АПРИЛски мами се суетят – какви дрехи да облекат!!! - 7

  • 25 269
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
Добро утро! Мерси за темичката!    bouquet Hug

И аз от няколко дена си мисля за срещичка. Много ми се иска този път и аз да присъствам, че на предната ми беше толкова лошо...

На мен пък коремът ми е ОК, но гърдите и по-точно около зърната ме сърбят. Може и да е от растежа, въпреки че като ги гледам са си същите миньончета.   Sob

# 16
  • Мнения: 289
Добро утро! Hug

Как сте мацоранкииии  Laughing
Аз само да кажа,че и моето коремче ме сърби.Предния път се мазах с какво ли не,но пак съм на стрии тук таме.Хубавото е,че все пак поизбледняха и не си личат толкова.Ама и килцата тогава си ми бяха много.Та си мисля,че по-скоро ще е от това.
Понеже тук няма зима,като зимата  в България,ще заложа на клинчета и туники.Палто може и съвсем да не купувам.Ще си взема едно красиво пончо.Мисля,че шаловете овити около врата могат да декорират и най простата блузка,както и герданите  Mr. Green

Иначе моето ушенце ще се оправи,само дето трябва да го пазя от вода много.Днес ще видя как ще измия косата.
А относно пола на бебето има една система,която почти винаги е показателна.Ако се харесваш много по време на бременност ще е момче,ако мислиш че си погрозняла..и наистина е така ще е момиче.
 Хайде мамите с второ и трето да споделят имало ли е нещо такова при тях. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 6 574
А относно пола на бебето има една система,която почти винаги е показателна.Ако се харесваш много по време на бременност ще е момче,ако мислиш че си погрозняла..и наистина е така ще е момиче.
 Хайде мамите с второ и трето да споделят имало ли е нещо такова при тях. Wink
тц,  аз предишния път бях хубава бременна - гладка кожа, равен тен, страхотна, лъскава коса, здрави нокти (те моите са си здрави де) , пък родих 2 моми.
сега не е точно същото - имам пигментация на върха на носа (ама може и от слънцето да е, макар че с мезах с крем за лице ф-р 50), избиха ми 4-5 гадни хормонални пъпки като преди цикъл, косата ми пада пове че от нормалноно, но пък може и да е от сезона.... а може би е и внушение, защото съм се натроила да видят пишка, че иначе горкият ми мъж Mr. Green.
 

# 18
  • Мнения: 17
  Добро утро на всички.Не мога да повярвам,че успявам да пиша на втора страничка Laughing
  Благодаря за новата тема.
 На Мег@н и малкта Йони ,приятна веселба утре.
  Аз също вече все по трудно влизам в дрехите си и добре че е топло още та да мога до последно да си нося лятните рокли,но вече определено трябва да се огледам за нещо по есенно-зимно.Само едни дънки съм си  купила от една втора употреба,които сега все още са ми доста широчки,тамън.
  Аз за стриите този път съм решила да ползвам чист преварен зехтин.  И май вече си е време да почвам с мазането.С предишната си бременност използвах каквили не мазила и на Мустела  и на Виши и пак се нацепих ужасно много.  Сума ти пари се изръсих,за нищо.Според мен определено си зависи от типа кожа а и най-вече ,колко ще качиш аз първият път финиширах на 30кг Embarassedотгоре.Този път се надявам да не се уливам така.
  За среща и на мен ми се иска да дойда много ,дано да успея.
 Което ме подсеща да помоля за паролата към албумчето.Моля ще ми я пратите ли?
 Пожелавам  приятен почивен ден на всички  bouquet
 

# 19
  • Мнения: 12
Добро утро и от мен!

megan@ ,благодаря и аз за новата тема!  bouquet

cveta80 ,и аз съм чувала за тази система.Ако бебчето е момиче взимало от хубоста на майката и обратното ,ако е момченце мама се разхубавява през бременноста.
Аз с големия ми син се чувствах добре,красива,със самочувствие.Вторият път точно обратното-тежка,тромава,огромна.Все си мисля,че от килцата ще да беше,първият път качих 13 кг.,вторият 36 кг.Така че много е относително.
Сега гледам ,че някакви петна са тръгнали да се показват по кожата на лицето,косата ми е отвратителна-мия я през ден и само сменявам шампоаните,да не би да е от тях  Laughing .
Вчера видях една позната ,която не бях виждала отдавна.Разхубавила се ,направо сияе и с едно спретнато коремче ,по моя преценка в 5-ият месец.Каква физиономия извадих ,когато каза че е в осми месец  Shocked и чака момче. Peace

milli_vanilli ,мила не се притеснявай за коремчето,ще порасте . Hug
Ти просто си доста  слабичка и това ти е първа бременност.Коремните мускули са по-стегнати при теб,а и ако си тренирала нещо още повече допринася за това(дори и само фитнеса).Честно казано ти завиждам благородно,защото брах големи ядове заради големия корем при раждането последния път.Даже лекарите ми бяха забранили трето да раждам.

cveta80 ,пази си ушенцето и не се подлагай повече на такива съмнителни процедури  Naughty

bibi ,от сърце ти пожелавам да е мъж  fingerscrossed,аз така съм се настроила за мома  Mr. Green,ако ли не ще ги размениме  Laughing

 Hug Hug Hug на всички!

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 10:00 от desi_georgieva

# 20
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет и от нас, засега без много приказки, само колкото да не ви загубя.. Wink
Хванала съм се да чистя и отивам да се вихря докато не ми е минал меракът, че напоследък бързо се изпарява....  Embarassed
P.S. И, моля ви, какви са тези приказки: "Ако погрознява.... " - няма такива работи, бременните жени са най-красивите на планетата!!!  Hug

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 10:30 от alex_shu

# 21
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен  WinkДа се запиша и аз в новата теми4ка Simple Smile
Еlichka_mama  ,абсолютно вярно е това за урината!Наистина трябва да се хигиенизираме преди да се изпишкаме в стерилната кутиика и даже ми казаха първо малко да изпишкам в тоалетната и тогава в кутииката.Така се правило,защото е сутрешна урина.Така и ще направя утре преди да я занеса в лабораторията.Оба4е забелязох,4е откакто пия Омега 3(хап4ето е с мътно жълт цвят)и цвета на урината ми се промени.Разбира се ,4е хап4ето не пре4и ,даже е много полезно,но лекараката се хвана първо за това 4е била леко мътна урината...А аз на това отдавах промяната на цвета....Естествено,тя я изследва с някакви лакмуси и тогава ми каза 4е имам инфекция.Но си мисля тази ве4ер да не си пия това хап4е,4е така да им занеса урината.И се надявам ве4е да я нямам,защоъо и антибиотика си свърших ве4е .
Съжалявам за това подробно описание,но някои има ли мнение по моя проблем... Blush

# 22
  • Мнения: 351
Аз не съм съгласна с формулката за пола - бях погрозняла или поне така се чувствах, а родих момче. Ама пък много красиво момченце си имам (нали си е моето), та сигурно то ми е 'взело' красотата... newsm53 Чувствах се дебела, макар че качих 14кг., а и старта ми беше 54кг., но имах чувството, че изглеждам като лелка...
И аз много искам момиче и всеки път си казвам "да е живо и здраво", а после си допълвам "и по възможност да е момиче"...  hahaha

Ние след малко излизаме семейно с едни приятели с бебе. Ще си припомням какво ме чака...  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 695
Мен пък ме ожили оса по безименния пръст и сега е надут като кебапчеи боли.  Rolling Eyes
Вкъщи насред стаята както обръщах ръкавчето на една детска блузка от прането и изведнъж нещо ме прободе силно, чак изревах. Не видях никакво насекомо, но днес на 3-я ден се появи гадината и стана ясно какво е причинило мъките ми.
Чудя се дали да ходя на лекар, но не ми се ще да ми дават лекартсва, още повече в бременното ми състояние.  Confused

# 24
  • Мнения: 2
Добро утро мамчета...  bouquet

И при мен нищо ново затова само си ви прочитам в края на деня и ми е толкова уморено,че нямам сили да пиша каквото и да е...На мен ми е все така лошо само че вече е в комбинация със повръщане по 6-7 пъти на ден,и аз започнах да имам кръв когато  Sick и не знам дали да не отида на лекар...Знам че някои от мамите имаха този проблем..Аз се чувствам много обезводнена ..Много се надявам скоро да почне да ми минават тези неразположения.С предишната ми бременност само ми се гадеше,но този път е ужасно положението....Започнахме да се караме с таткото,защото аз не искам да отида на лекар,или по скоро не искам да изоставам с работата и в Университета..Захванала съм се с толкова неща,че не знам как ще я карам за напред.Записах се да уча медицина  и понеже не беше планирано бебето сега ми е малко на нагорно.Но както и да е ще се справя някак си ...
Относно дрешките -- и аз вече си купих някои   http://www.marksandspencer.com/gp/product/B002F7MW5W/sr=1-3/qid= … ernity&page=1 това е жилетката и клинче и една туника подобна на тази с тигъра която една мама си е купила....Засега ми стигат..
И аз се надявам да си имаме момче но каквото такова,нема да го върнем.
Момичета,моето бебче ще бъде живот и здраве мулатче.Моят мъж е с черен цвят на кожата, той е от о-в Барбадос ( Карибите),това ние а първото дете и затова съм озадачена как ще изглежда.. newsm78
Е мн.дълъг ми стана поста отново съжалявам за което...
Лек и успешен ден мамчета и много приятни емоции.. Hug

# 25
  • Мнения: 2 401
Мегана, благодаря за новата темичка! Simple Smile
Пожелавам на Ели-мели и Неличка, лесна адаптация на дечицата им в детската градина. Аз се надявам в скоро време да не се налага моето детенце да свиква с ясла или детска градина, че не са ми много по-вкуса особенно за такива малки деца като моето. Rolling Eyes
Тини-мини, щом са минали три дни от ухапването не мисля, че ще има някакъв проблем, ако има някаква алергична реакция тя се появява веднага. Има кремчета за мазане в такива случаи, които помагат, а също така се маже с чесън или магданоз, но това трябва да стане веднага след ухапването, просто изчакай до няколко дни трябва напълно да ти мине. Аз винаги съм подготвена с нещо за мазане, че до нас има едни луди,  Close които са си сложили кошерите с пчелите, съвсем близо до нашата къща и ме е доста страх за малката.  Rolling Eyes
Katy Charles, дано скоро да отмине това повръщане. Детенцето ви сигурно ще е много красиво, мисля, че от такива комбинации се появяват красиви дечица. smile3522

# 26
  • Мнения: 44
Привет и от мен момичета. Напоследък много не се вписвам, но нямам голямо желание да стоя пред компютъра, пък и в работата съм пренатоварена, чак много нанагорно ми идва.

Преди да забременея, съм си мислила, че като ще съм бременна ще бъда много хубава, със здрава кожа, прекрасна коса...елате и ме вижте. Още от самото начало започнаха едни гадни пъпки, не мога да им смогна да се справя с тях.  После косата започна повечко да пада.... само от тези две неща, самочувствието ми на хубава жена направо се скри някъде. В работата се оказа че две колежки от самото начало са ме разбрали че съм бременна. Познали по устните ми, много се били променили - по плътни и надути.... ха ха..това като го чух и щях да падна. Та, оказа се, че корема може под дрехите да не личи още, обаче инак като визия съм нещо като "хормонален мутант"  Wink . Цялата съм се била променила. Явно отстрани, промените се забелязват по-лесно. Каквито и промени да претърпя, само детето да е живо и здраво.

Вече се оглеждам за дрешки...хвърлила съм око на първо време на един панталон и на един сукман. Сукманчетата между другото са много сладки и предполагам, ще са по-удобни от панталоните.

Замислям се и дали да не започна да си набавям някои неща за дребосъка. Отсега, че да е по-лесно, да не се налага към края да мислим за всичко. Гледам да не мисля за суеверия, че е рано и прочие...

Между другото се записах на ЖК в "I АГ Света София", при д-р Гергов. Но инак ще си ме наблюдава доктора при който си ходя от години.
Който се записва при тоз доктор или воъбще в този център в "Света София", да знаете че е голяма навалица. Кански нерви трябват за да влезеш вътре, а то е един кабинет с няколко доктора и сестри - лудница отвсякъде. Самите лекари се питат дали кушетката е свободна за да дойде ред на техния пациент. Две жени стоим настрани да ни попълнят картоните, а трета я преглеждат на видеозона, през корема. За другия преглед, трябваше после да изчакат...пълна лудница дет се вика. Може и да съм хванала някакъв пиков час, но не одобрих много прегледите да минават по такъв ред.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 574
bibi ,от сърце ти пожелавам да е мъж  fingerscrossed,аз така съм се настроила за мома  Mr. Green,ако ли не ще ги размениме  Laughing
хи хи, аз на теб пък желая мома, иначе сериозно се замислям над предложението ти  Mr. Green
Току що се връщаме от ИСУЛ след двучасово висене - Цвети е с възпалено ухо Confused, поно все още не е за антибиотик. Дано се оправи, че ни чака р.д. след седмица, после лагер с градината ...
Нещо и аз имам една кашлица от 1-2 дни и ще почвам чайовете. Доколкото разбрах ментата е най-безобидна нали ?

# 28
  • Мнения: 1 380
Записвам се да ви чета.
Рядко пиша, защото нямам време.
 За килата и дрехите. Гледам си купувате вече дрехи за бременни. Аз съм си 50 кила и не мърдам.Дрехите си ми стават и то без да ме стягат на корема. Преди две седмици даже си купих нови дънки, но не за бременни. Моделите за бременни ме отвращават.Приличат на грозни и безформени чували.
Дано не ми порасте много корема. То и предният път не беше много голям, но нали казват, че с 2-ро дете по-бързо нараства, но факт-при мен е обратното.
Ходя си на плуване по 1 час и не ми прилошава, дори се чувствам тонизирана.
За срещата-иска ми се и аз да дойда, стига да не е през уикенда. Peace
Леко бременеене на всички. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен бъдещи априлски майчета!!!
Много се радвам,че и аз вече се регистрирах във форума smile3521
Исках да попитам дали някой може да ми даде координати за магазин за дрехи за бременни в София.Аз успях да намеря само  два магазина ,но не направих сполучлива покупка. Weary
Много искам да си купя дънкова пола и няколко клина,но уви....

Благодаря Ви  предварително и приятен ден от мен!!!

Общи условия

Активация на акаунт