Номинации за Муньо - N-ти поред- ТЕМА 5

  • 716 886
  • 3 011
  •   1
Отговори
# 2 370
  • Германия
  • Мнения: 1 072
doh Благодаря за поправката!

А снощи на болна глава го мислих дълго със з или със с е. Че даже и "проверка" направих: мазнина-маз.  Tired Сега ме осветли в какъв контекст се използва маз.

# 2 371
  • Мнения: 29 640
Маз се казва, когато е вид лекарство - като крем в туба или кутийка, но по мазно и прозрачно. Не мога да го обясня по-добре.

Мас е животинският продукт.

# 2 372
  • Мнения: 1 985
И на мен ми беше чудно, но някои хора така пазаруват, за едно готвене. Глава лук, по една червена и една зелена чушка, една-две люти( да ги хване кантара),  и т.н. На другия ден пак и така.
Аз така пазарувам, защото готвя рядко и всичко ще втаса. А магазинът ми е под терасата и винаги има пресни продукти.
И аз.
Първо- музата ми за готвене идва веднъж в годината, второ -мразя да изхвърлям продукти, трето- ненавиждам да мъкна тежки торби. Стига ми деветкилограмово бебе.

# 2 373
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
И на мен ми беше чудно, но някои хора така пазаруват, за едно готвене. Глава лук, по една червена и една зелена чушка, една-две люти( да ги хване кантара),  и т.н. На другия ден пак и така.
Аз така обичам. И много ме е яд ММ като ме затрупа с кило. Чудя се къде да ги подмятам продиктите и  половината се развалят.

# 2 374
  • Мнения: 197
И моят ги купува от Лидл, готови опечени, обелени и нарязани на ивици. Пък нека ви обичат вашите мъже!

Как пък  не ви е неудобно от там да пазарувате, то на мизерия бие Simple Smile.

Едно време като отвориха Лидл в Софето,пищяха разни хора,че в Германия само бедните пазарували там..
Та като забивях по немско ,верно е така..едни вмв-та и поршета спират пред Лидл и пазаруват...живи да ги ожалиш Grinning

# 2 375
  • Наблизо
  • Мнения: 6 168
В България Лидъла е добре зареден и ''българската''марка им е хубава.
В Германия Лидъла няма половината неща и пак трябва да допазаруваш в Кауфланда или Едека.

# 2 376
  • DE
  • Мнения: 9 068
Немският Лидл не е евтин магазин, за Германия. В България е скъп  Grinning

# 2 377
  • Мнения: X
В България Лидъла е добре зареден и ''българската''марка им е хубава.
В Германия Лидъла няма половината неща и пак трябва да допазаруваш в Кауфланда или Едека.

В българските магазини на Лидъл наистина има продукти, които ми харесват.
Шведските Лидъл са по-зле и от немските като асортимент, такива боклуци продават, че не е истина.

И по темата, последните постове ме върнаха в далечната 1987 година, аз на 6 годишна възраст (първи клас). Баща ми ще заминава на командировка в бивша Югославия. Получава от майка ми списък с покупки от рода на миксери, шварц-кафеварки, фондюта и тем подобни трудни за намиране дребни електроуреди в дълбокия родопски прованс. Баща ми се завърна с един огромен сак, пълен с корекомски шоколади, бонбони и лакомстава, един чифт дънки за мен (за първи път се докоснах до дънков плат, бях единственото дете с дънки в класа) и едно видео, марка OTAKE, което все още работи. Майка ми, естествено бясна. След няколко месеца, тя се уреди и замина на двуседмична екскурзия с нейни колежки до Западна Германия. Отиване и връщане с влак. Отиваме с баща ми на гарата в Пловдив да я посрещнем - като взе да слиза тази ми ти жена (майка ми) с едни тенджери, кафеварки, миксери, сешоари, ний с баща ми гледаме така Shocked. А тя отговаря: "Какво се пулите? Такива неща се пазаруват от чужбина, а не шоколади Naughty"... Laughing

# 2 378
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 106
пак от това време Simple Smileмъжът заминава за ГДР, награда за добрата работа, а жената си поръчва сутиен. Триумф, щото е чувала, че са хубави.
отива нашия, заедно с цялата бригада, в магазина - сутиен ще купува. ни езика знае, ни номер знае, ни буква, но това не му пречи. с ръце показва на магазинерката колчав трябва да е сутиена, казва "триумф" и тя дава.
пита за цената, тук работата малко се закучва, но момичето се сеща да запише цената на листче и нашичкият, като вижда колко е, заявява пред всички:
"'Ба го! У ръце ше ги нося и толкоз пари няма да дам!"
да уточнявам ли, че е от Резервата? Simple Smile

# 2 379
  • Бургас
  • Мнения: 6 935
Ми тъй ами. Свекърва ми навремето се прибрала с два куфара сервизи и посуда. Още си седят на секцията като музейни експонати. Дали са ползвани не зная Rolling Eyes

# 2 380
  • Мнения: 22 036
Беше закачка към Тарти, заради изказване по повод Лидл в друга тема Simple Smile.

# 2 381
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Беше закачка към Тарти, заради изказване по повод Лидл в друга тема Simple Smile.
Па ако носиш и слинг, мани... Laughing  Съвсем ще затвърдиш имиджа си на мизерна циганка.

П.П.  Момичета, и това е намек (закачка) към определенията на същата съфорумка в една друга тема

# 2 382
  • Мнения: 22 036
Не, не съм носила, ама по мое време нямаше Simple Smile.

# 2 383
  • Мнения: 3 784
Ааа как така 4-5  чушки!?

Като лежах в болницата за задържане ми се прияде извара. Та звъня на половинката и казвам, че ми се яде извара. Донесе КИЛО И ПОЛОВИНА извара  Crazy Вярно, че бях надебеляла и сигурно му се е виждало, че ям като ламята Спаска, но това си е изварата на 4-членно семейство за година.


Ъ, моля? Кило и половина извара съвсем самостоятелно изяждам за около десетина дни. Ако съм бременна, сигурно ще го изям за три-четири.

Цитат
Да изтипосам и ММ. Ще готвя и виждам, че е свършил лукът. Ще отидел той да купи и ме пита колко ми трябва. Аз казвам, че ми е нужна една глава. Върна се от магазина с точно една глава лук. SmileSmileSmile
На учудената ми физиономия отговори, че толкова съм му казала да вземе. Хич и не ми мина през ума, че може да има човек, който да не вземе един килограм поне лук, без значение колко ми трябва за точно това готвене.
Никога не съм купувала килограм лук, вземам колкото ми трябва конкретно. Какво да ми се мотае една торба из кухнята, като консумираме около 3 глави на месец.

# 2 384
  • Мнения: 1 985
Явно някой се е изказал против Лидл и слинговете. Мен и двете ме кефят.

Общи условия

Активация на акаунт