АВГУСТинче вече лази, а на мама и е все по-трудно да го пази ... тема № 16

  • 22 954
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
Аси, благодаря за темата Hug! Отново си се постарала много Hug.
Магаре, честит рожденден! Бъди здрава, щастлива и много обичана Hug!

Лиде, и на мен ми се приядоха череши hahaha. Миналата година такива количества омитох, че не е истина Laughing.
Сосми, благодаря, че сподели за кухнята.Аз мислех да записвам Белослава от юни, но яйцата ще ги отложа за след 1 годинка.
В този ред на мисли дайте идеи какво от зеленчуците остава за въвеждане.Аз се сещам за зеле.
Забравих да ви пиша, че купих пащърнак за 10 лв /кг Shocked.А това са едни корени, които си тежат доста и като им махнеш кората и израстъците не остава нищо ooooh!.

# 16
  • Мнения: 738
Ехе цяла нова тема  #Crazy #Crazy и това за един ден!! Отивам да чета, че имам доста. Иначе не съм се спряла. Във вторник имам рожден ден и ходих да си избера кафемашина (не се сетих за друго  Mr. Green) за подарък
Магаре честит рожден ден!!!   bouquet

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 22:33 от alegoria

# 17
  • Мнения: 340
Аси браво за заглавието, въпреки че Анди не е от лазещите в тази тема!  hahaha
Още малко .....и я виждам как щъка навсякъде и пипа,и бута и се опитва да се изправи  Joy Joy Joy
Щом по4на да се обръща...следващия момент е да по4не да стои на ръце и крака и да се клати...и след това
-‘•̬●’- Ambitious -‘•̬●’- ,ами той и Ради не се спира..ве4но се върти,подска4а, а сега от както се нау4и и да се изправя и е страшна работа,пада доста 4есто.... ама ми е по-спокойно като е в кошарата и знам,4е няма къде да се удари или да пипне нещо дето не трябва и т.н..... а и на него си му харесва да си играе там по няколко 4аса, да си гледа рекламите от там...да се бори с игра4ките...Абе удобство си е. Дано и на Савана да и хареса
Мале Шайн 10 лв за корени  Joy Joy Joy гадно зву4и.Колко пюре ще излезе сега това?
Алегориа ,отивай да 4етеш....като миткаш насам натам цел ден така е.... Mr. Green Те мацките се разписаха днеска...и аз едва смогнах да пусна темата навреме...мислех ,4е 4ак утре или в други ден ще стигнем до нея.С тва затишие дето беше няколко дни....  Mr. Green
Я казвай ква машина си избра?

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 22:31 от A_S_Y_77

# 18
  • Мнения: 2 382
Ето малко снимки и от нас, ч1е само обещавам, а не остава време да кача.Сори, че ги пускам тук, но снимкабг не ми дава да качвам снимки.

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 21:58 от Шайн

# 19
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Аси - мерси, че сподели. Hug И Савана е така, изправя се и се хвърля назад с всичка сила, Shocked Shocked, егати играта, побеля ми косата. Сега докато чатех с Лидия на скайп, тя се беше изправила в леглото си и изведнъж се прасна ... сега има една синина на дясната скула. На земята като я сложа в хола, отива до бар столовете, изправя се на тях, надава едни победоносни викове и започва да ги клати. Shocked  Секунда не мога да я оставя без надзор и точно говорих с мъжа ми, май ще купуваме и ние такава кошара, че да ми е мирна главата малко.

Алегория
- оооо, още една рожденичка, супер, супер!  Hug Каква кафемашина си избра?

Ганушка
ми липсва, къде ли е?

Шайн - страхотна е Белослава,  Hug а ти мн добре изглеждаш, супер слабичка си. Аз така бях преди да забременея, сега съм, мале мила...За пащърнака, знам, и тук не е евтин, и си права, като се обели, нищо не остава, но малката го яде и аз правя редовно. Бих ти написала какво ми остава на мен като зеленчуци за въвеждане, но аз съм по други схеми, ти сигурно си ги дала вече, например карфиол, който тук се дава на 9 месеца.

# 20
  • Мнения: 340
Шайн4е ,много е готина Белослава ..ама и ти ква мацка си.Аз досега не бях те виждала  Thinking
-‘•̬●’- Ambitious -‘•̬●’- Аз затова в кошарата съм му сложила 2 възглавницив 2 от ъглите ,4е преди много 4есто си удряше главата и поне някой път да падне на меко...Сега ,като 4е ли запо4на като пада, да пада по дупе...,ама пък пада яка борба с възглавниците  Joy Joy Joy
Аз ще ви напускам,4е като знам как се будим по 100 пъти и направо  #Crazy
 

# 21
  • София
  • Мнения: 22
Поздравления за Аси и новата тема    bouquet
И ние като Анди на Янчето не сме от лазещите, но пък заглавието е много сладко и оригинално Simple Smile

Амбишъс, добре завърнала се Simple Smile Честито за взетите изпити и завършването на семестъра и успех с проекта.

