Подути крака след секцио? - До кога?

  • 25 108
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
Раждах юни месец,подуване имах 2-3 дни след секциото,после краката ми пак си бяха нормални.

# 16
  • Мнения: 673
Благодаря ви за отзивчивостта момичета.  Hug
Истината е, че аз качих доста килограми през бременността може би около 25. Аз се консултирах с няколко лекара докато бях в болницата и всички ми казаха, че е нормално и до месец ще изчезне. С мен имаше още една мама със секцио и същият проблем като мен. Нейните даже бяха и по-подути от моите крака. И на нея и бяха казали същото. Аз откарах и 7 дни в болницата и там не съм се движила много по-скоро седях на леглото.  
Като ги вдигна малко ми прави впечатление, че те поспадат, но покрай малката, определено нямам време за това.

# 17
  • София
  • Мнения: 117
Моите крака се бяха подули към края на бременността. Родих секцио и очаквах, че отоците веднага ще спаднат, но не стана така. Една сестра в болницата ми каза, че това е в следствие на кръвозагубата по време на операцията. Краката ми се оправиха някъде за 10-15 дни.

# 18
  • Мнения: 16
Здравей!
Аз раждах преди 5 месеца със секцио и имах същия проблем!Доктора ми изписа Флебодия помогна ми и се оправих сравнително бързо.Ако си кърмачка също можеш да го пиеш.
Въреки всичко,ако искаш се консултирай с наблюдаващият те лекар.
Пожелавам ти бързо оправяне!

# 19
  • Мнения: 260
Аз също родих секцио, но краката ми, се бяха подули още преди операцията, последните 2-3 дена преди това /и аз бях качила около 25кг.  Blush/. След около 10 дена ми се поуправиха. Наистина е добре да ги вдигаш на високо, когато имаш време.

# 20
  • Мнения: 920
Родих секцио,имах същия проблем с подуването на краката.
Три или четири седмици си бях с надутите крака, после всичко се нормализира, не зная накакво се дължи, но  отмина.

# 21
  • Мнения: 914
Моите крака се бяха подули леко след второто секцио,но аз си го обяснявах с това че леглото в болницата беше повдигнато доста откъм главата.

# 22
  • Мнения: 673
Благодаря на всички ви. Аз днес забелязах, че съм по-добре, много по-малко са ми подути краката - само около глезените. Това с вдигането им много помага, но ако имаш време за това.
Приятен ден на всички!   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 20
Аз напълнях по време на бремеността само с 8 кг, но месец преди да родя краката ми се подуха ужасно. Изследваха ме за белтък, но нямах. Отшумя за около 1 месец.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Дължи се на електролитния баланс в организма.
След бременност е различно в какъв период ще се възстанови той, за да спаднат краката. Принципно лекарите казват до месец след раждането.

# 25
  • Мнения: 266
родих секцио и няколко дни след операцията краката ми отекоха,така бях около 10 дни ,след което споднаха от само себе си,но ако се притесняваш потърси лекар
и при мен беше така, но другото майче в стаята, в която ме преместиха следващите дни беше раждала нормално, а краката й бяха два пъти колкото моите...
явно всеки организъм се спрявя различно с излишните течности натрупани през бременността... Peace

# 26
  • Мнения: 106
Имах подуване за 3-4 дни непосредствено след секциото. Казаха, че  е от свръховодняването на организма преди операцията, за да се предотврати падане на кръвното от упойката.
С какъв вид упойка родихте? Спинална или обща анестезия?
Аз имах този проблем след спинална упойка, първия път.
Продължи точно 40 дни (както ми каза д-рът, извършил секциото). След това спаднаха оттоците.
Проблемът е, че това натоварва вените. Възможно е да получите разширени вени.
Личната лекарка ме изпрати на консулт със съдов хирург, той- на скенер. Съмняваше се да не е засегнат лимфен възел. Нямаше.
Правиха ми ехография на коремна кухина- всичко беше чисто.
Начин за спадане- не открих. А и ако кърмите не е добре да се мажете с препаратите без рецепта- в листовките пише, че не са за кърмачки.

Въпреки това можете да уведомите личния си лекар за състоянието и да ви назначи изследвания по негова преценка.

# 27
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Родих секцио, средата на юли. Около седмица след раждането все още бях отекла и приличах на малък слон  Crazy

# 28
  • Мнения: 673
Благодаря на всички, които ми писаха.   bouquet
На мен отоците ми спаднаха към третата седмица Сега имам само около кокалчетата, но и не сядам по цял ден. Надявам се скоро да изчезнат и малките остатъци.
Иначе аз също раждах със спинална упойка и даже мисля, че ми бяха казали като ми я слагаха, че после ще имам отоци, но не помня. (бях прекалено нашашкана)  Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 3 565
Имам 2 вагинални раждания. Нямам спомен след първото да са ми отичали краката, но след второто беше нещо страшно... Като се видях на сутринта след раждането буквално се уплаших и хукнах да си търся лекарката, за да я питам какво става. Каза ми, че е нормално - препразпределяли се течностите в организма и за около 40 дни максимум би трябвало да съм ок. Слава Богу оправих се само за около седмица.

Общи условия

Активация на акаунт