Голяма трудност се задава! Януарчето гърнето опознава!

  • 22 735
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
Киша, май има само 3 вида пюрета, чиито бурканчета стават за кухнята:
Бебо (произвеждат ги Ганчев), Малечко  и Ам Ам.

# 16
  • Мнения: 164
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор.
Запис в новата тема.
Това наистина не е истина много активност.
Мим  не само ти си със заслугите  smile3532

Моник  ужасно е това което ти се е случило, много неприятно.

Било каквото било , осрали се ,наяли се,грамотни и неграмотни, пак сме си ние, което е добре.

Много са сладки бебчетата ,всичките накуп, много ти пълнят душата.И заглавието на темата си го бива.
Криси браво за крачките ,дано се умножават.

# 17
  • Мнения: 31
Дони, аз май без да искам съм станала кръстница на темата този път с моята епична мелодрама  Joy ! Ама майката на януарчето и тя е намесена в опознаването на гърнето, пък е останала неотразена в заглавието  Wink
Момичета, мерси за идеите и инфото за найлоните за гърне, знам ги, виждала съм ги на картинка, ама издирвам безрезултатно от една седмица да купя такива, та освен наиситна да опитам с обикновени. Дано само не се изхлузи тогава Рафето от гърнето, че иначе се крепи много героично.

Гери, направо ме покруси! Аз тука събирам чинно буркани в една торба! И всичките ми са Семпер, тук таме по някой Сънвал!Ми сега откъде ще търся буркани за до 3 ноември, абсурд да ги събера! Освен и за това да пусна тема: "Заменям употребяван буркан Семпер за НЕ/ употребяван такъв, годен за детска кухня"  Joy

Мацки, не мисля, че някой тук е имал предвид малки букви и някоя друга пропусната запетая! Чак толкова не сме издребнявали, та сега вече всяка една да се взира и притеснява и да го приема лично  Joy
 Всички знаем какво е да бързаш да напишеш нещо с дясната ръка, да гледаш да похапнеш с лявата ръка, с единия крак да крепиш бебето, а с другия себе си едновременно. Момичетата посочиха - имаше наистина един-два примера на уникална системна неграмотност. Не че на мен ми е пречело особено, признавам си, че не съм се хабила излишно да се мъча да ги чета тези постове, или пък напротив, чела съм ги с особен интерес, ама наистина се стигаше до абсурди и нямаше как просто да го подминеш, без да ти направи впечатление  Crazy

А за отбиването - ами аз от 6ти до 9ти месец постепенно махах по едно кърмене и замествах с хранене.Казвала съм си и преди, че аз съм за кърмене на поискване до към 3месец , после съм твърдо за създаване на режим. Иначе лично на мен много изтощително ми идва, а и бебоците рязко нахитряват и е много по-трудно да ги организираш според взаимното (чети: твоето си  Wink) удобство. Първите 2 седмици ви бях писала, че се видях в чудо, но после постепенно кърмата си намаля. Накрая го кърмех само рано сутрин по малко като се събуди. После заминахме с мъжът ми да си починем и като се върнахме, Рафето беше забравило как се цока. Последното кърмене ми беше на 22 септември, а аз все още произвеждам по съвсем мъничко кърма, но хапчета не съм взимала: стана си постепенно и естествено и за двамата. Доста лесно, защото аз от третия месец спрях кърменето  на поискване, нямахме и нощни хранения. Умишлено се стараех с нищо да не му стимулирам нощните будения. Явно, че аз нямам какво особено интересно да споделя по въпроса,  всичко при нас по най-баналния начин, дано е от полза.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 12:44 от Angelviolet

# 18
  • Мнения: 429
Зари, това с бурканчетата по-добре го провери, може различните кухни да имат различни изисквания  newsm78 Аз съм чувала, че трябва да са от бурканите с винтчетата или т.нар. "twist off"

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Зари, за нашата кухня стават, споко Wink Аз нали онзи ден им занесох 30, понеже ме бяха помолили. Иначе за записване си трябват 6. Ама готвачката ми е симпатична и се оплакваше жената, че често идват без буркани. Или пък докато пълнят дажбите и от горещото се пукат. Викам си тъй или иначе ги хвърлям, я да бъда полезна.
Моник...то какво и да кажа. Ние по тази причина сме с камери навсякъде, ама такъв ни е и квартала де.
Аз не знам моя посерко дали ви го показвах, ама ей го на

Иска не иска, сутрин брат му държи да мътят заедно. Голяма драма настава, когато бебе се изака примерно, а Бате не е - мамооо, ама мойто не излиза hahaha
Тъй, айде стига с фекалиите, че замириса, пък обедно време, има и гнусливи Joy

# 20
  • Мнения: 2 122
Преслава я отпишете, скоро няма да се запознава  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 31
Мерси, Гери, ще ги питам. Обаче свеки като ги попитала, те й казали, че всичко щели да й обяснят като отидела на 3 ноември. Все едно за 2 дена мога да им събера нови буркани ако не ги харесат моите  ooooh! И да ти кажа, че ако на мен ми се беше насъбрало това, което ти изживя с ходенията по доктори, едва ли щях да  успея да се справя и наполовина толкова стоически и героично като теб. Или пък ако не дай си Боже, имахме проблема с атопичния дерматит като Данинцето или наследствена алергия като при други бебенца-това са си

 Аз затова казвам, че е жив късмет - то е лесно да си спокойна и уравновесена майка като имаш условията за това, съвсем друго е като се сблъскваш с изпитания и проблеми. Мисълта ми е, че има тип хора, които като нямат драми-сами си ги създават и измислят за разнообразие. Не че не мога да го приема това толерантно, ама е до един момент, след което ти идва в повече и ти става досадно  Grinning И да не стане пак разправия: говоря по принцип, не визирам категорично никого  hahaha

Аа, мерси много! Как пък не се сетих да те попитам теб верно!  
Всички са уникално сладки, яхнали дълбокомислено гърнетата! И да ви кажа, понеже не бях виждала повечето беби от доста време-много са пораснали и са се разхубавили, абсолютни разкошковци, да са живи и здрави!  
Мини, не ме подхлъзвай по наклонената плоскост, моля те! Че ме влече не знаеш как просто!

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 13:52 от Angelviolet

# 22
  • Мнения: 774
Тц, тц, тц, гледам и не вярвам на очите си! #Shocked Голяма тарапана тук! Добре завърнали се на всички, които не бяха писали от векове! Много ми липсвахте всичките!  love001

Аз да се запиша, дет се вика, че докато се върнем с Ивка от разходка, да не изпусна темата, да сте я изписали вече. Mr. Green

# 23
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Уф, че миришееее /както казват в една тъпа реклама  Mr. Green/

За отбиването- точно месец е днес, откакто въобще не кърмя- една вечер в момент на прозрение си зададох въпроса защо ли уж накърменото ми бебе плаче, когато го сложа да спи. Отговора намерих на следващата вечер, след като му дадох АМ и, О, Чудо. Заспа.
Това сложи край на вътрешните ми терзания да кърмя, или не!!
Е сега имам моменти, котаго ми липсва усещането за хранещо се дете, но пък врякането не ми липсва.

Копривке, Алекс едно време като се отби му давах кис.мляко със захар, че и той никакво АМ не искаше.

# 24
  • Мнения: 19
Копривке , и  аз поради същите причини отбих Алекс . На мен кърменето не ми липсва ,  а си мислех  , че ще ми бъде трудно и  ,че ще има носталгия . Доскоро пищните ми форми  bombs вече не са пищни , на за сметка на това другите части на тялото ми са си все още пищни  smile3511 smile3514.

С гърнето никак не се спрявяме , дакато го сложа, той  вече е свършил работата в памперса .

Ето ви едно бобче в гърненце  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 900
При нас в "Младост" НЕ приемат бурканчета на Ганчев. Искат си старите бурканчета от детски пюрета.  Tired

# 26
  • Мнения: 20
Моят Убавец пропи АМ след като прояде кисело мляко, но от седмица кърмата ми се регулира и спрях да му давам АМ, но кисело мляко в комбинация с бисквити много му харесва. Копривке, мен Доника ме посъветва за киселото мляко и не съжелявам, че съм я послушала, дори напротив- Дони, още веднъж   bouquet  

Моник, много неприятно това, което ви си е случило особенно от финансова гледна точка и най- вече всъщност.  Confused
Натали81, споко за килограмите и съм в клуба на цоцоланите. Застанах на едни 62кг. и не мърдам, то не че пазя някаква диета, дори точно обратното от нищо не се лишавам, ама за моята височина е добре да съм - 10кг.  Cry

# 27
  • Мнения: 83
Здравейте януарски мами! Аз пък със срам да си призная още не съм взела гърне.. ама като я знам щуравата, повече от 30 секунди няма да се седи там Sad Дали да не взема някое гърне с повече атракции  newsm78 Ама вашите колко са слагки по гърнетата.. и  ако можеше само там да седят, че да живнем и ние тук във форума  Whistling

# 28
  • Мнения: 2 122
ох, Моник, забравих да изразя съчувствие за случилото ви се  Hug горе главата и само напред  Peace

аз ще отбивам като направим година, чудя се дали да не почна малко по-рано опитите за хапване на АМ  Peace
кисело мляко ще дам след 13-14 навършени месеца, Стефания тепърва сега прояде, да живеят рекламите ниноооооооооооооо нинооооооооо данонинооооооооооооооо  Whistling

# 29
  • Мнения: 1 541
Monick, съжалявам за това, което ви се е случило. Аз най-много бих преживявала снимките и инфото на компа. Преди време имаше някакви наченки на вирус.... аз се шашнах и всичко беше качено на дискове. Компа така и не се скапа, де, ама все пак всичко си беше на сигурно. Това ме подсеща пак да направя един бек ъп.
В нашата кухня не приемаха на Ганчев бурканчета - аз лично давах на АМ АМ. Пробвайте с винтова капачка, ако се затваря, значи ще ги вземат - то това е изискването, а не в дизайна на бурканчето, например Laughing И аз не знам от къде ще ги събирам, но като гледам с какви темпове вървят номерата, то и реда скоро няма да ни излезе. Сега мисля да пробвам Ян Бибиян частна кухня - някой ползвал ли е?
За отбиването - ейй, че вие половината сте се справили вече. Браво на вас... ooooh! Дари може да заспи при друг, в смисъл не е толкооова болезнено, че да трябва само на гърда да заспива, иначе си мрънка като излезна от стаята, ама аз вече не и обръщам внимание - така де, и аз съм човек Naughty
През нощта обаче си яде - не знам дали се успокоява, дали е гладна, защото я тръшвам до мен давам цица и отнасям плувката преди нея. И кво - ако не и дам цица, какво да и дам? Вода не пие. Трябва да я разнасям на ръце, а съм забелязала, че в борбата "я сега да видим кой кого" , обикновено тя побеждава. Всеки път ме надвива и аз съм се отказала вече. Имам си и един мъж Козирог вкъщи и смея да твърдя, че от зодията идват нещата. Нещо като се науми, докато не стане тяхната, няма спиране.
Мисля да изчакам още с кърменето, не ме гони връщане на работа, само онова досадно чувство, че сме скачени съдове....
ПП. еее, Дони, моето дете като не му давам да опознава гърнето, сега не ми е актуална така темата. Ще взема да фръцна пъъъък. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Grinning Joy  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт