Отговори
# 330
  • Мнения: 5 710
извинявам се, тази тема за какво е?
Всички да се възмутим от хората, подали жалба и да покрепим Мама и Тати в борбата? От предаването стана ясно, че имат подготвен адвокат, който ще се обърне към който трябва за сопата, пристигнала по пощата, хората имат право да протестират, както намерят за добре , има явно и орган, който да реши казуса. тук какво бистрите?
подкрепям Минзухарова , мдам.

# 331
  • Мнения: 3 835

Мдам, какво подкрепяш, ти с тия хора работа има ли си? Минзухарова има ли си е? Сериозно и наистина да сте наясно за какво и какви хора иде реч? За сблъсък на реалности, просто някои хора трябва да влезнат в час.

# 332
  • Мнения: 5 710

Мдам, какво подкрепяш, ти с тия хора работа има ли си? Минзухарова има ли си е? Сериозно и наистина да сте наясно за какво и какви хора иде реч? За сблъсък на реалности, просто някои хора трябва да влезнат в час.

Е хайде сега, и врага е посочен. Класика Rolling Eyes Не съм имала работа с тия хора. Ти познаваш ли ги?  Аз видях един мустакат чичо на телевизора, изслушах го, изслушах и адвоката.  Случват се такива работи, Пина. Идва някой, не се чувства ОК, подава жалба. Какво страшно се е случило ( изключвам епизода със  сопата, разбира се!), обясни ми.

# 333
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
10cent's :
 - Защо правилата за всички потребители ще са едни, а за НЯКАКВИ партийни велможи-нелможи, други? Не чу ли - било "препоръчиталено", те да се разберат с модераторите  Sick #Cussing out ЗА какво да се разбират, че правилата на този форум висят от "сто години" и само те са пропуснали да ги прочетат? Или трябва да се разбират на принципа " Да почерпим, ако може, та да не пишеме акта?", щото заради този нещастен подход хиляди души са измрели в тая страна???
И това, всичкото, защото се чувстват задължени да са "мембъри" в този форум?, щото заплатите ще им секнат, че са пропуснали златни шансове, а те и семействата им ще измрат от глад и жажда поради факта ...че не са пълноправни членове на този форум и не са развили поредния си флууд под формата на някаква политическа пропаганда???


 Ами аз точно затова харесва форума, защото БАН се раздава за заслуги, а не по впечатления. При това справедливо! Ай сиктир на разни хрантутници, дето за всичко все някой ще трябва да ги оправя... Сакън, щото без чичкото с очилата форумът ще се катурне стремглаво надолу и ще потънем всички из недрата на земното кълбо... ooooh!

Да попитам - защо не съм получавала бан никога?
Да доложа - чела съм правилата и ги спазвам най-вече заради собственото си достойнство.

# 334
  • Мнения: 5 710
Ох, нещо явно не говоря ясно, или емоциите ти са силни и не ме разбираш, Lioness.
Аз не защитавам въпросните хора. Просто съм ОК с правото им  да протестират, както намерят за добре, àко и да са от БСП  Simple Smile  Това е, по-кратко не мога да го кажа.


+ лично явно съм увредена от времето на комсомола, но от  думи, като 'устав' и 'доложа' тръпки ме побиват.

# 335
  • Мнения: 592
10cent's - аз те разбирам и не знам какво работиш, но говориш като безпристрастен съдия, тоест както трябва. А темата тук е някои да изкажат по-емоционално подкрепата си на Мама и Тати в тази наистина ясна ситуация и за съжаление, всеки който не е по този тон се освирква. Не се впечатлявай! И без тяхната подкрепа каквото трябва ще се случи!

# 336
  • Мнения: 12
Ох, нещо явно не говоря ясно, или емоциите ти са силни и не ме разбираш, Lioness.
Аз не защитавам въпросните хора. Просто съм ОК с правото им  да протестират, както намерят за добре, àко и да са от БСП  Simple Smile  Това е, по-кратко не мога да го кажа.


+ лично явно съм увредена от времето на комсомола, но от  думи, като 'устав' и 'доложа' тръпки ме побиват.

Не споделям напълно мнението ти. Администратор съм и съм част от екипа на hardwareBG.com - един типично мъжки форум, който няма да настигне bg-mamma.com като посещаемост, но пък е и още по-честа арена за политически (както и расистки, фенски и т.н.) спорове. При нас решението е по-радикално, макар че по правила е формулирано по не по-различен начин - забранени са политическите агитации и всякакви прояви на дискриминация. Оттук натам имаме "вътрешно" тълкувание на правилата, заради което трием теми, които има изгледи да прераснат в политически спорове, конфликти или агитации още в зародиш, точно с оглен вечното им превръщане в поле за изяви на по-активни потребители с желание да спорят или агитират. Погледнато реално, в случай като тукашния, при нас участниците "с правата", щяха да са получили едноседмичен бан (заради системата за даване на картони) или просто мненията им щяха да бъдат изтрити (по-вероятно първото поради свързаността им с определена партия) още в самото начало, след което историята като нищо би могла да се повтори, ако и да не стигне до телевизия поради самото естество на форума (представям си този водещ как обяснява за един компютърен форум и политика, опази боже).

Онова, което лично мен ме притеснява, е не, че си търсят правата, а че парадират с липсата на политическа обвързаност на потребителските си имена, като обаче не пропускат постоянно, вмъкнато където може, да обясняват, че са от БСП. Което разбрахме от самото начало и явно е база (в допълнение към нарушаването на правилата) да им бъде спрян достъпа. Т.е. не само са достатъчно нахални да нарушат правилата, бидейки политически обвързани, но и после обясняват, че те са от БСП, но иначе не са писали като активисти на партията. Съжалявам само, че адвокатът пропусна да посочи това, защото лично на мен ми мирише на лош опит в PR-а (съставен на база "и лошата реклама е реклама") да се набира популярност на гърба на bg-mamma.com (ясно е, че това ще се разнесе от потребителите.

От подобно нещо не е застрахован нито един форум. За съжаление водещият явно нямаше желание да изслуша госпожата от КЗД, която се опита да обясни, че под съмнение се поставя само обективната преценка дали жалбоподателите са действали на политическа основа, а не самото спиране на достъпа или нарушаването на правилата, ако има такова, иначе тя го каза добре. Пак не без малък пропуск - това, колкото и да е на потребителите, които го съставят, е частен форум, и, в интерес на истината, ако от bg-mamma.com правеха нещо поради политическа пристрастност (не бих ги съдил и за това, все пак - тяхно чадо е, ако решат да забранят не дискусиите с политически уклон, но и приказките за презервативи, никой не може да ги спре, тъкмо повече бебета...), би им било по-лесно просто да направят едно по-сериозно триене в базата...

Без да съм запознат със случая извън това, което видях в един TV клип, подкрепям собствениците и модераторите просто, защото, дори и да е било поради грешка, още никой не е измислил начин модерирането да се прави от роботи, а полемиките с всеки отделен потребител за нарушаването на правилата от негова страна, макар и желани от участниците по форуми, са невъзможни, освен ако модераторите не са на пълен работен ден (и на три смени, ако може), а ако все пак господинът от БСП (дори не запомних на какво друго е член, просто спомена партията си твърде конкретно и не се спря толкова сериозно на това в качеството си на какъв е бил във форума, въпреки политическата си принадлежност) се е опитал да се възползва - с пълно право могат да го пратят да почива.

Две малко несвързани мнения:
- Това с "дървеното нещо" пред вратата вече отива твърде, твърде далеч. Ако всички ние, по форумите, се хванем да разтрисаме някой политически клон, доста от крушите по него ще изпопадат.
- В началото на предаването доста тенденциозно се споменаха темите с "банковия фалит" и "измамата", след което и цялото предаване за някой по-параноичен ще мирише на някаква показност как интернет е едва ли не заплаха за истината, защото може да се манипулират мнения. От доста време у нас бродят истории за желание на управляващите да ни вкарат в някакви рамки в интернет пространството, дано такива неща не стават повод за глупости от тяхна страна.

