Подути крака след секцио? - До кога?

  • 25 109
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 673
Здравейте на всички!
Предварително се извинявам, ако някъде е дискутирано това, но аз не успях да го открия, а и с новото ни попълнение в семейството нямах и много време за по-щателно търсене...
Трета седмица след секцио съм. Краката ми започнаха да отичат след него така, както не са ми били подути дори през бременността. Казаха ми в болницата, че било въпрос на време да спаднат, но в тази жега е ужасно неприятно. Ако някой е имал този проблем и сподели колко време  е било така или някакъв трик за по-бързо спадане на подутините ще бъда благодарна.   bouquet

# 1
  • Мнения: 426
Не знам дали има някаква връзка между подутите ти крака и това че си родила секцио...защото така както си поставила въпроса, изглежда че ти намираш такава. Според мен връзка няма, но нека някой друг по- запознат да каже. Аз също съм родила секцио, но такъв ппроблем не съм имала.

# 2
  • Мнения: 195
Според мен има връзка защото след секцио 2-3 дни поне едва се движи човек или въобще не се движи и това още повече надува краката
Питах докторка и тогава ми каза че след месец ще мине, но при мен за десетина дни се оправиха - като почнеш да си се движиш както преди повече ще си ОК  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592

Категорично своевременно потърси друг лекар!

Не, не знам на какво се дължи. Спомням си, имаше една потребителка... Мариакна, тя се беше оплаквала от подобно нещо... и не знам какво се беше оказало, но беше имала проблеми.

Категорично това НЕ е нормално, независимо от жегата (аз раждах в такива жеги, че от тогава не са се сякаш повтаряли)... подобни проблеми не съм имала... това е здравето ти, не е шега. Остави на някого бебето за нужното време и обърни внимание на себе си - как иначе ще се грижиш за него?..

ПП
Нормално е раздвижването да стане до няколко часа след операцията. Препоръчително е да се движиш много в часовете и дните след операцията. Това НЕ е свързано с краката, превенция п/в сраствания е.

# 4
  • Мнения: 8 911
Хм, моите бяха подути 4-5 дни. Родих посред зима, а време за обездвижване не съм имала...
Не съм се сещала да питам нормално ли е и тъй като беше за кратко, не му обърнах внимание.

# 5
  • Мнения: 322
Раждах два пъти секцио,но такова чудо не знам.Дали има вразка,да не е от упойката или сърцето newsm78

# 6
  • Мнения: 1 796
Аз също родих секцио,но не съм имала подобен проблем.Виж по време на бременността,особено последните 2 месеца беше ужас,но след раждането се оправиха.Според мен е по-вероятно отоците да се дължат на хормони отколкото на самата операция.Просто ми се струва по-логично не казвам,че е така.

# 7
  • Мнения: 9 450
Раждах секцио,но проблеми с подуване на крайниците не съм имала.
Колко килограма качи през бременността?Може би да се дължи на това+жегите напоследък.

# 8
  • Мнения: 2 011
Имах подуване за 3-4 дни непосредствено след секциото. Казаха, че  е от свръховодняването на организма преди операцията, за да се предотврати падане на кръвното от упойката. Твоят проблем явно е друг. Отиди на лекар, пусни си изследвания. Не чакай.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 139
Родих секцио и не съм имала подобен проблем, според мен нямат връзка
 Peace

# 10
  • Мнения: 4 335
И според мен няма врьзка,или не и след три седмици.При мен подуване не е имало.
Бих се консултирала с лекар и пуснала изследвания.

# 11
  • Мнения: 1 677
Аз подобен проблем нито след първото, нито след второто секцио не съм имала.

# 12
  • Мнения: 122
родих секцио и няколко дни след операцията краката ми отекоха,така бях около 10 дни ,след което споднаха от само себе си,но ако се притесняваш потърси лекар

# 13
  • Мнения: 8 911
Казаха, че  е от свръховодняването на организма преди операцията, за да се предотврати падане на кръвното от упойката.
Това ми се струва най-логичното,още повече лекар го е казал, но толкова дни да не спаднат...
Потърси наистина лекарско мнение.
Качих 13 кг и родих бебе 3,500. Дори и през последните месеци на бременността краката ми не са отичали, не съм задържала течности, не съм вдигала кръвно. Но след секциото бяха много отекли, не знам дали има значение вида на упойката, аз бях с пълна. За горещината – беше януари.
Дано не е сериозен проблем Hug

# 14
  • Мнения: 925
Миличка, аз раждах януари месец секцио и бях със същите проблеми  ooooh! До такава степен ми бяха подути краката, че едва успях да обуя ботуши с три номера по големи от номера, който нося при това без изобщо да ги закопчавам  ooooh! ooooh! ooooh! Правих си всякакви изследвания - нищо ... Отшумя с времето, покрай грижите с малкия, даже не помня и кога  Hug

# 15
  • Мнения: 556
Раждах юни месец,подуване имах 2-3 дни след секциото,после краката ми пак си бяха нормални.

# 16
  • Мнения: 673
Благодаря ви за отзивчивостта момичета.  Hug
Истината е, че аз качих доста килограми през бременността може би около 25. Аз се консултирах с няколко лекара докато бях в болницата и всички ми казаха, че е нормално и до месец ще изчезне. С мен имаше още една мама със секцио и същият проблем като мен. Нейните даже бяха и по-подути от моите крака. И на нея и бяха казали същото. Аз откарах и 7 дни в болницата и там не съм се движила много по-скоро седях на леглото.  
Като ги вдигна малко ми прави впечатление, че те поспадат, но покрай малката, определено нямам време за това.

