Отговори
# 375
  • Мнения: 15 619
Така като чета внимателно, май наистина имате някакво лично отношение към г-жа Цветкова. Очевидно не е "третирана" като другите.
Примери!?

# 376
  • Мнения: 4 916
Нарушено правило-факт.Нарушено друго правило-факт.Рецидив-факт. Намеса на администратор,модератор-факт.БАН .Точка.
Кое му е толкова сложното за разбиране?


Сложно за разбиране е защо едни ги режат веднага, а други си разиграват кончето както си искат.
Също така е сложно за разбиране как така три четвърти от форума е убеден, че тримата с бан-а са вдигнали шума и са ходили по медиите.
Съгласна съм, че темата вече е за заключване.

# 377
  • Мнения: 58
Да го кажем така: ако правилото е "модератора трябва да каже 'здрасти' на всеки потребител", то спора не е за това как или кога го прави: дали е с усмивка или не; дали е веднага или след като е станал и е пил кафе; дали са видяли потребителя, че влиза или са подреждали стока в склада и т.н. Въпроса е - дали са му казали "здрасти". Казали са му.

Или така: Има много теми и няма гаранция, че модератора чете точно темата или страницата, която вие четете в момента - но всеки може да кликне "информирай модератор". Ако всички потребители бяха роботи и ако форума се модерираше сам (автоматично), то тогава броя кликвания на "информирай модератор" щеше автоматично да каже "бан".

ПП: Пражка пролет - кафе с усмивка и преди моето (кафе), бих направил само на милото (примерно). Не се извинявам, че теб не те третирам така.

# 378
  • Мнения: 12 687
Честно - не ми е никак радостно.  Tired
Никога не съм обичала медийния шум и винаги съм се опитвала да бягам от публични изяви.
Въпреки многобройните предложения за интервюта, участия в радио и тв предавания, са изключително малко случаите (може би 2-3), в които съм се съгласявала.
Отказвам и интервюта. Не ми се влиза във фокуса на медиите, дори когато насила ни набутват в него. Не търся популярност, а сайтът смятам, че няма нужда от допълнителна такава, освен в случаите, когато е необходимо да се популяризира кауза/петиция/благотворитена акция, стартирала от тук.

За което безкрайно ви уважавам. Но сте в такова положение, че понякога няма начин. Форумът е сила, гражданско общество. Което е много по-страшно, отколкото ако бяхте просто бизнесмени.
Съжалявам, че точно сега ти се случва. Но виждаш, че имаш подкрепата на много хора. И виждам, че за вас форумът не е просто начин за печелене на пари.
Пожелавам  ти здраво бебе.

# 379
  • Мнения: 984
Аз пък съм била свидетелка как от една нежелана популярност печелят само тези, които изобщо са повдигнали въпроса. Справка - варненския льо кмет и общинския съвет срещу родителите за детските градини. Троицата само чака някой да и излезе на гюме в публичнот пространство. Партията кърмилница ги учи още в отделенията как се унищожва противник. Има майстори на спорта, но има и слабаци. Добре, че тези тримката са от слабаците.

Ление, стой си зашеметена. Така изглеждаш значително по-смислено.

# 380
  • Мнения: 2 386
Известно време не съм влизала и това заглавие ме опули.  Shocked Наистина ли могат да паднат толкова ниско?

Връщам се да чета подред, макар да ми е ясна идеята отсега..

# 381
  • Мнения: 4 916
пп - изтривам, че темата ще се отплесне в съвсем трета посока.

# 382
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 863
Четох, четох и едно не мога да разбера - защо Мама и Тати трябва да се оправдават, за това, че са вършили както трябва работата си newsm78
Има ли правила форума? Ние всички, с регистрацията, съгласяваме ли се с тях? Задължени ли сме да ги спазваме? Тогава защо се обясняваме и говорим за дискриминация? Има три нарушения и модераторите са спазили правилата на сайта.
Най-лошото качество на българина е, че не е научен да спазва правила и от там идват големите беди.
Тук правилата са, за да се спазват и няма за какво да се оплакват разни екземпляри, че са приложени върху тях.
И да, имат право да подадат жалба, ама първо да бяха прочели какви правила са подписали Peace
Мама, пожелавам ти много спокойствие и да е по-леко до края! Съжалявам, че в такъв момент се налага да преживееш такива неща Confused

