СЕПТЕМВРИ'09, тема 10

  • 15 857
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Честит Имен Ден на всички именници!Много здраве и щастие!  bouquet
TRINITI ,стискам палци всичко да се оправи! Praynig Hug Кое ви е селото?На мен мъжа ми е от Гоцето.Като се приберем в БГ,мислим там да си живеем и може да се видим Heart Eyes

bamba, и мойто мъж е от Гоцето, но живеем в София. Пролетта за първи път ме води там на гости и много ми хареса.


Еей,ще сформираме  неврокопска  групичка  Laughing Hug Аз съм била само 2 пъти (това не ми попречи да се отбележа по пълна програма в нощния Mr. Green)и на мен много ми хареса Peace

# 46
  • Мнения: 277
А при нас е такава жега!!! По къс ръкав даже се съблякох  Crazy Харесва ми да е топло, ама не насред зимата - затова има и вируси  Rolling Eyes
Имаше 4-5 мами в парка, ама не и такива, които познавам Wink Горска китка, ти ли живееше в блока на Ф-Тур? Ако да, може да се разберем нещо и за утре  Peace Аз след като хапне беба пак излизам, нищо, че са мокри и дънките ми, и обувките  Crazy Ама Еличка не си е отворила очите; ние отдавна не бяхме ходили на разходка, с много малки изключения  Confused

# 47
  • Мнения: 365
Честит Имен Ден на всички именници!Много здраве и щастие!  bouquet
TRINITI ,стискам палци всичко да се оправи! Praynig Hug Кое ви е селото?На мен мъжа ми е от Гоцето.Като се приберем в БГ,мислим там да си живеем и може да се видим Heart Eyes

bamba, и мойто мъж е от Гоцето, но живеем в София. Пролетта за първи път ме води там на гости и много ми хареса.


Еей,ще сформираме  неврокопска  групичка  Laughing Hug Аз съм била само 2 пъти (това не ми попречи да се отбележа по пълна програма в нощния Mr. Green)и на мен много ми хареса Peace

Непременно трябва да се видим и да покупонясваме в нощния Simple Smile))
А после едно барбекю на Папачаир  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 279
Здравейте !
Честит имен ден на всички именници!
Честито и на месечинките днес!

Запис в новата тема! Много бързо навлязохте в нея  Wink вече 4та страница  Grinning

Аз с лъжичките за захранването процедирах така: 1-вия ден дадод 2 лъжички, после 4 , после 6 и така увечличавах с 2 на ден. Една лъжичка ми се вижда прекалено малко.  Thinking
и аз така мисля да процедирам.
А... много ми е кеф да си правя домашни пюрета,е поне в началото де.Нали съм си от село /Чипровци е град де ,но скоро май ще станем село  Laughing няма хора/ та.. имаме си домашни картофки,тиква,моркови. Но незнам много много как се правят.Добре че вие взехте да споделяте как ги правите, че да се понауча  Confused.
Някой спомена че Дядо коледа вие е донесъл гимнастика, и на нас така,само че малко по рано дойде/в началото на декември/. Та от тогава го слагам и има голям ефект - дърпа играчките,лапа ги и т.н. Занимава си се сам.Също така си говоти с полилея, с играчките  Laughing а бе радвам му се мноогоо.
Отняколко дни пък иска и да седи.Оставям го да лежи на една възглавница и той се изправя,баща му го хване за ръчички и той хоооп и седне.Не е ли рано  Thinking
 
Така ми се ходеше да ни поръси попа ама това време.сутринта бе много студено,а сега валя дъжд и е една поледица .
май се по унесох .... ама съм си направила кафенце,мъжете ми спят и то ми е едно хубаво пред компа  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 14
Здравейте и аз да се запиша в темата.Моето слънце Андреа е родена на 17.09.2009 година , а терминът ми беше на 25 , но избрахме този красив празник за появата на малката.Тежеше 3080кг и беше с дължина 48 см.Една фина госпожица.

# 50
  • Мнения: 220
Честито на именниците!

Аз съм си определила 20 януари за започване на захранване ,ама така ми е добре като вадя само цица ,че може да поизчака още малко.
Ще започвам постепенно с тиква,морков,картоф,тиквички - разредени с кърма ,защото такива имам домашни ,а после ще продължа с готови пюрета.
Продавачката на зеленчуковия в квартала каза ,че само лука е български ,всичко е от къде ли не ...,та по-добре готови пюрета.
Сокове няма да предлагам ,поне на този етап ,ще рендосвам по нататък готови плодове .

И Марти се опитва да седне ,явно не е рано .
Такава склероза съм ,забравила съм всичко от Валя .

# 51
  • Мнения: 279
а забравих да кажа - Ладида моя термин бе за 08.09.09, ама не искаше да излиза и понеже беше седалищно и трябваше секцио Аз си избрах тази дата - 09.09.09. Със нас се роди една госпожица Елизабет в 09:09ч. - пет 9тки Grinning

# 52
  • Мнения: 14
И Андреа се опитва да сяда вече,ръцете са и все в устата и не спира да бръмчи и плюе,а от няколко дни успява и по корем да се обърне без моя помощ само дето не се сеща да си извади ръчичките и забива главата. LaughingНие ще започваме захранването към края на януари, когато има навършени 4 месеца така каза педиатърката ни.Сега и давам сок от ябълка и морков,а от няколко дни и плодово пюре с ябълка и банан,но не виждам да е очарована.Дано захранването ни е по-успешно.

# 53
  • Мнения: 141
lilka1812, добре дошла при нас Simple Smile

МамаТ, аз не съм в блока на Ф-тур. Доколкото си спомням Електра живееше там, ама те са се преместили временно по време на зимния период, защото нямат ток... Sad

# 54
  • Мнения: 14
Gorska_Kitka , добре заварили. LaughingХубаво е да има с някой да споделиш, да обмениш опит. Heart Eyes

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 2 150
Привет и от мен Grinning
Днес най-после изведох дребчо на разходка, не бяхме излизали за по-дълго сигурно от 2 седмици. Навън е като пролет и всичко се топи, та по този повод се оказа доста уморително да бутам количката из тази киша Rolling Eyes
Отидох да му купя стъклени шишета, тия дни се начетох на гадории за това колко вредни били някои от пластмасовите и нещо ме хвана параноя Crazy
И аз се точа на този уред на Чико за пюретата и към края на януари ще си го поръчам. Голямо удобство ми изглежда Mr. Green
Никола още не се обръща, гледам го, че се запъва с крачетата и предполагам скоро ще го направи. А за сядане още не виждам индикации. Иначе започна да хваща играчките в ръка, понякога се сеща и да си ги бутне в устата hahaha
lilka1812, добре дошла при нас!

# 57
  • София
  • Мнения: 462
МамаТ, аз съм ти комшийката, но наистина сега не живеем там. Надяваме се на пролет да се приберем, ама нищо не се знае още, че нещата там са доста забатачени. Close

Ние днес бяхме на консултация, сложихме третия Пентаксим, да си отдъхна вече, че ми се беше свило сърцето. Нашият младеж е вече 7 500 и 67.5 см, другата седмица ще се почваме с картофите Mr. Green
Нашата педи каза, че от морковите може да имаме реакция, тези, които вече сте давали, имали ли сте проблеми? То го дават и запичащ де, та ще видим кога ще се запознаем с моркова. Засега ни казаха да почваме картоф, тиква, ориз (също пасиран на пюре) и моркови евентуално. И аз така бях решила, така че по този въпрос няма да имаме разногласия с педи.
Дадоха ни най-накрая и направление за ортопед, казаха ни да ходим в Горна Баня. Знам, че се коментираше преди време, но записвали ли сте часове предварително, че на нас ни казаха, че няма нужда, направо да отиваме?

Честит имен ден на празнуващите днес! Да сте живи и здрави!  bouquet

# 58
  • Мнения: 277
Еми старческа деменция ме гони явно...  Crazy
Аз на ортопед ходих в МЦ ДЕТСКОО ЗДРАВЕ, много внимателен млад доктор ни се падна... Колкото до моркова - Ина е захранена може би на 1 месец с морков - нямахме проблем, но то си е до дете, индивидуално. Правила няма в това...

# 59
  • Мнения: 221
Ние на ортопед не сме ходили педи гледа за сега крачетата на малката.И ние така упорито искаме да ставаме и да сядаме,много е доволно като и помогнеш да стане и да седне.,но всичко е за 1-2 секунди.Иначе всичко пъха в устата и до може би месец ще ни пробие 1 зъбче.

Общи условия

Активация на акаунт