При нас нещата се успокоиха засега, имаме напредък. Тази вечер мина без сълзи. Но като чета тука, че масово сте с подобен проблем явно е някакъв период.

Дани 1801, мерси за статията и за инфото  Hug

За цикъла - и на мен ми дойде миналия месец, този също, но със закъснение. Но и при мен има разлика, преди първите два дни беше много болезнен, а сега няма никаква болка.

За супите- досега не съм давала. Мисля да му направя, пък да видим дали ще я хареса. Взех и аз фини овесени ядки и може да опитам с тях. Имаме едни сухари, които ми препоръчаха в един детски магазин, но като прочетох в къщи съдържанието се оказа, че са пшенични.. Четох, че пшеницата не се препоръчва за деца с АБКМ и по тази причина не смея да му дам. Но пък днес дадох на Алекс от кашите в бурканче с овес и ябълка. Аз уж чета етикетите и кое какво съдържа, но чак след като я изяде видях, че имало и пшенични люспички Simple Smile Ще видим дали ще има реакция и може  да започнем и със сухарите.

За къпането- не слагам сол, не съм си и помисляла да го правя. До скоро се къпехме всяка вечер, сега през вечер м/у 20.00 и 21.00 часа.

Шайн, имаш си една сладка малка кукла Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 23:25 от mariellka

# 22
  • Мнения: 738
Ами нещо не много спец ама ми хареса че има основните неща AEG за 150 кинта
Янче видях, че те е учудило сок от цвекло..що? Знаеш ли като не е сварено колко по-вкусно е цвеклото? И по-полезно де  Peace

# 23
  • Мнения: 12
Страхотна тема Аси, благодаря ти! Нищо, че последните теми ги проспах в тази ще се гледам да съм в час. Embarassed  Simple Smile
Честит рожден ден Магаре! Бъди много щастлива и обичана мама!   bouquet

За новият колаж моля някой да ми обясни на кой да пусна актуална снимка?

Гоги лази назад  Laughing много е смешен. Почти се изправя сам, но и винаги успява да си удари главата.  Joy
Нямаме нито един зъб и за сега съм много доволна защото е спокоен.  Peace Започна да казва мама малко след като навърши 6 месеца, а сега като види баща си неспира с "дада дада дада", можеби заради липсата на зъбки неможе да каже "тата".
Много е лаком и всичко си изяжда.Пу-пу все така да ми е. За сега сме още на зеленчукови и плодови пюрета на Хип, безмлечна-оризова каша и жълтък. От утре ще включвам и месото. Режима ни е общо взето следният - сутрин се събужда в 7,30 и заспива отново към 10, храня го в 11 и излизаме на разходка. В парка спи до 15,30ч, изяжда плодовото пюре и и към 16ч. се прибираме за кърменето. В 18ч яде кашата, а в 20,15 млякото, след което заспива. Понякога се буди към 2ч (мъжът ми спи с него, така че не е моя грижа)  Mr. Green пие чай и заспива. Аз застъпвам 5,30, когато е озверял от глад.

Етова е от мен!  Hug

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 23:29 от Gerinela

# 24
  • София
  • Мнения: 1 498
Магаре, честит рожден ден! Желая ти да си здрава, много щастлива и винаги толкова красива, каквато те гледаме по снимките  bouquet

Шайн, изглеждащ прекрасно, а Белослава и страхотно сладка! Много красиво момиченце, явно на мама се метнала  Hug За зелето- аз още не съм давала зеле като зеле, но давах брюкселско зеле и Александър доста добре го прие, хапна си го с удоволствие и мисля,че като купя зеле за нас ще му сготвя и на него нещо. Аз пък чушки още не съм давала...

Амбишъс, благодаря за милите ти думи, ти също липсваше Hug Гледам, че с Аси за кошара говорите- ние също имаме и много активно я ползваме. Първоначално адски й се дразнеше, но я напълних с играчки, закачих й от тези играчки, на които се дърпа въженце и пеят, също и  въртележката за легло и постепенно свикна да стои там, а сега вече му харесва- понякога се прави,че не ме чува когато го викам да ми подаде ръчички за гуш. Безценно е времето, в което стои затворен вътре, а и тепърва все по-полезна вещ ще става кошарата, според мен си струва инвестицията. А нашата е от тези, с които можеш да заградиш и един ъгъл от стаята- също доста хитро и полезно измислено. Такаааа, хубава реклама направих Simple Smile

Лека и спокойна нощ от мен!

# 25
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
ТерпсихораJoy определено рекламата беше добра, заинтригува ме...може ли линк към вашата кошара, да я погледна и да видя дали и тук я има? Мерси!  Hug

Мариелка - дано ревовете са отминали за постоянно при вас!

