СЕПТЕМВРИ - тема 30

  • 26 119
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 146
Здравейте майчета!
Доста време не съм се разписвала. Борислава проходи преди 10 дена и вече много уверено си крачи навсякъде. И тя имаше един период, в който я гледах, че върви много стабилно, но не искаше да ми пусне пръста, все се държеше за мен, но малко по малко се престраши.
Относно спането - сутрин спи в количката по време на разходка около 1 час и следобед 2 часа, а ако пропусне сутрешния сън, следобед спи 3 часа. Вечер заспива към 21.00, а сутрин изпраща батко си в 7.30 за градината. Вечер преди да заспи си изпива към 300мл. кисело мляко и не се събужда до сутринта, послушно си е детето. Напоследък не й се стои много в количката и иска повече да обикаля, но все още успяваме да се разберем с нея  Grinning. Храня я от Детската кухня. Понякога давам и от нашето ядене, тя сама си иска да опита от всичко на масата, батко й никога не си е искал ядене така като нея. Все още имаме само 2 зъба отдолу, засега няма изгледи да излизат останалите, но това не й пречи да си хапва почти всичко  Laughing
Бързо оздравяване на боните дечица!  Praynig
Приятни почивни дни на всички и дано има повече слънце   Nature Partly Sunny

# 46
  • Мнения: 66
 И аз гласувах за сряда, но нямам претенции да е точно този ден. Само да е след вторник по възможност, че съм без кола в момента, което значи без крака  Mr. Green ( особено като се влача заедно с Ади ). За часа също няма проблем дали е сутрин или след обяд.

 Емир, аз искам да продам тази количка, защото е голяма и заема много място и събрана и не. Иска ми се да купя тип чадър, колкото да не е без хич и съм далеч от мисълта, че още половин година няма да го търкалям по улиците.

 Искренно съчувствам на всички, които не си доспиват редовно  Sad  И при мен се случва от време на време, но не е постоянно и се преживява.

 Пепс  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 504
За мен няма значение също. Не съм ангажирана с втори деца или други неща. Ако е през седмицата обаче и за мен е по-добре без значение кой точно ден  Party
Ами тогава се разбере мамите с по едно дете и по-малко ангажираните и напишете датата и часа. Не е нужно да се пуска анкета, защото най-вероятно ще се видите тези, които и до момента си  се събирате. Принципно искам да се запозная с повечето от вас, но при мен следобедите са за спане. Така че, аз няма да участвам в анкетата и ако  посочените от вас дата и час са ми удобни ще дойда..ако ли не живот и здраве някой друг път  Grinning
PEPS87 много неприятна случка...

# 48
  • Мнения: 91
За мен няма значение също. Не съм ангажирана с втори деца или други неща. Ако е през седмицата обаче и за мен е по-добре без значение кой точно ден  Party
Ами тогава се разбере мамите с по едно дете и по-малко ангажираните и напишете датата и часа. Не е нужно да се пуска анкета, защото най-вероятно ще се видите тези, които и до момента си  се събирате. Принципно искам да се запозная с повечето от вас, но при мен следобедите са за спане. Така че, аз няма да участвам в анкетата и ако  посочените от вас дата и час са ми удобни ще дойда..ако ли не живот и здраве някой друг път  Grinning
PEPS87 много неприятна случка...
И аз искам да стане голяма среща и имах впредвид точно обратното. Тези които са по заети да предявят желание. Да ние всеки ден ислизаме с 2-3мами и затова казвам че няма никакво значение за нас. Ми гласувала съм сряда колкото за гласа.... иначе дали сутрин дали следобяд... все ще сменим малко спането.  Така че по добре гласувайте всички
и така нали това е смисалът кое ще събере най-много гласове

# 49
  • Мнения: 279
И аз искам да дойда ... но не съм Софиянка  Crazy
Някога може и да се запознаем ...

Ние спим само следобяд, по 2-3 часа, зависи дали се е наспал сутринта, или е станал с нас ...
Взе да яде по малко , слава богу. Сигурно е свалил тези дни кило две, само на кърма ... Аз не виждам той да наддава от кърмата , знам ли ... Около 10 кг. сме. Добре сме си. Няма нужда да е дунда ... кат баща си  Wink / ма баща му сега си спазва разделното хранене, а аз ... нещо се спотайвам  Rolling Eyes/
Снощи бяхме на гости на кръстниците, без дете , добре бе ... Аз пийнах една малка ракия, че бяхме с колата ..

