Майски бебета 2024г. - Тема 16

  • 15 897
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 290
Ох има и други значи в порочния кръг. Моето бебче не се буди само за ядене, евентуално ако се е наакал мрънка. Тоест аз го будя на три часа, не си иска сам гърда, за да я давам по-често. Слагам го на гърда, но не знам колко изсмуква. Чакам кантар и аз. После давам шишето и се изяжда, после пак цедя. Е то няма кога да се спи така, аз имам по половин един час между храненията му за да ям аз, на пишкам или да спя. Труден избор както сами виждате.
Като не си търси сам често, как да му предлагам аз? Имате ли идея?

# 16
  • Мнения: 24
Аз от ден 1 давам гърда на поискване ,до сега имах само коластра,но тази сутрин гърдите ми вече са пълни.Хапва си детенцето ,но нямам никаква престава какво количество и дали и стига.Смятам ,че се справяме.
Zoya,каква помпа взе?И аз обмислям такава,но не знам на коя марка.

Според мен се справяте чудесно! Изгледала съм много видеа и лекции и точно това е начинът, ако искате да е само на кърма бебчето. В началото коремчето е голямо колкото черешка и има нужда от съвсем малко количество храна, няма нужда да се дава и АМ и само да се тъпче, а и има риск да види, че се сука по-лесно от шише и да откаже гърдата. Моят съвет е да си давате само гърда колкото и когато пожелае и браво за успешния старт на кърменето!

ПС: аз също кърмих голямото ми детенце изключително до 6-ти месец, но в болницата ме караха да додавам АМ, този път ще се опитам да променя хода и да започнем само с коластра и кърма.

# 17
  • Мнения: 797
Честита нова тема и от мен Blush
Дано всички родим в нея вече Grinning
Аз снощи,веднъж през нощта и сутринта бях със силни болки отново,но си отминават и си заспивам.
Родилите вече мами как сте с килограмите?Свалили ли сте нещо или е рано да се каже.

# 18
  • Мнения: 129
Момичета, 3 часа са много за стимулиране на кърмата. Отделно като дадете АМ и то пълна доза, детенце няма как да се събуди да яде, защото АМ ги държи сити по-дълго време. Мисля, че ако ги слагате на около час и половина, два(от начало до начало на кърмене) и, ако е възможно без додаване на АМ на повечето хранения, ако детенце не плаче неутешимо или с даване само на половин доза, нещата ще се случат по-лесно. Така с целите дози АМ, те бебчовците няма да имат стумул(разбирай глад) да си дръпнат, каквото има.
П.С Съжалявам, че звуча като голяма разбирачка, не съм, просто се опитвам да помогна с това, което съм научила от лекциите. Знам, че не ви е никак лесно, това кърмене е голяма борба в началото, но си заслужава усилията, когато всичко се регулира и стане лесно. При нас също не са както трябва нещата още, просто са ни други проблемите Simple Smile
Стискам палчета и ви желая успех 🙂🙂

# 19
  • Мнения: 848
Mahur, помпата ми е на KikkaBoo - Noa. Батерията държи 2 - 3 сесии изцеждане, но успява да се зареди напълно до следващото ползване.

# 20
  • Мнения: 7 252
Качих 20 точно,днес  се теглих свалила съм точно 10 🌞доволна съм но пак като се погледна по колите навън 😁 имам  коремче.
Засега ме устройва мисля че лятото съвсем ще сваля като е жега не ми се яде.
Общо взето започнах така 54-74-и 64 😁

Днес беше термина на Гергана.Иииии снощи след полунощ даже към 01 точно беше влязъл 18 при смяна на памперса й беше паднало пъпчето 🐣чакам лл да види положението

Късмет на всички чакащи.

Паули и на мен ми се е случвало да спи дълбоко или аз да проспа аларма вечер ...ами като се събуди тогава яде и си започвам ново изчисляване на три часа....

# 21
  • Мнения: 797
Ох колко малки и сладки пръстчета Heart Eyes
Браво Мими,това е супер.Предполагам,че ти е по-леко сега.

# 22
  • Мнения: 879
След всичко изчетено на тема кърмене, след всякакви семинари и упражнения съм направо разбита психически... Че нямам кърма още е ясно, но не мога да поставя Макси на гърда поне да засуче и да стимулира. Засука няколко пъти на късмет, но след секунди се отказва, а аз не мога да го позиционирам правилно и имам чувството, че само го измъчвам и го държа гладен (защото му давам по-малка доза АМ). Тук няма кой да помоля за помощ, защото сестрата от неонатология, която е на смяна днес е ужасно груба и не искам повече да ми стъпва в стаята, камо ли пък да получа някаква помощ от нея. На трите въпроса, които ѝ зададох днес получих заяждане в отговор, няма как да очаквам помощ. Много съм объркана, чувствам се ужасно виновна спрямо бебето си, защото той си търси гърдата, не иска да засмуква шишето... търси я, просто стигне ли да нея аз не мога да го позиционирам, не мога да го задържа и той се отказва ☹️ вече 3ти ден е само на АМ и кърменето ми изглежда все по-непостижимо...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 358
pauly, в каква поза опитваш? Ако е поза люлка пробвай да сложиш възглавница под бебето за опора, хващаш вратлето с противоположната ръка, за да го насочваш по-добре. Зърното да го докосва над горната устна (под нослето), обикновено това им активира рефлекс да отворят широко уста и да отметнат главата леко назад. Вече като го нагласиш може да нагласиш главата му да е облегната в сгъвката с лакътя ти (както класически си изглежда позата) и вече да си имаш една свободна ръка.

# 24
  • Мнения: 687
pauly Пробвай тук да звъннеш:

# 25
  • Мнения: 188
Наистина на кърма огладняват много по-бързо отколкото на АМ. Моята през деня често е през час на гърда или даже по-често, на ден ни се събират около 11-12 хранения. Като беше на АМ в болницата си търсеше яденето чак на 3-4 часа.
Pauly, дишай! Hug И аз с баткото имах доста проблеми, звънях на мъжа ми разревана, защото не искаше да суче, а само да спи, ама тръгнаха нещата. Много ми помогна книгата на Хедра за кърменето, има описани конкретни проблеми вътре. Може да видиш и в ютуб клипчета как се слага на гърда бебето, и както каза LucyFord, да се свържеш с консултант по кърмене.

# 26
  • Мнения: 290
Deni Tsvetanova аз качих 16 кг докато бях бременна, като излязох от болницата бях -12 кг и наскоро съм свалила още 1 кг. Т.е. общо взето 3 кг ми остават да сваля. Купих си и колан за стягане и корема ми доста се е прибрал (за което се радвам).
Днес ще ни е първото излизане с количка, та да видим как ще бъде.
Малко се притеснявам, че при нас е едни баири, то тротоари почти няма или има коли спрели на тях... И парк нямаме на близо. Та ще бъде интересно приключение.

# 27
  • Мнения: 251
За протекторите- при мен не бяха временно , а си кърмех първото дете през цялото време с тях.
Можеш ли да споделиш за помоата- коя и марка? Че ще купувам тези дни и точно мисля да е handsfree…
Хайде, дано наистина тази да е последната тема, в която ще посрещнем и последните бебчета! Още малко остава и всички вече ще си гушкаме малките съкровища. 🥰

При нас го има проблема с късата юздичка и отделно зърната ми имат нужда от механично оформяне, за да успее изобщо да засуче малчо. Добре, че са силиконовите протектори, с тях нямаме никакъв проблем, но ги дават като временно решение. Действам и с помпата и го дохранвам с шише. В началото и аз започнах с много оскъдни количества кърма, но постепенно се увеличава и тази седмица изцяло сме спрели АМ. При мен мисля, че най-голям ефект имаше изцеждането и изпразването на гърдите на всеки 2 - 3 часа. Започнах с по 15 минути на гърда, но в момента изцеждам по 20 - 25 минути всяка. Чай Лактеса ми препоръчваха, но за момента се справяме и без него. Много съм доволна от помпата, която си взех, защото е handsfree и ми позволява да върша други неща докато се изцеждам.

Да го похваля Явор, вчера бяхме на преглед при педиатър и за почти три седмици мъника е качил 600гр и е пораснал с 3см. Видимо вече изглежда като по-голямо бебче, което ми се отразява много странно на емоционалното състояние. Хем се радвам, хем ми се иска да не бърза така да пораства.. 🥺

# 28
  • София
  • Мнения: 364
Аз от 11 качени кила съм свалила 6. Няма го коремчето от бременността. Е, има какво още да свалям, но и това ще стане. Във вторник ще ходим до Токуда за преглед. Аз и бебо. Дано да наддава добре и всичко да е наред.

# 29
  • Мнения: 459
Момичета, аз съм от юнската група, в 37ма седмица. Вчера цял ден имах стягания и тъпи болки в кръста и в бъбреците все едно. Ама цял ден, не през известно време и не можех да засичам. Корема не ми се е стягал, освен бебето като прекали с мятането. Тази нощ се наспах и ми мина всичко 🤨
Какво може да е това, имали ли сте такива стягания и болки

Общи условия

Активация на акаунт