АПРИЛската мама пoдаръци избира за Коледа незабравима!

  • 23 553
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте мамчета.
Да се запиша и аз в новата темичка. Дея, чудесна е както винаги. Hug
Бургаски мами, много сте красиви, с още по-красиви коремчета.
Днес имам стягане на корема доста често, но дано се оправи че другата седмица смятаме да пътуваме. Стискайте ми палци всичко да мине гладко, че ме очакват 400 км, но вече не издържам да видя близките си.
Бебчо взе все по-силно да ме ритка и сутрин да ме буди. Simple Smile
Мара Подробната и аз съм с две предположения за пол, първо на 2д в 17г.с. ми казаха момиче, а сега моята Доки каза, че май вижда момче. Simple Smile Може би другия месец ще се види съвсем ясно какво е, освен ако не реши да се крие до края.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 2 314
само минавам да се запиша в новата темичка, а после ще ви чета и ще гледам снимки.
сега отивам да правя кИфтета  Laughing newsm64

# 47
  • Мнения: 3
Жабче благодаря за съпричастността ти с нашата радост. Дано и твоите мъничета не спират да шават и да те радват  Heart Eyes
Princessa raia не знам защо не си успяла с ЛС, сега вече си изпразних кутията, ако искаш опитай отново  Simple Smile

Лелееее момичета много съм щастлива днес, разпръсквам ви от моята положителна енергия- грабете от нея с пълни шепи  Heart Eyes Simple Smile Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 541
днес ще ходим при д-р саха,искам да ни види на 3д и диск да ни направи,дано всичко мине ок

# 49
  • Мнения: 444
За Дея и Ани Ф:   bouquet

Надето К, тези дни само ви чета,  Embarassed благодаря ти, че попита, та да се разпиша и аз в новата темичка. Hug

За Cangaroo да кажа, че бяхме с такава количка преди 2г. и не е мръднала. Има и къде къде по-хубави, но и тези не са лоши особено на цената на която са. Колко багаж съм домъкнала с нея, стабилна, с тежестта й свикнах.... смятам да си я бутам и сега ЖЗ.


Иначе покрай мен нищо ново, чувствам се добре и се гледаме с малкия по цял ден. Дори бабите и дядовците никакви ги няма. Crossing Arms
Да се похваля, май изтрепах гадните гъби, дано този път ефекта да е траен.

Гледам ви коремчетата и се сещам, че още не съм се снимала нито веднъж бременна, срамота. Rolling Eyes

Олчето и ние в събота водихме Дани при дядо Коля, но бяхме с Мартенчета 2006г,т.е. с малко по-големи дечица, а този петък ще го срещна с баш наборчетата. Много харесва детските клубчета, но после преживява няколко дни всичко насън. Тази нощ раздава правосъдие по никое време, седна в леглото и започна да вика:"Не искам жабата"  Shocked Съмнява ме, че и зъбче влияе на неразположението му, но...това да е. Praynig

Didi Bojinova fingerscrossed

Аз пък да се оплача от едни две диванета над нас - ученици. Всеки ден от 2 до 4ч започват да тупкат с една топка, да се гонят, да блъскат врати и да крещят. Добре, че Дани не се събужда, но мен успяват да ме разсънят и нервите сега ме тресат. Close  Tired

# 50
  • Мнения: 182
Здравейте и от мен в новата темичка!При мен няма нищо ново,в понеделник съм на видеозон и се надявам вече и аз да знам какво бебе ще имам!
За Бургаските мами  smile3525 , много сте готини,дано следващия път и аз се изкипря на снимката  Crazy!

# 51
  • Мнения: 494
Дидкеее,добре,че са само две предположенията,а не повече,че хептен щях да се ошашкам Joy

Камбичке,верно много ти е странна историята Shocked
Ама таман са добре дошли за твоя юнак Wink Иначе последно съм се спряла на тази количка Brio Go http://www.brio.net/BRIO_NET/Germany/?url=http:%2f%2fwww.brio.ne … oStroller.htm?b=3  

Ани,всичко ще бъде наред  bouquet

Момичета,забравих да ви разкажа!Вчера питах моята доки,как стои въпросът с късогледството и секциото в Германия?Тя беше безкрайно учудена,че я питам такова нещо. Обясни ми,че тук късогледството (дори високо като моето) ИЗОБШО не е медицинска причина за секцио. Разбира се,ходи се на очен,но само при изключителни случаи се реже. Дори тя има по големи диоптри от моите и си е раждала нормално жената.

# 52
  • Мнения: 4
ЗДРАВЕЙТИ МИЛИЧКИ!
Влизам набързо защото съм претрупана с работа.Искам да поздравя Дея и Ани Ф за чудесната тема.Големи благодарности и на Дидка ,която качи снимките от срещата ни в събота и за сладките коментари под тях.Ама сме ХУБАВИЦИиииии,беше супер и нямам търпение да се видим пак,толкова се заредих с положителни емоции и настроение че два дена само за срущата и новите приятелки говоря  вкъщи.Другият път ще хванем на дечицата и муцунките,стига да ги съберем из залата,голяма игра падна.


Ще ходя на лекар,от снощи немога да си кажа името-толкова ме боли гърло,спирам коли и газирано.Май си този път загазих,дано минава по-бързо че е ужасно гадно.

Спокойна вечер от мене!

# 53
  • Мнения: 77
Здравейте!!!!

Темата е много хубава! При мен няма нищо ново! Бебо постоянно ме рита и вече си личи като си гледам коремчетоо, как се подува там където рита, страхотно е!!!!

Е това е от мен!

Желая ви лека вечер!!!  bouquet

# 54
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
http://www.focus-news.net/?id=n1097143 Хайде на добрите новинииии, топли, парят.  Laughing

# 55
  • Мнения: 249
Здравейте, Дея, отново си безупречна мила  Hug  Браво и на кръстницата. Ама вярно сме много сладки на снимките,  показах ги и на мъжо, да ни се порадва и той. Деси, и аз като теб съм така заредена от тази среща, напълхим му главата на милия ми като се прибрах  Crazy
Desi054224, ще те чакаме при нас на другата среща  Peace
Аз днес бях на лекар. Моята сладурана пак така се беше завъртяла, че не можахме да си потвърдим пола, та сега ще чакаме до януари, но аз си имам предчувствие че ще ми е момиченце  Simple Smile Иначе сме 670 грама. Това което ме притеснява, че от пътуването до Варна матката ми беше направо камък и лекаря ми доста се ошашка, ако следващия път съм с такива силни контракции ще ме оставил в болница  Crazy  Но аз съм спокойна, това си беше от отвратителния път Бургас - Варна  Grinning Сега полежавам и пиша  Wink
Иначе гледам писали сте за килограмите, аз досега съм +6

Весела вечр от мен мамчета  Hug

# 56
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Здравейте и аз да се отчета
Първо пак браво на Дея за страхотната темичка и на кръсницата разбира се.
Много ми е трудно да прочета всичко вие толкова бързо пишете че докато прочета до където съм стигнала и то още по толкова сте изписали  Embarassed е не успявам  Grinning
Иначе днес бях на ЖК и доктора ми каза само хубави неща. Всичко ми е супер изследвания и мерки. Макар че съм +7 кила до сега
Е то друго няма май само да сме здрави

Камбичка - много интересно. Нали знаеш съдбата и господ си знаят работата и няма нищо случайно  Grinning
Хайде лека и спокойна

p.s. Доктора ми каза да избягвам храни който причинявам газове защото газовете също помагат за контрактирането на матката. А пък на мен така ми се ядат люти чушки последно време , че не знам как ще ги спирам  Grinning

# 57
  • Мнения: 24
princessa raia, благодаря за подкрепата. Аз силно вярвам, че тези лоши прогнози на риска ще си останат на белия лист, но при резултат 1:149 не мога да не направя нищо по въпроса Simple Smile Обещавам да се похваля с хубави новини, дори и да се стигне до амнио...   bouquet
Darryling, стискам палци. Първата ми бременност правих изследване, подобно на сегашното БХС, което показа отклонения в нормите. Последва ултразвук (нещо като сегашната ФМ) при тогавашното светило от МД д-р Бранкова, на което обаче тя видя аненцефалия. Прекъснахме бременността в 20 г.с. След това имам 2 живи и здрави деца без да правим амниоцентеза, макар винаги да са ми препоръчвали да я правя, само много сериозно ни гледаха на УЗ всеки месец. През бременността ми миналата година резултатите от БХС бяха много зле, 5 пъти по-висок от статистическия за моята група риск. Направихме амниоцентеза, макар много да ме беше страх от риска от тази манипулация - всичко беше ОК, само дето много дълго чаках резултатите, почти 3 седмици, бяха се случили някакви почивни дни. Бебчето загина 10-ина дни преди термин и правехме аутопсия, действително нямаше абсолютно никакви увреждания. Този път правех само БХС, който е ОК, и всеки месец ходя на фетална и силно вярвам, че всичко ще е наред. Според мен БХС е много неточно, но поне абсолютно безвредно изследване (разбира се, ако можехме да не броим излишните притеснения при фалшиво положителните резултати). За следващите бременности май ще се окаже по-лесно заради новото неинвазивно изследване, подобно на амниоцентезата http://news.club.bg/185875.html.
Знам, че е много трудно, но опитай да не се поддаваш на мрачни мисли заради резултатите от БХС. При Томова съм януари и нямам наблюдения, но от личния ми опит с Мазнейкова и Марков препоръчвам Марков (знам, че специализацията му в Белгия е включвала по около 40 ехографски прегледа на бременни на ден). Ако все пак решиш да правиш амниоцентеза, имай предвид, че се смята че една част от повишения риск след тази процедура се дължи точно на психическото състояние на майката. Как нямаме копче за самоуспокояване!
Жабче, по повод горещите новини – дано и твоите адреналинки устискат до 1.април, когато влизат в сила тези промени.
Гледах предаването на Слави снощи. Възмутена съм, че пак обърнаха всичко на сеир. Толкова ли е незаинтересован народа ни, че за да му се привлече вниманието, трябваше център на темата да бъде кой точно депутат се е изказал така обидно неприлично? Празните колички и англечетата на вратовете на тези жени останаха на по-заден план от гаменското поведение на депутата. Срам ме е! Познавам хора с репродуктивни проблеми, сигурно и не мога да си представя на тях какво им е!
Момичета, препоръчайте ми какво да правя, мойта лекарка за нищо не става, не знам към кого да се обърна
princessa raia, няма никакви ограничение в смяната на гинеколога, който следи бременността ти. Личния ти лекар ще ти издаде направление отново и ще се прехвърлиш при друг. Можеш да правиш това колкото пъти намериш за добре. Този тип направления на личния лекар също не се водят на отчет.
И с две думи да кажа, че ние с нашата бебка-боксьорофутболист сме добре.

# 58
  • Мнения: 1
rea1...Боже мой,какво си преживяла, покъртително!!!

Жабче благодаря ти за инфо-то, има резон точно това да е наистина,съвсем изключих "малката" подробност-колита ми... Wink
Дея много ми е трудно да си кривя душата с набито око съм  Laughing кестенявото ти омекотява чертите,изглеждаш по-добричка и мила Wink ... иначе съм на айрянчета, новата ми страст  Laughing

# 59

Общи условия

Активация на акаунт