# 17
  • София
  • Мнения: 117
Моите крака се бяха подули към края на бременността. Родих секцио и очаквах, че отоците веднага ще спаднат, но не стана така. Една сестра в болницата ми каза, че това е в следствие на кръвозагубата по време на операцията. Краката ми се оправиха някъде за 10-15 дни.

# 18
  • Мнения: 16
Здравей!
Аз раждах преди 5 месеца със секцио и имах същия проблем!Доктора ми изписа Флебодия помогна ми и се оправих сравнително бързо.Ако си кърмачка също можеш да го пиеш.
Въреки всичко,ако искаш се консултирай с наблюдаващият те лекар.
Пожелавам ти бързо оправяне!

# 19
  • Мнения: 260
Аз също родих секцио, но краката ми, се бяха подули още преди операцията, последните 2-3 дена преди това /и аз бях качила около 25кг.  Blush/. След около 10 дена ми се поуправиха. Наистина е добре да ги вдигаш на високо, когато имаш време.

# 20
  • Мнения: 920
Родих секцио,имах същия проблем с подуването на краката.
Три или четири седмици си бях с надутите крака, после всичко се нормализира, не зная накакво се дължи, но  отмина.

# 21
  • Мнения: 914
Моите крака се бяха подули леко след второто секцио,но аз си го обяснявах с това че леглото в болницата беше повдигнато доста откъм главата.

# 22
  • Мнения: 673
Благодаря на всички ви. Аз днес забелязах, че съм по-добре, много по-малко са ми подути краката - само около глезените. Това с вдигането им много помага, но ако имаш време за това.
Приятен ден на всички!   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 20
Аз напълнях по време на бремеността само с 8 кг, но месец преди да родя краката ми се подуха ужасно. Изследваха ме за белтък, но нямах. Отшумя за около 1 месец.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Дължи се на електролитния баланс в организма.
След бременност е различно в какъв период ще се възстанови той, за да спаднат краката. Принципно лекарите казват до месец след раждането.

# 25
  • Мнения: 266
родих секцио и няколко дни след операцията краката ми отекоха,така бях около 10 дни ,след което споднаха от само себе си,но ако се притесняваш потърси лекар
и при мен беше така, но другото майче в стаята, в която ме преместиха следващите дни беше раждала нормално, а краката й бяха два пъти колкото моите...
явно всеки организъм се спрявя различно с излишните течности натрупани през бременността... Peace

# 26
  • Мнения: 106
Имах подуване за 3-4 дни непосредствено след секциото. Казаха, че  е от свръховодняването на организма преди операцията, за да се предотврати падане на кръвното от упойката.
С какъв вид упойка родихте? Спинална или обща анестезия?
Аз имах този проблем след спинална упойка, първия път.
Продължи точно 40 дни (както ми каза д-рът, извършил секциото). След това спаднаха оттоците.
Проблемът е, че това натоварва вените. Възможно е да получите разширени вени.
Личната лекарка ме изпрати на консулт със съдов хирург, той- на скенер. Съмняваше се да не е засегнат лимфен възел. Нямаше.
Правиха ми ехография на коремна кухина- всичко беше чисто.
Начин за спадане- не открих. А и ако кърмите не е добре да се мажете с препаратите без рецепта- в листовките пише, че не са за кърмачки.

Въпреки това можете да уведомите личния си лекар за състоянието и да ви назначи изследвания по негова преценка.

# 27
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Родих секцио, средата на юли. Около седмица след раждането все още бях отекла и приличах на малък слон  Crazy

# 28
  • Мнения: 673
Благодаря на всички, които ми писаха.   bouquet
На мен отоците ми спаднаха към третата седмица Сега имам само около кокалчетата, но и не сядам по цял ден. Надявам се скоро да изчезнат и малките остатъци.
Иначе аз също раждах със спинална упойка и даже мисля, че ми бяха казали като ми я слагаха, че после ще имам отоци, но не помня. (бях прекалено нашашкана)  Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 3 565
Имам 2 вагинални раждания. Нямам спомен след първото да са ми отичали краката, но след второто беше нещо страшно... Като се видях на сутринта след раждането буквално се уплаших и хукнах да си търся лекарката, за да я питам какво става. Каза ми, че е нормално - препразпределяли се течностите в организма и за около 40 дни максимум би трябвало да съм ок. Слава Богу оправих се само за около седмица.

# 30
  • Мнения: 96
При мен оттоците спаднаха около 7-10 по-късно, около кокалчетата на глезените изчезнаха напълно след 1 месец, но аз бях качила доста, над 30кг.Всеки ден обаче се разхождах по час и половина през първия месец и след разходките, дори и оттоците около глезените изчезваха.

Общи условия

Активация на акаунт