Коя момиченце, коя момченце е скрила в АПРИЛското шкембенце

  • 14 252
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Кенга - и аз ще се моля за вас. Мила почивай си много и се опитвай да си мислиш позитивни неща. Сигурна съм че помага. Даже не знам какво да ти кажа друго за да ти вдъхна кураж  Praynig

Рони темичката е супер Simple Smile Браво
Лека нощ на всички дано да е спокойна

# 31
  • Мнения: 6
Добро утро,мамчета с коремчета  bouquet
Кенга,ще се моля за вас  Praynigтрябва да си спокойна и да вярвяш че всичко ще е наред мила  Hugпожелавам ти го от сърце да е така Heart Eyes
За количката-аз съм се спряла на Cangaroo -Excess ,сестра ми я ползва и е много доволна и аз я харесвам,но дано мойта да е червена newsm03 newsm10
Днес мисля да отида при доктора ми ,много ми се втвърдява корема и това ме притеснява.Да ми даде нещо ако трябва,но много е рано от сега да съм с толкова чести кнтрокции Weary
За името ще е с Д на свекърва ми-тя го заслужава ,аз харесвам Даяна или Диан
Весел и слънчев ден на всички  newsm51  love001

# 32
  • Мнения: 182
Добро утро !!
Кенга стискам ти палци и ще се моля за твоите бебчета  newsm17
За "теста" и първия и втория път нищо не ми се прави  smile3506,то и в началото с моито кървене и двата пъти беше забранено де и от там нататък така си тръгна без внимание към мъжо!
за количките аз също си харесах за сега една на чиполино, май се казваше джема 3в1!
Коремчето не давам дори на майка ми да го пипа,това много го мразих предния път и само някои да понечи и следва бърза реакция  smile3513 .Сега естествено малката ми е все на корема ама за нея и за тати може  smile3521
Искам да се обърна към тези момичета които усещат бебчетата си-всеки ден ли ги усещате?Защото моето бебче не рита всеки ден,като чели шава вътре,но не е ли да те побутне  newsm12 ,първия път мисля че всеки ден ме ритваше бебето ама аз го усетих чак в 5-я месец!
Лек ден на всички  smile3525

# 33
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Добро утро! Аз още не мога да свикна със смененото време, да му се не види. Денят ми се точи едва едваааа, замаяно ми е.

Някой беше питал за но шпа и страничните му ефекти. Аз ги имам същите - главоболие, замаяност, световъртеж, ниско кръвно, сърцебиене, странни усещание в стомаха и червата, гадене. Пия го само при нужда, че както и без това се шашкам от тежестта ниско долу и в кръста, от допълнителните усещания съвсем полудявам от притеснение.

Коремчето досега само една колежка го пипна, никой друг не ми е скачал. Но вече ми личи и забелязвам как ме заглеждат, та чак малко се притеснявам. Не съм суеверна, но не ми е приятно да ме оглеждат.  Embarassed Между другото една баба от входа ме разконспирира, че съм бременна - по походката.  Laughing

Деси, според мен е рано да усещаш бебчето ежедневно. Аз миналата година помня, че в тези седмици го усещах през няколко дни, рядко се случваше да препърха всеки ден. А сега още нищичко не усещам, хем са две. Нямам търпение вече.

Напоследък започнаха да ме сърбят ръчичките и мен за покупки, такъв мерак имам, а е толкова рано още.  Crazy Хайде да идва по-бързо Коледа и Нова година...

# 34
  • Мнения: 847
Добро утро на всички,
аз вече едвам се сдуржам с покупките-знам, че е рано,но аз си гледам  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 481
Здравейте!

Жабче - и аз много мразя като ме видят да започнат да ме оглеждат по корема (пипане абсолютно забранявам!!!) - чувствам се като циркова маймуна Rolling Eyes

desi054224 и аз бебчето започнах да го усещам към 16-тата седмица, но не всеки ден.Леко подритване, даже като малка рибка, която докосва стена на аквариум (ама че описание  Crazy) Е, сега вече си го усещам всеки ден Peace

Кенга - разбира се, че всичко ще  е наред с бебетата ти  Hug Не си вкарвай излишни филми и не се притеснявай - Господ ги закриля мъниците Peace

А За количките - знам, че всеки има различна финансова възможност - така че и това има значение!

