За пързалка и шейна мисли МАРТенската ни тайфа

  • 23 892
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 459
Слънце,   bouquet

За чувалчето щях да пиша. Аз взех от Пигиса едно на Wisey. Доволна съм.

# 16
  • Мнения: 267
Слънце,   bouquet

За чувалчето щях да пиша. Аз взех от Пигиса едно на Wisey. Доволна съм.
мерси за отговора   bouquet,хареса ми чувалчето  Peace,а вътре вата ли е или шушляк  Thinking,пише топла подплата ама...  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 170
Миро пие по 100тина мл чай на ден. Сок не давам, че имам подозрения, че го разхлабва. Акаме по 2-3, рядко до 4 пъти на ден. Минахме периода с по 7-8. Май не е заради зъбите, защото 5тия расте, ама акането се оправи.

Кикоикрис: благодаря  Hug

Варненките, верно ли толкова сняг? Малей, няма излизане за вас скоро май. Ние днес следобед ако не завали пак, смятам да излезем пред блока да ни видят, че не сме излизали още откак сме дошли в събота. То не бе дъжд, не бе снях, не бе вятър значи. Сега се е постоплило, -5 е  Mr. Green

мама-бебчо: хич не сме за завиждане, мен ако питаш! То верно сняг, ама като има една линийка 15см, колкото да минеш между преспите, ходи се радвай на снега  ooooh! А за студа - и тук си е кучи. Вчера не знам колко е било, ама вечерта не си усещах краката.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 12:07 от 22

# 18
  • Мнения: 246
Сега да питам - колко вода пият дечицата ви.

Сега пие по-малко отколкото, когато бяхме само на кърма! Трудно докарва по 50мл на ден, а сок изобщо отказва да пие! Плодовете ги предпочита в пюре или на парченца. Но още се кърмим и предполагам, че си наваксва с течности. Мокри по 4 памперса обилно.

Сетих се и още нещо да питам - по колко пъти акат вашите мъници?

Различно - от един до 3-4 пъти, а някои дни прескача.

Тони–ст, стискам палци всичко да е ОК

Ние всеки ден излизаме да разходим кучето след обяд за около 10-15 мин и ако не е заспал, ходим в магазина.

Животинче, сподели инфо за яслите в Младост (може и на лични) Praynig

# 19
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Здравейте и в новата тема!

За акането - от раждането още Михаела го прави по веднъж, най-много до 3 пъти на ден. Каката до 3-тия месец акаше по 7-8 пъти, на всяко ядене. Затова пък сега - по 1 път на 2 дни.

Михаела само вода пие, като беше по-малка, в началото на захранването пиеше по малко сок, но като започна да яде пюренцата изобщо го отказа. Сега изпива около 200 мл вода на ден. А сега като е болна - 300-400.

# 20
  • Мнения: 819
Здравейте!

Чудих се в коя тема да пиша, че гледам старата още не е на 50 стр., ама видях, че тук цели 2 стр. сте навъртяли  Grinning

Първо искам да почерпя за нашата последна месечинка  Grinning



И да честитя и на наборчетата Алекс на Елвинг и Петя на Зора, а също така и на Вики на Крисче!!!  Hug

Набързо само да се отчетем от днешната консултация, че София се събуди - вече сме цели 8 кг. и 71 см.  Mr. Green

Виждам, че Мелинда се е притеснила за мерките - няма страшно, просто са по-фини мадамите  Wink Аз лично хич не се притеснявам, нали е здраво детето и се развива чудесно?  Доки каза, че много добре си изглежда и я похвали  Mr. Green Аз не знам колко е била на 10 мес, защото пропуснахме, ама на 9 мес. беше 7.250 и 67 см., така че даже много е пораснала за 2 месеца, аз дори не очаквах.

И само да кажа София как се радва на снега
 :,много е впечатлена милата, ама като и дам да пипне и си дърпа ръката  Stop Следобяд евентуално може с шейната да излезнем.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 12:56 от *Nikita*

# 21
  • София
  • Мнения: 459
Слънце,   bouquet

За чувалчето щях да пиша. Аз взех от Пигиса едно на Wisey. Доволна съм.
мерси за отговора   bouquet,хареса ми чувалчето  Peace,а вътре вата ли е или шушляк  Thinking,пише топла подплата ама...  Rolling Eyes

Вътре е полар(май така се казва), има и едно поларено одеалце в един дйоб отпред. Много е удобно - винаги си имаш одеало с теб, а не пречи и не заема допълнително място.

# 22
  • Мнения: 18
jivotinche - Ама много яко това за 20.02.  Peace, ако се организираш действайте! Има цял месец до тогава. Много я обичам тази дата,  попринцип числото 20 ми е любимо!  Wink  И браво за вашите умения, които са си голям напредък в развитието де! Hug

*Nikita* - Честита ви последна месечинка!  Hug
Анче , честита месечинка и на вас! Честита месечинка и на Петя и на Вики!

Вода- пием много по около 500 мл. за денонощие, щото понякога през ноща му давам шишето и той така си спи и си пие от време на време и даже го е изпивал  цялото-250мл.  Laughing

От два дни нещо гледам , че акото ни е почти като вода. Дали е от зъбите  Thinking или нещо е настинал? Други симптоми на болест няма пък ще видим как ще е .
А освен непрестанното мрънкане нон стоп по цял ден. Супер много се изнервих вече.
Е вчера с Роси говорихме 15мин. и през цялото време ми стоя закачен на краката и прикляка и реве. ooooh!Добре че пък Стела спеше , че иначе съвсем нямаше да можем да си чуем приказката.

Тони, айде късмет и нали знаеш - ако това е вашият дом , то ще си стане без проблем. Peace

Зеленко- лек път на вас тогава. Признала съм те да знаеш! Wink

Вероника, айде де вие кога ще се кръщавате?  Flutter Виж 20. 02 колко хубава дата е!  Hug

Имаше и друго ама сега не се сещам- то един акъл за всичко не стига!  Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 58
ДобрЮтрУ Simple Smile

Животинче, как на ски, с Тошко ли? Зелена съм, да знаеш, тъмно зелена  Mr. Green  Вече няколко години пропускам и направо полудявам като чуя за ски. Сурни едно дупе и за мен, моля те.

Гери, аз сериозно обмислям излизане с количката, иначе ще викаме доктор от психото Simple Smile . Може и до края на блока да стигнем, но ще направим там снежен човек и ще се върнем, ако трябва Simple Smile  22, верно я! Да не ти разправям, че пред нас са казаните за смет, каквото не е затрупал снегът, е заринато под боклук.Но кметът вчера каза, че нямало страшно  #Cussing out  

Тони, а дано!  Hug

Ния вода НЕ пие. Пийваше по малко чай, докато я кърмех само, но откакто я захраних - не! Вода, чай, сок, от всякакви съдове и пособия не се пие! За изхождането ние не сме критерий за съжаление.  


# 24
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Слънце, мерси за темичката!   bouquet Дано не те боли от падането. Лек път към Ст. Загора!
Тони, успех, мила!
Шу, стискаме палци за Яна!
22, Честити ти първи самостоятелни стъпки, много е вълнуващо, нали?
Честити последни месечинки на Софи и останалите от датата. Никита, ми тя Софи ни е настигнала по килца - и ние сме съвсем малко над 8 кг.
За водата - Стела не пийва нито грам - категорично я отказва под каквато и форма да я предложа. Мен това леко, ама съвсем леко ме притеснява и все се чудя дали приема достатъчно течности детето, но педи каза, че щом се кърмим още (само сутрин и вечер вече) да не го мисля.... И все пак, имаме само 2 (много рядко 3) кърмения за деня.  newsm78 Как мислите вие? Дали и е достатъчно? Иначе, сокчета обича много (правя и ги от морков и ябълка), но и давам между 60 и 90 мл на ден, не повече. Чай много пъти съм предлагала, но и него категорично отказва. Sad
Акаме най-често по 2 пъти на ден, винаги в гърнето.
Вероники, и на нас памперсите ни свършват за около 20тина дни, тоест около 20 лв (напоследък наистина винаги ги хващаме на промоция, иначе са около 25-26-27 лв).
Диде, мила, много ти съчувствам, но и ние сме така - нон стоп мрънка. Не спира това дете, ей и това си е!!!! Не знам зъби ли е, лиготии ли, но Стела е залепена за мен през цялото време и не се заиграва сама никога повече от 5 мин и то ако току що се е събудила, или наяла. Няма да ти обяснявам колко ме боли и кръста вече, че нали от как проходи, друго не иска да прави.  Crazy Crazy Crazy
А, ето най-после и обещаните клипчета, да ни видите най-после как вървим (специално си направих профил в мултиплайа, за да ви ги покажа).
http://rossykv.multiply.com/video
Зеленко, лек път и дано се видим! И браво на Калинката, че най-после е проял, ако знаеш само как съм се радвала, чак го хвалих и на мама и на мъж ми  Crazy
Животинче, весело изкарване на ските! И аз много обичам да карам и сме решили тази зима (март сигурно) да ходим на ски с мъж ми и Стела (и мама, на която да я оставяме докато сме на пистата).  Mr. Green Дано ни огрее, че мъж ми напоследък има толкова работа, че... Е, онази вечер се прибра в 2.40, докато се изкъпе и малко да се наприказваме (че не можем иначе) и докато заспим то станало 4, а на сутринта в 8 беше вече излезнал  ooooh!
Варненки, вчера гледах новините и много ви мислех.
Тук вали сняг, не спира, но пък не е много натрупало - 2-3 см само.
Айде, хубав ви ден и много цунки от мен и Стеличка.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 187
Минавам да се запиша..

При нас няма кой-знае какво ново,като изключим най-новото умение-като я питам "Как пищи кака"? и следва неистов писък придружен с най-доволната усмивка. Crazy Успях да и направя клипче,ще взема и аз да ги качвам някъде че само ме врънкат дружките в странство да им показвам госпо'иците Simple Smile
Изправя се,пуска се с една ръка,на четири крака е много бърза.Хапва си доволно и купено и домашно,проблеми до сега с храната не сме имали(пу-пу).Днес трябваше да сме на консултация,но не мож ме накара да изляза в това време. Stop Ще ходим другата седмица,или напролет.. Mr. Green
Като гледах репортажи за Варна и Бургас-ми че то тук при нас всяка зима е така(с изключение на тази де  Mr. Green),дори повече сняг има(нали сме си в планината),отколкото в центъра.И нашите кофи са фуул,може би варненския кмет не се притеснява щото е студено и няма опастност от разложени боклуци и зарази. Mr. Green Спомням си само един-единствен път лятото как не бяха минавали почти седмица и каква смрад беше-не можеш да си отвориш прозореца. ooooh!

Нещо със захранването поизостанахме,но нали беше с пъпки та ако има реакция съвсем щяхме да я омешаме.. Crazy Приготвила съм говеждо и агнешко,и риба още не съм давала а тя ми се вижда по-полезна,в къщи много я хапваме докато другите меса 1-2 пъти в годината. Rolling Eyes

Има ли мами,дето още не са давали сок?То не че сега е сезонa за фрешове,но си мислех да започна с тези готовите на Хип,докато излязат нитратните. Mr. Green

Вода пие от скоро,по около 200мл.Иначе чай от този гранулирания на Хип(извъртяхме почти всички видове) пие по 500мл.че и повече.Предлагам на 1/2ч.,през нощта като се събуди също. Peace

Шу де що имам палци съм стиснала!Успех!

ТаняТ,jivotinche  Hug


В Ларедута грабят като невидели,тъкмо напълня кошницата посред нощите(заради трафика) и на сутринта половината неща опоскани!Добре поне,че намалението е няколко седмици,та белким се вредя с нещо. Tired

# 26
  • Мнения: 18
Роси, боже ooooh! изумена съм!  Hug Hug Hug Hug Леле колко добре си ходи Стела, ама аз направо не очаквах чак така добре да ходи! Да я нацелуваш едно хубаво от нас! Браво на детето! smile3501 smile3501 smile3501

# 27
  • Варна
  • Мнения: 858
Хайде да се метна и аз в новата тема  Hug

Шу, много стиснати палци и от мен и благодаря за съвета, точно това се получава и при нас, със ориз и спагети яде, с картофени парчета все още не  Hug
За водата - не пием нито грам, неиска да я близне даже, нито с лъжица, нито със шише, нито с чаша - била тя магична, обикновена или бог знае  каква. И сокове неиска и чай, абе никакви течности освен млякото  Mr. Green
За килограмите, извинете но незапомних името, ние на 9 и половина сме 6900 така че едва ли на 10 ще стане вашите 7700  Mr. Green но не съм притеснена нито аз нито докторите защото вики е истински дивак и със сигурност не е недохранена, яде като ламя, изяжда количества които доколкото чета не всички ядат, така че няма от какво да се притеснявам. Аз цял живот съм едни кила, а ям като прасе  Embarassed - така че...наясно съм с този номер  Mr. Green
За снега някой питаше - да , наистина във Варна е снежен ад, даже вчера месих питка защото нямаше хляб никъде  Mr. Green и магазините празни , защото никой не може да стигне да ги зареди, а аз мислех че няма да мога да се прибера, такава снежна виелицаимаше. днес не духа и макар че навън е 1 метър сняг мисля след малко да излезнем с Вики, че ние по принцип не  пропускаме нито ден - и в пек, и  в дъжд, и в сняг и в мъгла  Mr. Green
Гери, и ние като вас - по цял ден обикаля хола ходейки, прехваща се от масата за секцията пак за масата, за табуретките, защото си нямамепроходилка, но сама я е страх да се пусне  Mr. Green
За акането - ака по 3-4 пъти на ден  Mr. Green
При нас положението със заспиването все повече се усложнява, преди заспиваше най рано 1.30 - 2 през нощта, а вчера заспа насила в 2.30  Tired А и през деня не спи, някой да не каже, че не се изморява или че спи много - няма такова нещо, Както казах по цял ден е права , не си сяда на задничето, и ходи и пее и танцува та пушек се вдига, спи веднъж за час, час и половина и това е....баща и реши да я сложи да спи в 1 часа през нощта, тя се захласна, спря да  диша от обида  ooooh! бяха едни сълзи, сополи, трагедия голяма, и като спря да реве, на пук ли на инат ли се заигра все едно току що се е събудила и заспа насила , отново с рев в 2.30  ooooh!
За обличането - е няма такъв зор, само като се усети че е гола и хуква да бяга , аз я връщам тя се обръща и изчезва и под масата се крие, по голо дупе  ooooh! Абе зор си, и права я държа и се обличаме и пак един рев и т.н както си му е реда  Tired

Стела е страшна , браво на нея  Hug

Още щях да пиша, но ме вика с пълно гърло...  Mr. Green

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Тук съм жива и здрава се прибрах при децата. Сега отивам да поспа, че снощи не съм спала.

# 29
  • Мнения: 305
Леле, добре че Никита ме подсети! Аз въобще не съм погледнала календара!

Честита месечинка на София, Алекс и Вики! Да почерпя и  за нашата! Леле как бързо растят тези дечица!

Общи условия

Активация на акаунт