Коледният детски календар

  • 46 832
  • 278
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря ви отговорите! Днес бях в Слънчоглед, имаха всякакви размери и цветове.

Atlanta, изпуснала съм какви са в Джъмбо, но днес мярнах Коледен календар в магазина за левче до нас, струваше 8 лв.

tini-mini, аз ще сложа 12 дребни подаръчета и 12 задачки.

# 181
  • София
  • Мнения: 659
 
В Джъмбо също има, но е много тънък и се продава в комплект от няколко цвята, формат А4. Днес ще ходя до там и ще видя и цената каква беше.
Комплек от 6 листа е с цена 1.99лв., но този в Слънчоглед е доста по-хубав  Peace

 Снимах и календарите
и трите са по 9.99лв.

с главата на дядо Коледа е 5.99лв., а другия в ляво 4.99лв

от 9.99лв.
  
 Имаше хубави коледни торбички от плат за 1.99лв., но на мен ми трябват 48 и много скъпо щеше да ми излезе. Аз май в крайна сметка няма да взимам торбички за всички подаръци (макар, че много ми харесва календара с тях) и ще увия като бонбон ролки от ТХ, за да набутам повечето от подаръчетата в тях. Ако нещо не се побира ще напиша упътване за намирането му, а мъжа ми изяви желание да направи карта за някои от скритите неща.

 Аз сладки неща няма да слагам. В дните, когато подаръчетата са комплекти за ръчно творчество ще правим нещо с тях, а когато има книжка ще я четем веднага, че аз доста съм предвидила и да не ни се натрупват.

 Ето едно предложение за подаръче за малък творец - ножички горните са по-евтини, но не помня 1.99лв. или 2.99лв.  Embarassed
 

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 19:18 от veroniki

# 182
  • София
  • Мнения: 2 671
И от мен една идея  - в Слънчоглед видях малки бели пъзели (с по 24 и 12 части мисля), в/у които се рисува картинка от детето, стори ми се интересно.

# 183
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Защо чак сега ви откривам  Mr. Green Прекрасна тема!
За по-малките, като моята кукла на 2г какво да й предложа като занимания. Рисува чрез драскане, пее, това ще го включа, танцува, някое лакомство...ама 24 направо не знам от къде ще ги измисля. И как им обяснихте самата идея. Всъщност сега прегледах списъка на SZA, има интересни идеи, които стават и за малката, но пак трябва да измисля, защо тя ще прави всичкото това  hahaha
Чудя се за календара от Тук-таме, за кибритения от Крокотак и това с пликчетата пак от Крокотак. Трите много ми харесаха. А идеята с картата за откриване на скритите изненади най-ми допадна, но ми е малко детето. Въпреки, че е добра в издаването на скритите места, особено ако там е скрит подаръка за Рождения ден на баща й  Joy

# 184
  • Мнения: 14 654
Здравейте!
В джобчетата сладкиши и подаръци ли ще слагате или задачки за децата?  newsm78

Малък подарък или лакомство ще слагам Как задачки? Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked

# 185
  • Мнения: 3 880
Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked
Laughing
Веднага ми хрумнаха няколко сбръчкващи задачки Twisted Evil "Измий пода в цялата къща", "избърши праха", "изглади прането" и т.н. Хем до Коледа къщата ще е лъснала, хем хлапетата ще са си заслужили подаръците, хем и ще се "занимават" цял ден с изненадата си Mr. Green Mr. Green Голяма съм лошотия, знам Wink

Ние тази година се спряхме на този и вече го купихме, така че сме готови, декември може да идва Simple Smile Има разни дребни игри и пъзели- предполагам, че ще е интересно...

# 186
  • Мнения: 3 695
...Малък подарък или лакомство ще слагам Как задачки? Нали на детето трябва да му е приятно това, не да се бръчка  Shocked

Мии... само подаръци ей така всеки ден не ми се струва никак възпитателно. Да не ти казвам пък мъжът ми как гледа на това детето да се свикне да очаква да получава постоянно неща, колко ги цени после и т.н.
Задачките може да са приятни - рисуване, оцветяване; дори и да не са чак толкова, все пак ако са поръчани от джуджетата, детето би ги изпълнило с ентусиазъм според мен.   Laughing

.... а също така всеки ден в джобчето на деня има послание или задачка за детето от "джуджетата" на Дядо Коледа. Обикновено задачките са прости и от моя гледна точка винаги са целяли да провокират или някакви занимания (от сорта на рисуване, игра с думи и т.н.), или някакви умения (като например да сложи масата, да си измие зъбките сам като беше по-малък и други от сорта). Някои са били и от вида на посланията, без конкретно действие, което да се изисква от детето. ...

# 187
  • Мнения: 14 654
Мии... само подаръци ей така всеки ден не ми се струва никак възпитателно. Да не ти казвам пък мъжът ми как гледа на това детето да се свикне да очаква да получава постоянно неща, колко ги цени после и т.н.
Задачките може да са приятни - рисуване, оцветяване; дори и да не са чак толкова, все пак ако са поръчани от джуджетата, детето би ги изпълнило с ентусиазъм според мен.   Laughing

А подаръците за рождения ден и Коледа трябва ли да си ги заслужат? Нали става дума за празничното настроение през декември, защо трябва да си изработват подаръците? Пък и може да свикне да слага масата и да си мие зъбите, само ако после ще има награда. Ежедневните задачки са едни и същи винаги и не се влияят по подаръци. Не може цяла година да си оправя леглото, но през декември за това нещо, ще има и награда  Laughing
Зависи от детето дали ще изпълнява с ентусиазъм. На моето така ще му се скапе настроението, независимо какво му е наредило джуджето, че по-скоро ще се откаже да получава подаръци въобще.
Подаръци като поощрение за добро дело или успех, получава по моя преценка целогодишно, последно му купих гормит, защото не се беше бил в училище.
Точно по Коледа, подаръците са безвъзмездни, трябва някое голямо безобразие да е извършил, та джуджето да реши да не му пусне бонбонка в джобчето.

# 188
  • Мнения: 3 695
Разбира се, че подаръците за Коледа трябва да се заслужат - те са за децата, които са били добри през цялата година.  Laughing
Другото е въпрос на лична преценка и гледна точка.  Hug

# 189
  • Мнения: 3 379
Янечек, темата не е ЗА или ПРОТИВ задачките в коледния календар - това е нещо, което всеки сам си решава дали и как да прави. Моля да не се превръща в поле от аргументи за една или друга позиция. Всеки родител си има методи на възпитание и право да ги прилага, а когато не се иска съвет или мнение, те изглеждат като нападения.

# 190
  • Мнения: 14 654
Янечек, темата не е ЗА или ПРОТИВ задачките в коледния календар

Знам за какво е  Laughing, отговарям на запитването какво ще слагаме в джобчето + обосновка защо в нашия няма да има задачки  Peace

# 191
  • Мнения: 7 605
Само ще вметна, че за 1ви път от тази тема разбрах за календар със задачки, на мен никога не би ми минавало през ума. Традиционните са с малки подаръчета, лакомства, или с картинки - който не иска да "разглези" детето си с играчки или сладки, може да рисува 24 картинки които се крият зад вратички, може и да принтира картинки на любими герои, примерно.  Wink

# 192
  • Мнения: 6 443
Правете планове, ама не ми се мисли, ако мъжОвете направят календари за нас какво ще има.

Аз мисля, че за повечето е ясно, че мъжът ще има една и единствена задача за жена си във всеки ден от обратното броене  Mr. Green - кекс, кекс и пак кекс (с вариации)  Grinning
Не ги провокирайте, че не се знае какво ще измислят  Laughing

А за задачите - може би защото са задачи и затова реагираме по този начин.
Алекс би се радвал на разни задачки-закачки, като това, да открие подаръка си за деня с карта или упътване.
Казвам го принципно, но не съм замисляла да има нито подаръци, нито задачки в коледния календар.
Само ще оцветяваме картинки, ще лепим и ще отброяваме дните.
И малките, и големите подаръци ще са за Коледа.

# 193
  • Мнения: 123
Готова съм с Календара Peace
Само ви четях, сутринта влизайки в офиса се заех с подреждане на канцеларските материали и ме осени хрумка bowuu
За има-няма 20 мин. го спретнах.От цветните разделители за папки - формат А4 - нарязах на 2 по дължина, после на 2 по ширина.
В горния край си остана перфорацията.С телбода защипах дъното, получиха се малки цилиндърчета, щипнати отдолу.
Довечера ще нанижа панделки и ги закачвам на дървена закачалка за дрехи.Цифрите написах с перманентен маркер.
Ще съберат по нещо дребно, има място за шнолки, ластичета, даже шоколадово яйце ще влезе спокойно.
Ако успея да снимам, утре ще кача и снимка.

# 194
  • София
  • Мнения: 21
Днес свърших  с нашият календар. Ето и  снимка:

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 20:49 от kali_diankova

Общи условия

Активация на акаунт