ЮНЧЕТАТА весело писукат - на Коледни песнички се учат. Тема № 97

  • 18 789
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен.Аз определено чета почти всичко, но много рядко пиша, защото тъкмо имам някой въпрос и като прочета то някой друг го задал вече.....и му отговорено.Толкова ни е еднакво ежедневието.
Сега обаче имам да се похваля че от 01 декември започнахме и ние да се захранваме.Започнах с пюре моркови на Гербер.На Крис много му харесва, харесва му и да хапе лъжичката за за си чеше зъбите.Толкова му харесва, че явно ще трябва да заместя хранене,но се чудя нормално ли е толкова бързо?Трябва ли да слагам мляко в пюрето и ако слагам как се прави - разтваря се млякото и се слага в пюрето разтворено или се сипва направо в бурканчето млякото на прах. newsm78
Досега беше лесно само на мляко, а сега вече ......тотално се обърках.  ConfusedА и в интернет няма едно еднакво мнение...... ooooh!

# 31
  • Мнения: 57
Маги, Тео прилича на кукла Simple Smile не бих го познала, и такъв засмян.

Кате, момичетата писаха преди, че може да се добави направо сухото мляко в пюрето, ако е по-рядко. Или после да се даде разтворено АМ, след пюрето. Зависи как бебето го предпочита.

Последна редакция: чт, 03 дек 2009, 22:57 от gmarinova

# 32
  • Мнения: 96
Запис в новата темичка!

Относно заглавието "Ръководство за бебета" не е нужно човек да е с "ампутирано" чувство за хумор, защото то просто е ТЪПО заглавие, още повече звучи и отвратително, ако си чакал бебето си с ИСКРЕНО желание, било то и "само" 9 месеца...в тази връзка leila bel  напълно те разбирам.

Относно млеката...млякото от лама е най-близко до човешкото, но поради географските ширини в които живеем козето си остава най-близко, поради достъпността си, което за разлика от биволското не е толкова мазно.

АлиенТа, благодаря така ще и направя при взимането на кръв Peace

С молба някои дами да не ме коментират , те си знаят кои са. От коментарите им е видно, че или явно скучаят, или се чудят по какъв начин да привлекат внимание, моя съвет е "ми вземете напишете книга".

Относно избиването на комплекси..постовете на dafodil са далеч от такива за разлика от на някои други.

 

# 33
  • София
  • Мнения: 29
Поздравления за празничната първа страничка  santa2
Грета, ще ме включиш ли и мен в януарските рожденници- 24.01.1980 smile3510

# 34
  • Мнения: 57
Лили, свиркай по от рано, де Wink

Аз и аз като "магданоз", да кажа, че ако се дава кисело мляко на малко бебе (мисля, че се има пред вид ранно захранване или в началото на захранването), може да се наблюдава кървене на червата. Тъй! Четох го в книгата онзи ден ("Какво те чака през първата година"). Моят брат от първия ден вкъщи е на кисело мляко със захар. Има няма метър и осемдесет е и е як като бик. Ама едно време киселото мляко се вкисваше за 2 дни, а сега... Всеки гледа да е домашно квасено. Аз хабер си нямам от закваски, пък и на село наблягат на гроздето, не на кравите. Хляб домашен, мляко заквасено, дано фалират всички супермаркети тогава Wink и всички да ядем от село, само био храни. Това е моята мечта, зарзават от градина и месо без сланина.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 31
добро утро,
при мен пак възникна въпрос /още преди да имам отговор на предишния  Mr. Green /- този път искам да питам- КАК ЩЕ ОТУЧВАТЕ /ОТУЧИХТЕ/ ДЕЦАТА ОТ НОЩНО СЪБУЖДАНЕ??? имам пред вид и храненето? Даниела се буди нощем /по различно време всеки път/, но не иска нито вода, нито биберон, само като и дам да суче се успокоява  Crazy но пък аз от следващия месец мисля да си спирам кърмата и да тръгвам да работя затова МОЛЯ кажете какво да я правим нощем малката /особено като е сама с таткото, който не може да я кърми/ АМ ли да давам?!?!?  newsm78 и докога ще е това нощно хранене /почти съм сигурна, че не е гладна защото суче ей така за отбиване на номера!/ дали отминава с възрастта това събуждане  newsm78
ще бъда благодарна на тези, които вземат отношение!
п.с. гледам, че пак има сърдити  ooooh! за какво толкова е бил спора в предната тема?!?!?!? ще взема да прочета най- накрая!  Peace но все пак- защо трябва да се сърдим за глупости /дори и за умности!/ ние сме толкова много, нормално е да има много мнения по един и същи въпрос, защо да си вгорчаваме деня като се засягаме излишно! все пак този форум е за споделяне на мнения и съвети и най- вече за приятно изкарване на така нищожното при мен поне свободно време!
и накрая, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Снежи!!! малко на патерица, но от сърце ти желая всичко най- най- хубаво! съжалявам, че съм толкова отнесена напоследък!
 Hug на всички и хубав ден!

# 36
  • Мнения: 977
Привет,

искам да попитам mishelle  какво имаш предвид под кръстосване на краченца ??? Вики като си лежи понякога си ги кръстосва !!
Какаво означава това ??!? Или имате предвид катое права ли дали кръстосва?

Ами и легнал и като ги изправя много често ги кръстосва /петичката върху глезенчето/...

# 37
  • Мнения: 33
и какво означава това като ги кръстоса по този начин ???

# 38
  • Мнения: 25
Добро утро и от мен! Да се разпиша рано рано в темичката...Прекрасен ден, желая на всички много усмивки!

