Февруарските бонбони броят подаръци милиони!

  • 24 498
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 216
Извинявайте, че така направо, ама Стани току що се удари в масата. а съм сама вкъщи и много се стреснах, искам да ви питам да го водим ли на лекар, той стоеше прав до ръба на стъклената холна маса, тя е със заоблен ръб де, но залитна и си удари главата със всичка сила отзад там където се свързва главата с вратлето, от удара му отскочи напред главата и падна на ръчички, много силно плака, но за кратко, от тогава е спокоен и си играе, има червена ивичка там където се удари, но не е подуто, какво ли не си представях доакто се удряше, дали може да има сътресение или оток или нещо от камшичния удар на главата, направо не знам, сега е кротък, играе, но се притеснявам, че е толкова кротък, пък, мъжът ми и майка ми казаха, че няма нищо, щом не е припадал или не е плакал много, ама аз много се уплаших и даже не мога да мисля логично, честно казано се чудя къде да го мъкнем сега по студа и в това гадно време насам-натам по спешни кабинети, дали ще му обърнат внимание, дали ще ми се изсмеят, не изглежда зле изобщо...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
айде и аз в новата тема

Ива,следиш за губене на равновесие,повръщане,неориентация и всичко необичайно в поведението му
Би трябвало всичко да е наред и да няма проблеми
ако видиш нещо притеснително,отивате в Пирогов-там ще ви обърнат внимение.особенно за дете-няма да гледат през пръсти

# 17
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 871
Иве, гледай дали се подува, дали е отпаднал, унесен, поне около час не го оставяй да заспива и следи дали може да се получи разфокусиране на зениците, разширени или някаква друга промяна. Ако няма нищо от тези неща, движи се добре, не залита или не плаче, или пък не прилягва, значи нищо сериозно няма.
Аз затова нямам стъклени маси в къщи, защото с тях стават най-големи бели Sad

# 18
  • Мнения: 649
Иве, следи стани за всико необичайно в поведението му.
Ако се чувстваш много неспокойна и неуверена, най-добре го заведете в Пирогов, там ще ви обърнат внимание със сигурност.

Стани, веднага ли изплака, когато се удари?

# 19
  • в гората
  • Мнения: 25
 Почерпете се за първия ни рожден ден!



 Честито на астралните ни близнаци: Яна, Конър, Кристиян, Савина, Александра и Калоян!

 Диде, Зари е супер сладка.Ще се опитам тези дни да я видя на живо Simple Smile.
 Иве, дано да му няма нищо на Станиславски!!! Hug

После ще пиша пак, че имам да се похваля и да се оплача  Sad.

# 20
  • София
  • Мнения: 216
Много ви благодаря, момичета, Стани изплака веднага, не е изпадал в безсъзнание, даже като го гушнах и тогава чак не издаваше звук, първият плач беше много силен и с глас, в момента съм го сложила в кошарата, да не тичам след него, стои си прав, яде солета преди малко, сяда и играе с играчките, не забелязвам да полягва, а ще е показателно, защото спа до 17, зениците са ок, реагират на светлината и като гледа към лампата са си свити, сега реве, защото ми иска телефона, пипна се веднъж където се удари, сигурно го наболява, обикновено не се пипа там, за залитането, малко сложно да преценя, понеже той така си ходи, ама ще го пусна след малко да походи пак, а за стъклената маса, със сигурност ще изчезне в най-скоро време. Иначе сме на 10 минути от Пирогов с кола и ще видим дали да го водим, дано не се налага...

# 21
  • Мнения: 14
Иве, дано няма нищо! Момичетата са ти казали за какво да следиш. Ако ти е много притеснено заведи го да го погледнат и след като сте толкова близо , защо да не го види специалист? Или пък звънни на педи и питай дали има нужда от такъв преглед?
После пак да кажеш как е Стани!

# 22
  • Мнения: 233
Дидеронче, не се извинявай, че Зарито е такава схватлива, мила! едни деца са напред, други не толкова! то е като с големите хора - едни танцуват, други играят шах, трети пишат научни дисертации, а четвърти са футболисти! няма как дечицата да се развиват еднакво!
моята Дани, например, с думите е на "Вие"  - мама, тате и ало и то само ако е на кеф (или на зор, де). иначе се опитва да ми пее, танцува на всичко, с ръце прави много неща - показва си разни части от тялото, показва какво иска да й дам или тя да вземе, пляска за "браво", обича да вади и да прибира разни неща от кутии, шишета, шкафове (то май всички в момента обичат това). друго хубаво нещо е, че имитира разни животни. и да препоръчам - подариха ни някаква дървена табличка с вградени в нея изрязани форми с нарисувани животни, които издават съответните звуци. направено е с фото-клетка, доколкото разбирам, защото реагират на тъмно-светло. даже като залязва слънцето и чувам отвреме-навреме някое животно и се стряскам. та Дани е много впечатлена от тази играчка - вече имитира слона от нея (нашата е с африкански животни) и малко разчупихме стереотипите на животните от двора и фермата, които аз й имитирам, докато разглеждаме книжките или се разхождаме навън.

за млякото - аз може би от около месец правя разните закуски с прясно мляко. е, в момента имам отворена кутия Хип 4 (от годинка), но е само защото исках да пробвам вечер да й дам мляко. е, не се получи, не ми го пие, иска да суче! сега правя по половин литър адаптирано мляко, за да сготвя нещо на нас - палачинки, торта, кремове, даже и в крем-супа. става супер!
пробвам Дани и на закуска сутрин с топло АМ, но не го ще и туй-то. от прясното мляко пийва малко, но предпочита чай, айрян, сок или вода.

заспиването вечер не ни е толкова трудно. вече. като се наложи да я отбия, ми се сърди 2-3 вечери. аз към 19:30 й давам супата от детската кухня. след това съм я молила с кисело мляко или адаптирано, но не ги иска. най-много да хапне 2-3 лъжички от киселото. та слагям я на спалнята, пускам нощната лампа, гледам тихо телевизия, а тя до мен се унася. в началото ме дърпаше да цока, но аз й давам биба/вода, забаламосвам я с играчка, книжка или й давам някоя моя дреха да гушка. като я видя, че започва да забавя реакциите, мушвам я в креватчето и тя почти веднага се врътва на една страна и заспива.

Иве, другите момичета са ти казали - следиш за сънливост, отпуснатост, повръщане, изобщо - някакво необичайно поведение. по принцип при камшичен удар, ако има проблем веднага си показва. просто моментално си проличава. дано не се случва на никой, но човек или губи съзнание, или стои отпуснат и не може да си движи крайниците.

# 23
  • Мнения: 239
Хайде и аз в новата тема .......... Васи   bouquet


Честита първа годинка на празнуващите днес мъничета!
Бъдете много щастливи и малко пакостливи!


Люба, добре завърнала се!  Hug Много ми харесва снимката на Дани от линийката ти.

Иве, как е Стани сега? Доста си се изплашила, дано нищо му няма  Praynig

Диде, голям бонбон е Заринка, умницата на мама  Simple Smile А моята калпазанка почти нищо не прави, не имитира животни, може би защото аз не съм много настойчива  Confused Нея обаче я влекат не знам как да ги нарека, да кажем двигателните умения. Сама се сеща да вземе някакъв предмет, върху който може да се качи, за да стигне нещо, или пък си придърпва покривалото на леглото, за да докопа нещо забранено например .....
В момента се катери по мен, за да стигне мишката на компа ...... и няколко пъти ми връща екрана назад  Tired

Ох, не мога повече да се боря .....

# 24
  • София
  • Мнения: 311
Иве, милият Стани Sad. И аз си мисля, че щом няма досега някой притеснителен признак не е страшно! Представям си как си се изплашила Hug
Диде, още клипчета да пуснеш, и аз вчера настоявах, че ми е домъчняло за Зарито. Много е сладка!
Останалите да вземем пример и да пуснем и ние, че всички дечица са толкова сладки, голям кеф ми е да ги гледам, а и Мишката много с забавлява.
vasi__k, и вие сте напред с материала Simple Smile Мн. е сладък.
m@m@, мерси за почерпката и гледай хвалбите да са много повече от оплакването Simple Smile
Мишката рядко има гости, но като дойдат са по 3 - ма. Досега за вниманието и се бориха майка ми, братът на Евгени и приятелката му Simple Smile И поревнуваха, а малката се кефеше да е център на внимание и показа всичките си магарии.

# 25
  • София
  • Мнения: 216
Благодаря още веднъж, добре е, гледа ТВ, кани се да гледа комбинацията - жени и пищи радостно, май той отдавна забрави, а на мен още ми треперят краката, а той вижда, че съм притеснена и ме манипулира, мамунито, оххх, дано наистина нищо да му няма, за сега си е на 6  Hug

# 26
  • Мнения: 649
не имитира животни, може би защото аз не съм много настойчива  Confused Нея обаче я влекат не знам как да ги нарека, да кажем двигателните умения. Сама се сеща да вземе някакъв предмет, върху който може да се качи, за да стигне нещо, или пък си придърпва покривалото на леглото, за да докопа нещо забранено например .....

Все едно аз съм го писала , но за Йоан. Него само техниката го влече - пуска и спири TV-т от дистанционното, същото правеше и с компа, CD-то на компа, изкарва постоянно някакви прозорци от клавиатурата. Абе само с такива неща му е интересно да се занимава.

Иве, радвам се, че на Стани нищо му няма.

Аз закарах милото да гледа футбол и сега само чакам Йоан да даде признаци за сън, за да полегна и аз. Днес ми стопи лагерите.

# 27
  • Мнения: 24
Ех тая Заринка бее... Диде, може направо да я пращаш в първи клас  Peace
Иве  Hug баят си се ошашкала, а Стани му е минало като на малко пале. Добре че му няма нищо на детенце.
Лека вечер мацки. Много целувки на болните бебета и каки бързо оздравяване.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 983
Иве,много гадно,само се успокой,колкото и да е трудно и според мен по-добре го наблюдавай и ако има нещо недай си боже поне пирогов ви е близо,но аз четох доста неща след като ники падна от дивана на 4 месеца и навсякъде пишеше,че трябва да не се изпада в паника и да се наблюдава детето!

Васи,супер как се храните сами:)

# 29
  • Мнения: 360
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЯНА,САВИНА,АЛЕКСАНДРА,КОНЪР,ТОШЕТО,КРИСКО И КАЛОЯН,БЪДЕТЕ ЗДРАВИ МИЛИ, СЛАДКИ, МАЛКИ БОНБОНИ.

Айде и аз в кюпа на пребилите се,така както Мая никога не ми е падала днес такова салто направи от дивана,че едва не пометнах докато я видя ,че е добре.Ама да се е.. в тъпата тиква,чета за на Ивето приключението и не я гледам внимателно(Иве Hug),а тя в другия край на дивана при облегалката и си исвири на пианото,какво и стана не знам изведнъж стана и за секунди направи две крачки и полетя,но със салто само и видях краката как се вдигат и пада по гръб.Добре,че е килим,а и новия и пакет с памперси беше до дивана та като станах да я вдигна видях,че е паднала на него първо.Много ме е яд на мен си.Дивана съм го разгънала като легло и тя никога досега не е правила така.Лази до края поглежда,вижда ,че няма как да продължи и се маха.Сега явно е решила да прохожда на меко ooooh!Рева малко,но като подадох универсалното лекарство се успокои(цицииии)
Та така,днес явно сме на такава вълна...
Стана дълго.След малко ще пусна снимки от вчера.

Общи условия

Активация на акаунт