много благодаря ,ще пробвам.🤗

# 47
  • Мнения: 57
Момичета,аз да ви попитам въпрос свързан с болничния,който ми е до днес,но доктора от който взимам естествено ,че сега по празниците е в отпуск,та и утре го няма на кабинет…та мога ли от друг АГ да взема болничен, или може ли след 7.05 да ми го пусне от 30.04 ,понеже и момичетата от регистратура са много “мили” и нищо не ми обясниха..
Моя болничен е до днес, като от кабинета са ми писали новия да си го взема на 7. 05(той ще е продължение от 30.04)Аз си ги взимам от АГ имат ЛКК там, всико се следи и не се занимавам да ходя другаде, плащам 30лв(с фактура) и след това пускам възтановяване на разходи към допълнителното застраховане

# 48
  • Пловдив/Хихон Испания
  • Мнения: 57
Не са задължителни и няма да станат, хайде да не се заблуждаваме. Ваксините ще бъдат препоръчителни. Така всеки има глава да прецени кое е добро за него. Късмет.
Не го умувайте много за ваксината за коклюш. МЗ действат да стане задължителна зе бременни в трети триместър от другия месец, днес посетих личната, че малкия се разболя и ме уведоми. Иначе и аз бях пас, но стане ли задължителна няма да има мърдане.

# 49
  • Мнения: 305
Не са задължителни и няма да станат, хайде да не се заблуждаваме. Ваксините ще бъдат препоръчителни. Така всеки има глава да прецени кое е добро за него. Късмет.
Не го умувайте много за ваксината за коклюш. МЗ действат да стане задължителна зе бременни в трети триместър от другия месец, днес посетих личната, че малкия се разболя и ме уведоми. Иначе и аз бях пас, но стане ли задължителна няма да има мърдане.

Лошото е че тук не опира да прецениш за себе си само, а за  живот, който няма избор и лежи на твоите решения.
И пак не упреквам никого, защото страхът е много силна емоция - както може да подтикне да направиш нещо без да си го обмислил, така и да не предприемеш никакви действия. Но ако се говори повече, ще има повече информираност и няма да се налага нещо да е задължително.

# 50
  • София
  • Мнения: 247
И аз смятам утре да обсъдя ваксината със следящата. Клоня по скоро да си я сложа, но искам да чуя и нейното мнение. Четох, че ще има пункт за ваксинация на бременни във всяко областно РЗИ, а при голям интерес ще направят и мобилни пунктове (това след празниците).

Аз днес бях на изследвания. Желязо, хемоглобин, TSH, B12, D и пкк са супер. При обременяването само стойността на 60-та минута е завишена леко и ми препоръчаха диета, която така и така си спазвам, просто очевидно не понасям добре пиенето на глюкоза, което си го знам. Аз толкова глюкоза не знам дали приемам за цяла седмица, та това ми дойде множко. В 14-та седмица ми го правиха и нямах проблеми след изследването, но днес.. Ужасно гадене, просто от всичко и каквото хапна се връща. Върнах се в най - лошите дни от първия триместър и бонус диария (сори за откровенията). Направо ме съсипа това изследване, надявам се утре за ЖК да съм по-добре.

# 51
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен! От утре съм в 27 г.с.
Искам да ви попитам дали е задължително обременяването с глюкоза, след като нямам никакви симптоми за гестационен диабет? Вие вече направихте ли и какви са резултатите? Следящия АГ каза, че според него може и да не правя щом кръвната захар ми е добре. Ендокринолог каза същото. Аз обаче още обмислям😀

# 52
  • Мнения: 1 636
Мен ме фрапира пък хем задължителна ли, препоръчителна, хем трябва да си я купим сами, хем обаче тя е тройна. Дори нямат само за коклюш... Обаче размахват яко пръсти какво трябва. Направете го като хората! Да ги питам могат ли да ми гарантират, че няма да има последствия за бебетата ми? Слага подписа и се ваксинирам...

# 53
  • Мнения: 526
Не е задължително. Славов каза,че няма нужда според него,но следящият ме прати. В норма са ми там нещата, не беше иначе толкова гадно, колкото го описват всички. Аз я изпих на екс, за да не ми държи сладкото,иначе казаха,че трябва да я изпия за 10 минути, което според мен ще е е доста по-гадно,ако я пия на части. Някой беше писал да се вземе лимон. И следящият ми го каза това, обаче аз забравих, но както казах - не беше толкова зле. Явно се бях настроила много негативно Grinning

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 13 531
Sellena73, Европа натисни ли ни и изпарти ли дози много бързо ще се случат нещата. Не зависи нито от мен, нито от вас.
Сега няма какво да направи държавата, защото е платена ваксината.

# 55
  • Пловдив/Хихон Испания
  • Мнения: 57
Само за сведение задължителни ваксини за бременни в Испания няма! Доколкото знам така е и в други европейски държави. Препоръчителни са и по желание. Ако нещо се случи вследствие вие си носите последствията и никой не носи отговорност. Това се случи наскоро с ковид инжекциите, тези с увреждания от тях които съдят държавата( тукашното здравно министерство) получиха официален отговор, че щом не са били задължителни ваксините, нямат основание да получат компенсации тъй като страничните ефекти са били известни и те са били просто "късметлиите". Всеки сам преценя. Аз както казах, няма да се бода.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 13 531
Аз съм съгласна с вас, за това наблегнах, ако ги направят задължителни, че няма да имаме избор.
Още като започна да се коментира тази ваксина, казах, че ще съм пас, като не съм антиваксър.
От задължителните ваксини и да стане нещо, пак никой не може да обвиниш. Никой никъде не се подписва, че носи отговорност - като в болниците, подписваш информирано съгласие. Ако изтеглиш късата клечка, си онзи 0,012345% примерно.

# 57
  • Мнения: 208
Добро утро, момичета!

Пак съм аз с моето мрънкане. Снощи прибавих напрежение в главата към моя списък с проблеми. Пих половин парацетамол, защото миналата седмица половинката ми беше достатъчна. Не бих казала, че имаше ефект. От няколко дни мога да си позволя да спя само по гръб без да накланям глава/крака/тяло настрани, иначе от кашлица не мога да мигна. Съответно сутрин се будя с болки в гърба, но дори малко завъртане отключва вълната от кашлица. Сутринта към 5 пак се събудих така с болки и реших, че пак ще пробвам. Завъртях се настрани и малко след това ми повече кръв от носа. Честно да си призная в първия момент малко се уплаших, никога не ми е текла кръв от носа, а това започна така рязко в полусънено състояние. Съответно станах и грабнах телефона да видя напред ли или назад трябва да се наведа и прочетох междувременно, че е нормално при бременни.

# 58
  • Мнения: 305
Аз съм съгласна с вас, за това наблегнах, ако ги направят задължителни, че няма да имаме избор.
Още като започна да се коментира тази ваксина, казах, че ще съм пас, като не съм антиваксър.
От задължителните ваксини и да стане нещо, пак никой не може да обвиниш. Никой никъде не се подписва, че носи отговорност - като в болниците, подписваш информирано съгласие. Ако изтеглиш късата клечка, си онзи 0,012345% примерно.

Аз не разбирам - значи въпроса е кой ще обвиниш, а не дали ваксината е проучена, изпитана и как може да те спаси? Или иначе казано, дори да има по- малко странични ефекти, да е тествана повече пъти и обявена за по-безопасна в сравнение с някои от задължителните - пак няма да се сложи дори да спаси живота на детето ти, защото няма после кой да се обвини ?
Ние ако сметнем и от задължителните може да се откажем. Не мисля, че е въпрос на задължителна или не, а на информираност и отговорност. По същия начин, ако си взел достатъчно информирано решение може и от задължителна да се откажеш и това е ок. И не конкретизирам тази конкретната ваксина. Решението дали да де ваксинираш, не би трябвало да е на база дали ще има кой да съдиш, а дали искаш да го направиш и каква информация имаш.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 13 531
И от задължителните /проучени и от години ползвани/ има при хора дали странични и тежки последствия /има достатъчно групи, където има постове от майки/.
Моят замисъл е, че всеки казва как трябва и ала-бала, но никой не носи отговорност, ако се обърка нещо. Тук няма общо информирания избор и т.н.
Ако аз примерно, чрез насилие увредя детето си, ще получа присъда. Но ако от ваксина има реакция никой няма да бъде обвинен. Това се има предвид като казваме, че никой не носи отговорност при индивида. Гледа се ползата от общато цифра.

Общи условия

Активация на акаунт