Отговори
# 15
  • Мнения: 539
Здравейтеееее момичета.Ето ме и мен Grinning.Колко бебчета си имамееее Hug Hug Hug

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА,ДА СТЕ ЖИВИ,ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ.НЕКА ДЕЦАТА ВИ РАСТАТ С МНОГО ЛЮБОВ

# 16
  • Мнения: 2 401
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ НИ МАМИ ПИНЗИ И ТАТЯНА! ДА ВИ ТОПЛЯТ ВИНАГИ С УСМИВКИТЕ СИ МАЛКИТЕ ВИ СЛЪНЧИЦА!
 
Ивета, много неприятно е това отношение на майка ти и аз си имам проблеми от време навреме с домашните любимци, ама когато майка ти се държи така е наистина много тежко! За памперсите може и да са ти излишни притесненията, може  бебо да си навакса през следващите часове!

Алекс, съчуствам ти че при теб така са се развили нещата, все пак не се отказвай от кърменето, като се поуспокоиш може да се нормализират нещата!

divogan, благодаря за новата тема, дано да е щастливата тема на майките, които още си чакат бебенцата!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 541
запис - вече като мама  Hug

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 30
Жени80 добре дошла!Как си?Чакаме да разкажеш.

# 19
  • Мнения: 539
Дени,какво да разкажа мила.Най кошмарно в цялата история  ми беше престоя в МД,който не беше кратък.Мизерияяяя  ooooh!
Иначе за раждането.....бързо лесно и безболезнено,но послеееее към втори и трети ден болките за зверски smile3511,но пък като си видиш ангелчето и забравяш за всичко.Радвам се че съм си в къщи вече newsm44 и се радваме на бебето.
Пожелавам на всички да изпитат тези красиви чувства и емоции,свързани с появата на детето.
Хубав ден newsm51

# 20
  • Мнения: 252
Честито и от мен на новите мами TULY, DIDI666, KAAT, PINZI И TATQNA_25!   bouquet   bouquet   bouquet
На неродилите няма да разправям цялото си раждане /което не беше страшно де!/, но само ще кажа, че имах контракции 2 дни и 3 нощи преди да почна да раждам. Тапата ми започна да пада от 1-вия ден контракции. Като ме прегледаха имах 4 см разкритие и затова ми сложиха окситоцин, за да урегулират родовата дейност - имаше я, но беше нерегулярна. Така че подгответе се и ако можете - наспете се  Laughing Трябват си сили за раждането, а за след това да не говорим  Hug
Колкото до мамите и свекитата - засега удържам фронта, не съм дала да ми я мачкат мънинката. Знам, че адски се радват, но това е бебенце на дни, как така ще го премятат. Като заякне малко ще им го "пусна"  Simple Smile
Мики, Правда и Бумеранг - имам проблеми с кърменето, може ли на ЛС на някоя от вас да не се оплаквам пред всички? Или направо ми пуснете джиесем на ЛС да звънна - правите ли така?

# 21
  • Мнения: 289
хоп и аз тук ...... Simple Smile

За раждането....
Татито ни си дойде от Кипър,за мое голямо щастие.На 5-ти(понеделник) д-р Бързашки ме викаше за преглед.Оказа се,че съм с 3см разкритие.Инструкциите бяха,че ако не родя до сряда,да отивам готова с багажчето. Laughing
  Естествено след прегледа си почнаха контракции,доста силни,но и нерегулярни,През нощта утихнаха.Затова в сряда след като се успахме се замъкнахме свежи свежи в болницата към 11 и нещо.Дори доктора ме нахока,че до сега да съм родила,ако съм дошла сутринта,но пък и било хубав признак,че съм спокойна. Wink
Приеха ме и докато се усетя бях на магарето(с 4 см),поставиха ми таблетка и направиха клизма.В 13ч с леки контракции вече ми пукаха водите в предродилна зала.Контракциите ставаха по-силни,но не и продължителни.Сложиха ми някакъв аналгетик и малко окитоцин.Започнаха и напъните. Sick
 Ей тук вече беше големия зор.Ако дъщеря ми излезе с 3-4,то Сава успях да родя с поне 12бр в 15:03ч.Олекването след това беше невероятно.Шевове - само 2 бр.  Peace
 Таткото пуснаха при мен веднага след шивашките процедури. Wink Бебо докараха след минутки за първо кърмене,още докато съм на магарето Simple Smile
 Мъжът ми беше бая ошашкан,защото като го видя ми вика " Ми аз сега не знам  какво да му кажа" hahaha hahaha hahaha hahaha После ми благодари за това,че съм му родила детенце  Heart Eyes и ми носеше чаша след чаша вода.........