# 26
  • Мнения: 72
Честит рожден ден Таня-да си жива и здрава,много щастлива,обичана и все така усмихната и лъчезарна мацка Hug  bouquet Честита месечинка на Деси със закъснение

Благодаря ви за пожеланията за вчерашната ни месечинка-не можах да се включа да почерпя, че свекито и свекъра бяха на гости, а пък днес докато ви изчета голям зор видях  Whistling
Шайн-Белослава е голяма сладурана, да ти е жива и здрава
Сосми-аз къпя Али през вечер предимно към 21 часа.За детската кухня една позната ми каза също че застройвали супите с цяло яйце а самата група се води за бебета от 4 до 6 мес. Shocked-тия хора направо ме шашкат от всякъде. Аз както бавно напредвам с храната, като реша да я запиша на кухня ще трябва да е в първата група, че ако я запиша според месеците може и пържоли със пържени картофи да и дадат Laughing
Амбишъс браво за изпитите Peace

И ние сме в отбора на будещите се по не знам колко пъти на вечер от 1 месец някъде #Crazy.Във вторник сме на консултация и ще питам от зъбите ли е, че друго обяснение не намирам. Преди беше толкова спокойна-като си заспи към 21-22 часа и ставаше да хапне към 7 и после пак заспива до към 9-10. Пък сега с хиляда събуждания.Ужас.
Айде лека нощ.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Да вляза и аз в новата темичка.  Grinning

Аси,  Hug много много ми харесва темата, заглавието, украсите и въобще всичко  Hug Хубаво е, че има кой да го прави всичко това за нас!
Софи също не е от лазещите бебета все още, но пък нали натам сме тръгнали ... Grinning

Магаренце, Честит Рожден Ден!   bouquet   bouquet   bouquet Бъди здрава и спокойна, много усмихната жена и щастлива мама и съпруга!   bdbaloni 

Амбишъс, да похваля и аз кошарката.  Simple Smile Наистина там и бънджито са ни единтствените места, където мога спокойно да оставя София и да свърша някаква работа, без да ме е страх, че ще падне или ще се нарани по някакъв начин. И аз също като Терпсихора съм я напълнила с играчки, всички играчки на София са в нея, сложила съм и аз музикалната въртележка и две възглавници. Занимава се там доста време, пее и говори на играчките, гледа и тя като Ради рекламите по телевизията през мрежата, чак се навежда, за да си намери по-добро място, за да вижда.  Simple Smile Въобще и аз съм много доволна, че я имаме, а ние я спечелихме нашата от едно списание, иначе не мислех да купувам.
А това, че Савана иска все при нея да си е нормално. Бебетата имат такъв период. И София е същата и ми казаха и други майки, че бебетата им на тази възраст същите били, но отминавало и това.

Пепеджийнс, направо ми настръхнаха косите...  Shocked Много висока температура бееее.... Само като си помисля аз какво изживях преди 2-3 дни, представям си на теб какво ти е било ...  Hug Браво на теб, бързо си реагирала, но имаш опит, това е много важно. Бързо да оздравявате и да няма вече болести и високи Т, а само забавни игри и весели и здрави дечица!  Hug

Шайн, ама много хубава тази Белослава бее ...!!!  Hug  Hug  Hug Защо я кри толкова време, а не пускаш редовно снимки да й се радваме  Grinning Много е сладинка, ама сигурно на мама се е метнала, че като те гледам как изглеждаш ...   smile3521 smile3521 И много хубаво си я облякла куклата!  newsm03

Гери,  Hug ти все обещаваш, но не си изпълняваш обещанията, че ще влизаш редовно. Добре си папка значи Гогито... Дано все така да е!

Янче, по въпроса за разликата между супата и пюрето незнам точно какво имате в предвид. Разликите между двете при мен се изразяват не в продуктите, които слагам, те са същите, а в начина, по който ги приготвям. Зеленчуците за пюрето ги варя на пара и после ги пасирам, а тези за супата ги варя във водата и после намачквам продуктите. Освен това супите са много полезни за стомахчетата на децата, както и на възрастните, много е важно да се приема течна храна. Това е нещото, на което много ще държа София да го яде и тя добре, че не отказва де. В началото малко се мръщеше, но после започна да ги харесва.
Относно това дали да давате само супа или супа и пюре, вие сами си решавате. Ако давате супата със сухар, тя е напълно достатъчна и няма нужда от пюре. Ако я давате като предястие без допълнителни неща, като сухар и сирене, може след това да додадете останалото количество от храната под формата на пюре.

Лиде, аз съм купила една каша на Хумана с черешки, но май ще я давам другия месец.  Peace

Сосми, аз все още къпя Софи всяка вечер между 19-20ч.

Лека и спокойна нощ на всички!  smile3524

# 28
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
ОХОООО днес съм първа,хайде добро утро


Шайн приказна е мадамата,много усмихната Grinning....ама и ти ли си зъболекар  newsm78 Бубичка не беше ли и тя?
Я кажи как става номера със снимките през Радикал-а,ама и да се увеличават,че аз като слагам снимка,не може да се увеличи?
Пример:

Това за да се похваля каква фризьорка съм  Mr. Green Отрязах дългата коса на детето  Wink

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 09:41 от Дани1801

# 29
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт