АПРИЛ преполови - АПРИЛЧЕТА сладки не спира да брои!

  • 14 881
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 209
Леле, Tiffani...сега гледах термините на 1-ва страница. Ама твоя е утре ! Shocked Боже, помниш ли колко далече ни се струваше Simple Smile

Желая ти най-лекото и бързо раждане (по принцип... не казвам, че ще е утре Simple Smile ) и да се паднеш в смяната на Савова Wink newsm10

Ами да утре е, ама признаци май няма  Confused и как само си дойде....времето си върви. Виж вече твоят мъж е на цели 12 дни! И много ти се кефя с какво спокойствие си гледаш бебока и как всичко върви като по вода пу-пу! Така трябва да е  smile3521, опита си казва думата.... И аз искам да се чувствам толкова спокойна, ама като чета - всички на които им е за първи път са си доста притеснени.... Thinking

Дано не се налага да чакам още много  Praynig не ми се иска да се изнервям преди събитието  Crossing Arms
Благодаря ти много за пожеланията!   bouquet
Честито на мама desita79!  Да и е жива и здрава малката госпожица!   bouquet

# 31
  • Мнения: 6 713
Аз пък имам друго питане към кърмещите мами - влияе ли ви количеството храна, което ядете на количеството кърма /ех, ама как го зададох тоя въпрос/? Защото мен майка ми и баба ми все ме плашат, че ако не ям достатъчно ще ми намалее кърмата, а аз хич нямам апетит и се тъпча буквално насила  Confused

И аз нямам никакъв апетит, дано не повлияе на кърмата Tired

Момичета, студени ли са ръцете на вашите бебета?   НА Мишо са му почти постоянно студени.
Освен това много се лющят ръцете и краката му  newsm78
И ние сме така - ръчичките са ни студени сме и се лющят! Незнам с какво да я мажа, засега с Мустела се мажем Thinking

За водата - май съм на път да си преосмисля идеята да не давам вода. С мъжа ми си говорихме по този въпрос и сега се чудя защо всъщност се отрича даването на вода? Аз бях против в началото, но майка ми и свекърва ми са на път да ме разубедят. Все пак искам да постъпя правилно. Само се притеснявам даването на вода да не повлияе на кърменето, в смисъл да не се отбие newsm78
Също така вие кога и как давате водата - по колко мл на ден?

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 20:38 от ЛУРДЕС

# 32
  • Мнения: 2 751
Имам още един въпрос: По колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици?
Дадоха ни кантар и показа, че е изсукал 90 гр.  newsm78 Май е добре, нали?
Иначе за 2 седмици е наддал 350 гр според този кантар  Grinning

# 33
  • Мнения: 23
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА КОКЕТКА, LADIE CHERIE, VENI-B, DOROTY_D И DESITA79! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ!  newsm51
Tiffany благодаря за страхотната тема, както винаги!   bouquet
rocobaroco3 освен Парацетамол друго безвредно не мога да се сетя за сваляне на температурата... newsm78
Мамчета, за коликите... явно на различните дечица им действат различни лекарства и затова може би трябва да се опита всичко ... та в тая връзка аз лично бях чувала за Инфакол, но съдейки по вашите коментари и той не помага винаги, другото което са ми препоръчали и с което засега разполагам е Лефакс http://www.lefax.de/produkte/lefaxtropfen.html,
това е спрейче на Байер, което за съжаление се продава само в Германия. Понеже мъжа ми работи в Байер, досега за всички познати, които са имали бебчета винаги е носил от него и има само положителни отзиви. Така, че ако можете опитайте и с него  Peace
За възглавничките и аз знам, че на бебчетата не им се слага нищо друго под главичката освен нагъната пеленка. Аз лично мисля да процедирам така  Peace
kalli това, което ни обясняваха в училището за бременни е възрастта на детенцето в дни по 10 мл на ядене трябва да изяжда малкия, т.е. ако е на 14 дни, трябва да изяжда по 140 мл, НО, изрично ни предупредиха, че това са ориентировъчни грамажи и в никакъв случай да не се вманиячаваме в кантара и наддаването, ако бебчето изглежда сито, доволно, спокойно, спинка без проблем и пълни памперсите редовно  Peace
за минералната вода - ако въобще сте решили да давате каквато и да е вода, изрично ни предупредиха да даваме само чешмяна преварена вода, Девин изворна (розовия етикет) въпреки, че я рекламират като подходяща за новородени, ни казаха да я използваме не по-рано от 6 мес, а минерална не по-рано от 1 год.  Peace
Лурдес пак съгласно инструкциите, които получихме от лекциите, препоръчителния прием на вода е 20-30 мл на един прием, водата трябва да се дава между храненията. Идеята да се отрича даването на вода на кърмачетата, е че кърмата ти съдържа достатъчно вода и бебчето няма нужда да приема допълнително от нея, а сама по себе си водата издува коремчето на бебето и може да го накара да суче по-малко, респективно ти да произвеждаш по-малко кърма и така постепенно тя да намалее и спре...
В тази връзка по отношение на въпроса ти за храненето - между твойто хранене и кърмата ти има правопропорционална зависимост. Ако не ядеш поне 3 пъти на ден, има опастност да ти спре кърмата. Така, че си заслужва да се насилваш ако не за друго, поне в името на бебчето  Peace
Искам само да уточня, че всичкото това съм чела или чувала от лекциите, които посещавам, не ангажирам никой с моето мнение, още повече аз самата нямам никакъв опит, но всичко описано ми звучи логично и мисля да го приложа, пък ще видим... Hug

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 21:12 от galivo

# 34
  • Русе
  • Мнения: 154
За студените ръце и крака на бебчовците мен моята педиатърка ме предупреди,че било нормално и да не ме притеснява.Специално за това ми наблегна.

За беленето на ръчичките и крачетата също било нормално.Това не било кожичката,ами някакъв защитен слой,още от утробата ни,който малко по малко се изчиства след раждането.

Честито на новите мами   bouquet !!!

П.С.Абе Русенки,вие къде се загубихте  newsm78

# 35
  • Мнения: 242
Мерси на всички за отговорите   bouquet
 Кали за студените крачета и ръчички знам -че при бебетата кръвообръщението не е като на голям човек,и заради това крайниците им са постоянно студени,да не се ориентирате по това дали му е или не студено на бебето.
 Честито на мама Десита 79
 За яденето ,ние сме на шише,но кърма,както казах се изцеждам ,защото съм с вдлъбнати зърна и не може да захапе и сега папкаме около 90мл. на ядене и акаме след всяко папкане.Галиво не беше ли пуснала т една снимана страничка от списание,там пишеше също че към края на първият месец трябва да папка около 110мл.
 Лека вечер ви пожелавам!Отиваме да се чипкаме  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 749
Момичета, студени ли са ръцете на вашите бебета?   НА Мишо са му почти постоянно студени.
Освен това много се лющят ръцете и краката му  newsm78

Да, студени са. Даже в родилния дом бяха и лилави на цвят. Направо се бях уплашила, но питах там акушерките и казаха, че няма проблем.
При нас краката и ръцете не се лющат, но му се обели коремчето. Белеше се няколко дни, ама аз го мажех само с бебешкото олио след къпане. Падна целия най-горен слой (много тъничък) и сега няма нито една люспа.

Стефинка, не знам по колко пъти дневно трябва да ака детето, но в родилния дом ни подариха някакви книжки, та там пише "от 3 до 8 пъти". Косьо пълни памперса ( и хавлиената кърпа, с която го бърша след миене Simple Smile ) по 6-7 пъти на ден. Чувала съм, че има разлика в този "показател" при кърмените и при децата на АМ. Мисля, че е нормално вторите по-рядко да акат.

За водата - май съм на път да си преосмисля идеята да не давам вода. С мъжа ми си говорихме по този въпрос и сега се чудя защо всъщност се отрича даването на вода? Аз бях против в началото, но майка ми и свекърва ми са на път да ме разубедят. Все пак искам да постъпя правилно. Само се притеснявам даването на вода да не повлияе на кърменето, в смисъл да не се отбие newsm78
Също така вие кога и как давате водата - по колко мл на ден?

И двете ми предишни деца съм кърмила почти до 1 година, като съм давала вода от шише (без ограничение в количеството, а колкото искат) от самото начало. Не са се отбили ... Сега вместо вода давам разтвор на глюкоза (заради тъпата жълтеница). Не че много го пие малкия, де Simple Smile

# 37
  • Мнения: 6 713
ВаняМ, значи няма връзка с кърменето. Мерси  bouquet

Имам спешен въпрос за бибероните - всеки път ли ги изварявате, или ги миете само с гореща вода и сапун?  newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 749
ВаняМ, значи няма връзка с кърменето. Мерси  bouquet

Имам спешен въпрос за бибероните - всеки път ли ги изварявате, или ги миете само с гореща вода и сапун?  newsm78

При мен връзка нямаше 100% .

А бибероните - принципно всеки път ги изварявам, но е имало 1-2 случая, когато съм ги попарвала само на горещата вода на чешмата (когато са ми трябвали спешно).

# 39
  • Мнения: 2 751
kalli това, което ни обясняваха в училището за бременни е възрастта на детенцето в дни по 10 мл на ядене трябва да изяжда малкия, т.е. ако е на 14 дни, трябва да изяжда по 140 мл, НО, изрично ни предупредиха, че това са ориентировъчни грамажи и в никакъв случай да не се вманиячаваме в кантара и наддаването, ако бебчето изглежда сито, доволно, спокойно, спинка без проблем и пълни памперсите редовно  Peace
Е, то тогава на 30 дни трябва да изяжда по 300 мл  newsm78 Не, нещо не е така, няма логика  newsm78

Къде е тази снимана страничка? Някой може ли да я качи пак?  Praynig Hug

# 40
  • Мнения: 354
това е вярно до 10я ден, после до 1я месец до 100мл. от 1 до 2 месеца 110, след 2 - 120, лед 3 - 130 и т.н

# 41
  • Мнения: 105
по повод беленето на ръчичките и краченцата - ние се родихме с белещи се такива.дори в епикризата пише ръце и крака на "перачка". не знам какво значи. Ще питам док. просто днес следобяд чак ни беше готова епикризата и веднага отидохме да я вземем.
за студените крайници - нашите също са такива. Едната педи в болницата ми вика"Ама това дете е на замръзване. На него му е студено". И аз от тогава слагам чорапки върху ританките или и терлички. Затоплят се но при едно преобуване и за отрицателновреме ставата студени. ръчичките успяваме да ги стоплим с ръкавички, пък и нали сме малки ръкавите на блузките и бодитата са ни по дълги и ни топлят.
Мамчета да ви попитам случвало ли ви се е при преобличане или намазване на телцетона бебо да се чуе изпукване. Както ние си пукаме пръстите примерно на ръцете? ченашата беба много шава и днес като се дръпна при мазане след баня се чу един такъв странен звук Не гъкна и не плака ама се поуплаших newsm78
Стефинка, по повод мно-о-ого дебелото на операцията. Увеличи ли се мястото като размер или си е такова от операцията. моето се е увеличилопо протежение на шева и малко от горната му страна. питах моята док и тя ми каза, че било нормално. Тъканите се намествали 1-2 месеца. Обаче ако това удебеляване се увеличава да ходя на доктор. Гадост. Мислех си, че лошото ще свършис раждането защото бременността ми бе доста тежка, но явно не...Дано да греша

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 22:53 от rosidt75

# 42
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравейте момичета Hug Как са бебчетата и има ли други кукувици като мен, които не могат да заспят по това време Laughing Разглеждам нощни лампи, дайте съвет, вие какви ползвате? Има много интересни, музикални, прожекционни на тавана......бях срещала някъде и такива, които се включват в контакт. Някакви идеи? Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 105
Здравейте момичета Hug Как са бебчетата и има ли други кукувици като мен, които не могат да заспят по това време Laughing Разглеждам нощни лампи, дайте съвет, вие какви ползвате? Има много интересни, музикални, прожекционни на тавана......бях срещала някъде и такива, които се включват в контакт. Някакви идеи? Rolling Eyes

Ние сложихме на стената малък спот/мисля че така са казват онези с малките лампи/ и е свързан с ключ до леглото ни, който позволява да се регулира степента на светлината. Много е удобно и лично за мен практично. Във всеки момент имаш желаната светлина. Пък и спотчето можеш да го насочваш в различни посоки, което също е удобство. Светло без да ни свети в лицата, а някъде в стената.

# 44
  • Мнения: 135
Добро утро,желая ви хубав и слън4ев уикенд,изпълнен с много бебевалеж. newsm17 newsm10  ylinfant newsm30 smile3541

Общи условия

Активация на акаунт