# 50
  • София
  • Мнения: 1 504
А да...служебната бележка за дохода за 12 месеца назад за детски се издава от работодателя, а не от НОИ.
Ами гласувах...въпроса е какво ще е времето....
Днеска си вдигнах нервите със собственичката на един оказион за детски дрехи. Оставям там на КАти дрехите, на хъъъммм символични цени. Тя непрекъснато лъже и маже. Бях оставила 3 чифта маркови  дънки за по 7 лева/дет се вида за без пари, че не ми се занимава с продавалници и т.н., а и така някоя мама която няма средства пък ще си купи хубави дрешки, както и да е/
И не бях ходила близо 3 месеца да проверявам дали са продадени или не...оная ме посреща и ми разправя, че ми е платила единия чифт. Искам аз да си видя подписа за получените пари....еми точно тоя път, пък не съм се разписала...Пообиждахме се, покрещяхме си - грозна работа..Беше останал 1я чифт, а за другите два дето не ги намери ми даде 14 лева, ама едва ли не от нея...щото ти да видиш, тя ми била платила единя чифт..ПРеди това пак така ме лъготи, а бях оставила цяла торба с дрехи и все нищо не беше продала  и накраяси ги поисках по стокова разписка и се оказа, че половината са продадени , ама виж ти тя не знаела...Отвратителна работа...

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 15:12 от EmiR

# 51
  • Мнения: 100
Здравейте мами!

Къде ще бъде срещата и скакво ще се придвижвате? Ние сме в Младост 3 и на далечни разстояния ни е невъзможно все още да ходим. От два часа приспивам Ванко и чак сега заспа. Обикновено спим сутрин и след обяд по 2 -3 часа.

# 52
  • Мнения: 277
Гари, качваш се на метрото бе.... От която и да е Младост до метрото е 20 мин пеша... Има ли значение дали обикаляш Младост 3 или имаш цел метро станцията в Младост 1 Wink Виж, останалия градски транспорт си е за избягване, но веднъж-дваж може да се прежали човек Wink
Ами за мамите, които имат по-големи деца, може около обяд да се организираме. Всъщност, кажете вие кой ден и час - ние ще се съобразим. Освен това, не смятам, че е смътроносно, ако Елица веднъж не спи баш в определения от мен час...

# 53
  • София
  • Мнения: 2 150
Аз гласувах за четвъртък, ама ей така за идеята. Предпочитам да е към края на седмицата, за да е оздравял Никола дотогава.
Водихме го до пулмологията да го преслушат - свирят му леко гърдите, но казаха, че не е драматично. Инхалации с вентолин и стискаме палци...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 504
МаммаТ то май от софиянките аз съм само с 2 деца в къщи. Затова не се съобразявайте с мен. Не е проблем в определения час с едно дете, но с две мрънкащи и неспали ще ми дойде в повече...затова и досега не съм смогвала да дойда на вашите срещи. Просто режимите на децата ни са различни. Тука няма сърдити или недоволни...  В крайна с/ка срещата трябва да е приятна и децата спокойни, иначе ще е безсмилено....Поне така си мисля..

# 55
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки!
Много спите бре....

От сутринта се занимавам с пей пал и ибей...е регистрирах се...Ама нещо в пей пал ми е мътна индия.. Rolling Eyes
Честит празник на МаммаТ и d34...малчуганите да растат здрави и засмени!

# 56
  • Мнения: 38
Здравейте!
Днес времето лети особено бързо. От сутринта съм под пара-предстои кръщене и парти по случай двойния празник на Преслав.


Честит празник на Еличка! Да расте здраво и усмихнато дете!

# 57
  • Мнения: 91
Честит Рожден Ден на Преслав и на Ени Simple Smile Да растат много много палави и усмихнати   bouquet
Искам да питам мамите  които са по-запознати. Андреа е родена на 11.09. Сега гледах в страницата на НОИ че са ми пуснали пари за 7работни дни от септември (до11) само тези пари ли ще ми бъдат преведени или и част от 240те лева?/?

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас    bouquet

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ЕЛИЧКА!!

Ние спим само следобед и то не повече от 2 часа,а до скоро само по  30мин. спеше.Вечер ляга не по-късно от 20 часа  и сутрин изпрашта баща си на работа в 6 и 30 часа Weary но какво да се прави пробвала съм и по-късно да я  слагам да ляга за да става по късно сутрин, но пак в толкова става.

# 59
  • Мнения: 66
Честита първа годинка на Преслав и Елица!  Нека да растат здрави и щастливи деца!  nbirthday  ura newsm67 А за мамите им   bouquet

  Ванина, ще ти преведат и част от 240лв., но по-късно ( май след 10.10. ), защото те не се изплащат от НОИ.
 
 Само като си представя, че от сега нататък повечето дни времето ще е такова, че и по-лошо и се депресирам. Искам си лятотоо.. и жегатааа...

Общи условия

Активация на акаунт