СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 20

  • 19 168
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Най-интересното е, че днеска педи каза до края на месеца да включа следобедно хранене newsm78, при условие, че сутрин се въвеждат храните...
 Та бамба нямам си идея кога трябва да се включи. С КАти включих следобедно ханене някъде 2 месеца след захранването и то давах каши към 16 часа...
След месеци четене за захранванете, смятам да процедирам така :
първо ще въведа кашата на обяд / една седмица /  и после ще я преместя следобяд като ще я комбинирам с плод. Плодовете ще въвеждам, наобяд след зеленчуковото пюренце.


А сега кога даваш плод?

# 31
  • Мнения: 68
arllina честито и на теб, весел празник пожелавам  Simple Smile
mam_ma: честито и на теб, да не си адашка?
мдамм и аз съм сред Галини-те Simple Smile
За абортите смятам, че всеки трябва да има право на избор, както и да си носи последствията от него Peace

Днес видях оризова каша на Хипп. Някой ползвал ли я е, да сподели мнение - цена и прочие

Аз  Peace - не я кефи особенно- налага се да слагам плодово пюре вътре  ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 504
ivilda аз плодовете ги давах сутрин към 10-11 часа както дойде. Към 13-14 зеленчуково/месно пюре и кашата оставаше към 17-18ч. Към 16 ч. давах каша, когато имаше 2 хранения с твърда храна. Понеже при Кати вкарах първо плодовите пюрета...процедирах по следния начин - сутрин новата каша следобяд плодовото пюре. Като опозна кашата, размених местата. Но  чистото плодово пюре ми беше като някаква закуска предиобяд. То всеки месец е различно и си зависи и от детето...въпроса е да се запознава с различните вкусове...Така или иначе плодовото пюре не засища толкова, а по- скоро изтърва...
 Мисля, че точно това Лъки се е опитала да каже...че след зеленчуци, не е хубаво да се приема плод, защото "затапва" и ферментира. Лъки моля включи се...Принципно вече съм чела, че поне до половин час не се препоръчва смесване на видове храни...примерно ако приемем, че зеленчуковото е основно след него да се даде чисто плодово пюре.

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 19:23 от EmiR

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Прескочих 7-8 страници, от които след бърз поглед разбрах, че ЛаДиДа ще спи на палатка, а wish си играе с хм, топчета (чии, мори?).
Почти всички ядат ориз с тиква, освен tsveta, която яде котешка храна по някаква причина. Поне е богата на витамини и козината  косата ще й стане лъскава и здрава.

# 34
  • Мнения: 91
Прескочих 7-8 страници, от които след бърз поглед разбрах, че ЛаДиДа ще спи на палатка, а wish си играе с хм, топчета (чии, мори?).
Почти всички ядат ориз с тиква, освен tsveta, която яде котешка храна по някаква причина. Поне е богата на витамини и козината  косата ще й стане лъскава и здрава.
Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 277
Прескочих 7-8 страници, от които след бърз поглед разбрах, че ЛаДиДа ще спи на палатка, а wish си играе с хм, топчета (чии, мори?).
Абе той мъжът й да знае, че им вика(ме) топчета, а не топки.......

За мамите с малки деца - по БТВСинема от 20:00 ще дават "Сам в къщи"  Peace
бАМБАААААААААААААААА!, най-накрая разбрах какво има на снимкАта от аватара ти!!! Беше ме срам да питам: кво е това на тая снимка, много ми харесва иначе  Crazy
Ето вкратце за всички каши на пазара: http://www.papa-bebe.com/ka6i/sluncho.html Кой пита за оризовата на ХИПП?

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 20:02 от MammaT

# 36
  • Мнения: 279
Най-интересното е, че днеска педи каза до края на месеца да включа следобедно хранене newsm78, при условие, че сутрин се въвеждат храните...
 Та бамба нямам си идея кога трябва да се включи. С КАти включих следобедно ханене някъде 2 месеца след захранването и то давах каши към 16 часа...
След месеци четене за захранванете, смятам да процедирам така :
първо ще въведа кашата на обяд / една седмица /  и после ще я преместя следобяд като ще я комбинирам с плод. Плодовете ще въвеждам, наобяд след зеленчуковото пюренце.


А сега кога даваш плод?
Досега съм дала само ябълка и пак така, след зеленчуковото. Ма то само два дни давах така, после дадох тиква с ябълка на Хип.
А наистина мога да започна сутрин да ги давам, както каза Емир. Досега се бях съсредоточила само върху зеленчуковите.

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Цитат
s_georgieva понеже искаш съвет, си позволявам да изразя мнение   Значи за 4ти ден 150 грама картофено пюре за изключително кърмено бебе си е множко, това първо.  Гониш количество, ако искаш да заместиш кърмене, но това не става за 4 дена. Препоръчителнана доза пюре към 5 6 месец е 125 грама...така каза моето педи, ако ще се се замества кърмене....което педито не препоръча, но както знаем всяка майка сама си решава. Аз лично бих продължила с готови пюрета. Кашата също е вариант 


Emir, благодаря за отговора и според мен 150гр. е много , но се заблудих с това, че половината от тях е кърма. Тези дни ще се пробваме отново с готово пюре, дано да е успешно този път.   bouquet

# 38
  • Мнения: 23
Момичета и аз имам едно въпросче: и кашата ли трябва да я въвеждам като пюрето по една - две лъжички в началото. Досега съм въвела плодово пюре и зеленчуково пюре. А за кашата се още чудя, че и без това сме с доста кг / близо 8/ hahaha Дали няма допълнително да я надуее.

# 39
  • Мнения: 38
честито на всички именници днес
Да сте живи,здрави и много късмет в живота

# 40
  • Мнения: 277
Тони, аз лично каквото и да въвеждам, давам първо 2-3 лъжички. Ако има алергия, не дай боже, то ще си проличи и от тях. Ако няма алергия, на втория път давам повече, но не с 1 лъжичка повече. И на третия път - цяла доза  Peace може да е грешно,. аз така правя!

# 41
  • Мнения: 37
момичета мале мале големи сте писарки бре,не мога да ви прочета.  Grinning Мерси за пожеланията  Hugмного сте мили4ки.Честито на именниците и от мен!  bouquet Да сте живи и здрави!   bouquet
И на месечинките! Hug дундио сега чак прочета........как е комши  Party

# 42
  • Мнения: 23
Mamma T много ти благодаря, аз по същия начин както теб въвеждах пюретата значи така ще въведа и кашите Naughty

# 43
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Прескочих 7-8 страници, от които след бърз поглед разбрах, че ЛаДиДа ще спи на палатка, а wish си играе с хм, топчета (чии, мори?).
Почти всички ядат ориз с тиква, освен tsveta, която яде котешка храна по някаква причина. Поне е богата на витамини и козината  косата ще й стане лъскава и здрава.
Grinning основното си схванала, друго ти не трее. КОсъмът ми лъщи и е осезаемо по-здрав Mr. Green
Габи продължава да ме нерви, само ревунчи, не ще нищо и продължава да се буди на 30 мин и да мрънкоти. Прилагам вече пълен игнор, амаха Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 1 046
Цитат
Прилагам вече пълен игнор, амаха Crossing Arms
, ама не помагааа.
Днес цял ден съм на игнор, ама явно чавето се кефи на гласа си и цял ден мрънка, църка и дрънча, а главата ми ей  smile3511 така.

Едва сега заспа с удоволствие след солидно изсукване на порцията си, че и допълнително си хапна, като гледам как спихнаха млецовете.

А аз правих овесени курабийки, много съм доволна, станаха божествени, честно не очаквах. Първи опит ми е и се има в предвид, че по храна за птици и зайчета не си падам, ама хич. По тая причина и синковец номер 1, а май и номер 2, не знаят що е туй елда, просо, жито и овес.

Айдееее купона свърши, Боб се разцърка наново.

Общи условия

Активация на акаунт