АПРИЛки коледен подарък имат вече - те знаят пола на малкото човече! - 13

  • 22 440
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • последна надежда
  • Мнения: 243
За изследванията на TSH, аз си ги пускам всеки месец. Преди да забременея пиех еутирокс 25, сега съм на еутирокс 100. След раждането трябва да се направи ново изследване на TSH и дозата да се намали. Може да се кърми при дневна доза на еутирокс до 100 (това според шефката на неонатологията в Токуда). На третият ден от раждането се взима кръв от петичката на бебето и се тества за някои генетични заболявания, тогава се разбира и дали детето има дефицит на хормони на щитовидната. Изследването се прави на всички бебета и е безплатно  Peace.

Ако по някаква медицинска причина неможем да кърмим се вади някакъв протокол от доктора ни и с него се тича в банката за майчина кърма. Ако детето е с проблем или има риск от проблем също се вади протокол и отпускат кърма. Количествата са малки, стигат за 1-2 месеца, но пак е решение  Peace.

Благодаря ви за пожеланията за Никола  Hug. Той е астматик и кънките бяха част от лечението му. Състезанията бяха между другото. Сега пристъпите изчезнаха, останаха само приятните емоции  Peace. И едно хъркане, ама ще търсиме снаха която спи на шум  Twisted Evil.

# 46
  • Мнения: 151
Майчета ,  newsm78 в коя седмица бебето се обръща с главичката надолу? Попадам на противоречиви публикации  Shocked на едно място чета че в 26-та седмица ,а в сайта на май прегнанси пише че се обръща в 36 седмица  newsm78
тук се вижда че е 26-та седмица      http://www.askamum.co.uk/Pregnancy/Search-Results/Week-by-week/P … egnancy-week-26-/
а тук 36 -та  http://www.baby2see.com/development/week36.html

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 523
добър ден!

Excellent, докато има място се обръща Simple Smile.
Може и в 26, може и в 36. Зависи  Peace

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
iveeta, това изследване на бебето на 3тия ден в болницата ли си го правят на всички или трябва специално да се заведе някъде или заяви?

# 49
  • Мнения: 1 350
Excellent ,аз знам ,че към края на 7 месец трябва вече да се обърне ббето ,но пък да - докогато има място ще се обръща ,има логика newsm78
Дано всички бебоци да заемат позиция за нормално раждане.
Аз да попитам ,има ли майки ,които ще раждат със секцио ,но не по мед,причини ,а по тяхмо желание?

# 50
  • Мнения: 289
Мами,
Днес дядо Коледа донесе на Йоана болно бебе и тя много се радва.Освен това имаме и екстра към болното бебе - болна от скарлатина Йоана.От снощи е с температура,а днес се появи и обривче.Почва от тази вечер антибиотик.А утре сутрин сме двете за гърлен секрет......Дано поне аз да не съм заразена,но като си помисля как сме пили от едно шише и спим гушнати  newsm78.....абе Божа работа.......
 

# 51
  • Мнения: 44
Поздрави на  iveeeta за малкия Никола, който между другото е адаш с моя мъж  Wink
Поздравявам ви за решението да спортува, предвид астмата която е имал. Спорта може да направи чудеса, стига да не се стига до крайности.

Не съм вярвала, че някога ще тръгна да се радвам на такова нещо, но днес за първи път ми направиха място да седна в метрото, аз с него си пътувам. Двамата с мъжа ми много се изненадахме на този жест от страна на едни младежи. Няма да крия че ми стана драго макар и да не съм го очаквала.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 358
това изследване на бебето на 3тия ден в болницата ли си го правят на всички или трябва специално да се заведе някъде или заяви?
не съм Ивета, но да ти кажа.
Задължително се прави на всички бебечта още в болницата Peace
Здравейте и от мен в новата темичка Hug.Страшен студ момичета.Днеска ходихме по лекари и уж с кола, но.....за времето дето прекарах навън ужас беше Shocked.Така се пързаля ooooh!
Видях, че обсъждате хормоните на щитовидната жлеза.Аз пусках контрола на TSH  и беше 1.8.
Знам, че по време на бременност не трябва да е 2 или над две. Та се чудя този резултат newsm78 доки каза, че е ОК.
Аз не съм на терапия и смятам още една контрола да пусна.Но ще видим кога newsm78.
За водата - лекаря ми каза колкото мога повече да пия.Аз повече от литър и половина обаче не мога Rolling Eyes.Малко е това май, но....
Цвета дано отървеш скарлатината Praynig