# 383
  • Мнения: 12
Така като чета внимателно, май наистина имате някакво лично отношение към г-жа Цветкова. Очевидно не е "третирана" като другите.
Понеже го писах в дискусията в hardwareBG.com - според личната ми статистика, а тя е много богата (при нас бановете обикновено са с картони за нарушения, т.е. потребителят получава съобщение, когато му дам наказание, а бан-ът е крайна мярка), досега не съм бил с "лично отношение" към едва 4 потребителя. Вчера се появи петият - призна, че си е знаел, че  еза картон. Съотношение на "с лично отношение" към "безпристрастно модериране" - 5000:1. Трябва да съм наистина лош модератор, явно. Подозирам, че Мама и Тати са от същия вид  Mr. Green

Ако не ме разбереш  - аз и не държа, свикнал съм, като модератор... Laughing

Между другото, намериха се и други хора, които мислят, че това ... нещо може да е с цел създаване на прецедент. Искрено се надявам да не е така, разбира се.

# 384
  • Мнения: 521
Прецедент може да стане, в случай че "ония" успеят да докажат, че това нет-пространство, наречено БГ мамма, и което е чужда юридическа собственост, всъщност е тяхно.
Но когато става дума за място, с определени и работещи правила, не виждам защо плачат.
Защо се бърка анонимността и необятността на интернет, с необезпокояваните възможности за полюция?
Да си цапат в своя двор. Май им отделихме достатъчно думи, и време. Laughing

# 385
  • София
  • Мнения: 12 703
Така като чета внимателно, май наистина имате някакво лично отношение към г-жа Цветкова. Очевидно не е "третирана" като другите.
Между другото, намериха се и други хора, които мислят, че това ... нещо може да е с цел създаване на прецедент. Искрено се надявам да не е така, разбира се.
Може да стане прецедент, ако сме в САЩ. В България правото не се основава на система от прецеденти, а на закони.  Wink

# 386
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Разбирам, че са наранени от шамара, който им нанесе българският народ на изборите, но са сбъркали "църквата" в която се опитват да се молят.  Praynig
  Има и транквиланти за случая.

# 387
  • Мнения: 12
Може да стане прецедент, ако сме в САЩ. В България правото не се основава на система от прецеденти, а на закони.  Wink
Не говоря за правен прецедент с оглед да се ползва от съдебната власт, а за прецедент, на чиято база да бъдат предлагани промени или допълнения в закони. За съжаление у нас трябва да стане нещо тежко, за да се променят нещата на високо ниво и е напълно възможно дова да е такъв опит.

Чудя се дали да не пиша на http://www.bogomil.info/, той меко казано доста се интересува от интернет права и свободи. Основно от свободи, и с право, щото поне в интернет мога да бъда свободен от тая безумна държава..

# 388
  • Мнения: 3 705
Не говоря за правен прецедент с оглед да се ползва от съдебната власт, а за прецедент, на чиято база да бъдат предлагани промени или допълнения в закони. За съжаление у нас трябва да стане нещо тежко, за да се променят нещата на високо ниво и е напълно възможно дова да е такъв опит.
Чудя се дали да не пиша на http://www.bogomil.info/, той меко казано доста се интересува от интернет права и свободи. Основно от свободи, и с право, щото поне в интернет мога да бъда свободен от тая безумна държава..
Здравейте Simple Smile.
ОФФ/
Интересно, значи не само аз си го мисля. Наскоро четох за наложени глоби и някакви наказания за  хора, погазили грубо правилата на нетикета и възползвали се от сайт за лична реклама и очерняне на конкурентите си ( що ли не запазих линковете...) - това е добре всъщност. Преди време пък се заговори за облагане на собствениците на сайтове и блогове с данъци. Дори беше цитиран действащ член от някакъв кодекс или закон, по който е възможно това да стане. Съвсем скоро бяха публикувани промените, предложени в Закона за електронните медии. И това :
http://semkiibonbonki.blogspot.com/2006/06/blog-post_28.html
Изобщо.. колко им е да се възползват от всеки нашумял случай, за да инициират поправки в действащите закони.

По темата: Правилата са тези, които осигуряват свободното общуване във форумите. Когато някой ги наруши, то трябва да бъде предупреден и отстранен ако трябва.

Към Мама - Пожелавам ви успешна бременност, здраво бебе и дано сегашните тревоги и проблеми  се разрешат във ваша полза. Късмет.

# 389
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Да дадат под съд и Българският народ, който ги дискриминира на изборите!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт