Февруарските бонбони броят подаръци милиони!

  • 24 499
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 83
Какво става днес незнам,но последното попълнение е -'kurvata'  newsm78

Иве, цункай Стани от нас.

Миме, ще чакаме снимчици.

Хайде лека нощ!

Лори,Фокси къде сте?

# 31
  • Мнения: 192
Цитат
Какво става днес незнам,но последното попълнение е -'kurvata'  newsm78
  hahaha  hahaha  hahaha
Тази ще да е колежка на putkomafani.  Wink

# 32
  • Мнения: 6
Здравейте момичета! Hug Hug  Hug
larakroft1,на гости сме в Девин у свеки и нямам много време за писане,чета по малко,късно вечер.Мерси,че си се сетила за мен. Hug
На децата им се отразява много добре смяната на обстановката,днес ги водихме в детския център на един от хотелите и много се забавляваха.Забравих да кажа,че сме тук и със зълва ми и нейното момиченце,което е колкото Виктор.Времето тук днес беше перфектно и цял ден се разхождахме.Утре мислим и на диско да отидем,а свеки ще гледа тримата разбойници. Wink
В неделя си тръгваме и ще пиша по-често и ще кача снимки . Grinning
Лека вечер на всички. Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте пак, Стани заспа, ама както всяка вечер си играхме, хвърля бибки и чака да му ги дам, а като се забавя и примълва възглавницата към ръба лека полека и някрая и тя лети от леглото, абе забавно си е с нас, ама то с всички дребосъци е така, всичко е наред, с тати си играха преди да си легне, не му е подуто отзад, само малко му е червено челцето, явно аз съм решила, че е паднал на ръце, пък той баш главата си е забил в килима, ама добре, че си е добре детето де, Миме, съжалявам че сме станали неволна причина за акробатиките на Майчето-зайчето, много целувки от нас  Hug

Хахаха и това, ако са бременни жени, мале, мале Simple Smile)))
Цитат
Какво става днес незнам,но последното попълнение е -'kurvata'  newsm78

Дони, аз на другите мами честитих във ФБ, че тук не бях писала днес до преди Стани да ми изкара акъла, ама теб там те няма, честит рожден ден на малкия Криско, да расте голям, добър и силен и да ви радва много  Hug

Калинче, баш така си стана, той забрави за има - няма 2 минути, а аз се шашках докато не си легна, а мъжът ми се ядоса, че вървя след него и му намилам: "Дръж детето, ще падне, не го дръж с една ръка, защо му даваш морков, ще се задави..." и каза, че ако продължавам така ще ми удари един шамар да се освестя малко, ама не се стигна до там де  Mr. Green

Деси, дано да е заспал Йони и ти в леглото, лека и спокойна нощ ти пожелавам Simple Smile

Диде, аз не писах днес, но четох и гледах, Зари е страхотна, а Стани как й се радва, не е истина, много целувки от нас  Hug

Ааа, Веси, Дани, моят мъж ми купи най-накрая нов телефон, е, втора употреба, ама с 5 Mpix камера и съм много щастлива, само дето успях да му обърна внимание преди малко Simple Smile

Хайде лека нощ от мен и дано утре няма повече инциденти  Praynig

# 34
  • Мнения: 192
Цитат
Дони, аз на другите мами честитих във ФБ, че тук не бях писала днес до преди Стани да ми изкара акъла, ама теб там те няма, честит рожден ден на малкия Криско, да расте голям, добър и силен и да ви радва много  Hug
Сърдечно благодарим за специалните поздрави!!!  Hug
Аз съвсем умишлено не се регистрирам във Фейсбука, че тези нови моди са само "хабило на време".

# 35
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте, аз започвам лека полека пък ще видим до къде ще стигна Simple Smile

Честит рожден ден на всички малки и големи дето съм ги пропуснала тия дни
 bouquet

Миме, на тоя дето го е излъгал Любо да му изсъхнат ръцете!