# 53
  • Мнения: 1 986
Galia_5, не се притеснявай, нищо не си объркала! Само имаш един интервал повече и затова снежинката е на нов ред! А на мен не ми тежи засега да пускам темите, после ще е по-сложно и няма да са толкова различни сигурно, но и времето ще е по-малко!
За окосмяването - аз знам, че който чака момче му се увеличават косъмчетата по корема! При мен няма разлика от преди, но честно казано не помня предния път как беше!
iveeeta, истински шампион си отглеждате! Заслужавало си е мръзненето на пързалката! Wink
cveta80, дано да ти се размине! Praynig
Excellent, бебето си се върти до края, ако има място!
bibi, и аз имам такива болки, но от дясно! Като полежа повече и после направо не мога да си стъпя на крака! Confused
don biberone, на мен два пъти вече ми правиха място, но жени! Днес на една опашка чаках след 5-6 мъже и никой не се и сети да ме пусне, а се правеха на приятно разсеяни, чак ми стана смешно как ме поглеждаха в корема и след това съвсем небрежно се обръщаха, леко смутени, но все едно ми се е закачила полата и се вдигнала нагоре, например! Grinning
И аз не спах добре нощес и се въртях от 3.30 до 5.45 и после едва станах в 6.30! И аз съм поредната, която едва издържа на работа, но всъщност най ми тежи ранното ставане! Нямам търпение да имам възможност да се наспя, както аз си знам!

# 54
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
да не ви изпусна

# 55
  • Мнения: 380
Ето ме и мен в новата тема  Grinning

За окосмяването-засега не виждам никаква разлика, но и предния път не забелязах да е било по-различно.
За обръщането на бебето-може и накрая да стане, доколкото знам  Peace
За теглото на бебето- само веднъж са ми казали, когато ми съобщиха пола и си беше в рамките на нормалното. Като гледам корема как ми расте,сигурно и бебето расте  Mr. Green.
Килограмите са ми +7 досега. Дано не се освиня много докрая, защото ще е зор после докато ги сваля. Без туй си бях дебеличка и преди да забременея  Blush

Iveeeta, WOW!!! Само това мога да кажа за синът ти защото онемях като видях клипа. Невероятно е детето. Сигурно си много горда с него Grinning
биби, същата работа съм душице. Като ме прободе отляво в задника и става по-зле, върви надолу болката, отпред по крака върви, отзад до коляното, отвсякъде. Едва ходя, пък изкачването на стълби е кошмар... Ти поне предня път отдясно, та сега балансираш  Wink. При мен е на едно и също място и преди и сега.
cveta80 , дано по-бързо се оправи малката! Hug

Разбрах,че голям студ било в България. Аз не мога да се оплача. Тук е слънчево и няма опасност да завали сняг, за съжаление  Sad

Пазете се момичета! Лека нощ от мен и стойте на топло Hug.

# 56
  • Мнения: 0
Цоп тука и от мен. Не мога да ви изчета - местим се и е някакав кошмар ooooh!
 Hug на всички и ще наваксам другата година към средата на януари като гледам. Как ми се празнува на сняг Коледата...

# 57
  • Мнения: 1 380
Здравейте.
Вчера ни изписаха от "педиатирията".
Калина разви някаква много рядка "болест на Кавазаки" и изживях огромен кошмар.
Сега се лекуваме в къщи.Ако някой има познати деца с такива редки болести нека пише на Л.С.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 31
Добро Утро бременни коремчета! Heart Eyes
Чета ви най-редовно ,но така да ме мързи да пиша Blush
Сладкишче не съм чувала за тази болест ,но дано малката бързо се оправя! Praynig Hug
Ивета евала и аз съм очарована от твоя син ,само победи  му пожелавам за напред.
За окосмяването не съм забелязала да са ми уредяли косъмчетата по ръцете и краката  Thinking , но на корема са ми потъмне ли ,но все още я няма тази бременна линия.
Килограмите и аз съм +7 , но страшно много ми се яде сладко и съм леко притеснена че до края ще кача още доста ако продължавам така. ooooh!
Цвета 80 дано си се разминала поне ти. Peace И по-бързо възстановяване ви пожелавам. Hug
Относно водата еми аз почти не пия като гледам вас ако изпия 700мл. на ден ще е истинско чудо. Rolling Eyes
Вчера заведох малкия на тържество по случай Дядо Коледа милия толкова мн се радва ама ,нямаше никаква организация наложи се да го вдигам за да може и той да  го види , от което съответно ме заболя корема, ooooh! взе си подаръка но без дума да му каже този "Дядо Коледа" , а той милия искаше още да стой при него. Crossing ArmsПууу мн ме е яд ,добре че свекъра ми е организирал Дядо коледа да дойде в къщи точно на 25.12. поне малкия да се порадва както трябва.Аз съм добре ,бебка си ритка което е добър знак.
Лек ден ви пожелавам!!!

# 59
  • Мнения: 1 455
Леле, Сладкиш4е, 4удих се къде се загуби и щях да питам, но не знаех, 4е сте били в болница с малката. Не съм 4увала за тази болест, но дано при вас нещата не са сериозни. Стискам палци.
Ивета, поздравления за малкия спортист. Браво на детето   bouquet.
Биби, и аз имам подобна болка в десния крак, запо4ва от седалището и слиза надолу, ужасно е и го усещам, когато се пренатоваря с работата.
За килограмите, аз съм ка4ила малко засета, не пове4е от 5 (поне 2кг са на цици, като крава съм  Embarassed, но поне имам доста коластра ве4е), а корем4ето също ми е доста компактно. Все още влизам в старите дънки, но не мога да ги закоп4авам. Доволна съм  Mr. Green . Напоследък ми се хапва пове4е сладко, но аз преди да забременея го ядях всеки ден, така 4е не ми пре4и. Вода не мога да пия, повръща ми се от нея и с те4ностите съм доста зле.
Подготвителни контракции си имам от доста време, но нищо не пия засега. Няма нищо страшно в тях, лошо е когато са болезнени и редовни.
Бяхме на ЖК преди няколко дни, вси4ко е ок. Бебето е около 700г, отговаря си за седмиците. Лекарката каза, 4е заради плацентата в 34-та седмица ще се обсъжда предизвикване на раждането (само с простагландини е разрешено в моя слу4ай, без окситоцини и подобни), което  според нея трябва да стане 3-4 седмици по-рано. Аз мисля в края на Януари, стига да е готов ремонта в Окръжна, да отида и да се запозная с лекарката, която искам да ангажирам за раждането (Жекова) и ще 4уя и нейното мнение по въпроса.
За окосмяването - по4ти не ми растат по краката и ръцете  Peace.
Цвета80, дано се разминеш със скарлатината  Hug.
За обръщането на бебето, може да стане по всяко време. Големият ми син се обърна в 32-ра седмица, а Цвети и Анди си бяха глави4но разположени още от двадесет и някоя седмица. Бебо (ще се казва Дарин) също ве4е се е наместил в правилната позиция, но това не озна4ава, 4е няма да му скимне да се завърти още няколко пъти. Дано не го прави де.
Ух, щях да пиша още, но забравих какво... ooooh!
лек ден засега

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт