Япония

  • 252 240
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 650
  • София
  • Мнения: 672
Япония e любимата ми тема и dream destination. Тяхното отношение към храната ми направи силно впечатление и ми зарадва окото, затова реших да ги споделя и с вас. Т.к вече Самурайка обясни как майките се съредноватат една друга коя по красиво да украси обедното меню на детето си - просто долълвам с нагледни примери.

http://pulptastic.com/37-unbelievably-cute-japanese-style-meals/ … m_campaign=buffer

Извинявам се ако вече е било поствано. Peace

Самурайка, Честита ти дъщеричка   bouquet

# 1 651
  • Мнения: 437
Не е пускано щом и аз не съм го видял;)
Красота !!!

# 1 652
  • Мнения: 36 014
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink

# 1 653
  • Пловдив
  • Мнения: 23 743
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink
Това не е отчетна тема. От какъв зор правите темите периодични?!?! Говорим си за Япония, тия страници изобщо не са толкова много.

# 1 654
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink
ooooh!  Тя таз излезе като цара дава но падара не!

# 1 655
  • Мнения: 241
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink
Вместо тема-роман, ще имате тема-сапунка. А теми-сапунки има обилно във всички форуми, докато такива теми-романи са кът.

# 1 656
  • Мнения: 1 224
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink
ooooh!  Тя таз излезе като цара дава но падара не!

Татти прецени, че тази тема, за Китай и още няколко са различни от отчетните и ги остави в този формат. Ако обаче е размислил или има някакъв проблем - разбира се че ще пуснем нова тема.

aYna Много красиво, благодаря, даже си харесах някои идеи. Ама да си кажа - далеч не всички майки приготвят така храната. Но наистина децата се радват много, дори на семплите неща. Моите сили стигат до онигири като футболна топка или като Джак-о-лантерн за Хелоин.

# 1 657
  • Мнения: 36 014
Предполагам, че ако заключа текущата тема, ще ви мотивирам по-лесно да пуснете нова.  Wink
Вместо тема-роман, ще имате тема-сапунка. А теми-сапунки има обилно във всички форуми, докато такива теми-романи са кът.

Съдържанието и духът на темата зависят от пишещите в нея, не от това дали има номер в заглавието или не.

Имам една идея и ще пиша директно на samuraika.

# 1 658
  • Мнения: 2 267
Попаднах на един интересен линк,  и бързам да го споделя.

http://www.bbc.com/news/magazine-29429742

# 1 659
  • Мнения: 11 747
Privet ot japan! Pytuvam ot Tokio kym niko.

# 1 660
  • Мнения: 1 224
Имам огромна молба към участниците в темата - бихте ли пуснали нова тема с полезни линкове и препратка към старата тема  Praynig Ако някой е събрал линкове, които са му били полени много би ме улеснил. Ако може тук да съберем линкове към информация за живота в Япония би било чудесно. Видях, че в туристическия подфорум е пусната тема за Япония и предлагам въпросите касаещи пътуванията и екскурзиите да се пренесат там.

Предварително благодаря на всички, които ще се включат.  Hug

Privet ot japan! Pytuvam ot Tokio kym niko.
Йеее, Пина, много се радвам!  Да разкажеш после, непременно!

Попаднах на един интересен линк,  и бързам да го споделя.

http://www.bbc.com/news/magazine-29429742
И аз четох статията, още повече, че миналия уикенд бяхме и ние на плаж - също прекрасно празен. Но не съм много съгласна с тона на статията - да, японците наистина живеят с ритъма на сезоните и много се влияят от тях, както и държат на типичните сезонни занимания и храни. Но не съм съгласна с това, че едва ли не са роботи, щом не пресечита на червено ако няма коли и не плуват на неохранявани плажове. Може би българското в мен говори, и защото знам докъде се стига ако едно общество се плъзне по плоскостта на "абе кво толкова, нищо няма да ми стане ако го наруша това правило", но не мисля че това е лоща черта.  newsm78 А и е прекрасно да има и време в годината, когато още е хубаво да се плажува, а няма хора.

# 1 661
  • Мнения: 437
Относно пресичането на червено гледах точно японците какво правят и покрай тях пресичах няколко пъти на червено в Токио при явно  напълно празен булевард. Та явно и те го правят отвреме-навреме Simple Smile

# 1 662
  • Мнения: 53
Pina, усетихте ли тайфуна около 5-6 октомври. Страшно ли беше?
Samuraika, къде и как да потърся новият туристически подфорум за Япония? Как сте Вие?
Още но мога да се начудя как нашето семейство постигна това постижение - да пътуваме до Япония, да усетим атмосферата на Токио и Киото? Няма ден, в който да не си спомняме за това, когато съм ядосана от някакви факти - които само при нас се случват, единственото, което може да ме успокои е мисълта за пътешествието ни и разглеждане на снимки или филмчето, което си направихме след завръщането.
Приятен ден желая на всички?

# 1 663
# 1 664
  • Мнения: 53
От този линк, http://www.bbc.com/news/magazine-29429742, разбрах и видях едно: Колко е чиста водата! Всяка събота и неделя ходя на плаж, тук на нашето Черноморие, дори и през есента, зимата и пролетта - само на разходка. Такава вода, от снимките на линка никога не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт