АПРИЛ преполови - АПРИЛЧЕТА сладки не спира да брои!

  • 14 882
  • 310
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 262
Добро утро rocobaroco3 пребори ли температурата? Видях че и ти ще раждаш в ТК, нищо чудно и да се засечем там. Аз явно ще съм с планов прием в понеделник, че като гледам малкия няма намерение да излиза по-рано.

# 46
  • Мнения: 228
Набързо да нахлуя неканена в темата ви и да кажа,че стискам страшно много палци на Емма за леко,бързо и безболезнено раждане на бебока днес Praynig Praynig Praynig.
Същото пожелавам и на вас мили момичета Hug,а на родилите вече-нека гледат с лекота и радост бебоците и да се насладят максимално пълно на тези мигове-много бързо растат тези бебчетата ... Tired  BlushЦелувки за сладките ви бонбони Heart Eyes.

# 47
  • София
  • Мнения: 749
по повод беленето на ръчичките и краченцата - ние се родихме с белещи се такива.дори в епикризата пише ръце и крака на "перачка". не знам какво значи.

Добро утро Simple Smile

Доколкото знам "ръце на перачка" не значи белещи се, а набръчкани ръце (както като ги киснеш дълго време във вода - от там и наименованието). Това е характерно най-вече за преносените деца. Виждам, че случая тук не е такъв Simple Smile

Иначе да ви се оплача - изкарах една безсънна нощ Sad Косьо цяла нощ се е гърчил от стомахче - започнаха коликите. Сега спи като ангелче, а аз съм труп направо ... Мускулатурата на врата ми в момента е по-слаба от тази на бебчо - главата ми постоянно клюма Simple Smile
Знам, че това са нормални неща и не се притеснявам излишно, но ми е мъчно че никак не мога да помогна на детенцето освен с нежност...

Лек ден на всички мами и кандидат-мами!

Гледам още няма новини за Емма...дано сега спи спокойно, нагушкала вече Самуил Simple Smile

# 48
  • Мнения: 134
Добро утро и от нас   bouquet
Ние сега се прибираме от консултация за 20 дни моя гладник е наддал 1,200 кг.  Grinning ,много съм щастлива имах притеснения по-колко яде .......явно достатъчно
Ваня М сега си полегни ,защо седиш на компа отивай се гътай до Косето  Hug Да го нацелуваш   bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 289
Емма  Praynig Късмет днес и на всички останали, за които това е ТЕХНИЯ ден Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро и от нас   bouquet
Ние сега се прибираме от консултация за 20 дни моя гладник е наддал 1,200 кг.  Grinning ,много съм щастлива имах притеснения по-колко яде .......явно достатъчно

Браво!  smile3501 Направо ти завиждам за това, че си имала възможност да го претеглиш. Аз имам също притеснения относно количеството на кърмата, която поема, но те ще се потвърдят или разсеят чак след Гергьовден Sad Пробвах се да го меря малкия вкъщи на електронната везна, ама ни ста'а...

А иначе не седя на компа - просто си седи включен по цял ден Simple Smile

# 51
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро и от нас   bouquet
Ние сега се прибираме от консултация за 20 дни моя гладник е наддал 1,200 кг.  Grinning ,много съм щастлива имах притеснения по-колко яде .......явно достатъчно
Ваня М сега си полегни ,защо седиш на компа отивай се гътай до Косето  Hug Да го нацелуваш   bouquet

Еха, чудесно,  браво на бебо Peace

# 52
  • Мнения: 134
Добро утро и от нас   bouquet
Ние сега се прибираме от консултация за 20 дни моя гладник е наддал 1,200 кг.  Grinning ,много съм щастлива имах притеснения по-колко яде .......явно достатъчно

Браво!  smile3501 Направо ти завиждам за това, че си имала възможност да го претеглиш. Аз имам също притеснения относно количеството на кърмата, която поема, но те ще се потвърдят или разсеят чак след Гергьовден Sad Пробвах се да го меря малкия вкъщи на електронната везна, ама ни ста'а...

А иначе не седя на компа - просто си седи включен по цял ден Simple Smile


Мерси ,аз преди това пробвах и аз в нас ама тц .......не ста'а верно  Thinking
а за компа имах в предвид сега на момента да си легнеш а не че киснеш на компа  Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 749
Ей, мъжките мами! Все се каня да питам и все забравям ... Embarassed

Правите ли нещо по-специално на пишлето? Аз не, педиатърката ми също нищо не ми каза, но двете момичета, с които бях в една стая в родилния дом ми обясняваха, че трябвало да му "забелвам" главичката, за да не зарастнела кожичката, че иначе трябвало операция ... Кажете, моля - има ли такова нещо или и това са нек'ви остарели схващания  newsm78

# 54
  • Мнения: 23
Добро утро!
това е вярно до 10я ден, после до 1я месец до 100мл. от 1 до 2 месеца 110, след 2 - 120, лед 3 - 130 и т.н
Kalli, да наистина дните по 10 мл беше за първите 10-ина дни, след това май както tanzen е писала, за което благодаря!  Peace А ето го линка към страничката, която едно от момичетата беше пуснало преди   bouquet http://images21.snimka.bg/004180013-big.jpg
Cenitelkata страхотни новини за малкия лакомник Стефчо!  smile3501 Дай боже все така да папка и расте!  smile3521 А имаш ли някакви новини от Aquariel?!! Успя ли да се пребори с нейната настинка? А ти по-добре ли си вече?  newsm78
Чакаме новини от Емма... newsm10
Лек и спокоен ден на всички! И дай боже много бебчета!  Hug

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 10:06 от galivo

# 55
  • Мнения: 134
Добро утро!

Cenitelkata страхотни новини за малкия лакомник Стефчо!  smile3501 Дай боже все така да папка и расте!  smile3521 А имаш ли някакви новини от Aquariel?!! Успя ли да се пребори с нейната настинка? А ти по-добре ли си вече?  newsm78

с Aguariel вчера се чухме ,тя си има гости и много много не и остава време за компа а когато е свободна гледа да се гушне до Габи иначе каза ,че е по-добре вече няма температура и хремата била намаляла ,аз съм и аз по-същия начин като нея ,дано се оправим по-бързо ,че да се видим на разходка  Hug

Ваня М какви операций какви 5 лева ? тя кожичката е залепена още от сега  не прави нищо засега педито ще ти каже по-нататък още е малък да му дърпаш пишката  Simple Smile

# 56
  • Русе
  • Мнения: 154
Добро утро от мен и Сашко  Hug !!!

Искам да попитам и аз нещо мамите,които вече са с бебчета.Вашите бебоци хълцат ли непосредствено след хранене  newsm78 ???Моят хубостник се разхълцва винаги без значение дали се е оригнал или не.Дори и водичката не му помага да спре.По опитните мами могат ли да ми дадат някакъв съвет какво да го правя като хълца???

За акането найстина е вярно,че когато се дохранват бебоците акат по-малко.Ние даже се бяхме запекли и имаше два дена когато ми ака само по веднъж.Педиатърката ме посъветва да му правя АМ във водичка от преварени овесени ядки и да ви кажа,че има голям ефект  Peace .Това се правело(само с водичката)и когато бебчето се е запекло от друго.А ако има разтройство се давало водичка от преварен ориз.Мисля,че това е полезна иформация за това я споделям с вас .

За пишлето моята педиатърка ни обясни,че се правело след втория месец.

Приятен ден за сега от нас   bouquet

# 57
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
ВаняМ и ние изкарахме такава нощ снощи  Tired. Вие храните ли се и през нощта? Нашия хубавец иска и към 2.30-3.00 да яде. За сега му давам, но не съм сигурна дали наистина е гладен или са колики, защото целият се гърчи такъв и повече се лигави на гърдата от колкото да яде хубаво, но пък от друга страна го успокоява .... Ох, направо не знам какво да правя. С каката не съм имала такива проблеми.

И още нещо - случвало ли се е вашите бебоци да пропускат ядене? Днес в 9 часа Християн почти не яде - да е хапнал най-много 30 мл. И ако се събуди преди 12, какво да правя - вода или да го нахраня, направо не знам, тотално му се обърква режима  newsm78 ?

# 58
  • София
  • Мнения: 749

Искам да попитам и аз нещо мамите,които вече са с бебчета.Вашите бебоци хълцат ли непосредствено след хранене  newsm78 ???Моят хубостник се разхълцва винаги без значение дали се е оригнал или не.Дори и водичката не му помага да спре.По опитните мами могат ли да ми дадат някакъв съвет какво да го правя като хълца???


Благодаря, че ми напомни и това да питам  Joy

Косьо също хълца доста силно непосредствено след ядене без оглед на това дали се е оригнал или не. И понеже наистина нищо не помага...оставям го да му мине от самосебе си Simple Smile А когато започне да хълца на сън много смешно се стряска Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 749
ВаняМ и ние изкарахме такава нощ снощи  Tired. Вие храните ли се и през нощта? Нашия хубавец иска и към 2.30-3.00 да яде. За сега му давам, но не съм сигурна дали наистина е гладен или са колики, защото целият се гърчи такъв и повече се лигави на гърдата от колкото да яде хубаво, но пък от друга страна го успокоява .... Ох, направо не знам какво да правя. С каката не съм имала такива проблеми.

И още нещо - случвало ли се е вашите бебоци да пропускат ядене? Днес в 9 часа Християн почти не яде - да е хапнал най-много 30 мл. И ако се събуди преди 12, какво да правя - вода или да го нахраня, направо не знам, тотално му се обърква режима  newsm78 ?



Milenni, храним се нощем - 2 пъти при това. Но тази нощ точно както ти казваш не яде, а само се лигави на гърдата. По принцип знам, че когато имат колики освен, че се гърчат, бебчовците търсят да захапат нещо, т.е. създават впечатление, че са гладни.

И аз с каките такива проблеми не съм имала, но и съм чувала, че при момчетата коликите са по-силни и по-продължителни Sad Дано да не е вярно  Praynig

А иначе хранения и ние пропускаме - просто не се субужда. Но аз го храня като се събуди. Ние нямаме режим - всеки ден различно.

Общи условия

Активация на акаунт