# 36
  • Мнения: 245
  bouquet Браво за темичката , пак ми хареса . Рядко пиша , но за сметка на това ви шпионирам редовно.
И аз нямам търпение като вас за покупките и да узная пола на бебо, едвам се сдържам. А за ритнежите и аз не ги усещам всеки ден , много са лекички все още .  Много е приятно когато ги усетя , минава ми всичко на мига .
Момичета на мен проблема ми в момента е че вечер стане ли 2.30 събождам се и кукуряк до 6 , като риба на сухо съм в леглото , и какво ли не съм опитала и немога да се наспя, бе ужас , и съм станала такъв нервак че чак аз немога да се понасям.Смятам да питам лекарката нещо безобидно за нерви дали има.

Слънчев ден на всички !

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 10:02 от des-bes

# 37
  • Мнения: 36
Добро утро и от мен!
Деси, аз започнах да я усещам "моята глезла" мин. седмица. Със сигурност не всеки ден. Вчера например въобще не ми се е обадила и ми е мъчно вече за нея  Sad Иначе като ми забие някое ритниче или юмруче и ми става хубаво и ми минава лошото настроение на мига Heart Eyes, че каквато съм все кисела напоследък  #Cussing out.

# 38
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Дес-бес, за медикаменти нямам идея дали има безвредни. Пробвала ли си с топло мляко с мед? Аз го повръщам иначе ми действа безотказно.

Аз пък сега се опитвам да ям здравословна салата - ряпа, моркови и червено цвекло. Вкусна е, но ще видим дали стомахът ми ще я одобри. Червеното цвекло съдържа много желязо и се препоръчва за хемоглобина.

# 39
  • Мнения: 4
Добро утро на всички!

Започвам още един работен ден и докато си изпия кафето влизам да си побъбря  с вас.

Деси,бебето го усещам от време на време и аз имам чувството че допреди седмица като че ли риткаше повече...,сега усещам сякаш някой ме побутва отвътре и направо засиявам newsm44 newsm44

Кенга,дано всичко е наред с бебетата,мисли положително и не се притеснявай излишно!Аз също съм притеснена и немога да спя докато не мина ФМ,но си казвам че всичко трябва да е наред и гледам да мисля за хубави неща и да се наслаждавам на бремеността си.Много ме натъжи поста ти,но ние трябва да сме силни здрави,да не изпадаме в депресия за да са добре децата ни и да сме им полезни.Сигурно надрънках глупости,но на мене някой като ми говори така аз се стабилизирам и успокоявам.ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НА РЕД!!!

Аз да ви кажа , нищо не съм купувала на бебето защото още нездая пола му а пък и мисля че още е рано.Първият път ,купих дрешки и най необходимите неща чак като влязох в 9м.-незная,суеверие някакво .....и мисля че този път пак ще изчакам малко.Но да си призная,ходя и си набелязвам накои неща,защото от сина ми всичко раздадох на приятелки и сега започвам от а-б.

А за пипането на корема миналият ден се озъбих (спонтанно стана,без да искам),но не съжалявам за което,на наш познат който се нахвърли да ме пипа по корема,а аз и без това не го обичам много ,та направо побеснях.Не ми е приятно да ме пипат ,може  само баткото и таткото smile3503


Отивам малко да поработя но,ще ви държа по око!
Усмихнат ден от мене !

# 40
  • Враца
  • Мнения: 2 314
des-bes
и аз имах подобен проблем преди няколко седмици.
първото задължително нещо, което трябва да направиш е да не се ядосваш. при мен най- стресиращият фактор беше работата, сега си стоя вкъщи.
второ, не си доспивай през деня, колкото и да си изтощена.
за пиене- питах леля ми- джи-пи   Grinning- препоръча ми чай от мащерка или маточина.
никакви други билки или хапове!!!
и много лека вечеря!!! аз главно плодове и кисело мляко вечерям, само 2-3 хапки нормална храна, а салати и зеленчуци не ми се ядат. и вечер след хапване- още едно чайче.
това ми помогна, дано да можеш и ти да се справиш, че е много кофти

# 41
  • Мнения: 4
Пак съм аз,докато си напиша поста мина половин час,ама прочетох поста на Дес-бес и реших да я успокоя-и аз немога да спя и като се събудя през ноща направо не ме свърта,то е едно въртене ,мятане в леглото направо ужас.Миналият път като бях бременна ми бяха изписали мента,глог и малериан таблетки,нещо на билкова основа бяха.Аз не съм вземала по време на бремеността,но моя позната ги пиеше и каза че имало ефект.Но съвета ми е да попиташ лекарката какво може да се взима и кое е безопасно. По половин чаша червено хубаво вино -това  пък ме посъветва моят лекар и каза че със сигурност може newsm62Мисля да пробвам.


# 42
  • Мнения: 3 211
Като чета как на всички ви пипат коремите разни приятели/неприятели, познати/непознати направо се изумявам.
Аз по принцип си имам по-респектиращо излъчване за хора, които не са ми близки, всички ме мислят за много надута и високомерна и може би това ме спасява да не му мине на някой мисълта да ми пипне корема.
На никога не бих позволила, само на детето и мъжът ми, нито майки/бащи, други роднини, пък камо ли някой не толкова близък #2gunfire
Относно купуването на неща за бебето смятам този път да си подготвя всичко предварително.
Предния път се поддадох на суеверия-не казвах до 4 месец и докато не родих не бях купила абсолютно нищо. Само бях набелязала и после мъжът ми с майка ми пазариха. Хем по принцип не съм суеверна, не знам защо го направих, голяма глупост според мен. Затова до 40 ден не можехме да излизаме на разходка-не можахме на време да купим количката и кошницата за кола. Този път ЖЗ смятам да съм подготвена.
Кенга, дано всичко бъде наред с двете мъничета Praynig

# 43
  • Мнения: 7 122
Кенга, щом са ти оставили избор поне да досаждаш на воля на докторите, прави го. И дано всичко приключи благополучно и щастливо!  Praynig Дано времето до заветната щастлива среща изтече по-бързо.
Коремът ми го пипа само мъжът ми засега, даже и той има известен страх. Може би защитен рефлекс. Иначе други хора не се пробват. Има малък кръг познати, които се смеят как стърчи вече, както и за стоежа му между презрамките на тирантата.  Wink Но като цяло на тема пипане станах цербер. Въпреки, че не съм суеверна в особено големи размери, не ми се ще хора, заредени с концентрирана негативна енергия да са близо около мен. Дано се опазя, но дано и някой друг, по-могъщ успее да ме предпазва.  Praynig Може да звуча странно, но го предпочитам.
За да започна да възстановявам част от загубените ми вещества от организма по време на повръщането (което все още не е изчезнало напълно), вчера реших да се захранвам със спанаци. Иначе ни е вкусен, но в момента не стоят точно така нещата. И зимните репи не са ми особено вкусни, но ще ги ям - пенили се, непенили се.
Днес трябва да разбера какъв е резултата от микробиологията, която ми взеха миналата седмица.

# 44
  • Мнения: 123
Благодаря ви за подкрепата newsm51. Чак ми стана гузно, че пуснах отрицателни емоции в темичката Blush. Затова вече само положителни. Искрено ви ги пожелавам newsm68
 Относно пипането по корема ми е страшно неприятно- не само самото действие, а и имам чувството, че ми причиняват някакво супер неприятно усещане......дори на таткото позволявам да си сложи ръката върху корема ми само за 2-3 сек.
des-bes , и аз съм като теб със съня....Преди спях много дълбоко, а сега перце да падне и се будя  Shocked...и после няма заспиване до сутринта. Страшно е неприятно. Някога бях чела, че са нормални такива промени в съня, но ако продължат по-дълго мисля че трябва да се консултирам с доктор. Все пак трябва добре да се наспиваме.
 А иначе и аз имах един период, в който мислех само за покупки....за сега съм се поуспокоила на тази тема, но само защото все още не знам пола на бебките. На ФМ съм чак на 18.11, а дотогава броя и минутите. Иначе смятам, че е по-добре всичко или поне основните неща да са купени предварително и да са готови за бебоците, но и мен ме гонят едни суеверия ooooh!. Май ми се иска да съм по смела.
Лекичко и съвсем добронамерено завиждам на всички вас, които вече усещате движенията в коремчетата. Аз все се ослушвам за някое ритниче, но досега само червата ми се обаждат Confused

Общи условия

Активация на акаунт