# 22
  • Мнения: 0
Ивета -Аз също имах такъв проблем , когато кърмех Моника до поискване и тя сучеше не повече от 10 минути .Памперсите й бяха много леки , почти сухи .После започнах да й изцеждам и да я храня със шишенце .Тогава вече се усети промяната -изпиваше ми по 120мл кърма и памперсите й бяха пълни .Оказа се , че се измаря бързо на гърдата ми и остава недохранена, тъй като бързо заспива .Плачеше ми на час и половина да я кърмя , почти не можех да спя .Така беше при мен , но все пак трябва да се консултираш с педито , за евентуално дохранване.
Сега сме на Фризолак 1 и изпиваме по 100-130 мл мляко и е много спокойна.
Бих искала да попитам кога изведохте за първи път бебчетата на разходка?Моята бебка я изведох на 18-тия ден-рано ли е?
Поздрави и приятен ден!

# 23
  • Мнения: 1 111


мами, които още сте в очакване, малко остана...стискам палци

Ерика, според мен няма проблем да обсъждаме проблемите на кърменето тук, така всички ще се "учим" и обсъждаме...

Аз имам голямо желание да кърмя и кърмя на 2 часа, след това се цедя и едвам изцежзам 10-20 грама от двете гърди, въпреки че едната не е предлагана на бебето...не съм сигурна, че имам достатъчно количество кърма...Иначе ака и пишка, но на всеки два часа, а  ипонякога по-рано ,в сънено състояние, отваря устица и мрънка  и търси да яде...Аз и предлагам гърда винаги ,когато видя тези признаци, но не мисля, че успяваме с кърменето за момента  Cry, тъй като ту смуче около 5 минути  и заспива...тъкмо реша да я оставя в леглото и тя пак започва да мрънка  ида търси да суче, пак я взема и пак смуче малко...и така едно  и също - днес сутринта си "играем" така от 9 сутринта до 12 на обяд...Въобще не заспа за тези 3 часа, явно си  е била гладна...В 12 ч. я нахраних с шише и добавка  и веднага заспа...
Как да повиша лактацията си - какво да ям и и пия?  Пия сокове, боза, мляко, ям салати и манджи, обаче нещо не се получава....
Беба ми бе  поспалива на моменти, особено в родилното, не смогвам да я събудя да я  нахраня, чакам тя да се събуди, а в родилното ми казаха да не я чакам, че ще се обезводни, че няма да наддава и да  яси  ябудя да  я храня....Но аз не мога да я събудя или ако я събудя, то е за момент - смукне 2-3 пъти и пак заспива - така сученето е неефективно, а не ме стимулира и мен да произвеждам мляко...
Иначе и аз се интересувам - ако суче от еднат агърда - да изцеждам ли другата или не?
Много ми се пие и кафе, но като кърмя дали мога да пия?
И да повторя и следващия си въпрос от предишната тема- след раждане носихте ли ластичен колан?

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 13:35 от tuly

# 24
  • Мнения: 265
Честито на всички мами да са ви живи и здрави бебчетата .   bouquet

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 15:15 от galeeto

# 25
  • Мнения: 252
Tuly, нямам против, аз за да не досаждам на хората тука... Иначе ти описа моя проблем... Само че аз се снабдих с кантарче и вместо подозрения вече съм сигурна - недостатъчно кърма, което в съчетание с жълтеницата, която успива бебето, прави проблема огромен. А моята е зверче и не трае на глад, диви ни прави с таткото. Изцеждам се с помпа по няколко пъти на ден, но много слабо - до 20тина грама успявам да изцедя от двете гърди. И ме е страх че ще се привърже към шишенцето и даже и да ми дойде кърмата, вече няма да иска да суче...

