Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Здравейте момичета Hug
 Доста време не съм писала но пък си ви чета редовно..Просто при мен няма нищо ново,все съм си така Sick зле..Опитвам се да се храня това е такова предизвикателство за мен. Искам да споделя нещо с вас от 5- 6 дена не съм си пила фолиевата киселина защото веднага след като я приема и  Sick..И не знам какво да правя,дали е толкова зле за бебето това...Опитвам се да компенсирам със ядки,бадеми които четох че съдържат доста голямо количество фолиева к-на..Дайте ми съвет какво да правя?Дали да не се пробвам пак да започна да я приемам? Много ми е съвестно...

# 46
  • Мнения: 1
Искам да споделя нещо с вас от 5- 6 дена не съм си пила фолиевата киселина защото веднага след като я приема и  Sick..И не знам какво да правя,дали е толкова зле за бебето това...Опитвам се да компенсирам със ядки,бадеми които четох че съдържат доста голямо количество фолиева к-на..Дайте ми съвет какво да правя?Дали да не се пробвам пак да започна да я приемам? Много ми е съвестно...

Разбирам те, на мен предишната, а и сега, ужасно ми се гадеше след като я изпиех! Стискай зъби! За мен е важно да се приема, за други може да не е.
"Приемане 2 месеца преди и 2 месеца след забременяване на 0,4 милиграма ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА дневно предотвратява в 65% тежките дефекти на гръбначния и главния мозък – „спина бифида”  и „аненцефалия „  и 10% от спонтанните аборти".
На мен ми казаха да я пия до 12 седмица. Надявам се скоро да се почувстваш по-добре.

look_ani надявам се да не е нищо сериозно.
Да margy, кажи как си. Аз също те мисля.

# 47
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен  Grinning
тези дни ги прекарах основно в почивка защото непрекъснато ми беше лошо.
Направо не мога да повярвам колко различно могат да протичат две бременности. Първият път не усетих че съм бременна, а сега  Sick
За всички на които често им се гади - да ви кажа- майка ми ми направи чай от джоджен. като ми стане доста лошо пия една две малки глътки и ми става по - добре. може да пробвате и вие.
Приятен уикенд на всички   bouquet

# 48
  • California
  • Мнения: 264
Katy Charles, защо не опиташ вечер преди лягане да я пиеш фолиевата киселина? Така и да ти се гади няма и да разбереш   Peace

# 49
  • Мнения: 44
Katy Charles, защо не опиташ вечер преди лягане да я пиеш фолиевата киселина? Така и да ти се гади няма и да разбереш   Peace

Не се знае. Аз често се събуждам през нощта и няма момент в който да не ми се гади. Дори и от гаденето нощно време съм се събуждала. При всеки е различно, разбира се и дано при Katy Charles не е така.
Фолиевата обаче е важно да се пие, за бебето е много добре. При все че ми е толкова зле почти по всяко време на денонощието, пия хапчетата, които се налагат. Няма как. Аз не бих рискувала по този начин.

При мен пък тази нощ имаше някакви болки, предполагам от разтежа на човечето и матката. Направо ме закова на няколко пъти, пък нали е нощно време и като че ли сетивата на човек са още повече изострени.

# 50
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
ето ме и мен в новата тема, вие доста сте изписали докато разбера, че има нова тема, ние сме си в русе, за да си вземем дъщеричката, че от утре е на градина, така е хубаво у дома при мама и тате...

# 51
  • Мнения: 339
Katy Charles и аз смятам, че трябва да направиш каквото можеш да я пиеш, пък...Да си призная и аз няколко пъти прескачах от забраванщина.. Blush Но пък и в плодовете има доста фолиева, така че се успокоявам с това...
Момичета, днес мъжът ми има Рожден Ден и ви черпя за негово здраве!

# 52
  • Мнения: 1 986
EliMeli, да ти е жив и здрав любимия и през пролетта да му направиш най-прекрасния подарък!
Кати, аз също съм на мнение, че точно фолиевата киселина не трябва да се пропуска! Тези първи месеци ще трябва да правим доста жертви, за да се оформят здрави бебоците ни! Peace

# 53
  • Мнения: 3
Eli_meli да е жив и здрав мъжът ти и цялото Ви семейство!

Поздрави и целувки на всички мами!!! newsm51

# 54
  • Мнения: 38
Eli_Meli,и от мен да ти е жив и здрав съпруга! И много да те слуша  Laughing
Katy Charles,пробваи ве4ер да в пиеш,аз напоследък разбрах 4е тогава ми е наи-добре Simple Smileтака е ,с това повръщане ,е малко сложно,но няма да се предаваме ,я !  Wink 

# 55
  • Мнения: 184
ели-мели да ти е жив и здрав съпруга и много да те слуша!аз пък да ви се оплача от нашия тати,то колкото гледам да не се ядосвам и притеснявам,все се намира какво да изскочи......вчера си загубил /отново/портфейла със всички документи в него-лични,дебитни карти,шофиорска книжка,булстати и какво ли още не ,и най-гадното от всичко е ,че е носил в себе си ................3000 лв.-----направо ще умра.трябваше да платим половината наем за единия обект ,дето го работим-е "платихме го"на някой късметлия.това му е 3-ти път за 4-ри години , в който губи крупни суми,ама сега би рекорда......направо ми иде да го #2gunfire.от както малкия се роди ,всяка година на или около датата на рожденнят му ден губим пари.тази година си мислих че ни се размина,ама то сега с лихвите отидиха чак....предишните пъти си казвахме"нищо,за здравето на детето да са",ама този път ми дойде в повечко.
е ,излях си мъката,дано ми поотлекне поне малко.и надежда не тая ,кой ще е тоя малоумник дето да върне изгубено портмоне с толкова мн.пари-никой естествено!!!!!!!!!!!1 Cry

# 56
  • Мнения: 351
Здравейте и от мен!
Отдавна не съм писала, ама то няма нищо интересно... Все още ми е лошо и  Sick. Уж ми беше разминало миналата седмица, а сега пак съм така. Вече се чувствам като парцал... Ама няма как, ще стискам зъби!  Wink
 
mimozinq, съжалявам, мила! Само не се отказвай! Знам колко е трудно да преживееш мъката, но трябва да вярваш, че някой ден ще си майка!!! Потърсете причините!  Hug
 
Eli_Meli, честит ти рожденник! Много да те слуша и глези! Wink

ASITA5, съжалявам! 3000лв! Ужас! Аз ако ги бях намерила, бих ги върнала, но за ваше съжаление не съм! Все пак са пари... Губят се, печелят се...Бъдете здрави, а другото ще се нареди!
 
 Hug на всички!

# 57
  • Мнения: 6 080
EliMeli честит ти рожденик.
Момичета днес преди обеда мина в маратон по магазините моя синковец ми е толкова трудно да го облека и обуя.Вече е на 3,5 но все още сме размер 92 т.т бебешки,а обувки 21 -22, ако обикалям без него все нещо ни е малко късо или по дълго и в единствения си почивен ден го мъча милия да се съблича и облича по 100 пъти.Важното е че купих почти всичко което търсих.

# 58
  • Мнения: 21
Здравйте момичета,отдавна не съм писала,но и аз редовно ви чета,пиша ви тъй като ужасно мнго съм се притеснила,и искам да чуя какво мислите:
значи тази сутрин се събудих за 1 път с кафеникаво зацапване, и веднага беж в Шейново-там дижурен лекар ме прегледа и ми изписа Устрогестан 3*1 -3 дни,след това 4 дни -2*1 и ми каза да увелича петорно дневната доза на фолиевата киселина,което мноого ме удиви-видя ембриона каза че си отговарял на седмиците,но никакво обяснение не ми даде за зацапването и защо ми изписа това лекарство-искам да ви питам вие пили ли сте -и най-вече според вас нормално ли е увеличение на фолиевата киселина и то 5 пъти???
Извинете ,че ви натоварвам но от притеснение място не мога да си намеря.........

# 59
  • Мнения: 1 710
ASITA, ужасно преживяване, но в природата има равновесие и когато изгубиш нещо, после пък намираш друго. Пожелавам ти да се обърнат нещата така, че да нямате загуби.

Eli_Meli, да ти е жив и здрав съпруга и да сте много щастливи заедно!

Katy, и аз като другите момичета съм на мнение, че не трябва да пропускаш фолиевата киселина. Пробвай да я пиеш по време на хранене, защото ако я взимаш на гладно може да предизвика гадене или повръщане. Поискай от лекаря нещо против повръщане, за да ти е по-леко. Иначе е много добре, че ядеш бадеми /надявам се сурови/, но само с това няма да стане.

Аз съм в някакво отвратително състояние - нито съм здрава, нито съм кой знае колко болна, слава Богу! Запушен ми е носът, кашлям и гърлото ме понаболява, ама и това се оказва напълно достатъчно да се чувствам като парцал. На моменти нямам желание нито да ставам от леглото, нито да ям, нито да пия, камо ли да се занимавам с нещо сериозно. Важното е, че за сега одържам фронта и не съм почнала да кашлям сериозно, от което толкова много ме е страх. Дано ми се размине само с това. Praynig
tini-mini, tabu,  Hug

look_ani, надявам се високата захар да е нещо инцидентно, но за всеки случай потърси добър ендокринолог и обезателно направи консултация с него, час по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт