ЮНЧЕТАТА весело писукат - на Коледни песнички се учат. Тема № 97

  • 18 796
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 294
Мишел , и аз да ти напиша за разминаването на гънките , като бяхме на пртопед той ни каза че на всеки човек едната половина с тялото не е напълно еднаква с другата , каза че няма никакъв проблем  Peace

Airina , не съм наясно с кърменето , но почти съм сигурна че ако минете на АМ няма да се буди нощем  Peace

Катя , много сладко джуджее  Heart Eyes

БЛагодаря ви за отговорите , момичета .   bouquet  bouquet

И the1 , недей така , пиши си , чети постовете , не се ядосвай на коментарите които не ти се нравят , няма смисъл . И мен ме подразват от време на време някои изказвания, сигурна съм че не съм единствена  , но не си го слагам чак толкова , все пак има много момичета които ми помагат тук и затова засега смятам да си пиша и чета без да влагам "много чувства " . Преосмисли репението си все пак  Peace

# 46
  • Мнения: 27
Добро утро от мрачна Варна.

Айрина,болната ми тема е нощното будене.При Еми не помага нито биба,нито вода,само мляко си иска детето!
Всяка нощ към 1,2 ч суче,после към 5-6 пак е гладна.Тази нощ и направих АМ в 5,30ч,изпи 120 и спа до 8 (по принцип става по рано)
Аз не мисля,че ще се отучи от млякото скоро.Дори и преди обед,когато я слагам да спи иска мляко Shocked
Само като легна до нея и започва да се извърта към мен и да прави-ъхъ,ъхъ,което значи искам мляко Laughing
Не се притеснявай да даваш АМ или изцедена кърма(ако яде от шише).

Някой знае ли на 6м коя ваксина за хепатит се бие Engerix или Euvax?
В книжката с ваксини пише,че на 6м е Euvax,а на Еми и биха Engerix newsm78

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте и от мен!
Катя, Силия е страхотна и изглежда много пораснала.  Grinning
gmarinova, Франчи благодаря за прекрасно оформената тема. Може ли и мен да ме включите към рождениците през януари - 22,01,1980г. В старите ни теми бях писана февруари, ама си мълчах, но сега да си кажа да ми промените месеца.  Wink
Марина като започна да заспива късно и спря да се буди през нощта. Но сега като я мъчи зъбчето започна да се буди понякога. Снощи даже тъкмо заспа и след 40 мин се събуди с истеричен рев. От вчера пак започна да ми отказва да суче. Едвам изяде и 2 лъжички пюре от тиква на обяд, а аз си мислех, че ще й харесва повече от картофа. Гледам, че белее под венеца, дано избие скоро. А другото вече доста се показа.
Лек ден!

# 48
  • София
  • Мнения: 32
Airina , не съм наясно с кърменето , но почти съм сигурна че ако минете на АМ няма да се буди нощем  Peace

Минди, и аз така си мислих в началото, ама не Laughing
първо, Криси като кърмено бебе е свикнала по-начето и по-малко количество да хапва. Сега например много рядко може да изпие 150 мл АМ, обикновено хапва 100-120 мл. От моите експерименти съм пробвала при последното вечерно хранене към 19:30 или пък при това в 23:00 след кърмене да й дам и АМ, за да се нахрани уж повече и да не се буди, но това количесто кърма, което приема явно й е достатъчно и АМ не искаше...
второ, пробвала съм и само с АМ, но пак си се буди... Защото според мен при кърмените бебета си има вече навик да се будят нощем, което понякога не е от глад и сметнах, че е добре този навик да го преместя във времето постепенно, без да давам вода или да залъгвам по друг начин.. Hug

Споровете ги игнорирам и въобще не ми се коментират.. Хубав и усмихнат ден на всички Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 64
И аз да добавя към Марведа, че АМ само по себе си не гарантира, че няма да се буди. Аз давам АМ веднъж на ден - 120 мл преди лягане, а след това си и досуква. Заспива в 22.30, а се буди към 3 през нощта и после и към 6.30... Вярно, преди да започна да давам това АМ вечер беше започнал да се буди повече пъти, така че някакъв ефект от АМ имаше. Само да добавя, че като се буди винаги суче много дълго и активно и затова аз не се опитвам да го обезкуражавам. И това след като като малко бебе въобще не се будеше.

Хубав ден!

# 50
  • Мнения: 0
Франчи, gmarinova, браво за коледната темичка! smile3501

gmarinova, и аз съм от рогатите - на 14 януари 1979г. съм родена, ако искаш ме добави.   bouquet

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 10:38 от vili_diankova

# 51
  • София
  • Мнения: 2 658
the1, много те моля, не се засягай от нищо написано тук и пиши пак!  Heart Eyes


Марти категорично ми отказва купени пюрета, а и на кашата много се мръщи. Thinking Хайде, пюретата аз си ги хапнах, но ще го помъча още ден-два с кашата и аз ще взема да му спретна.

# 52
  • Мнения: 9 814
На Франчи за тема моля не благодарете.
Тя едно стихче само намери.
Заслугата е изцяло на Грехен.   bouquet

# 53
  • Мнения: 187
а бе, ужасни сте....Може ли толкова да съм пристрастена към вас?!?!?! И един ден не мога да ви се сърдя..... Hug

# 54
  • Мнения: 9 814
the1 , такива сме гадове.  Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 2 658
е, радвам се, че имаш тази страст!

# 56
  • Мнения: 5 021
Аз честно да ви кажа незнам какво очаквате от темата Rolling Eyes Винаги и навсякъде има хора, които ни дразнят по някакъв начин, други са ни симпатични, добре няма да влизам в темата, а да спра и на улицата ли да излизам Rolling Eyes Не ви разбирам честно.
Аз няма да пиша, край, обидена, огорчена, и на другия ден или след известно време, пльос в темата. Не ни отива да се правиме на първокласнички, ощипани госпойци. Или си вдигате самочуствието, да ви се моли половин тема Rolling Eyes
Който го дразни нещо казвайте го да се уточнява и край. А не ще пиша, няма да пиша. В цикъл съм, хормоните ми, бабнити ми трънкини.......

Който както иска да ми разбира поста Peace

# 57
  • Мнения: 27
Петя,каква каша опитахте? По принцип нали кашата им  е любима на повечето бебета.
Еми само като си види купичката за каша и започва да рита и да пищи от радост.За сега съм и давала елда с круша на Хумана,ябълкова пак Хумана,инстантна банани с бисквити на Ганчев,и лека нощ на Хип-всички и харесват.

# 58
  • Мнения: 187
АлиенТа, всеки има право на мнение. Ако визираш мен, ще ти кажа само едно: имах намерение никога повече да не пиша, не защото толкова ме огорчиха и обидиха...ами ми омръзна за всяко написано нещо да дължа обяснение на някой... А и в цикъл аз никога повече няма да бъда....гадно е ама е факт! Единственото коеот исках е да сме малко по-толерантни една към друга...което изключва изрази като ампотирано самочувствие! А що се отнася до самочувствието:имам си предостатъчно и много важно с покритие! Ето така ти приемам поста!
И накрая нали не ми се сърдиш?

# 59
  • Мнения: 165
Здравейте!
Ох и на мен ми е много болна темата с нощното хранене, те ако бяха само 2 хич нямаше да се оплаквам и без това ставам поне 2-3 пъти през нощта, не ми е проблем да я накърмя за 5-10 минутки. Но покрай тези много наболи зъбки снощи пак щуря с истерични ревове и се будеше на всеки час. Sick Лошото е , че нищо друго освен сукане не я успокоява. Снощи даже дадох и парацетамол, а ефекта беше нулев, от гелчето за зъбки също нулев. Да беше избило поне едно зъбче, от месец ни подлуди с ревове и още няма нито едно. Twisted Evil
И да го похваля детето-вчера изяде близо 50гр. картофче с кърма и даже сама отваряше уста, което си е истинско чудо, на фона на предишните мръщения. При нас за съжаление съвпадна зъбоникненето със захранването и затова се получи така кофти. Ето че и кърменето на поискване и късното захранване си имат немалко минуси. Кърменото бебе на тази възраст вече трудно може да се научи да изяжда големи количества, а все си търси често и по малко.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 11:20 от vanny_76

Общи условия

Активация на акаунт