Начин за стимулиране на апетита

  • 16 051
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Споделете, моля, начин за стимулиране на апетита на едногодишно дете.

Скоро ви занимавах с притесненията  ми дали спадат на апетита може да се дължи на зъбоникнене. Ама при нея доста дълго продължава, а още е само с 5 зъбчета. Докато й избият останалите, ще стане кожа и кости  Rolling Eyes

В отчетната й ме посъветваха да пробвам с витаминозни сиропчета, който стимулират имунната система и апетита, като Саностол и Шипко. Ще пробвам с тях как ще бъде.

Ако се сещате за още варианти, споделете  Praynig

# 1
  • Мнения: 92
С голямото си дете имах подобни проблеми -давах разни сиропи за апетит(витамини) помагаха слабо,другия вариант даваш само от любимите му храни макар и не толкова полезни, колкото да хапне нещо,защото ние имахме момент ,когато отказваше по4ти всико.Не знам дали е от зъбите ,защото от тогава и до ден днешен е злояд

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 150
ох това е големия ми проблем и на мен тръгнат ли зъбите, отказва всякакво ядене.... но Саностола действа безотказно поне при нас, дано и на вас помогне

# 3
  • Мнения: 155
   На една годинка рязко влоши апетита, до 1,3 годинки. Нищо не съм правила. Давах й много плодове и спазвах ненарушим режим на даване в определен час. Яде, не яде храна предлагах всеки ден по едно и също време. Настоявах само за АМто. И него отказа, разбира се, наред с всичко друго, но използвах хитринката да й давам веднага след като заспи и сутрин преди да се събуди по 240 мл. Много злояди бебета хапват по-лесно насън. На година и три месеца постепенно си върна апетита. Сега се храни нормално, но като цяло никога не е била пухкава, нито когато се тъпчеше с огромни количества храна, нито когато спря да яде. Не се притеснявай, давала съм залчета с масло и обезсолено сиренце, набучени на клечка за зъби, много плодове, сокове - прясно изцедени, някоя и друга лъжичка кисело мляко, йогурт, супички, маслинка, каквото имам в къщи. Предлагах всичко, но както казах само в определен час. Не съм давала солети, бисквити, не съм я насилвала с кухни и пюрета и всичко вече е добре от два месеца насам. Надявам се и вие скоро да проядете и това да е само период Peace

# 4
  • Мнения: 4 292
Единственото което трябва да правиш е да предлагаш качествена храна, подходяща за нейната възраст. Дори и да яде малко, когато е рационално, това няма да е проблем за растежа и правилното и развитие.
Не давай нищо между храненията. Ако предлагаш солети, бисквити и зрънчо - абсолютно преустанови тази практика. Не я насилвай да яде, не давай сиропи за апетит.

# 5
  • Мнения: 1 394
Незнам дали може да се дава на деца,попитай първо лекаря,но най-доброто апетитовъзбуждащо средство е пелинът.Билката,не виното-да поясня.Отвара от пелин най-добре повишава апетита. Peace

# 6
  • Мнения: 318
И при нас е същата картинка,от около месец почти няма апетит,яде по малко и то главно сутрин  Rolling Eyes,за стимулирането,не съм давала никакви лекарства,обяснявам си го с горещините който бяха,сега като застудее ще видим как ще е Simple Smile,иначе и давам какво ли не да се заиграе и да и дам някой залък  Crazy,като бяхме на консултация,ни казаха,че си се развива добре и няма място за притеснение,дъщеря ми е на 1,3м. и е 10,50кг. и 79см.  Hug

# 7
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 Hug Имали сме същите периоди.
Ефикасни са били - при установен режим на хранене - Мултисаностол и най-вече - 1 час преди хранене - чай, плод парче или изстискан на сок - т.е., - моят принцип е ,че плодове се дават на гладно, защото са най-полезни от една страна, а от друга - изстъргват стомахчето и повишават апетита. И между храненията - без бисквитки, зрънчовци, солетки и т.н.  Hug

# 8
  • Мнения: 479
Благодаря за съветите, момичета  Hug

Между храненията не давам нищо, то тогава съвсем ще отчете ситуацията.

Основният проблем е, че на практика не яде зеленчуци и месо, защото отказва супи, манджи и пюрета, независимо дали са домашни, детска кухня или за възрастни.
Давам й да си гризка краставица и домат, ама поема нищожни количества, по-скоро си чеше венците с тях.

# 9
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пчелното млечице от каква възраст се дава?  newsm78 Защото при голямата ми дъщеря само то помага, изключително злоядо същество  Rolling Eyes Също така сироп Киди е добър за апетита при деца. Поне в Спок така прочетох - при нарушен апетит да се дава някакъв мултивитаминен сироп, да се предлагат вкусни и полезни храни и да не се насилва детето, за да не се задълбочи проблема (както стана при нас, понеже аз от притеснение я гоня по цял ден с манджите... и до сега Tired )

# 10
  • Мнения: 302
И моят син от около месец не иска никаква храна под каквато и да е форма.Отначало го гонех с паницата но когато го насиля и повръща.И аз се каня да попитам педи за някъкво сиропче но съм чувала че при повечето деца няма резултат.Незнам какво да правя много се притеснявам той и преди не ядеше много.Ядеше по 4 пъти на ден по около 200гр между храненията нищо не ядеше защото нежелаеше но аз се задоволявах с това че си изяжда основните храни но сега и тях неиска.

# 11
  • Мнения: 400
С какви ли не витамини и добавки съм тъпкала сина ми-е,не прояде това дете,докато не влезе в пуберитета smile3511
Дъщеря ми се очертава същият ужас ooooh!
Съчуствам ти........Дано прояде! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Спри да й гледаш в паничката. Какво изяжда и какво остава. Слагай храна когато се полага, от който вид се полага - ако го изяде и поиска още - дай й, ако откаже - хубаво, да ходи да си играе.

# 13
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Не знам в голямо чудо съм и аз. Не яде супи яденета само ориз. Краставички и банан.Толкова е слаба. Питах педи за сироп някакъв , а тя ми се скара ,че съм искала да я направя дебела. Може ли само на хляб да е? Дано да е само от зъбките Praynig

# 14
  • Мнения: 27 524
Няма никаква нужда от подобни неща. Всяко дете си поема храна на интервали и количества според личните си нужди. Следвай го и няма за какво да се притесняваш.  Peace

Защо толкова ужасно малко майки разбират това?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт