Япония

  • 252 234
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Германия
  • Мнения: 60
Elinia, отговарям на въпроса - не, не сме пътували до Нара. При закупуване на самолетните билети решихме престоят ни бъде от седем дни, и това съвпадна по-късно със седемдневните пасове. Беше много удобно, защото не се налагаше да купуваме билети или карти за какъвто и да е транспорт. Гордо, гордо преминавахме за проверка на пасовете през пунктовете за целта на JR Yamanote line. Слизахме и се качвахме от влаковете когато си поискаме и където си поискаме. А с влака-стрела пътувахме само до Киото, за да усетим атмосферата и на друга част от Япония.

Благодаря ти, ние ще сме повече време и за това искам да изцедя максимално, ама пък и без търчане. 5  ще сме в Токио, от които един ще ни е за Нико, останалите 4 за самата столица. А 10 за Киото и околности.
От много малка искам да отида в Хирошима, още откакто знам за хартиените жеравчета. Въпреки че много съм чела за мемориала там, гледала съм снимки, всички казват, че е много тежко и натоварващо, пак ме тегли натам. Praynig

# 1 636
  • Мнения: 1 224
Geia Hug Heart Eyes ...как бързо минаха 6 години!

Elinia Нара е на час път от Киото, може да отделите един ден за нея. Парка със сърните и Тодай джи са приятни и различни от атмосферата на Киото. След като имате достатъчно време в Киото бих ви препоръчала и Уджи - това е едно предградие, в което се намира Бйодо ин - храмът отсечен на монетата от 10 йени, с много красива градина, това е едно от местата с най-хубав зелен чай, както и градъд на Генджи моногатари - първият светски роман.
За Хирошима - напълно осъществимо е за дей трип от Киото с шинкансена. Мемориалът наистина е специално място, тежко е, но досега не съм чула никой да съжалява, че е отишъл, напротив.
За Осака един ден ви стига. Препоръчвам ви Умеда скай билдинг - близо до централната гара е. Непременно слезте в подземния етаж и яжте окономияки. Разгледайте и Доттомбори - централния район. Другото може и да го пропуснете.

rd благодаря за милите пожелания и за ценните съвети в темата. Hug

# 1 637
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка, много ти благодаря за съвета. Веднага ги разгледах и двете места, ще отидем. Много ми харесва, когато видя нещо, встрани от обичайното, но трябва да имаш информация от някого, който е навътре в нещата. А ти как мислиш, около Токио, освен Нико, какво друго има интересно? На Фуджи няма да ходим, един ден сме предвидили за Нико и останалите в самото Токио - там си има много за зяпане. Но приемам всякакви съвети.    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 06:59 от Elinia

# 1 638
  • Мнения: 1 224
 Thinking Може би Йокохама...
Ето няколко предложения:
http://www.jreast.co.jp/e/destinations/shorttrip.html
Нико е добра идея, защото е съвсем различно от Токио. За Фуджи - не е задължително да се изкачвате, да не кажа, че не е желателно въобще. Той е красив за гледане, иначе е една вулканична пустиня. Но има хубави кътчета край него.
Приятна екскурзия!  bouquet

# 1 639
  • Мнения: 682
А ти как мислиш, около Токио, освен Нико, какво друго има интересно? На Фуджи няма да ходим, един ден сме предвидили за Нико и останалите в самото Токио - там си има много за зяпане. Но приемам всякакви съвети.    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Камакура, може би. На около час път с влак е от Tokyo Station. Има десетки храмове, ето един с красиви градини и статуи, изсечени в пещера: http://www.japan-guide.com/e/e3101.html

# 1 640
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка и Devorah, много ви благодаря, допълних си списъчето  bouquet Толкова ценни съвети и информация получих от тази тема, че никакви пътеводители не могат да бъдат толкова полезни.
Самурайка, изчела съм цялата тема и не си спомням, дали някъде стана въпрос за опера, балет, за театър. Интересно ми е дали ходите - вие, които живеете там и се справяте с езика?

# 1 641
  • Мнения: 682
Самурайка и Devorah, много ви благодаря, допълних си списъчето  bouquet Толкова ценни съвети и информация получих от тази тема, че никакви пътеводители не могат да бъдат толкова полезни.

На мен Одайба също много ми хареса.

Впрочем, ако ще се придвижвате с метро, препоръчвам този сайт: http://world.jorudan.co.jp/english/ (в случай, че не сте попадали). Пишете си начална и крайна метро спирка и излизат няколко възможни варианта, къде да прикачите, на коя линия, в колко часа тръгва и пристига влака, какво е разстоянието между точка А и Б и прочие. Ние така си правим маршрутите преди да тръгнем нанякъде.