Диде, аз съм за Стефан - единият ми брат така се казва  Peace

Тедииии, рождения ден е СТРАХОТЕН!!!! А тортата бие всички дето съм ги видяла до сега Wink
Всички останали снимки на рождениците са също много много красиви, ама няма и как иначе - нали там са нашите февруарчета  Heart Eyes

бори, тризнаци ?!?!? Дано всичко да мине по мед и масло, че хич не е шега работа толкова бебоци Simple Smile Наиситна много трябва да внимава с избора на доктор.. Според мен правилно се е насочила към МД /всички тегави случаи там ги изпращат/ само трябва да намери подходящия лекар... Успех!

Ех, Ками Hug Какво да ти кажа... такъв е живота  Sad

Иве Simple Smile Страхотно преживяване, най-вече за вашите приятели Simple Smile

Маринка, на теб сигурно ти е минало вече, но аз все пак да ти кажа- не му се сърди на човека за кухнята... той от добро го е направил Simple Smile

Весе, честита диплома!!!

калинче, не си разваляй мнението за семейството... възрастните хора са странни и малко изперкали, така че не ка бъде както иска баба ти, а вие просто бъдете добри внуци... моето мнение  Confused

Лелеее, колкото повече чета за срещата, толкова повече ЯД ме хваща Sad Хайде бързо нова да уреждаме  Joy

Бисерче, с теб ще си делим 1то мяасто за олимпийско тв-гледане Simple Smile а тая часова разлика ме убива  Tired

За мъжете нямам каквода кажа - при нас аз съм грешната Sad нещо пак депресийката ме е подгонила и съм и зла, и ревлива, и демотивирана за всичко.. абе "жена-мечта"
Иначе с моите приятели отдавна нямаме общи теми Sad както неведнъж съм ви се оплаквала.... затова и толкова зор давам за следващта среща - на тази, на която бях аз си прекарах толкова хубаво, че още ми държи влага  Hug

ИСКАМ БРЕМЕННИТЕ МАМИ ДА ПОКАЖАТ НОВИТЕ КОРЕМЧЕТААААА!!!!

и аз днес пробвах ревливото заспиване... хем полузаспала я сложих в леглото, още на 2-та минута се разхълца чак. Издържах не повече от 5 минути, а после още 10 сме я успокоявали... сега пак с баща си спят  newsm78 На мен не ми пречи да си я приспивам, ама не искам да плачка в яслата Sad

Зари хич не искам да я коментирам  Heart Eyes уж гимнастичката на форума, пък то и акъл имало в тая хубава главица  Party Според мен и 24 часа да прекарваш в "преподаване" всичко си зависи от детенце... Дано и точко/а да е като кака си  Hug

мрм, ако разбереш, пиши за пиукащите буйки Simple Smile

Аз още не съм си залягала, така че може и снимки да ви покажа след малко... но може и утре  Thinking

# 36
  • в гората
  • Мнения: 25
 Приспахме се, най-сетне...
 Аз да си кажа сега мъката Sad.Първо да се похваля, че най-накрая и ние се сдобихме със столче за кола.Понеже се видя, че няма кой да се замъкне до магазина на Макси Кози, реших да поръчам столчето от "май тойс"-а.И днес заветното столче пристигна.Първо помислих, че са ми объркали цвета, но в последствие разбрах, че са ми пратили коренно различно столче  Shocked.Направо ми се дорева  Cry, а мъжо подскача около мен и вика - аа това е по-хубаво ще си го оставим, а аз  Cry.
Аз поръчах това:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.03/1952050
, а те ми пратиха това:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.04/1936913

 И в крайна сметка решихме да си го оставим, съгласих се само защото има по-голяма степен на сигурност, оценката му е "sehr gut".А и е за деца до 12г. - ще има да ми вади очите още 11г.  ooooh!.

 А ето и рожденика, как реагира на придобивките си:



и ние вече сме колоездачи, заложихме на по-евтиния вариянт, че като знам колко си ползвахме количката, това ще е добре ако изкараме лятото с него  Whistling.

 Е заринах ви  Mr. Green, ша ма прощавате  Hug.

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 00:15 от m@m@

# 37
  • Мнения: 192
m@m@, сестра ми беше поръчала от МyToys обувки на племенника и бяха ги объркали. Вместо спортни обувки за момче и бяха пратитли розови ботушки за момиченце.  ooooh! Тя обаче се обадила веднага (добре, че е немскоговоряща) и им се оплакала, та в крайна сметка си взеха розовите ботушки, а на нея и върнаха парите.
Между другото роженикът ви е много сладък!
Ние също си получихме за рождения ден играчките (пак от там поръчани) и Криси доста им се радва. Покрай работата с кухнята обаче още не сме му сглобили триколката, но и това ще стане. За "късмет" се оказа, че са ни дали по-къс кухненски плот и се обаждахме днес а правим рекламация в Айко. Ще го сменят, обаче аз се надявах да сме си оправили всичко до петък и в неделя да празнуваме с роднините рождения ден на Криси, а сега все още къщата е с главата на долу, нямам мивка в кухнята, в коридора е панала бомба - кашони, вратички на шкафове , шкафове и т.н.
Дишам дълбоко и си казвам "Здрави да сме!"  Whistling

# 38
  • Мнения: 2 829
Привет и от мен в новата тема!

Диде, то освен че ти си хвалиш детето ми доставяш и на мен удоволствие и радост да го гледам колко е умно и прекрасно! Милата Заринка е нашата гордост Simple Smile
Моля всички да пускат повече снимки и клипчета, много ми е приятно и удобно тук да ги гледам, т.к. рядко ми остава време да разглеждам албумчето!

Алхимика, и у нас му викаме "универсалното лекарство" Simple Smile

Бульовче, браво че така успешно си се справила с отбиването! Дано скоро се похвалиш че лечението ти е успешно!

За ревливото заспиване- не е за мен тая работа, изобщо не бих го и пробвала. И досега си приспивам Алекс и да ви кажа- това е единствения момент когато мога да го гушкам на воля, иначе не се задържа мирен, та не ми тежи Simple Smile А Дими заспива с кърмене, аз лягам и му давам да суче, приспиването ми е и на мен почивка.

# 39
  • София
  • Мнения: 66
Па съм Я, както се казваше в един виц Simple Smile

Първо се сетих да ви ъпдейтна за развитието на служебния казус:
ИТ - на мейла си получих автоматичен отговор /2 работни дни по-късно?!/ че отговарят само лично или по пощата; звънях и една много незаинтересована госпожа ми отговир с 2 думи, че не могат да ме уволнят...
пак рових по форуми и КТ... и ето каква извaдка от КТ си направих:

Прекратяване на трудовия договор от работодателя с предизвестие
Чл. 328. (Изм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г., бр. 100 от 1992 г.) (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
1. при закриване на предприятието;
2. при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата; -  - защитени сме
3. при намаляване на обема на работата;
- защитени сме
4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) при спиране на работа за повече от 15 работни дни;
5. при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата; - защитени сме
6. когато работникът или служителят не притежава необходимото образование или професионална квалификация за изпълняваната работа; - може би най-опасната точка, но може да се спори в съда
7. при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което работи, когато то се премества в друго населено място или местност;
8. когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност;
9. за освобождаване на заеманата длъжност поради завръщане на работник или служител, който е предсрочно освободен или отложен от редовна военна служба и е заемал преди това същата длъжност;
10. (изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 28 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) при придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст, а за професори, доценти, старши научни сътрудници I и II степен и доктори на науките - при навършване на 65-годишна възраст;
11. при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях; - защитени сме
12. при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор.
Право на подбор
Чл. 329. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) При закриване на част от предприятието, както и при съкращаване в щата или намаляване на обема на работата, работодателят има право на подбор и може в интерес на производството или службата да уволни работници и служители, длъжностите на които не се съкращават, за да останат на работа тези, които имат по-висока квалификация и работят по-добре. - използва се във връзка с чл.328 ал.1 т.2 и 3, по които сме защитени

Прекратяване на трудовия договор от работодателя без предизвестие
Чл. 330.
6. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишна т. 5 - ДВ, бр. 83 от 1998 г.) работникът или служителят бъде дисциплинарно уволнен; - защитени сме, т.е. изисква се разрешение от ИТ

Прекратяване на трудовия договор по инициатива на работодателя срещу уговорено обезщетение

Чл. 331. (Нов - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) (1) Работодателят може да предложи по своя инициатива на работника или служителя прекратяване на трудовия договор срещу обезщетение. Ако работникът или служителят не се произнесе писмено по предложението в 7-дневен срок, се смята, че то не е прието.
(2) Ако работникът или служителят приеме предложението по ал. 1, работодателят му дължи обезщетение в размер на не по-малко от четирикратния размер на последното получено месечно брутно трудово възнаграждение, освен ако страните са уговорили по-голям размер на обезщетението.
(3) Ако обезщетението по ал. 2 не бъде платено в едномесечен срок от датата на прекратяване на трудовия договор, основанието за неговото прекратяване се смята за отпаднало.
Закрила при уволнение

Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст или съпруга на лице, което отбива редовната си военна служба;
4. работник или служител, който е започнал ползуването на разрешения му отпуск;
(5) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Бременна работничка или служителка може да бъде уволнена с предизвестие само на основание чл. 328, ал. 1, т. 1, 7, 8, 9 и 12, както и без предизвестие на основание чл. 330, ал. 1 и ал. 2, т. 6. В случаите на чл. 330, ал. 2, т. 6 уволнението може да стане само чрез предварително разрешение на инспекцията по труда.
(6) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., предишна ал. 5 - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Работничка или служителка, която ползва отпуск за бременност и раждане, може да бъде уволнена само на основание чл. 328, ал. 1, т. 1..

Ако някой има нещо неясно, да пита  bowuu

А сега малко снимки:
- тортата /заек е, нищо че прилича на мишка  Joy/

- във Велинград - външния басейн   - във Велинград - вътрешния басейн

# 40
  • Мнения: 242
Добро утро,мили мои Hug

Аз като лудите сега мога да пиша.Ама така е напоследък-заспивам в 1-2,събуждам се в 6-7 Tired Тоя Жоро има червеи в гащите....
От два дни спим всички заедно в спалнята-аз,Боби и Жорето между нас,заедно с Наско на неговото си легло.Няма спане,братче,но стигнахме до това решение,защото се бях изкривила зверски на кривия ни диван и два дни въздух не можех да си поема от болки в кръста и гърба...Затова и не успях да пиша..просто не можех да седна,камо ли да се заседявам повечко на компютъра.Добре че Боби си е цяла седмица вкъщи,че иначе незнам какво щях да правя сама с двете деца и ходеща като охкаща стара баба.. ooooh!

Аз така и не ви прочетох.Искрено се извинявам за това.Който ми се сърди,с право ми се сърди..
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА ,ПРАЗНУВАЛИ В ПОСЛЕДНИТЕ 2-3 ДНИ,ОТКАКТО НЕ СЪМ ПИСАЛА.Живи,здрави,палави и много щастливи да сте,сладурчета Hug
Честит рожден ден и на днешните рожденичета! И към вас отправям същото пожелание Hug

Днес ще ходим да правим изследвания-кръв и урина.Стандартните,дето се правят на годинка.

И понеже виждам последние пост на Надето...Наде,евала бе мацко,че сте така навън-по бански.Голям контраст между снега и банските ви има Mr. Green,ама много ме радвате така..Здрав дух в здраво тяло,нали Mr. Green

Бегло прочетох,че и Бульовчето вече е пак при нас..Добре дошла отново Hug

Засега спирам да пиша и отивам да се къпя докато Жорето е кротък...

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 2 502


ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЛКИ СЛАДУРАНКОВЦИ ОТ ВЧЕРА И ДНЕС!!! ЖЕЛАЯ ИМ МНОГО ВЕСЕЛИ ИГРИ, ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!

Иве, как е Стани днес?  Hug Hug Hug

Наде, много готини снимки! Simple Smile

После ще дописвам, че настана някаква драма отатък.... Confused

# 42
  • Мнения: 649
Здравейте,

честит рожден ден на днешните малчовци, които празнуват.

Наде, страхотни снимки. А Бела как реагира навън по бански?
Питам, защото на Йоан като му стане леко хладно и започва да се втриса и е много смешен.

Имам и едно въпросче по отношение на извадката от закона - това е част, която се отнася за майки на деца до 3 г. или по принцип за всички?

Ако е така не знам до коко сме защитени, защото една позната има дете на почти две години и я съкратиха от една доста голяма фирма, защото им били намаляли проектите.

# 43
  • София
  • Мнения: 66
ДОбро утро Simple Smile

фокси, добре дошла в клуба на делящите спалнята Simple Smile А Насето не ревнува ли?

деси, хареса й допира на снега, но понеже се наложи да направим няколко кадъра /заради дебелата й майка дето все не се харесваше/ и накрая се понамръщи. Но в интерес на истината като наваля снега не беше кой знае колко студено...
А за закона - да това е за майки с деца до 3г. и мисля че важи за още видове работници, но тях /за сега/ съм ги "изрязала"

# 44
  • Мнения: 529
Здравейте и от нас  Simple Smile

Карбо, евала за смелостта да изкараш Белка гола на студа и още веднъж евала за упоритостта, с която се занимаваш с въпросите по кодекса   bouquet

Диде, не страдай от излишна скромност  Hug Да ти кажа, за първи път Руси реагира на бебе "по компютъра"  Joy . Досега доста безпристрастно подминаваше клипчетата, които аз зяпам с огромен кеф. Аз клипчета не пускам, защото "умния" поглед на Рошавия се хваща само с един кадър  Joy Outta Joint Той милия хич не поема от мен. Е, с малко повече упоритост понаучи някои трикове, но учи главно от други хора, не от мен  Crossing Arms Аз единствено го научих да духа свещичка и в резултат, като ни спряха тока, седяхме на тъмно и се наложи да светвам разни играчки, че Руси не остави горяща свещ  Mr. Green

Миме (mrm), наистина ли искаш да си причиниш това с пищящите обувки. Аз явно съм станала лабилна, но честно ви казвам, като чуя нещо да ми свирка и пищи и.... Crazy Имахме едни джапанки на Дарко със свирки и много бързо останаха без такива  bowuu Whistling

Приспиването ми е болна тема. Руси по принцип не смея да го оставям да реве, че се захласва, започва да кашля, че чак и на повръщане го докарва. Освен това веднъж разреве ли се, целия ден после е крив  Close Доскоро заспиваше с кърмене, докато аз четях приказка на Дарко. Напоследък обаче не може да се кротне, разбужда се след сученето и започва една битка...аз се опитвам да чета, той се опитва да докопа книжката, Дарко се сърди, защото това е неговото време  ooooh! търся алтернативни начини, но трудна работа, защото Дарко като ходи на градина, трябва да си ляга по-раничко  newsm78 Руси от друга страна не заспива сам никога. Не стига, че иска да е гушнат, ами трябва и да го нося, иначе се гърчи и сърди  Embarassed може би аз някъде греша...не знам Confused Нощем, като се събуди, също е така. Откакто не го кърмя нощем, се носим до припадък. Сега като ми е болничък, картината е още по-цветна. Но стига съм се оплаквала. Дано само бързо се оправи, че от вчера сме на АБ. Този път не се размина.

Пожелавам ви прекрасен слънчев ден  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт