Номинации за Муньо - N-ти поред- ТЕМА 5

  • 716 644
  • 3 011
  •   1
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 29 351
Ники, вие малко лук ядете. На едно ядене слагам мин. 1 глава лук. Ако са по-малки - 2. Събота и неделя готвя по 2-3 манджи + салата, та горе-долу отиде 1/2 кило. Пред седмицата също готвя....

# 2 386
  • Мнения: 1 455
.......Отиване и връщане с влак. Отиваме с баща ми на гарата в Пловдив да я посрещнем - като взе да слиза тази ми ти жена (майка ми) с едни тенджери, кафеварки, миксери, сешоари, ний с баща ми гледаме така Shocked. А тя отговаря: "Какво се пулите? Такива неща се пазаруват от чужбина, а не шоколади Naughty"... Laughing

Малко след идването на демокрацията аз, майка ми и леля отиваме в Румъния да им продадем стекове цигари и някакви боклучета, подведени от приказките за големи печалби.
Върнахме се с пълни сакове костен порцелан, изящни чашки и пепелници, фигурки от духано стъкло и какви ли не дрънкулки. Мъжете като ни посрещнаха щяха да припаднат, баща ми пита майка да не би да отваря "Ресторант Дунав" с толкова чаши.. Satisfied

# 2 387
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз обикновено купувам продукти на бройка Simple Smile (зеленчуци) Ако се "запасим" обикновено изхвърлям. Само краставици мога да купувам на кило... синът ми може само на краставици да кара Simple Smile

Сгъвам снощи завесата от банята в хола. Нервя се нещо, щот не моа да намеря късата страна  и си мърморя под нос. Моя мъж вдига поглед от монитора за момент и казва "аз това мислех сутринта да го слагам на леглото на Алекс". Ококорвам очи, вдигам ръце, показвам завесата и само успявам да стартирам "ама..."
ММ набрал инерция "е да де, ама нещо не ми хареса". Аз пак само едно "ами..." успях да кажа. Накрая го прекъснах "ама това е завесата от банята и току що я свалих от там".
Била му заприличала на един от чаршафите. Ми такива точно нямаме и то с дупки от едната страна Simple Smile

# 2 388
  • Мнения: 11 345
Тамън ако се напиша сина /предполагам, че вече не му се случва, но подсигуряването и застраховането е в основата на цял бизнес/ ще е непромокаемо Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 окт 2017, 23:13 от the Дорис

# 2 389
  • Варна
  • Мнения: 932
Преди седмица-две половинът обявява, че рано в събота има да върши работа и на връщане ще мине през Метро, за да напазари, че имало промоция 2 на цената на 1. Прибира се той към обяд, аз нахранила челядта с палачинки и вече леко нервна, щото не го обичам неравенството 3 срещу един малки към големи, и то в почивен ден и той започна да вади покупки.
"Виж, зехтин. 2 за един" Гледам картинката, чета етикета. "Ъъъъ, ти ПРОЧЕТЕ ли какво купуваш?" На картинката се мъдри слънчоглед, грозде и някакви треви. Ни следа от маслина, а на етикета изобщо не се и споменава думата "зехтин". Така и не ми каза на каква цена е купил туй чудно слънчогледово масло.
На следващия ден си търся нещо в килера и намирам омекотител. После още един. И още един. И нещо ми напомня, че оня с промоциите се хвалеше, че течният препарат бил мнооого намален. Аз омекотител не ползвам. Купил 4, щото му се видяли много на далавера. Официално му забраних да ходи да пазари. Сам. ( Иначе в интерес на истината основно той пазари тези продукти. Явно не му е било ден).

# 2 390
  • Мнения: 807
моят звяр е влязъл в страхотна серия. Той говори по служебния телефон в хола, аз си гледам някакъв сериал на лаптопа  в спалнята. По едно време връхлита при мен - по боксерки и чорапи само - и бързо изстрелва -слизам до долу за малко, няма да взимам ключове , че ще мъкна пушки. Отговарям "ок и метни боклука" И чувам как затръшва вратата и асансьора чувам.....след минута се тропа на вратата . Нашия крещи - КАК МОЖА ДА МЕ ПУСНЕШ ДА ИЗЛЯЗА ТАКА! и размахва торбата. Аз не мога да дишам вече....Видял се хубустника в огледалото на асансьора и се усетил....

# 2 391
  • София
  • Мнения: 4 302
моят звяр е влязъл в страхотна серия. Той говори по служебния телефон в хола, аз си гледам някакъв сериал на лаптопа  в спалнята. По едно време връхлита при мен - по боксерки и чорапи само - и бързо изстрелва -слизам до долу за малко, няма да взимам ключове , че ще мъкна пушки. Отговарям "ок и метни боклука" И чувам как затръшва вратата и асансьора чувам.....след минута се тропа на вратата . Нашия крещи - КАК МОЖА ДА МЕ ПУСНЕШ ДА ИЗЛЯЗА ТАКА! и размахва торбата. Аз не мога да дишам вече....Видял се хубустника в огледалото на асансьора и се усетил....


Като си го представих и на мен ми стана смешно, ама какви са тия пушки, дето ще мъкне?
Да нямате оръжеен магазин?

# 2 392
  • Мнения: 724
Добре, че има огледало  Joy

# 2 393
  • Мнения: 807
еърсофт пушки

# 2 394
  • Мнения: 13 191
Какви са тези странни кубета?

Пратих мъжа ми за домати и пипер, той взел и малко арония- 2 кг!, да има...

# 2 395
  • Мнения: 12 782
Тия кубета са си точно по темата... някой решил че религиозни символи не трябвало да има по брошурите, сакън да не се засегне нечия чувствителност, та махнали кръстовете от снимките, затова изглеждат странно. Беше нашумяло доста из интернет.

# 2 396
  • Мнения: 1 401
Какви са тези странни кубета?

Пратих мъжа ми за домати и пипер, той взел и малко арония- 2 кг!, да има...

Извън темата - внимавайте с аронията, мъжът ми така донесе килограм от нея, разпределихме по торбички и в камерата (нямаме фризер) Вадим сутрин и ядем по лъжица - за здраве, сила,  антиоксидант - така му казали. Но той, нали е двойно кг на моите - ял по две лъжици. След месец потърси специалист за кръвното, високо беше - чак и сериозни хапчета му изписаха. Тръгнахме да размишляваме ние освен евентуален стрес, друго има ли налице - сетих се да прочета за аронията. Ми то си пише - всичко й е прекрасно, само един дебело подчертан минус - повишава кръвното налягане... Спряхме я и двамата.

# 2 397
  • Мнения: X

Извън темата - внимавайте с аронията, мъжът ми така донесе килограм от нея, разпределихме по торбички и в камерата (нямаме фризер) Вадим сутрин и ядем по лъжица - за здраве, сила,  антиоксидант - така му казали. Но той, нали е двойно кг на моите - ял по две лъжици. След месец потърси специалист за кръвното, високо беше - чак и сериозни хапчета му изписаха. Тръгнахме да размишляваме ние освен евентуален стрес, друго има ли налице - сетих се да прочета за аронията. Ми то си пише - всичко й е прекрасно, само един дебело подчертан минус - повишава кръвното налягане... Спряхме я и двамата.

mi6u-to, точно обратното е - аронията понижава кръвното налягане и се препоръчва на хипертоници. Родителите ми имат насаждения поне декар с арония от време оно и съм много добре запозната със свойствата на плода. Аз съм с ниско кръвно по принцип (след две кафета сутрин съм с горна граница 90, по-рядко 100 ooooh!), а след прием на арония съм пред припадък.

http://health.bg/14590/aroniia-protiv-visoko-kryvno

http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/7140

# 2 398
  • Мнения: 10 379
Аз така като вдигнах кръвно - пия кафе след кафе да ми мине главата и след третото двойно отидох да меря на баща ми кръвното. Реших да си премеря и мойто кръвно - и паднах! Беше над 200

# 2 399
  • Мнения: X
Аз така като вдигнах кръвно - пия кафе след кафе да ми мине главата и след третото двойно отидох да меря на баща ми кръвното. Реших да си премеря и мойто кръвно - и паднах! Беше над 200

В твоя случай - вместо кафе, ще пиеш арония Peace. Аз дори през бременността не успях да вдигна кръвно до 120. Лекарят, който ме следеше всеки път ахваше като ми измерваше кръвното - с доста зор, апаратът отчиташе 90, защото бях понамалила кафетата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт