Отговори
# 30
  • Сливен
  • Мнения: 209
Да се включа и аз.
Днес сме си вкъщи заедно с какта и време съвсем няма, аха да прочета нещо и - мамо гладна съм, мамо ела да учим, време за хранене на Мая, и май докато дойде време отново за градина ще полудея - преди малко яде желирани жаби/бонбони, отива в тоалетната и виждам че си ги взима, да яде докато ака Shocked, според нея е нормално ooooh!
Кики, бързо оправяне на бебка Hug
Днес сестра ми има рожден ден и трябва да отидем, обаче колко ще стоим е друг въпрос - обикновено оставям Мая или на майка или на сестра ми - на свекървата я оставям за половин час newsm78
Щях да пиша още нещо но забравих, Мариела само се върти около мен и иска да изпраща човечета, затова приключвам, друг път повече.
На мен за лющещата се кожа на бебка лекарката ми препоръча шампоан Линола фет, не съм го пробвала обаче още.
Много хубави са бебките на първа страничка, дано и аз успея да кача някоя - май трябваше да са качени на сървър, днес се регистрирах в снимка бг обаче до никаде не стигнах - през цялото време мамо, сложи ли снимки на Мая, сложи ли , сложи ли , къде са , искам да видя...и аз се отказах.... Close

# 31
  • Мнения: 97
СРАМЕЖЛИВКА - добре си си поръчала помпичката......ние отдавна я дискутирахме няколко пъти тук, защото на мен ми се наложи още на втората седмица на Дария да я използвам и горещо я препоръчах на всички мами....така че си направила добър избор. Grinning

излизането го предадохме тия дни - като видя  колко под нулата е ми се отщява, а и е доста заледено и предпочитам да не се пребивам

elvireste - хич не се оплаквам, но да видим дали няма да ми го върне през нощта Mr. Green Mr. Green Mr. Green
иначе за работата ми е супер

за манджите мерси, че ви хареса идеята - аз вече съм си зааредила едно тефтерче до компа и си пиша каквото ми допадне.

wassilena - не е добра идея да ползваш миналогодишни кремове дори да са в срок на годност. Иначе на коя марка е крема че ми стана любопитно


# 32
  • Мнения: 128
Ооо и аз съм я харесала тази помпичка,ама за сега караме с на Нук и физ разтвор.
Момичета,какви чувалчета за колички ползвате сега,че като гледам как се задава хубаво време и ще е грехота да не пообиколя насам натам/из базарите де/.Че и детито да намаже с подаръчета Mr. Green newsm48 smile3508

Христи   защо не пробваш с Адерма,доволна съм от тази козметика Peace

# 33
  • Мнения: 22
Здравейте мами ,

Аз вече съм по-добре с гърдата и не ме боли толкова много . Доктора махна превръзката и  минахме вече на лепенките "втора кожа" и даже вчера се и изкъпах, че миришех на вкислнало мляко...  Вечерта като сменях лепенката се престраших и погледнах на какво ми прилича цицата - грозна работа ...  Cry,ама най-важното е ,че не сме преставали да се кърмим. 

А малкия Алекс от няколко дена е коренно различен - смее се , почти няма колики, папа вече на 3 часа  Mr. Green Вчера го поставих във фитнеса и след час зяпане на играчките заспа сам  Mr. Green за първи път !!! Сега остава да спре да се буди в 3 да папа и ще е супер.

Кики: коричките на веждите и ние ги имаме . Преди 10на дена го водих на детски дерматолог и тя ни каза ,че са крусти и да не ги пипаме , сами щели да паднат - имаме и по главата и то много.По ушите също. Най-интересното е ,че първо имаше на тила, после паднаха сами , а сега има отпред на главата ,ама и там сигурно ще се махнат . Веждите и ушичките не издържах да не ги пипам и ги мажа със зехтин и като омекнат ги махам внимателно и после пак омазнявам. Така няколко пъти на ден.

За пъпчиците по лицето и грапавата кожа след тях - крем Здраве . Нищо друго не ми помогна. Започнах и със зехтин да го мажа по тялото и е по-добре ,а преди ползвах на мустела олиото.

Имаме проблем с папането от шише. Наложи ми се да изляза за повече от 3 часа и казах на баба му да го нахрани с цедена кърма. Въобще не е захапал бибата и не ял . Ревял , късал се , посинял ,ама не . На авент са шишетата и си мисля ,дали този силикон не малко твърд .... Дайте съвет как да го приуча ,че си оставам вързана иначе....

# 34
  • Мнения: 14 654
И аз накрая поръчах помпата за сополи, първо ще я пробвам на себе си обаче или на голямото дете, ако е много гадно и ме тормози - да му го върна  Twisted Evil , затова поръчах 2. Не може с един накрайник в два носа да се бърка. Този аспиратор на Чико е егати боклука, само разярих детето.
Мария,
вие явно сте от скитащата порода като нас, така че ще се радвам да се запознаем и да се разхождаме заедно. Ние тук имаме езеро, което става за разходки, преди години като се чудехме къде да се нанесем, точно заради езерото си избрахме Дружба. А за съжаление аз не съм шофьор, не мога да си преодолея страха да седна зад волан. Дори свеки изкара книжка преди мен - на дърти години и сега се подиграва  Twisted Evil Само да оздравеем де, че и аз и бебето сме със сопол  Tired Писна ми, тази зима се разболях толкова пъти, колкото сборно не съм боледувала от трети клас.
За кремчето с невен - много е ефикасно и ако имаше откъде - и аз щях да си го закупя. Бабите го приготвят с мас и извлек от цвета на невена - ама спиртен ли, мазен ли - не знам. Помага най-вече за гноящи и незарастващи рани. Хомеопатичният вариант на боарон е календула. Тези, които се оплакват от незарастващи шевове - също биха могли да се мажат с този крем.
Кики, дано сте добре, ще стискаме палчета  Hug
slav4e,
те всички АБ изтребват чревната флора, това няма как да е иначе, но не при всички проявлението е тежко. Бебетата, то се знае, са най-беззащитни. Моето още от раждането беше на 3 АБ едновременно  ooooh!

# 35
  • Мнения: 67
запис за новата темичка.Аз не пиша,но за сметка на това ви чета постоянно. Hug Hug  bouquet

# 36
  • Мнения: 30
Здравейте  Simple Smile.
Благодаря за новата темичка, нека е честита и пълна само с хубави новини и много коледно настроение.
Вчера не успях да пиша, но с малко закъснение да честитя на бебчетата, които имат месечинки.
Steisy86, благодаря  bouquet. На вас също честита месечинка, да е много здрава и винаги щастлива дъщеричката ви.
Аз не съм ви чела, но когато мога ще прочета и тази и последните странички на предишната тема.
Идеята за рецептите е супер.
До скоро и приятна вечер  Hug.

# 37
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета.
Мерси за новата темичка. Браво за труда!!! Hug
Нямам много време да пиша, но Ви чета от тук от там.

След като претеглиха малката бях много нещастна. Бяхме качили само 100 гр. за 8 дена и докторката каза да се дохранваме, иначе щяла да ни прати в болница, че не наддаваме. Още имаме 200 гр. да си стигнем рожденното тегло - 4 кг.
Какво да се прави почнах да дохранвам. Сега ще и хареса АМ и ще спре да сучи. Така стана и с каката. Явно не ми е писано да си кърмя децата, само дето са ми големи гърдите, работа не вършат  smile3516. Но важното е да сме живи и здрави.

Много ми допада идеята за бързи манджи. Няма време за по засукани сега.
Ако се сетя някоя и аз ще споделя.

Ето и малко снимки от нас. http://picasaweb.google.bg/arpijeliazkova/BebkaGabi#5416579761567947042

Желая Ви лека и спокойна нощ.

# 38
  • Мнения: 97
Янечек - едната помпа я откажи ако можеш - вътре има два накрайника.
Само да спре да е заледено и минусово и ще плъзна и към Дружба. Аз нали съм като цветарка.....попрехвръквам насам - натам  Mr. Green
Волна пипируда......не ми обръщайте фнимание - нещо ме хвана лигнята - то като гледаш цял ден плюнчещо се бебе, какво друго да те хване.

CRLN - радвам се, че си по-добре

mama_AJ - не се  тюхкай, като не става какво да правиш...по-важното е бебето да расте, пък дори и с АМ.

Въпрос - ще навреди ли на кърменето ако огранича до минимум мазнините в храненето си.  newsm78 Че си имам диета правена от диетолог, която е много разнообразна на храни, но никакви мазнини почти не се включват. А трябва да се прави вече нещо за тялото.

# 39
  • Мнения: 110
Здравейте!!!!
  Честити месечинки !!!!
  Днес най накрая бяхме на разходка след  5 дни домашен арест с минусови температури  Sick Mr. Green
  
Кики дано всичко да е наред!!! Сподели после какво са ти казали за повръщането,че и на мен Рая много ми повръща.  newsm10
  Яничка ти много ми се губиш.Не ти стига времето ли?А за трампата на мамите нямам нищо против,щом ще се преобличаме за фотосесии... Mr. Green Mr. Green
 Васи и аз ползвам такъв крем за студ и вятър само че на пенатен.Доволна съм. Сега ми подариха и такъв на HIPP. Аз си ги мажа мъничките с кремче да не им е суха кожичката. Снаха ми ползваше всичко на Бюбхен и беше много доволна.

 За помпата на бейби вак се каня да поръчвам от 2 месеца.Н о вече ще го направя. И моето мнение е много добро за нея.

Днес нямам муза за писане май....................
Не  ми идват идеи и думи
Но да знаете,че много се радвам,че ви има  Heart Eyes Heart Eyes
 П.С.
 Mama AJ аз дохранвам от самото начало.И аз мислех,че няма да успея да кърмя и що сълзи изревах....ама ето вече два месеца си кърмя успешно ,че вече успявам перфектно и сдвете заедно.Даже сама си ги слагам без помощ.Ако приемаш съвети купи си мляко на което отпред пише PRE .На мен така ми казаха педиатрите от болницата,за да не се отбие детето.А също със него няма ограничение и можеш да даваш толкова колкотп иска да пие детето.В него няма подсладител и не прави децата дебели. МНОГО СА ТИ СЛАДКИ МОМИЧЕТАТА. ЦЕЛУВКИ

# 40
  • Мнения: 28
  Здравейте на всички!!! Чета ви почти всеки ден,обаче много рядко имам време за писане. Наистина е страхотно че ви има (цитирам мама Elist),много е хубави да има хора с проблеми като твойте,било то сополив нос или неспане. Повечето от вас вече ви имам като близки приятелки особено Мимето.Крумова и Янечек. Момичета страхотни сте. Не минава ден без да търся постовете ви още от сутринта. Simple Smile))
 Иначе ние сме добре с бебо. Първата консултация мина идеално. Наддали сме с цял килограм (4400) и сме пораснали с 5 см. Колики си имаме от време на време,не мога да разбера дали Инфакола му помага,всеки ден е различно. Тези дни сме вързнани вкъщи,заради ледовете навън. Много ми се излиза ама картинката на паднала мама по дупе на леда нещо не ми харесва Simple Smile). Погачата ми мина на 20.12 (Неделя). Бяхме в заведение,че нямаше къде да събера 40 жени вкъщи. Саши си има страхотни подаръци.
 По въпроса за свекървите,моята е много готина..много ми помага,в обши лини няма от какво да се оплача. Може би единствено ме дразни от време на време въпроса "Защо плаче сега..." Ми и аз незнам понякога Simple Smile)
  Имам няколко идеи за бързи манджи ама ще ви ги споделя по късно. И последно....че станах много разтеглива Simple Smile)) може ли паролата за албумчето... Не знам към кого точно да се обърна

# 41
  • Мнения: 67
Ето малко снимки на слънчицето ми-като всички айде и ние  Hug Hug




http://sisi870808.snimka.bg/baby/zdravko.455711.16519041

# 42
  • Мнения: 60
Само да се запиша, че съвсем ще ви изтърва края Simple Smile)))
Ние сме добре, имам бебче ангелче от няколко дни яде спи и пак така, е вечер до 1 часа седим с нея ама няма да се оплаква я Crazy
Ще кача снимки в абумчето че да ни има и в следващия колаж. Имам и предложение може да се правят колажи и по дни когато са се родили бебчетата, хем така ще ги виждаме по-добре малките сладури.Айде стига толкова идеи от мен  Mr. Green ще ми изпуши мозъка от мислене

# 43
  • Мнения: 499
А добър вечер и от мен.
От доста време не съм писала а само ви прочитам. Нямах настроение не че сега имам. Просто нашия татко го съкратиха и сега е без работа а сме наквартира и незнам как ще я караме. Но няма да ви занимавам с нашите проблеми.
За крем на бузките аз си купих мострата на БЮБХЕН за проба и съм много доволна. Днес с малката излезнахме че нямаше как. Ходихме до банката първо да си взема първата помощ, после до педито че днес излезнаха резултатите от носния секрет - нямаме животинки което е добре и хъркането е нормално понеже им били много тесни каналчетата. Пак я прегледа всичко е наред - чисти гърдички и гърлото й гледа и то е наред. След това отидохме до общината да си вземем акта за раждане оригиналния вече и после ние останахме в майка ми, че милото имаше частно да свърши една работа и се прибрахме в 19,30ч.
СтелиДано по -бързо ви се махнат гадостите че не ти е лесно. тука сам ама може би от утре няма да съм понеже ще ни спрат нета а сега нямам 25лв и за него да го плащаме. Днес платих тока 32лв дойде и студената вода и тя 30лв и сега като дойде и парното край.  А още наема не сме платили и акъла не ми го побира. Най-накрая ще отидем в мама, ама въпроса е къде ще съберем нашия багаж че всичко си  е наше в тая квартира. Пооплаках се набързо. днес Селест като се наяде и се унесе както след всяко ядене и като започна да се смее ама с глас и аз с нея и така сесмяхме и двете Joy. Жалко че беше за кратко.
Ккаво още щях да пиша  newsm78

# 44
  • Мнения: 97
portokalcho мерси за милите думи  Hug включвай се по-често

bilyana44 - в кофти ситуация сте. Дано мъжа ти бързо си намери работа. Важното е да сте здрави всички, а проблемите ще се решат.  Hug

Мойто мъж още работи горкия  Sad- кой знае кога ще се прибере - само го мисля как се преуморява, а не мога да му помогна кой знае колко.    Бебка като реве я изнасям в хола да я дондуркам, за да не му пречим. Хайде да идват празниците....нямам търпение вече. Първата Коледа на нашите ангелчета.

Пожелавам ви спокойна нощ и утре да сте на линия . Даже май ще са нормални температурите за извеждане на чеветата  newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт