СЕПТЕМВРИ'09, тема 10

  • 15 854
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 701
Ето ме и мен...
Честито на Данчета и на там който още празнува.
Аз прекарах празниците болна. Хрема!
Първо Пламъка, после аз, после баща му, накрая и малкия, който още си влачи сопола... Tired
Бах забравила какъв саклет е да имаш болно бебе. Нито носа му можеш да издухаш, нито да му обясниш да спи по коремче, за да не му се запушва нослето ... само рев.

За захранването (повтарям се) - аз ще започна с безглутенова каша. Мислех сега 18-20-ти когато става на 4 м., но на 27-ми ще сме на консултация, та ще изчакам до тогава. Хубавото при второто дете, е че вече имам търпение да се случват нещата, когато трябва. Вече се видяла как се храни бебе с лъжичка , "начесала съм си крастата" един вид и мога да потърпя сега. Даже се чудя дали да не изчакам докато започне 5-ти месец ама ще видим ... Иначе Борис е готов за хранене с лъжица. Сега покрай лекарствата, които му давах с лъжичка установих, че отваря уста и лапа както трябва. Май ще имам късмет с още едно чисто хранещо се дете.
Но каквото такова...

# 31
  • Мнения: 277
Ние излизаме на разходка, а захранването ще почака на този етап! Wink Чудя се пак къде да обикалям, омръзна ми тоя квартал, ама...  Tired
До скоро!

# 32
  • Мнения: 68
Здравейте момичета.
Запис в новата тема  Hug
Аз с лъжичките за захранването процедирах така: 1-вия ден дадод 2 лъжички, после 4 , после 6 и така увечличавах с 2 на ден. Една лъжичка ми се вижда прекалено малко.  Thinking
Сега сме вече на по 50 грама на ядене, но все още не съм заместила хранене. Давам го като десерт единчас след млякото. Когато има възможност де- защото може и да заспи докато мине 1 час. Но има и майки които дават пюрето в часа на хранене и допълват с мляко. На мен това не ми се вижда ок защото малкото стомахче ще се чуди какво става. Само си предстваям как се меси млякото с плодовете  ooooh! Поне на мен не ми допада де... въпрос на лично мнение.
Искам сега да ви почерпя виртуално че на днешния ден си правя нещо като курбан , защото като бях в 2-ри клас ми се случи случка в Която ако не беше брат ми да ме спаси , надали щях да съм жива сега. Хаиде заповядайте :

# 33
  • Мнения: 365
Здравейте момичета!
За много години! Желая здраве, късмет и много сбъднати желания на всички вас!

Аз пак нямам време да чета. Ния е болна - през няколко месеца прави бронхиални спазми и вчера направи още един. Педиатърката ни каза, че трябва да започнем да я лекуваме като асматично болна - с рецептурна книжка и лекарства, отпуснати от здравната каса, които трябва да приема една година. Още не съм на себе си. Като й купих рецептурната книжка ми стана едно такова - криво. Майка ми има същата защото е диабетичка и е на инсулин, който и се отпуска всеки месец от Касата. Все едно ми е много болно детето, та чак да й се изписват лекарства и да се лекува една година.
Митака пък за пореден път няма ваксина. Преди имаше сополи, заради някаква бактерия, сега пък заради Ния пак му отложиха първия прием на Пентаксим. На всичко отгоре и не суче достатъчно и наддава много малко. Минахме на варианта да се изцеждам и да му давам от шише, но не всеки път изпива по 130 мл. Изпива около 80 и после започва да дъвче бибата и да ми се хили. То няма лошо ама педката на мен се кара, че не се хранело детето.
Та годината ми започна с малко проблеми и за да не се отчайвам, си повтарям непрекъснато, че всичко с децата ми е наред.
Празниците обаче ги изкарахме весело. Бяхме си на нашето село (до Гоце Делчев). Имаше кукери (там им казват бабугери) и стана голямо шоу. По късно ще пусна снимки.
Прегръдки на всички ви!!!

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 13:16 от TRINITI

# 34
  • Мнения: 365
Забравих, че днес е Богоявление и трябва да почерпя - имам имен ден!

# 35
  • Мнения: 53
Забравих, че днес е Богоявление и трябва да почерпя - имам имен ден!
Честит имен ден, Боби! Да си жива, здрава, много щастлива и обичана!

# 36
  • Мнения: 14
Честит Имен Ден на всички именници!Много здраве и щастие!  bouquet
TRINITI ,стискам палци всичко да се оправи! Praynig Hug Кое ви е селото?На мен мъжа ми е от Гоцето.Като се приберем в БГ,мислим там да си живеем и може да се видим Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 1 046
Хелоу майчета, много набързо, че ме хвана сесията и имам много да уча.
Бистрите теми за захранване, а само пред 2 седмици се стреляхте по повод захранването.  Laughing

Тринити само да те успокоя, мой Коко и той беше така, че беше с книжката на годинката и нещо-ако ви е изписан сингулер, по-добре с него, отколкото без него. И на мен ми беше много страшно даже първия път като отидох с книжката в аптеката, ама ко да се прави деца и нерви много.

Уиш много ме изкефи изказването за крастата и храненето, точно така си е, нямах търпение да видя голямо дете с лъжичка и лелеее какво мацане беше ужас, сега се надявам да е по-чиста ситуацията като му дойде времето.
За дрънкалките мойто чаве и то не хваща още нищо, обаче как вика и пее не е истина, нямам такива спомени с баткото и ми е едно хубаво да си го гледам.
Айде чао, че докато спи да използвам.

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Честит имен ден на всички именници Hug

# 39
  • Мнения: 365
bamba Мосомище се казва, на 20-30 минути път пеша е от Гоцето. Няма начин мъжа ти да не го знае. Моята майка е от там, и като ни водеше всяко лято на село, се залюбих с мъжо, той също е от там. Ще се радвам някой ден да се засечем.

Nadina, Точно това лекарство ще й изпишат. На вас как ви повлия, имаше ли ефект? Сега малкия как се чувства? Колко време го приемаше?

# 40
  • Мнения: 14
bamba Мосомище се казва, на 20-30 минути път пеша е от Гоцето. Няма начин мъжа ти да не го знае. Моята майка е от там, и като ни водеше всяко лято на село, се залюбих с мъжо, той също е от там. Ще се радвам някой ден да се засечем.

Еееее,как!Естествено! Hug Heart Eyes

# 41
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз приготвям пюретата така-измивам и обелвам зеленчуците,нарязвам ги и ги слагам да се варят.Като станат готови ги прецеждам от водата и ги пасирам,като прибавям малко масло.Първите 2 седмици не съм слагала масло.И след това,непосредствено преди ядене,разреждам пюрето с АМ до необходимата гъстота.АМ го приготвям малко по концентрирано-на 30мл вода,слагам 2 мерителни лъжички АМ.Спомням си,че като правих пюретата на Алекс,АМ го приготвях с водата ,в която са врели зеленчуците.Това е. PeaceАко някой има друга рецепта,да сподели.
TRINITI дано бързо се оправите,че е много лошо така. Hug
Андреа вече е по-добре.И апетита й се върна.Снощи направо ме учуди - изяде 160мл мляко.  ShockedЩе видим в понеделник как е с кг.

# 42
  • Мнения: 82
Честит Имен Ден на всички именници!Много здраве и щастие!  bouquet
TRINITI ,стискам палци всичко да се оправи! Praynig Hug Кое ви е селото?На мен мъжа ми е от Гоцето.Като се приберем в БГ,мислим там да си живеем и може да се видим Heart Eyes

bamba, и мойто мъж е от Гоцето, но живеем в София. Пролетта за първи път ме води там на гости и много ми хареса.

# 43
  • Мнения: 215
Привет и от мен в новата тема!
Честито на всички именици!

Аз също не съм захранила още. Имам достатъчно кърма, бебето наддава добре и ще изчакам още, мисля на 6 навършени месеца да започна със зеленчуково пюре. Сама ще ги приготвям. Аз пък, когато съм правила пюретата преди за баткото не съм добавяла кърма или АМ вътре newsm78 разреждах ги с водата, в която са врели зеленчуците.

Тук времето се затопли доста, но все още има гадна мъгла и няма да излизаме днес май.
Аз обаче ще трябва да изляза, че нали баткото ще е първокласник и трябва да пообиколя училищата да видя къде да го записвам. Незнам защо такива истерии има около записването за първи клас...Въобще не ми е ясно как мога да преценя предварително кой учител е добър и кой не, след като ги виждам за първи път. А относно мненията на околните, при положение че всички са субективни, как да се доверя?
Ох, да ставам и да се приготвям вече, че сестра ми дойде да гледа беба докато аз съм навън.

# 44
  • Мнения: 221
Ха здравейте и от мен.Аз мисля да дам на малката буболечка към 3 часа малко картоф-че да видим как ще е ,но си мисля и сам убедена че млякото ще е много дълго присъстващо в нашето ежедневие.Макар че дядо й моят баща на нова година ме издебна и й даде малко млечна салатка и то с чесън,щях да го убия но той каза че му облизала пръста демек и харесало та не знам ще видя резултата по късно.До колкото разбрах се дава след млякото или съм разбрала погрешно?
!И да не забравя честито на месечинките и именниците да са живи и здрави и само хубави неща за напред

Общи условия

Активация на акаунт