Юлска мама чака с нетърпение сърчице да чуе с умиление. Teма No 2

  • 17 404
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
Miss D, то вече си има сърчице, но не е сигурно дали ще се улови от ехографа по това време. Аз се разочаровах на прегледа, че не се чу сърчице, но какво да се прави; следващия път, когато ще е по-голямо, ще се чуе!  Hug

# 16
  • Мнения: 723
Здравейте от мен в новата тема  bouquet

Аз днес цял ден си лежа и почивам. Снощи ми се появи много бледо, ръждиво зацапване - 1, 2 капчици. Не са се появили никакви по-различни болежки, а и понеже ми е първа бременност, не знам дали е нормално или не. newsm78 Утре мисля да се обадя на лекарката ми и да се пробвам да отида и да ме види. Поне за собствено успокоение. Иначе, с точицата сме се разбрали да си седи в мен на топличко и да си кротува до юли месец  Heart Eyes

Miss D, в предишната тема бях дала линк към един от калкулаторите (има го в първата страница на и на тази темата), който показва на коя дата би трябвало да се чуе сърдечна дейност.

Ето го http://www.rund-ums-baby.de/tools/kalender/kalender.php3 Търси "erste Herzaktionen" В последното поле се пишат дните на цикъла ти  Peace 

# 17
  • Мнения: 11
Леле,че сте бързи..мен два дена ме нямаше и нова тема даже има..  Grinning

# 18
  • Мнения: 137
Добър вечер:)

Заглавието е страхотно  Hug

buggy-->   аз си мисля , че не е притеснително, но най-добре наистина е да те види лекар.

Добре дошли на новите момичета:)

Лека вечер

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хоп и аз в новата темичка.  Mr. Green Благодаря на всички,които се потрудиха тя да е факт.  Hug
Следобяд с таткото ходихме на дъъългаааааа разходка в морската, много добре ми подейства. Колко много бебенца имаше на разходка, вече се заглеждам и по количките.  Mr. Green
honence, твоето представяне така ми напомня за нашата история с таткото, ей така точицата стана за 1 ден докато си беше в Бг.  Mr. Green От един град сме и може по-нататък да се запознаем и лично, така като гледам ще си бременеем без татковците.
Wonderland, мен в началото ме наболяваше корема ниско долу, но вече отшумя, пиех нош-па, сега го вземам само преди да пътувам (наложи ми се малко повечко тези дни). Болничен не смея да си взема, тъй като нещата с осигуровките не са ми наред и не мога да си направя това удоволствие да прекъсна да работя, докато не си уредя нещата, а по принцип имам право от другия месец до края да изляза в болничен, тъй като работя в химически завод. А и гинеколожката като чу за този факт веднаги ми предложи болничен. Иначе, за да не разбере шефа може да има начин да се напише друга диагноза.  newsm78

Имам само 1 забележка за темата. Ако може да се слага линк към старите теми.  Flutter

# 20
  • Мнения: 63
Честита ни нова темичка, мами! Благодаря на момичетата, които се постараха тя да изглежда така добре!
Аз съм от групата на сравнително кротките бременни до момента - гади ми се по малко, най-много вечер, но не прегръщам тоалетната чиния, уморена съм и ми се спи постоянно, адски ме болят гърдите и понякога матката - но това е нормално, нали всичко расте. Оглупяването също не ме подминава и понякога ме поставя в неудобни ситуации, но за сега дори не мога да се оправдая с бременността си пред другите, защото само аз и съпруга ми знаем. Дори на родителите не сме казали - искаме първо да чуем сърчицето, да разберем дали е едно бебчето и едва тогава. Не е суеверие, просто до сега не ме е прегледал лекар и предпочитам да почакам.
Прочетох линк-а за раждането и останах изумена. Не се съмнявам в истинността на историята, но понеже не съм раждала в България, и моето първо раждане беше естествено се озадачих, че такова незачитане на желанието на една майка е възможно.
Подкрепям напълно инициативата за не насилие, за правото на една жена да роди естествено и нормално (колкото и време да и трябва), правото да прегърнеш и веднага да накърмиш детето си (моя син е кърмен до 2 години).
Това не е за всички, знам! Има майки, които по друг начин разбират нещата, но когато една майка иска да направи нещата по естествен начин това е нейно право!

# 21
  • Мнения: 0
Благодаря за приветствията за добре дошла в темата,
ена благодаря за личното  bouquet

За протокола, на 34 год. съм от София , имам едно момченце на 4 и половина и сега се надявам да имам и едно сладко момиченце, но както всички тук си пожелаваме само да са ни здрави и силни бебчетата а другото е без значение.
Аз след 2 седмици съм на лекар и тогава ще съм спокойна. Иначе не ми се повръща, гади ми се отвреме навреме, вие ми се свят, гърдите са леко напрегнати, всичко в норма, но така бях и предната даже и по леко.
Прегръщам ви и само хубави новини искам да чета.
 Hug

# 22
  • Мнения: 78
Ето ме и мен в новата тема Simple Smile Привет на новите мами. Аз питах гинеколога ми и акушерката ми и двамата са твърдо против ваксините против грип, защото няма доказателства че не вредят по никакъв начин на плода. И аз се отказах да си слагам. Вие носите ли вече сутиени за бременни? и какви са тези сутиени? Мен вече са ми отеснели всички и ме стягат и ме болят и от студа... Аз като нах малка тука и най неопитна смятам да се запася с книги да се пообразовам  Laughing препоръчайте книги, коя е добра и нова, че има доста но повечето са от преди 7-10 години....

# 23
  • Мнения: 78
Мами, малко съм притеснена и имам нужда от съвет. Мъжът ми се прибра от работа леко подкайки и го боли гърло. Киха, кашля  Shocked какво да правя? какво да му дам? Късно е вече да звъня на доктори. А ме е страх да не разболеем бебчо, ако е грип? Confused

# 24
  • Мнения: 682
Jessika , спешно може Осцилококцинум, ако нямате пробвай с подръчни средства-чай, топло мляко, парацетамолче, нещо такова.Разтривка с нещо затоплящо.А ти също пий чайчета за бременни и топло мляко.

# 25
  • Мнения: 1 436
Чудя се аз защо никой не пише в старата тема, а вие тук сте се преместили  Laughing

да разберем дали е едно бебчето
Има ли реална вероятност да са повече  Grinning?

Оревах орталъка за гаденето, а като чета, май на мен леко ми минава - поне порцелановия трон не прегръщам.

Сутиените ми не ми стягат още, но определено си преливам. Като се има предвид, че хич не почнах със скромни размери, да видим докъде ще я докарам.

За раждането съм съгласна с offioly.

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 23:03 от Juturna

# 26
  • Мнения: 28
Я и аз да се запиша в новата темичка Simple Smile

Miss D в 7 г.с. трябва вече да се чуе сърчице Simple Smile Успех!

# 27
  • Мнения: 108
Кой пак го тресе безсъние-мен.Кой пак му се гади-на мен. Sad
Детето ми вдигна тази нощ температура - 40 градуса и не съм и заспивала.Толкова се шашнах,че забравих с какво се сваляше температурата с  белтък или жълтък на яйце. Crazy
Ох,като почне на човек да не му върви и край. Close

# 28
  • Мнения: 1 436
с какво се сваляше температурата с  белтък или жълтък на яйце. Crazy

С белтък  Peace

# 29
  • Мнения: 108
с какво се сваляше температурата с  белтък или жълтък на яйце. Crazy

С белтък  Peace

Аз намазах и с двете за по сигурно и спадна почти веднага.Сега спинка мишленцето ми.Май ще се гледаме днес у дома.

Общи условия

Активация на акаунт