Гретааа страхотни рими вадиш, има нещо поетично в теб и мен лично много ме кефи  Hug барабар със сърмите  Grinning

Airina и аз сега оттучвам калоян да става нощем и да яде - с яденето успях, но все още се пробужда. Ставам тикам бибата галя си го и си го гушкам както си е в леглото и заспива, така до 6, 6 и 30 когато се храним. Съжалявам че не послушах майка ми да го отуча още като малък/ 2 месеца/!!! МНОГО РАНО ПОЧВАШ ДА РАБОТИШ??!!!

Подкрепям идеята за "издаването на книга" - Петя ако искаш ще съдействам хехехе


Наконтила съм се за излизане, така че весел ден и чао от мен!!!




# 39
# 40
  • Мнения: 1 425
Добро утро!

Отдавна не съм писала, бяхме всичките болни Sad от гадния грип, но за щастие мина без усложнения и антибиотик. Сега само покашляме все още.
Аз още не съм захранила, мисля да е след Нова година и май ще съм една от последните  Rolling Eyes, но консултантката ми каза, че що си наддава добре не е необходимо по-рано да се започва със захранването. Изследвания на бебето на 6м. тук не правят, освен ако има някаква причина, за това няма да знам какъв е хемоглобина на Силия.

За нощното будене не мога да помогна - аз оставям бебето да реши кога е готово да спи по цяла нощ. Георги как ли не съм го мъчила да го уча да си спи и не успях, само изхабени нерви и недоспиване от моя страна. Килиан си го оставих сам да си се научи - успя на 2 години. Със Силия ще постъпя по същия начин.

А сега да ви покажа моето джудже  Simple Smile .


Лек и хубав ден!

# 41
  • Мнения: 989
Айдеее, пак се почнаха коментарите. Толкова ограничени в начина си на мислене личности не бях срещала досега. За момента ще се въздържа от каквото и да е мнение, защото за мен това ще е пълна загуба на време - адски са ми неприятни комплексираните хора и не виждам какво бих могла да науча от тях.

Не приключихме ли разговора за млеката или спорът ще продължи и в тази тема? Аз доколкото разбрах на никой не му се четат остроумничения.

А на който не му харесват постовете на Франчи или на Петя, просто да ги пропуска. Не знам защо трябва да ги обсъждате след всяка тяхна публикация...

# 42
  • София
  • Мнения: 32
КАК ЩЕ ОТУЧВАТЕ /ОТУЧИХТЕ/ ДЕЦАТА ОТ НОЩНО СЪБУЖДАНЕ???

Едва ли има точна формула за това... май трябва да си се ръководим от децата си и аз например се опитвам да приложа различни тактики, водена от инстинкта си..

Специално при нас положението е следното:
Криси нощем спи обикновено от 7:30-7:30, т.е. има 12 часа сън..
През това време се храни 1-2 пъти...(вече по-скоро веднъж)... и аз се опитвам да изтегля храненията в подходящото за мен време - първото хранене да е около моя час за лягане - около 23-24:00 - вземам я (дори и да спи) и я кърмя, а второто - когато се събуди. Първоначално това беше около 3:00, постепенно го изтеглих в 4, 5, 6 и сега вече много често съвпада с часа й на събуждане, т.е около 7:00-7:30... Това стана като не я вземах да я кърмя още при първите й признаци на събуждане, а я оставях да си мрънка още 15-30 мин., докато не я усетя, че е пред разплакване... понякога си помрънква малко и си заспива отново, като се събужда след около 1-2 часа... но задължително изчаквам! Не съм давала вода за залъгване, а и не съм се оптивала да я приспивам отново, защото според мен си е по-скоро навик за събуждане...

Честно казано едно събуждане през нощта не ми е проблем, защото обикновено е около 10-тина минути, а пък тя суче особено ефективно нощем и това ми поддържа лактацията..

Аз не съм спирала да работя още от раждането, но при мен са така подредени нещата, че нямаше проблем да съчетавам работата с кърменето.. Вече от четвъртия месец замених 1-2 дневни кърмения с АМ, за да не съм вързана на всеки 2-3 часа, и сега кърмя сутрин и вечер (и през нощта съответно)... Проблем с гърдите нямам никакъв, т.е. не се напрягат въобще цял ден... но когато тя засуче трябва да мине около минута, докато ми слезе кърмата, а тя се дразни много от това (мрънка, върти се и е на крачка от това да се откаже - ама мама не дава и я мъча до последно Laughing - като примерно се разхождам докато я кърмя и я сменям от гърда на гърда - нощем такъв проблем няма)...

Надявам се да съм била полезна Hug

ПП Само да вметна, че след няколко будения от моя страна в 23-24:00, след това тя сама започна да си се пробужда в този час за хранене. От една седмица обаче, лягайки си я виждам толкова дълбоко заспала, че прецених, че може би вече няма нужда от 2 хранения нощем и реших пак да експериментирам какво ще се случи и спрях да я будя.. така през нощта тя ме буди веднъж - първата нощ в 1:30, втората в 3:30, третата си хапна пак в 23, но се събуди чак в 7:30 след това, т.е. не е имало будене.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 10:00 от Марведа

# 43
  • Мнения: 9 814
the1, я стига!  Hug

Какво е притеснителното, когато бебето си кръстосва краката? Да пъти вече водя Симона на ортопед, всичко й е наред, а често седи с кръстосани крака?

# 44
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро! То май вече добър ден ама с това мрачно време навън...
Мишел, единственото, което си спомням от бебешкото време на сестра ми е, че си кръстосваше крачетата и много и се радвахме. Няма никакви проблеми от такова естество до ден днешен, а надявам се и занапред. Но все пак иди на ортопед, за да си спокойна. Иначе съм чела, че когато са по корем ако не се лъжа в 5-ти месец започват да си кръстосват крачетата.
Кате, прекрасно джудже!

Общи условия

Активация на акаунт