А разбрахте ли, че приеха Закона за подслушването и следенето в интернет!

  • 6 508
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 175
досега и без закон са слушали кой с кого и какво си казва.

Да, сега вече искат да го правят легално..

Досега като са ме следили не ми е пречело, да му мислят тия дето трябва  да се пазят..

# 31
  • Мнения: 7
Като ви гледам какви ги пишете и ми иде да тегля една майна на всичко и да забегна някъде на запад...

Защото не мога да понасям вашата склонност да продадете свободата си, било то и за сигурност!

Точно заради такива, които се страхуваха заради мизерната си заплата и сигурната си почивка всяка година на море, точно такива попречиха на демокрацията да проправи път в България!

И аз ви искам сметка за това! Искам ви сметка, защото съм на 23 години и цялото ми детство и младост премина в прехода - който вие не успяхте да преминете.

# 32
  • Мнения: 58
...Не може да сме против даден закон, само заради евентуалната злоупотреба. Тогава да няма ограничения на скоростта...
Ето пример:
-> старо правило: за всеки 10км превишена скорост по 100лв (примерно). Т.е. при ограничение 50км, ако се движиш с 110км, глобата е 500лв.
-> ново правило: за превишена скорост над 10км, глоба 500лв. Т.е. при ограничение 50км, ако се движиш с между 60км и 110км, винаги глобата е 500лв.
Има ли разлика, за тези които и преди и сега се движат с 110км/ч? А за другите разлика има ли?

Не мислите ли, че преди да се даде нова домашна работа на детето, трябва първо да е научило предишния урок и да си е написало предишната домашна работа.
Какво е нужно - повече контрол или повече промени.

# 33
  • Мнения: 2 866
Доста разсъждават върху евентуалните вреди, да поразсъждаваме и над евентуалните ползи от закона, ако ви хрумва нещо споделете.

# 34
  • Мнения: 3 662
Доста разсъждават върху евентуалните вреди, да поразсъждаваме и над евентуалните ползи от закона, ако ви хрумва нещо споделете.
Мисля, мисля .... и нищо не ми идва наум. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2
Тема: "Аз протестирам"!

Здравейте,

Всеки, който иска да изрази несъгласието (протеста) си с приетия закон на първо четене във връзка със следенето в интернет, може да го направи и на:

http://www.facebook.com/l/fee5a;www.azprotestiram.com

Протестирайки ще можем въз основа на обществения натиск да принудим народните представители от управлявощото мнозинство да не приемат закона на второ четене!

Пуснете линка и на ваши приятели във фейсбук.

Поздрави!

# 36
# 37
  • Мнения: 7
Организаторите са БСП. Тези, които миналата година се опитаха да прокарат подобен закон.

Точно защото тогава настояваха за безконтролно следене, а сега правят мили очички - няма да се включа в подписката им.

# 38
  • Мнения: 58
Цитат
   * Антон Кутев
    * Ивелин Николов
    * Петър Курумбашев
    * Кирил Добрев
    * Драгомир Стойнев
Видях  ooooh!  Всичките от БСП. Сети ли са се (и какво точно?!?). Електронна граница ( http://efb.bg/ ) от край време пищи за този проблем (не съм от тях и не ги знам кои са). А аз четох малко повече точно миналата година (по времето на БСП).
Като гледам Пражка пролет в кои теми е писала и се чудя до колко има връзка с другите.  Whistling

# 39
  • Мнения: 60
Като ви гледам какви ги пишете и ми иде да тегля една майна на всичко и да забегна някъде на запад...
Защото не мога да понасям вашата склонност да продадете свободата си, било то и за сигурност!
на Запад не те ли следят ?
 а и доколкото виждам следенето става при определени условия - извършване на престъпление с наказание затвор за повече от две години ...

# 40
  • Мнения: 7
на Запад не те ли следят ?
 а и доколкото виждам следенето става при определени условия - извършване на престъпление с наказание затвор за повече от две години ...

На Запад следят, разбира се. Но следенето винаги става само след съдебно решение.

Опасно е, когато е в нашия случай - да искат МВР да има постоянен достъп до трафичните данни по всяко време.

# 41
  • Мнения: 7
на Запад не те ли следят ?
 а и доколкото виждам следенето става при определени условия - извършване на престъпление с наказание затвор за повече от две години ...

На Запад следят, разбира се. Но следенето винаги става само след съдебно решение.

Опасно е, когато е в нашия случай - да искат МВР да има постоянен достъп до трафичните данни по всяко време. Именно затова Мартин Димитров го определи като полицейщина.

# 42
  • Мнения: 2 761
Аман от дупедавци и в тази тема!Всички,които са се изказали в темата "За " следене, да ги следят.Нямам нищо напротив,след като са си дали макар и устна разписка..

Аз обаче имам много против някой да се рови в моя живот,преди да е успял да упражни контрол над собствения си.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Щом в един тъп магазин имат право да ме следят и записват с камера, защо да няма закон за записването на трафика и разговорите?! Нямам нищо против. Не правя нищо незаконно. И ако това ще помогне за предотвратяването на престъпления и разкриването на повече извършители на престъпления - аз съм ЗА.  Peace


Първо - имаш пълното право да не влизаш  магазина, ако не искаш. И е много хубаво, че не правиш нищо незаконно. Но не е там проблема.
Притесненията идват най-вече от евентуалните злоупотреби, които могат да се правят със събраната информация. (Търговски тайни, лична информация.....).
А и нищо не доказва, че ако се приеме този закон, престъпленията ще започнат да се разкриват по-бързо. Това че сега чакали дълго време за записи от операторите, може да се промени и без този, и без това противоконституционен, закон.
Така или иначе, ако си печена кримка, ще съумееш да се скриеш от наблюдаващият милиционер.

# 44
  • Мнения: 335
Аз съм за... Не се притеснявам, че се нарушава личното ми пространство...

Никой не желае да пречи на когото и да е да нарушава твоето пространството, щом ти сама желаеш това.
Хората, които не искат законопроекта, говорят, че не желаят да бъде нарушавано тяхното.

Както беше казал някой - тия, дето искат да им влизат и бъркат по пространствата, нека си се предлагат.

Но от това не следва, че навитите да им бъркат по пространствата трябва да решават за пространствата на останалите.
Защо правата на хората и въпросът кой как може да ги нарушава, да зависяи от това, че друг не държи на своите права.
Властта иска да може да третира всеки като престъпник, без да го доказва.
Ако някой е готов на това, може да предлага само себе си.

Ето още веднъж аргументите срещу желанието на властта да има право да нарушава правата на гражданите, без те да са престъпници:
Какво ще се случи, ако законопроектът бъде приет?
http://www.bogomil.info/3232/


Ето още веднъж и отпратката, дето можете да си я четете цял ден:
Компютърно и интернет право
http://www.cilaw.org/?p=109
“Нямам какво да крия” и други погрешни разбирания за неприкосновеността на личния живот
Автор: Проф. Даниел Джеймс Солов
Превод: Иванка Могилска

Общи условия

Активация на акаунт