Номинации за Муньо - N-ти поред- ТЕМА 5

  • 716 825
  • 3 011
  •   1
Отговори
# 2 955
  • Мнения: 4 384
Айде и аз да се запиша в любимата ми тема, вместо само да чета на аванта. Познавах един Муньо, който толкова се самовпечатляваше от собственото си красноречие (друг не споделяше това му виждане), че усърдно се упражняваше вкъщи САМ в разговори по всякакви теми - професионални, политически, актуални теми от злободневието, теми за хоби, музика, литература... имаше си някакъв конспект в главата и си беше разработил по една кратка реч по всички въпроси, за които евентуално е възможно да се говори в неговото обкръжение. За да се представи в пълния си блясък и да направи добро впечатление, всякак се опитваше така да завърти разговора, че да дойдат нещата до "неговия" въпрос и тогава си изнасяше лекцията с гордост и самочувствие. Смешката се получаваше, когато част от публиката вече беше чувала неколкократно въпросното експозе  Laughing и някой евентуално се опита да го прекъсне... но неее  Naughty може би има все пак някой, който не е чул още или пък не помни от предишния път... така че за всеки случай речта биваше изнасяна отново и отново - със същите думи, със същите фрази и последователност (и жестомимика - много изразителна! - и добре репетирана), като научено наизуст стихотворение  ooooh!
Неизчерпаеми са идеите Муньовски, но засега толкова, иначе рискувам да си спечеля призово място в отсрещната тема  bowuu


Това звучи като класически Аспергер синдром или още познат като високофункциониращ аутизъм. Не познавам мъжа, за да съм сигурна, но по описаното от теб много ми звучи така. Това, че се е упражнявал вкъщи и е репетирал кратки речи по различни теми е заради недостатъците в социалното общуване и неразбирането на социалните кодове. Това че все е извъртал разговора така, че да дойде неговата тема, за да си ''изнесе лекцията'', както ти го наричаш, също е ужасно типично. Същата реч със същите фрази и последователност, жестове и мимика. Имах колега с тази диагноза и забелязах абсолютно същото и у него. Това изобщо не е за смях.

# 2 956
  • Мнения: 6 155
Само да уточня, че Аспергер и високофункциониращ в аутистичния спектър не е едно и също състояние и преди Фенрис да тръгне да ме репликира уточнявам, че психолог прати моето дете в Св. Никола за диагноза и  очакваше тя да е Аспергер, но поставиха друга с пояснението, че детето е високофункциониращо, но не е Аспергер.

# 2 957
  • UK
  • Мнения: 3 959
Рори е права, аз съм диагностицирана с аутизъм, но не Аспергер, който е в аутистичния спектър, но не е аутизъм. Дори при високофункциониращ аутизъм (хора като мен), характеристиките са различни, подобни на моменти, но не еднакви. Само че на мен поведението на този човек не ми прилича на такова от аутистичния спектър.

# 2 958
  • Мнения: 4 384
Аспергер е вид високофункциониращ аутизъм, но последното не се изчерпва с първото. Въпреки това описанието горе ми звучи много като Аспергер. Точно заради споменатите подробности. Написах горния пост, за да обърна внимание на пишещите тук, че странните поведения могат да се дължат на диагноза и състояние на човека и че това не е повод за присмех.

# 2 959
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Асоциалното поведение, наличието на комплекси, липсата на възпитание не е диагноза. Наличието им обаче е причина да съществува темата.

# 2 960
  • Мнения: 976
Един муньо много го засегнах Wink Кво ми трябваше да си вдигам тела ама.... Бил той някъде си и скивал "курвата" на еди кой си....Аз в шок и питам, защо така?
- Ами така Simple Smile
-Ми твойта "курва" дето беше любовница на ония дъртия помак "100 години" ?
Ееее, от тогава сме врагове Wink Помиярска история, просто понякога съм мила и изслушвам... а не трябва!

# 2 961
  • Мнения: 5 515
Нищо не ти разбрах.

# 2 962
  • София
  • Мнения: 11 495
И аз Rolling Eyes

# 2 963
  • Мнения: 17 629
аз го схванах за жалост. история от междучасието във втори клас

# 2 964
  • София
  • Мнения: 11 481
Един муньо много го засегнах Wink Кво ми трябваше да си вдигам тела ама.... Бил той някъде си и скивал "курвата" на еди кой си....Аз в шок и питам, защо така?
- Ами така Simple Smile
-Ми твойта "курва" дето беше любовница на ония дъртия помак "100 години" ?
Ееее, от тогава сме врагове Wink Помиярска история, просто понякога съм мила и изслушвам... а не трябва!

Историята наистина е помиярска и нищо повече

# 2 965
  • София
  • Мнения: 5 967
Темата назад е ужасно смешна. Признавам. Такива образи, ...човек книга да напише.
Ако съм писател на смешни къси разкази, сядам, чета тук и украсявам само малко преди издателството....  Grinning

# 2 966
  • Мнения: X
Няма да си първата. Wink

# 2 967
  • Мнения: 11 570
На познат Муньо мама му е заминала и той е сам. Изял де що има и ще готви боб. Муньо пари за готвена храна отвън не дава.
Звъни той, боб ще готвя, как?
Питам го в каква тенджера / исках да питам с каква вместимост/. - В алуминиева.
Разбрахме се криво- ляво, колко вода, колко шепи боб. Разговора се случва в 14.30.
В 20.30 звъни- боба врял, ама дрънкал. Досготви го до 23 де. Набърбокал вода догоре, пуснал на най- ниска степен котлона и чакал.
Хем дадох указания.

# 2 968
  • Мнения: X
Нищо мунско не виждам. Защо да е мунско, че не дава пари за готова храна, която обичайно е долнокачествен боклук, а иска да си сготви сам? За готвенето на боба, боб се готви дълго, нищо ново.

# 2 969
  • София
  • Мнения: 19 261
Ако е искал да се учи да готви за да яде здравословно,   щеше да е постепенно в присъствието на майка си и нямаше да дава такъв умен отговор за тенджерата. А който не умее - да си опържи яйца или картофи (ау, мъка те трябва да се белят)

Общи условия

Активация на акаунт