# 1 642
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка и Devorah, много ви благодаря, допълних си списъчето  bouquet Толкова ценни съвети и информация получих от тази тема, че никакви пътеводители не могат да бъдат толкова полезни.

На мен Одайба също много ми хареса.

Впрочем, ако ще се придвижвате с метро, препоръчвам този сайт: http://world.jorudan.co.jp/english/ (в случай, че не сте попадали). Пишете си начална и крайна метро спирка и излизат няколко възможни варианта, къде да прикачите, на коя линия, в колко часа тръгва и пристига влака, какво е разстоянието между точка А и Б и прочие. Ние така си правим маршрутите преди да тръгнем нанякъде.
Благодарности    bouquet  bouquet  bouquetГоляма благинка си ми пратила, не, не го знаех този сайт. веднага го пробвах, наистина е много лесно с него! Още веднъж ти благодаря  bouquet
Аз имам пътеводител на Лонли Планет, надявам се да има карти на английски като пристигнем на летище Нарита в офиса на туристическата им организация, но в този сайт наистина е много лесно.

# 1 643
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Оф, изядох темата за три денЯ..... Laughing
Благодаря ви момичета и момчета за приказката която намерих и прочетох тука  bouquet

Самурайке,
кО да кажа кака......ама и аз като всичките в темата лично да ти благодаря, че си толкова сладкодумна, даваща и помагаща със съвети на всички които ще посетят тази чудна страна....нямам достатъчно дар слово....абе, чудесен човек си, чудесен Hug  bouquet

И честито малка Самурайка!!! Жива и здрава, много, ама много щастлива и да среща читави хора по пътя си!!! Flowers Four Leaf Clover

Япония ми беше под носа, но ми се размина. Иначе, 10 месеца бях близо около нея. Дали ще я видяяя newsm78 коТ е писано. За сега ми е кеф да чета теб и останалите. Така колоритно и истински пишете, че все едно съм там  bouquet

# 1 644
  • Мнения: 682

Благодарности    bouquet  bouquet  bouquetГоляма благинка си ми пратила, не, не го знаех този сайт. веднага го пробвах, наистина е много лесно с него! Още веднъж ти благодаря  bouquet
Аз имам пътеводител на Лонли Планет, надявам се да има карти на английски като пристигнем на летище Нарита в офиса на туристическата им организация, но в този сайт наистина е много лесно.

За нищо. Ние не сме си купували карти, но зависи къде ходите. По мои впечатления около всички забележителности има карта на околността, като често е близо до изход на метрото. За мен са малко объркващи тези карти-табла, защото липсват всички улици. Т.е. обхващат голяма територия, което е нормално, а аз търся супер малка уличка Simple Smile. Но пък по-добре с тях, отколкото без.

Хубаво прекарване в Япония!

# 1 645
  • Мнения: 53
Ние ползвахме картата, предоставена безплатно в хотела. Отделно се ориентирахме и по таблата, които са монтирани на почти  всеки ъгъл. Но съм почти сигурна, че само за секунда да се огледате или да се вгледате в картата, някой случаен минувач или униформено лице ще Ви помогне. Любезно ще Ви упътят, все някак ще се разберете. В Киото на гарата има туристическо обслужване с много карти и туристически диплянки.

# 1 646
  • Мнения: 1 224
DELTA_DELTA радвам се, че темата ти е харесала  Hug И бл;агодаря за пожеланието към малкото самурайче, за читавите хора, много ми хареса. Пожелавам ти да видиш Япония! Имам чувството, че това става все по-лесно и достъпно.

Elinia препоръчвам ти информационните бюра, които са на всяка по-голама гара - там ще получите безплатни карти и полезни обяснения. Особенно горещо препоръчвам (едва ли не настоявам) да се отбиете в инфо центъра на централната гара в Киото. Огромен, пълен с информация, любезни служители с добър английски. Там правят индивидуални туристически планове - питата те с колко време разполагаш, какво искаш да видиш и ти правят подробен план-маршрут. дават ти и много полезна карта на автобусните линии и спирки за да можеш да се придвижваш от забележителност до забележителност. Безплатна е услугата само ще ви питат от къде сте (водят си статистика) и много ще се зарадват, като им кажете България  Simple Smile Също има и много брошури на какво ли не - от традиционни ресторанти, онсени, сувенирни магазини до работилнички за традиционни изкуства.

# 1 647
  • Мнения: 36 014
Дами, моля да пуснете нова тема, тази е прескочила повече от 2 пъти лимита за отчетна тема.

# 1 648
  • Мнения: 437
Темата е единствена и неповторима затова и е  позволено. Струва си всяка страница  Wink

# 1 649
  • Мнения: 36 014
Темата е единствена и неповторима затова и е  позволено. Струва си всяка страница  Wink

Правилата са за всички, страниците няма да се загубят - линк към старата тема в първи пост  Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт