"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 676
  • 898
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 425
Момичета, въпреки че питам за незнам кой път \ за което се извинявам\, но ми е първа бременност и съм много притеснена искам да попитам според вас избрала ли съм правилната а.г за нормално раждане. Още ми е рано, защото термина ми е през май, но вие като минали по този път моля да ме посъветвате за д-р Капка Атанасова. Искам да родя нормално при нея, но добра ли е в това. Слушам все страшни работи за МД и затова се притеснявам. Зная или по- точно съм чувала, че я бива в секциото, но аз не ща такова по възможност. Започвам да се чудя правилното място ли избрах ... И дали да не избера друго болнично заведение. Не че не ме е страх от болката от раждането, но повече ме е страх от лекарите. Моля ви, изразете своето мнение!!! Нуждая се от съвета ви !!!

Избора ти е правилен  Peace за болница за лекарката нямам лично мнение.Не знам какво лошо и къде го четеш,лоши неща съм чела за Майчин дом само от такива дето не са били там .. Grinning  В другите болници не само лоши неща ами и фатални  стават  -не четете ли колко смъртни случаи на бебета и родилки!! Tired

# 76
  • Варна
  • Мнения: 28
Момичета, въпреки че питам за незнам кой път \ за което се извинявам\, но ми е първа бременност и съм много притеснена искам да попитам според вас избрала ли съм правилната а.г за нормално раждане. Още ми е рано, защото термина ми е през май, но вие като минали по този път моля да ме посъветвате за д-р Капка Атанасова. Искам да родя нормално при нея, но добра ли е в това. Слушам все страшни работи за МД и затова се притеснявам. Зная или по- точно съм чувала, че я бива в секциото, но аз не ща такова по възможност. Започвам да се чудя правилното място ли избрах ... И дали да не избера друго болнично заведение. Не че не ме е страх от болката от раждането, но повече ме е страх от лекарите. Моля ви, изразете своето мнение!!! Нуждая се от съвета ви !!!

Ами според мен е правилен избор Peace и мястото и лекарката.

# 77
  • Мнения: 187
Бъдеща мама,и аз съм на мнение че избора ти е много правилен Peace

# 78
  • Мнения: 16
Благодаря ви, момичета за мненията. Имах нужда от подкрепа  Simple Smile

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Благодаря ви, момичета за мненията. Имах нужда от подкрепа  Simple Smile

Споко бе мила. Кви страшни неща си чула. Една история с Елвира беше и друго няма. Тука няма смъртност на бебета, а ако ти дам линк със статистиките за АГ и Окръжна ще ти се изправи косата. Почти всеки ден има смъртни случаи на бебета.И неговоря за недоносени. Naughty Ако държиш, ще ти дам линк сама да прочетеш.Сега не го слагам, за да не се товариш с такива четива, но ако държиш,ще го дам.

# 80
  • Мнения: 16
Не, благодаря ти за линка ама не искам да зная такива работи  Laughing
Уф, не само за Елвира чух. Повече ме наплашиха едни познати с починало бебе на техни познати и затова. То като е на непознати по далеч ти се вижда ама така като познати имат опит ... Но не при тая лекарка а при друга - аз с това се успокоявам. То всичко е Божа работа ама страха си е страх  Laughing
Благодаря ви, сърдечно. Имах нужда да чуя, че съм направила правилния избор!!!

# 81
  • Мнения: 249
Не се притеснявай, мила, аз съм там на ЖК, всички са много любезни, аз съм при Георгиев - много е готин. Мисля и при него да раждам, но май клоня към секцио и ще се радвам ако ми пише мама, която е минала през секцио при него, да сподели мнение  Peace

# 82
  • Мнения: 2 961
Не се притеснявай, мила, аз съм там на ЖК, всички са много любезни, аз съм при Георгиев - много е готин. Мисля и при него да раждам, но май клоня към секцио и ще се радвам ако ми пише мама, която е минала през секцио при него, да сподели мнение  Peace

МОмичето с което бях в една стая роди секцио при него.Всъщност тя е била при него и на ЖК и беше изключително доволна.Искала е нормално и той през цялото време я е подкрепял, но в крайна сметка се е наложило секцио.
След операцията той идваше да я вижда непрекъснато, беше супер готин и внимателен.Много добро впечатление ми направи- аз до преди това дори не го бях чувала.

# 83
  • Мнения: 1 046
Цялата ми ЖК се води от Георгиева, но имах някои непредвидени усложнения, които наложиха секцио, което беше извършено и от двамата Георгиеви. Не съм доволна, а съм ултра доволна. Изключителни добри впечатления и от двамата. Георгиев малко търпи "забележки", щото по време на визитациите после, непрекъснато ме разсмиваше и всеки път имах чувството, че ще ми се пръснат шевовете от толкова смях. Та да Георгиев е много готин и си заслужава доверието. Успех   bouquet

# 84
  • Мнения: 249
Благодаря ви за отговорите момичета, значи съм направила правилния избор  Peace  Пу,пу, да не му е на уроки на доктора  Laughing

# 85
  • Мнения: 51
Ето и моето мнение за Майчин дом- Варна. Наложи се да ми правят ЦС там. Часът ми беще за 14.45 аз бях там в 14. Платих за надлежно 140 лв и започнах да чакам в 15.10ч. др. Корновски се разбуча ,че имал снимка ,а жената която работи на машината я няма ,а той имал среща в 15.30ч. Бяхме 3 жени за ЦС всяка от нас при различен лекар. Чакахме си на топло пред регистратурата. Когато ни извикаха , аз бях първата,  и ни вкараха в една зала мале мила, студенооо 9 градуса, сестрата която ми сложи инжекциите, беше много мила , вкл. една духалка и ме зави с някакво одеало докато чакаме госпожата да дойде че да направи снимките. Когато Госпожата се появи започна да вика че е мн. студено и ще се спукат тръбите. КОГАТО АЗ СЕ ОБАДИХ ЧЕ СТАВАМ И СИ ОТИВАМ ЩОМ ЩЕ МИ ПУКАТ ТРъБИТЕ МИ ОБяСНИХА ,ЧЕ НЕ ЗА МОИТЕ  СТАВА ВЪПРОС ,А ТЕЗИ НА МАШИНАТА newsm78. Набързо док. ми вкара каквото тр. неиз4ака да подейства упойката и май снимката не е успешна, но така и така ще ходим на инвитро такаче...... Само описвам какво ми се случи В МД-ВАРНА.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 576
an44eto, съъжалявам за случилото се. Трябваше да се оплачеш може би. Не плащаш 140 лв. за да стоиш гола на 9 градуса все пак. А иначе за упойката, то не е упойка а обезболяващо, което не обезболява. Ама така е навсякъде. Болят си тия ЦС. Аз една година изпитвах страх от лекари заради тази снимка. ooooh! Секциото не ме боля, а снимката ми разказа игрите. Sick Не слагат упойка, защото нали има един момент когато трябва да си задържиш въздуха. Ако си под упойка това не може да стане и снимката ще е грешна. А , и ти като ще правиш инвитро без друго, що си правиш снимка? Те нали не ти трябват за инвитрото?

# 87
  • Мнения: 2 961
Какво е ЦС ? Embarassed

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 576

Ами може да е и Цветна Снимка , може да е и Цезарово сечение. Подразбра се обаче, че момичето говори за Цветна снимка. Това е изследване на тръбите с контрастно вещество и ренген.

# 89
  • Мнения: 187
Бих искала и аз да споделя впечатленията си от МД и д-р Георгиев! От няколко гонини живея в Бургас (иначе съм си от Варна) и след като видях двете чертички имах лошо изживяване с лекарите тук в Бургас и категорично отказах да съм даже на консултация даже в тоя град! Избрах МД без да се замислям, въпреки, че много хора ми казваха да не ходя там! Както и да е, една събота се наложи да отида на лекар (бях в висока температура и силни болки ниско долу) и тръгнахме за Варна! Там попаднах на д-р Георгиев (който беше дежурен) и ме прегледа, отговори ми на всички въпроси и ме успокой, че всичко е наред! Поразтърсих във форумите и въпреки малкото мнения за д-р Георгиев се спрях на него! Везната се наклони в негова полза защото съм вегетарианка, а той ме подкрепи и не настоя да започна с месото, както по-голямата част от гинеколозите и лекарите! Вече три пъти съм била на преглед при него и смея да твърдя, че съм доволна от избора си! Забавен е, отговаря на въпросите ти, преглежда доста обстойно (поне според мен)! Акушерката ми е Снежи Петкова и до момента не мога да се оплача! И тя е изключително внимателна и обяснява (е тя ми се понакара за месото, ама кой ли слуша Grinning ) С две думи и от лекаря и от акушерката съм доволна! Когато ми вземаха кръв за изследванията първо не усетих нищо, второ два пъти ме питаха дали съм добре, много мило се държаха всички (за разлика с държ. болница, където всичко е на конвейер и те претупват набързо). И сега имам въпросче (за някой може да е глупав, но не всеки ден ходя да раждам  Simple Smile) Когато ти дойде момента и отидеш в болницата раждаш при този, който е дежурен или идва и лекаря, който ти е водил ЖК? А анестезиолога? Чета из нета, че примерно шишетата с който се хранят бебчетата са малко захабени, има ли нужда да носиш свой? Съобразяхат ли се със нежеланито да се поставя система или епизотомия? Сигурно на много от вас ще ви се стори рано да се питам такива неща, но като се замисля, че половината време мина, а не мога да разбера как се изтъркули това време! Аз съм от хората, който подготвят всичко отрано и искам да съм наясно със цялата ситуация за да бъда абсолютно спокойна! Благодаря предварително на всички, който ще отговорят на въпросите ми!   

Общи условия

Активация на акаунт