Как да съм красива за родилното?

  • 6 086
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 595
Егати как така 6 дни некъпана бе - аз още на вечерта след секциото бях на чешмата да си измия косата , че бритонът ми беше щръкнал от шапката - о суета  Embarassed . Това в 1 часа през нощта ( д-ра дойде сутринта да ми направи операцията и после на нощно дежурство - да ме следи да няма нещо) и като ме видя на огледалото в 1 през нощта и с ролка на бритона вика - ооооо аз отивам да спя !!!  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue .
Гримирането ни беше любимо занимание и на 3 те девойки в стаята- аз бях понесла и кермове и пудри, и какво ли не отидох с един сак на колелца 1 метър висок.
А пък чичо ми кой ли знае какво е очаквал на изписването, а аз излизам супер нагримирана и усмихната, а той - а ма тя си е същата бе  Twisted Evil .
За мен да изглеждаш добре е въпрос на самоуважение. Колкото и да е било тежко раждането - малко страние не е излишно  Rolling Eyes , а и ти повдига самочувствието  Wink

# 31
  • Мнения: 5 539
Цитат на: dodo_dodo

А пък относно вмирисването и некъпането. Не зная как е при другите, но аз не съм допускала да бъда нито некъпана, нито вмирисана. При все, че и двата пъти съм раждала със секцио и въпреки забраните докторски още на втория ден след операцията се къпах. И то с гореща вода, защото не мога с хладка вода да се мия. Не разумно е знам, но риска си беше мой и осъзнат. Но убедена съм, че другите майки могат да си вземат хладък душ. И честно казано не разбирам как така не сте се къпали осебно пък нормално раждалите Shocked
Пак казвам - да се поддържаш е въпрос на себеуважение преди всичко. По моите стандарти разбира се.

Не се къпахме не от любов към мръсотията, а по простата причина, че в банята нямаше душ Laughing И в съседните бани нямаше душ, и никъде в цялото отделение Laughing Но да не зачеквам друга тема...
А за другото - въпрос на виждане! Не съм от тези дето си слагат червило, когато отиват да хвърлят боклука, и никога не съм била, макар че и мен понякога ме прихваща манията да се гримирам. Приемам, че има различни хора и не ми пречи това Grinning

# 32
  • Мнения: 1 975
аз пък се изкъпах веднага след раждането. във ваната ми позволиха 4ак на третият ден.
За гримирването.... аз съм за лекият грим. Винаги си слагам спирала, крем и гланц....така си бях през целият си престой в болницата......  Stuck Out Tongue

# 33
  • Мнения: 6 243
Аз си ходех на фризьор, козметик и пр. през цялата бременност, ама като влязох в деветия направих един пълен  тур, че като дойде ред за бебето, да съм си готова. Най-важно ми се виждаше педикюра - някак си не мога да си представя да вирна краката на магарето, а отдолу петите ми - напукани. Ама и фризьора не мога да зарежа - нали ще ми лъснат черните корени. Изобщо - бременна, родила, няма значение, жената всякога трябва да е нагласена. Какво като съм бременна, мъжа ми да не е сляп? И гримовете си нося в родилното винаги.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз се киприх в родилно.Изкъпах се няколко часа след като родих, всеки ден си миех косата, гримирах се за изписването, изобщо - шест.Мъжът ми не ме беше виждал три месеца, дойде си за раждането на детето - като ме видя, изражението му ми стигаше, за да не съжалявам за усилията Wink Пък и аз някак си не се чувствам добре, ако не съм чиста, намазана с нещо миришещо сладко, малко грим, парфюм и т.н.Мисля, че е въпрос на навик.

П.С.А за лака на краката и на мене нищо не ми казаха в родилно Thinking

# 35
  • Мнения: 46 627
Цитат на: lilita
Не ви разбирам, честно Confused  
Нима се намирате за толкова отблъскващи без грим? Естествено,  че с грим всяка жена изглежда по-добре, но раждането не е светско събитие. Нема нужда просто, според мене Simple Smile
Представям си се как пъшкам на магарето с размазана спирала и червило #Crazy
Или пък на третия ден след раждането, некъпана, вмирисана, недоспала, неможеща да си седне на дупето и да си закопчее панталона, но С ГРИМ. Има един израз, който много точно описва тази ситуация: Отгоре лъснато, отдолу блъснато Crazy
Не искам да обидя някого и да се конфронтирам, може би ако бях раждала в някоя луксозна клиника с пълна почивка в дните след раждането, щях да се чувствам по друг начин. Кой знае Rolling Eyes


Ех Лилитке Grinning  мамите едва ли са имали предвид вечерен грим. Аз със ставането мия лице, слагам крем, малко пудра, спирала, балсам/гланц на устните и молив за вежди. Не личи, че съм гримирана, но някак си имам вид. Същото правех и в родилното.
Имахме подвижен душ и се къпах всеки ден след секциото. Бяха ни сложили някакви лепенки, с които можем да се къпем и не сме имали проблем с хигиената.

 Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 511
Иди си направи прическа и се поглези...но да знаеш това ще ти е най-малкия проблем.Единственото,което ще те интересува -ще е твоето слънчице  ylinfant ,не знам дали въобще се замислиш за снимките!
В съседната стая в Родилен дом имаше една мацка,която спеше с ролки.Сутрин правеше прическа,гримираше се обилно и целият коридор миришеше на лак за коса,но на фона на малките бебчета и на болките,които търпиш това беше малко смешно!
Постоянно й се чудех как й се занимава да си прави прическа и да се гримира всяка сутрин,при условие,че на мен ми се лежи и дори ми беше трудно да ставам #Silly

# 37
  • Мнения: 1 722
Цитат на: Изида
Разбира се,че трябва да изглеждаме добре и в родилното.И най-вече на изписването,колкато и да е,това си остава за спомен.Редно е да изглеждаме добре.Аз друго не мога да разбера,защо се изоставяте така и достигате такива килограви,някъде срещнах 80 и излезли от родилното с 15...Майко мила!Бременни от скоро,не се отпускайте да плюскате на корем и каквото се присетите.Нормално е да качите 10-12кг и да излезете от родилното с 3-4 отгоре.Успех на всички!


За съжаление моят случай е точно такъв - отпуснах се, почнах да плюскам от всичко по много - торти, пасти, шоколади - сега съм повече от 80 кг /при 1.60 и начало 60 кг/. Знам, че няма да изглеждам невероятно на изписването, но поне каквото мога ...

# 38
  • София
  • Мнения: 10 348
Цитат на: Anita_79
За съжаление моят случай е точно такъв - отпуснах се, почнах да плюскам от всичко по много - торти, пасти, шоколади - сега съм повече от 80 кг /при 1.60 и начало 60 кг/. Знам, че няма да изглеждам невероятно на изписването, но поне каквото мога ...

Не се притеснявай, мисля че вината не е твоя, а е до организъм! Аз като бременна за вечеря изяждах по една тава  #Shocked  с папкане пък едва успях да кача 6-7кг. Бебка беше 3600.. не е от малките.
Мисля че с малко цвят и щастие в очите на никой няма да му направят впечатление излишните ти килограми, точно в този ден! Важното е да не изглеждаш като призрак, а като щастлива мама  Mr. Green

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Цитат на: nad_tab
Никой не говори за абитуренски тоалети, но с анцунг,  не съм излизала никога, ако не отивам да тичам в парка.


Леллеее срам! На изписването бях точно с анцунг! Срам, ама като в нищо друго не се побирах, пък и нали секцио, а бременния ми панталон беше с ниска талия, така че проблем- копчетата ми се падаха точно на операцията. Нищо, че бях с анцунг, поне съм излязла усмихната и добре на снимките.  Embarassed

# 40
  • Мнения: 596
Цитат на: lilita
Или пък на третия ден след раждането, некъпана, вмирисана, недоспала, неможеща да си седне на дупето и да си закопчее панталона, но С ГРИМ. Има един израз, който много точно описва тази ситуация: Отгоре лъснато, отдолу блъснато Crazy
Не искам да обидя някого и да се конфронтирам, може би ако бях раждала в някоя луксозна клиника с пълна почивка в дните след раждането, щях да се чувствам по друг начин. Кой знае Rolling Eyes


Ееее, как некъпана и с грим  Shocked Аз мисля, че всички тук, които казаха, че са се гримирали, имаха предвид на чисто  Grinning
Аз не съм раждала в луксозна болница, а в най-обикновена, но в стаята си имаше баня с душ и всички се къпехме. Става въпрос за Окръжна болница, не знам как е в другите. А защо пък да ти се размаже спиралата докато раждаш също не схващам, нали не ревеш докато раждаш (макар, че аз и като рева не си я размазвам  Wink )

# 41
  • София
  • Мнения: 10 348
Цитат на: Erica
Леллеее срам! На изписването бях точно с анцунг! Срам, ама като в нищо друго не се побирах, пък и нали секцио, а бременния ми панталон беше с ниска талия, така че проблем- копчетата ми се падаха точно на операцията. Нищо, че бях с анцунг, поне съм излязла усмихната и добре на снимките.  Embarassed

Разпали ми любопитството  Embarassed  дай снимка  Laughing

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Цитат на: nad_tab
Цитат на: Erica
Леллеее срам! На изписването бях точно с анцунг! Срам, ама като в нищо друго не се побирах, пък и нали секцио, а бременния ми панталон беше с ниска талия, така че проблем- копчетата ми се падаха точно на операцията. Нищо, че бях с анцунг, поне съм излязла усмихната и добре на снимките.  Embarassed

Разпали ми любопитството  Embarassed  дай снимка  Laughing


Ето тука има една http://community.webshots.com/album/179040793nIWQfn

 Embarassed

# 43
  • София
  • Мнения: 10 348
Определено не си с измъчен вид  Wink
И на мен бабите се опитаха да ми набутат букет в ръцете Laughing  и като видяха че не вдявам, свекъра събра всички букети и се снима той с тях  Laughing  Laughing  Laughing

# 44
  • Мнения: 17 414
Цитат на: Erica

Леллеее срам! На изписването бях точно с анцунг! Срам, ама като в нищо друго не се побирах, пък и нали секцио, а бременния ми панталон беше с ниска талия, така че проблем- копчетата ми се падаха точно на операцията. Нищо, че бях с анцунг, поне съм излязла усмихната и добре на снимките.  Embarassed


Ко ти пука? Пак си си била хубава.
Сега да кажа - от медицнска гледна точка е забранено  ползването на грим  по време на престоя в болница и изобщо при посещение на лекар. Друг е въпроса, 4е на мен ми е някак си гротескно...

НЕ искам никой да обидя!

Общи условия

Активация на акаунт