# 26
  • последна надежда
  • Мнения: 243
За разходките Марк го изведох на осмия или деветия ден. Не помня вече. Педиатъра каза че може да сме на вън, а аз само това и чаках  Mr. Green.

Ластичен колан не съм носила нито след първото, нито след второто раждане. Моят корем и двата пъти се прибра много скоростно. Сега даже съм по слаба от преди да забременея. Една позната си го сложи още първият ден в къщи. Но мисля че е най-добре да разреши АГ доктор.

look_ani Нашите памперси са добре напишкани. Суче за кратко време, но пък доста ефективно. С много дърпания и преглъща на всяко. Изпразва гърдата. Другата седмица ще ми услужат с кантар да го измеря, но дотогава ми е притеснено. Баткото го кърмих пак на поискване и нямах проблеми, или може би съм забравила. Тогава кърмата ми спря от силен стрес, когато Ники беше на 7.5месеца. Преди това не се е налагало да дохранвам.

# 27
  • Мнения: 233
пльоц и от мен Hug   

Първо, да честитя на новите мамита! Мн усмивки да ви даряват малките ангелчета!!!

за коликите използвам Lefax - немско е и за сега има ефе , дано да се задържи така , 4е сме още в ранен стадий на коликите  Praynig

Gale дано успееш с кърменето, мила! Аз така исках, но в крайна сметна не стана мойта работа и сега се цедя до скъсване  Tired Но поне съм благодарна , че кърма имам, а не сме на АМ  Peace

# 28
  • Мнения: 233

Как да повиша лактацията си - какво да ям и и пия?[/color]  Пия сокове, боза, мляко, ям салати и манджи, обаче нещо не се получава....
Беба ми бе  поспалива на моменти, особено в родилното, не смогвам да я събудя да я  нахраня, чакам тя да се събуди, а в родилното ми казаха да не я чакам, че ще се обезводни, че няма да наддава и да  яси  ябудя да  я храня....Но аз не мога да я събудя или ако я събудя, то е за момент - смукне 2-3 пъти и пак заспива - така сученето е неефективно, а не ме стимулира и мен да произвеждам мляко...
Иначе и аз се интересувам - ако суче от еднат агърда - да изцеждам ли другата или не?
Много ми се пие и кафе, но като кърмя дали мога да пия?
И да повторя и следващия си въпрос от предишната тема- след раждане носихте ли ластичен колан?


Mила не прави грешката да пиеш боза -  тормозиш й коремчето на н'та степен!!!
за лактацията пии натурален сок от портока, боровинка или касис, ядките също са в +, мн вода, ориз и картофи! Не яж боб, леща, зеле!  Hug

# 29
  • Мнения: 88
Здравейте! Честити бебчета на всички мами!
Ние вече влязохме в ритъм, започнах да се организирам много добре, че даже и да готвя, че до сега бяхме на готова храна.

Относно излизането на вън ние излязохме за първи път като беше на 13 дни, дори мъжо се майтапеше, че е роден на празник / на 22 март - първа пролет и празника на нашия град/ и съм го била извела за първи път пак на празник/ на Велик ден/  Grinning

Ивета, ние също имаме колики и купих Инфакол / този който е произведен в Холандия/, но не му подейства и една приятелка ми купи пак Инфакол, но този който е произведен в Англия. За мен има разлика между двата. За тези които се интересуват някакъв мъж от София го доставял и мога да потърся негов телефон. В момента една опаковка я продава за 15 лева.

За кърменето при нас  не мога да се похваля с нищо. Още в болницата ми тръгна кърма, но така и не се увеличи. Какво ли не правя дори и в момента- изписаха ми едни хомеопатични дражета за увеличаване на лактацията, едни други хапчета за по-лесно " слизане" на млякото, ям всеки ден орехи, пия много течности и компоти и въпреки всичко дохранвам. Така като изчислявам от 8 хранения около 6 са на кърма и две са с АМ, което пак си е нещо и аз си се радвам.


Лек ден на всички и чакам за нови бебчета!

Общи условия

Активация на акаунт