Хубава вечер и се извинявам за многодумието - така си пиша...

# 337
  • Мнения: 822
Хмммм... любопитно ми е защо господинът е ходил посред нощите да чете форума при някаква дама, след като (според думите на адвоката) самия той няма забрана за четене?
... А той господин Белалов не само, че четял, ами и пишел от нейния акаунт...


А темата тук е някои да изкажат по-емоционално подкрепата си на Мама и Тати в тази наистина ясна ситуация и за съжаление, всеки който не е по този тон се освирква.
Не виждам нищо лошо в това, да покажем поне подкрепата си към създателите на този форум, след като не можем да помогнем по друг начин... Защото на всички тук устите ни са много големи, държим си на правата и свободите - лошо няма... Ама често си извършваме и физиологичните нужди, скрити зад фалшивите си имена, и мацаме и плескаме понякога... А когато се наложи да се отговаря, търсят точно лицата на форума... И те ни чистят свинщините, пак те 'ядат' дървото, 'подаръците' са пак за тях... И в случая не става дума за четки и други лигавщини... Поне аз го разбирам като лоялност - такава, каквато човек е добре да показва към групата, към която принадлежи... Но е ясно, че всеки си тълкува мненията тук, както му е угодно... Та предполагам и с моето ще бъде така...
Нека да приемем, че темата е главно за овце, които обичат да блеят в хор. Ако не им харесва на солистите - има тапи за уши. Ама все пак е по-добре да не си ги слагат, щото съвсем ще изгубят възможността да се чуят... А когато солистите пеят фалшиво, считай, че целият концерт е пропаднал...

До голяма степен съм съгласна с теб, gavriel ... И в добавка само ще кажа, че според мен няма нищо лошо, че се нашумя покрай този случай... Нека той да бъде показно за всички политици - без значение от техния цвят... Защото, ако днес се пробват едни, утре ще бъдат други... Кой по-интелигентно, кой по-елементарно - опити ще има и занапред. И е добре да знаят, какво могат да очакват... Защото този форум се превърна в своеобразна институция, с която властимащите разбраха, че ще трябва да се съобразят... А нито една политическа сила (без значение дали е на власт или не) не би била щастлива от присъствието на подобен 'коректор' в публичното пространство...  Форумите от такъв мащаб също са част от демокрацията... И една от най-важните им функции е да отразяват настроенията сред широката общественост. За върхушката винаги ще има подходящи медии...
След всичко прочетено и изгледано оставам с впечатление, че жалбоподателите може би са искали да 'изиграят' само леко сплашване или натиск (от позицията си на все още силни в момента на подаване на жалбата) и сякаш и самите те са изненадани, че се стигна дотук... А в опитите си да се измъкнат от блатото, затъват още повече... Дано им е за урок и на всички останали...
Не зная, дали аз бих издържала на подобен стрес, ако бях на мястото на Mamma и Tatti... Но искрено се надявам, да победят и в тази битка и форумите да запазят и занапред досегашния си облик.

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 01:46 от iskrica_nadejda

# 338
  • Мнения: 1 192
Повече от нормално е след като в БГ-мамма се бистрят всякакви теми, да се бистри и тема свързана с БГ-мамма...

# 339
  • Мнения: 7 128
Време е да се променят правилата и в спорта. Или поне дисквалифицираните за трети фалстарт да се жалват и да им се връчват медалите директно по заслуги. Изгонените с червен картон след жалбата да бъдат обявявани голмайстори на първенството. Справедливостта преди всичко.
И моля, моделатори  Wink се казват уважаваните хора.  Hug

# 340
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Моделиери, много моля! Crossing Arms

# 341
  • Мнения: 335
...Т.е. не само са достатъчно нахални да нарушат правилата, бидейки политически обвързани, но и после обясняват, че те са от БСП, но иначе не са писали като активисти на партията...
...За съжаление водещият явно нямаше желание да изслуша госпожата от КЗД, която се опита да обясни, че под съмнение се поставя само обективната преценка дали жалбоподателите са действали на политическа основа, а не самото спиране на достъпа или нарушаването на правилата...

Водещият си беше съвсем ОК, госпожата от КЗД не сте я разбрали напълно, а в спора жалбоподателите твърдят не само, че те не са правили партийна пропаганда в темите. А обратно - че с отстраняването им самите модератори са политизирали и приписали на потребителите си партийни мотиви да участват в съответната дискусия.

Доколкото ги разбрах, жалващите се твърдят, че са влезли и ползвали форума като обикновени потребители. Не са правили партийна пропаганда, обменяли са информация без партийна агитация, особено пък на БСП. Но случаят е политизиран като им е приписана такава и по този начин самият мотив на модераторите е бил политически. Т.е. политизирането идва от другата страна и именно поради него, тези потребители са били лишени от права.

Госпожата от КЗК каза просто, че дали има нарушаване на права, КЗД ще се произнесе в Решението си.
Друго не би могло и да бъде. Обясни как се ситуират страните и че сега са на етап събиране на доказателства, т.е., че още не може да се твърди нищо по основателността на жалбата, която обаче явно е допустима.

# 342
  • Мнения: 5 710

Хубава вечер и се извинявам за многодумието - така си пиша...

Не се извинявай, много интересен постинг.
Само че аз нямах предвид правото им да участват във форума (това го решават модераторите) , а правото им да протестират. Поне за мен има разлика.
Вярвам в това, че никой модератор, или собственик и т.н. по йерархията на един форум не е безгрешен.  И от тази гледна точка, логично приемам правото на протест, извън рамките на форума, защото тук до колкото помня в правилата пише, че на модератор не се противоречи, което е добро решение, устройващо спазването на реда в тази виртуална къща, но в крайна сметка на ниво общество, това правило не е валидно, което пък устройва демокрацията, плурализма на мнения и т.н. и т.н разни такива неща свързани със свободата човешка.
Така че , ако се абстрахирам от емоциите си, че нападат това място несъстоятелно, нещата за мен стоят така.

С което мисля, че достатъчно обяснявах гледната си точка , надявам се всичко да си дойде по местата.

# 343
  • Мнения: 12
Водещият си беше съвсем ОК, госпожата от КЗД не сте я разбрали напълно, а в спора жалбоподателите твърдят не само, че те не са правили партийна пропаганда в темите. А обратно - че с отстраняването им самите модератори са политизирали и приписали на потребителите си партийни мотиви да участват в съответната дискусия.
Водещият всячески се опита да сложи в устата на госпожата от КЗД нещо, което тя не искаше да каже. А тя добре си каза нещата, а жалбоподателите не са организирали нещо от името на .. Питкан, а от името на "Петкан, председател на....". Което само потвърдиха с постоянното натякване, че са от БСП - ми то явно модераторите са го забелязали дори преди те да си кажат чак толкова явно! Simple Smile
 
Цитат
Доколкото ги разбрах, жалващите се твърдят, че са влезли и ползвали форума като обикновени потребители.
Т.е. ако се логна като "Николай, регионален председател на БРН (има ли такава партия?)" значи си пиша от името на Николай? Да, да, и един мармот... хайде стига с тези вечно виновни модератори Simple Smile

Цитат
Госпожата от КЗК каза просто, че дали има нарушаване на права, КЗД ще се произнесе в Решението си.
Именно. Каза също, че нарушението на правата евентуално би могло да е в самата преценка на модераторите дали човекът Х е бил политически обвързан.

# 344
  • Мнения: 5 370
Сега се сещам и аз нещо.
С въпросният господин Цветков сме разговаряли, а в подписа му откровено се мъдреше  даже май джиесем номер .Аз, като една твърде неориентирана, си спомням, че ми беше прясно-прясно след истерията с градините, и взех, че му звъннах. Чааааак после, след 15 мин. раговор, по време на който ми предложи да ми звънне обратно, се сафиресах. Laughing
Приключихме културно разговора, аз още по-културно отклоних някаква покана за участие нам си де си.( може да е било и точно за протеста)

Общи условия

Активация на акаунт