Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 20 420
  • 690
  •   5
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 675
Ако има предписание на здравните власти, те трябва да носят някаква отговорност за него. С какво съм виновна аз, която съм надлежно ваксинирана и посещавам по някакви причини личния лекар всеки месец и де грижа за, здравето си. Това че съм забременяла ли?

# 61
  • Мнения: 1 812
Да ви попитам , колко често ви пускат микробиология?
Последната ми е от Март , пускам си обикновена и стерилна урина всеки месец.
На следващия преглед ще помоля пак да вземем , но ми е интересно кал процедират при вас, висшите лекари?

# 62
  • Мнения: 53
А относно болничния,ако няма една година стаж,може ли пак да се взема?

# 63
  • София
  • Мнения: 1 384
Еlif, може, нищо не пречи това.

Маrbella, всеки месец ми пускат микробиология. Урина ме карат по-често заради предходна инфекция.

# 64
  • Мнения: 131
Момичета😊 отдавна не съм писала, вече съм в 23г.с чакаме Момченце🩵
Преди един месец дадох урина оказа се че имам бактерия  и високи нива на Левкоцити в урината, АГ ми даде антибиотик  Augmetin , самоче аз на своя глава реших да  не го пия защото ми казаха че с повече пиене на вода , сок от червена боровинка и незнам си още какво щяло да мине първо да пробвам така.
Един месец по късно паправих същото изследване с урина , но този път никъде не пише че имам тази бактерия тоест се е махнала щом я няма в изследванията,  но останаха високите нива на Левкоцити в урината . И сега се замислям може би вече много късно, но да започна ли да пия този Антибиотик ? Някой имал ли е подобна ситуация и какво да направя незнам ….
 

# 65
  • София
  • Мнения: 1 384
Трябвало е да пиеш антибиотик щом е бил предписан... Водата ще помогне при наличие на кетони и то ако са изключени други показатели, но за инфекция ми се струва опасно,  още повече да се слушат разни хора (лекари ли са?) да се предприема превенция с боровинка и вода..

Не бих правила нищо на своя глава без да се консултирам с АГ.

# 66
  • София
  • Мнения: 259
Marbella, на мен ми пуснаха урина и микробиология в 14-та седмица и ще ми пуснат отново в 29-та. Предполагам, че е индивидуално и следящият преценява кога да се пускат.

Nikol2525, и според мен е трябвало да пиеш антибиотика, но не можем да върнем времето назад, затова според мен е най-добре да говориш с АГ и да си кажеш, че не си го пила, за да е наясно и да предприеме понататъшно лечение.

При мен гаденето от ОГТТ премина, но беше нещо страшно, дори вода не можех да пия. Днес тепърва се захранвам с малки хапки леки храни и малки глътки вода. Минах ЖК, всичко е наред с изследванията и бебето си е добре и расте. Бях се притеснила, от тези напъни за повръщане вчера да не е станало нещо, но бебка е добре, шава си и вече е 930гр. Sparkling Heart

Попитах за ваксината против коклюш и ми каза, ако си намеря ваксина да се ваксинирам. При такава предепидемична обстановка ваксинацията е най-добрият избор, иначе трябва да разчитаме на перфектни болнични условия и да не изкарваме бебето от вкъщи два месеца. При възрастни, които са ваксинирани коклюшът може да е безсимптомен и дори да не разберем, ако някой е болен. Моят съвет е да четете и да преценявате рисковете, никой не може да ни накара насила и никой не можем да обвиним, нито ако се ваксинираме, нито ако не се.

# 67
  • Мнения: 1 866
Марбела, аз имам няколко микробиологии вече, тоест често ми пускат
Nikol, покажи си изследванията и си кажи, че не си пила антибиотика...момичета, не искам да вкарвам излишен смут, но един месец съм лежала в патологията в Шейново и от личните ми наблюдения мога да кажа, че 99 процента (дори не знам защо пиша 99, при положение че не се сещам за един случай, който да не е такъв) от абортите преди 28 г.с., които се случиха пред очите ми, се дължаха на нелекувани инфекции

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 17:03 от Amelin

# 68
  • Мнения: 321
И от задължителните /проучени и от години ползвани/ има при хора дали странични и тежки последствия /има достатъчно групи, където има постове от майки/.
Моят замисъл е, че всеки казва как трябва и ала-бала, но никой не носи отговорност, ако се обърка нещо. Тук няма общо информирания избор и т.н.
Ако аз примерно, чрез насилие увредя детето си, ще получа присъда. Но ако от ваксина има реакция никой няма да бъде обвинен. Това се има предвид като казваме, че никой не носи отговорност при индивида. Гледа се ползата от общато цифра.

Каква е отговорността, която се носи при реакция от задължителна ваксина? Ако е от описаните странични ефекти си се подписал, че ги приемаш. Ако е друго, трябва да докажеш, че е от ваксината. Как?
Изплаща ли им се на майките обещетение някакво за децата? Доказали ли са че е от ваксина? Осъдена ли е държавата?
Такава информираност имам предвид. Не, защото в някакви групи пишело нещо и сме чули от познати на познати. А защото има медицинска документация, която показва, че рисковете са повече от ползите за дадена болест.
Има не един производител наличен, за да се сравнят клинични проучвания. Не една институция, която изказва мнение. Четене и сравнение. По - добре така да вземеш решение да не се ваксинираш, от колкото на база страх от групи или истории от уста на уста.
Аз съм ЗА ваксините, но за Ковид бяха скептична - нова, недостатъчно проучвания, не достатъчно убедителни резултати за мен…сложих я заради новороденото вкъщи - иначе нямаше. Но пак претеглих рисковете и ползите. Тук говорим за ваксина от години, която се поставя. В редица държави. Тя и за превенция на рак шийката не е задължителна, но все повече клинични проучвания има за ползите.
Спирам. Идеята ми наистина  е да се говори и обсъжда достоверна, проверена информация. А всеки какво решение ще вземе си е неговата работа. Но много хора взимат решение на база на Фейсбук групи, бг мама и Т.н . Да, можеш да получиш съвет от там, но за здравето трябва да си проверяваме информацията.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 13 592
Lallzz, имате право да приемате какъвто си искате медикамент. Същото право имам и аз.
На каква база проучване/осведоменост няма никакво значение - дали една жена каза или медицинско лице ви е посъветвало.
Всеки си поема рисковете, никой няма да дойде в дома ви да полага грижи за вас и т.н.
Темата е за бременност, а не да се агитираме какво да поставим или не.


Nikol2525, кажи си на следящата, че не си пила антибиотика. Неглижирана инфекция може да докара голяма беля, не само при бременни

# 70
  • Мнения: 131
Момичета, говорих с АГ каза да не пия антибиотика щом вече нямам оплаквания , а тези левкоцити да не съм се притеснявала за тях . Какво мислите , бактерията беше тази иначе⬇Надявам се вече наистина да я няма, но ако имах все още сигурно щях да имам някакви симптоми нали ?? В началото имах често пишкане и напъни, и някак парене

# 71
  • Мнения: 1 866
От моя скромен опит - симптоми има, когато бактерията е в масов растеж. И даже това не е на сто процента. Два пъти имах бактерии в микробиологията без никакви симптоми. Аз на твое място бих пускала чести профилактични стерилни урини, за да я хванеш навреме, ако тръгне да расте Hug

# 72
  • Мнения: 145
А какво стана с втората бактерия, че тя е доста опасна? Лекувахте ли я?

Момичета, говорих с АГ каза да не пия антибиотика щом вече нямам оплаквания , а тези левкоцити да не съм се притеснявала за тях . Какво мислите , бактерията беше тази иначе⬇Надявам се вече наистина да я няма, но ако имах все още сигурно щях да имам някакви симптоми нали ?? В началото имах често пишкане и напъни, и някак парене

# 73
  • Мнения: 17
Момичета, някоя друга с ужасни сърбежи зърната от всякакви материи дрехи, сутиени. Освен, че са адски чувствителни и сухи, отскоро започнаха и на моменти адски да ме сърбят. Вие започнахте ли някаква подоготвка за зърната или е рано? Ако да, какви кремове използвате, ако може да споделите?

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 13 592
Аз имах период, където целите гърди ме сърбяха, от чесане докарх вид като от смучки. Зърната са ми болезнено чувствителни, мисля че още е рано за "обработката" им. Към момента си използвам Витасина и кокосовото масло само.

Общи условия

Активация на акаунт